Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Näytä piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<<
Toukokuu 2021
>>
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
17
1
2
18
3
4
5
6
7
8
9
19
10
11
12
13
14
15
16
20
17
18
19
20
21
22
23
21
24
25
26
27
28
29
30
22
31
Kesäkuu 2021
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
22
1
2
3
4
5
6
23
7
8
9
10
11
12
13
24
14
15
16
17
18
19
20
25
21
22
23
24
25
26
27
26
28
29
30
Heinäkuu 2021
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
26
1
2
3
4
27
5
6
7
8
9
10
11
28
12
13
14
15
16
17
18
29
19
20
21
22
23
24
25
30
26
27
28
29
30
31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Sijainti
Ilm. päättyy
WA
la 11.05.
maantie
Helsinki City Running Day
Helsinki
-
-
la 11.05.
ak
Eerikkilän ja Tammelan leirikilpailu
Eerikkilä ja Tammela
09.05.
F
la 11.05.
kans
Espoo Liikkuu Games
Espoo
08.05.
E
ma 13.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1
Sipoo / Sibbo
12.05.
F
ke 15.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
12.05.
F
ke 15.05.
ak
Matti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailu
Seinäjoki
13.05.
-
pe 17.05.
ak
Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut
Lempäälä
15.05.
F
la-su 18.-19.05.
ak
Pyrinnön kansalliset moniottelut
Tampere
13.05.
F
la 18.05.
ak
Kultainen Keihäs
Vantaa
-
F
la 18.05.
ak
Ahkeran kevätheitot
Lahti
15.05.
F
la 18.05.
kävely
Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt
Espoo
15.05.
F
su 19.05.
maantie
Pyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton)
Pyhtää
12.05.
-
su 19.05.
ak
Pyrinnön toukokuun juoksut
Tampere
15.05.
F
su 19.05.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
16.05.
F
ma 20.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2
Sipoo / Sibbo
19.05.
F
ti 21.05.
ak
Tilastopajacup 1
Turku
18.05.
F
ti 21.05.
ak
Nykarleby Regiontävling
Nykarleby
18.05.
F
ke 22.05.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
15.05.
D
ke 22.05.
ak
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu
Mikkeli
20.05.
-
pe 24.05.
GP
Motonet GP Lahti
Lahti
16.05.
D
la 25.05.
maantie
36. Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
la-su 25.-26.05.
ak
Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut
Kalajoki
17.05.
F
la 25.05.
maantie
19. Sarvilahden Maratontapahtuma
Loviisa
15.05.
-
la 25.05.
ak
Lohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuula
Lohja
23.05.
-
su 26.05.
ak
Hiirenkorvakisat
Rovaniemi
19.05.
-
su 26.05.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
23.05.
F
su 26.05.
kans
Toukokuun Kisat
Helsinki
24.05.
E
su 26.05.
am
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue
Helsinki
24.05.
-
su 26.05.
ak
27. Kirkon Vaiheill -kilpailu
Nakkila
24.05.
F
ma 27.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3
Sipoo / Sibbo
26.05.
F
ti 28.05.
ak
Kuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliiga
Kuortane
25.05.
-
ti 28.05.
ak
Uusimaa GP 1/4
Vantaa
25.05.
F
ti 28.05.
ak
ABC-kilpailut
Savonlinna
25.05.
F
ti 28.05.
ak
Ikaalisten aluekisa
Ikaalinen
25.05.
F
ti 28.05.
kävely
Landsvägsgång DM
Vasa
25.05.
-
ke 29.05.
ak
Hyvän Tuulen Kisat 1
Helsinki
26.05.
F
ke 29.05.
ak
Tilastopajacup 2
Turku
26.05.
F
su 02.06.
ak
Laidunkauden avajaiskisat
Liminka
30.05.
F
su 02.06.
ak
PKO Games
Joensuu
26.05.
-
su 02.06.
ak
Parkano Games
Parkano
30.05.
F
ma 03.06.
ak
Moukarin- ja painonheittokilpailut
Helsinki
-
F
ma 03.06.
ak
Klaukkala Junior GP
Nurmijärvi
30.05.
F
ma 03.06.
ak
Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga
Kurikka
02.06.
F
ti 04.06.
kans
Marskin kisat
Lappeenranta
30.05.
-
ti 04.06.
ak
Kesäkuun kisat
Ylivieska
01.06.
-
ke 05.06.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4
Sipoo / Sibbo
04.06.
F
ke 05.06.
ak
Tilastopajacup 3
Turku
02.06.
F
ke 05.06.
ak
Mikkeli avoin ABC3 kilpailu
Mikkeli
03.06.
-
ke 05.06.
ak
Tomatspelen
Närpes
03.06.
-
to 06.06.
ak
Eltsu Junior GP
Helsinki
02.06.
F
to 06.06.
ak
Reilu Cup 2
Lahti
04.06.
F
to 06.06.
ak
Paimion Rata ja Kenttä 2024
Paimio
04.06.
F
pe 07.06.
ak
Kuy GP
Tuusula
04.06.
F
pe 07.06.
ak
GIF:n aluekilpailut
Kokkola
03.06.
F
la-su 08.-09.06.
ak
Olli Teijonmaan muistokisat
Savonlinna
03.06.
F
la 08.06.
ak
Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä
Turku
03.06.
-
la-su 08.-09.06.
ak
Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut
Helsinki
06.06.
F
la 08.06.
ak
II Kangasalan Kisan kesäkisat
Kangasala
05.06.
F
la 08.06.
kans
Alavuden Kansalliset
Alavus
06.06.
F
la-su 08.-09.06.
ak
Porin Yleisurheilu Games
Pori
04.06.
F
su 09.06.
ak
Eeles Games
Akaa, Toijala
07.06.
F
su 09.06.
kans
Seinäjoen Kansalliset Kilpailut
Seinäjoki
07.06.
-
su 09.06.
kans
Kiuruvesi Games
Kiuruvesi
04.06.
F
ma 10.06.
ak
Moukarin- ja painonheittokilpailut
Helsinki
-
F
ti-ke 11.-12.06.
ak
Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue
Nurmijärvi
06.06.
F
ti 11.06.
ak
Tilastopajacup 4
Turku
08.06.
F
ti 11.06.
seuracup
Seuracup 1. osakilpailu
Lapua
08.06.
-
ti 11.06.
ak
RT Jakobstad
Jakobstad
08.06.
-
ti 11.06.
seuracup
Pohjola Seuracup piirikisa
KÄLVIÄ
09.06.
-
to 13.06.
ak
YAG Junior GP
Tampere
09.06.
F
to 13.06.
ak
Lampin aluekilpailut
Toholampi
09.06.
F
pe-su 14.-16.06.
ak
Youth Athletics Games
Tampere
09.06.
-
la 15.06.
maantie
Vieskamaraton
Ylivieska
-
-
© Amptech Oy 2005-2024