Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 01.06.seuraSeurakisatKauhajoki31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKankaanpää31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaarina -
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatLiperi -
ti 01.06.seuraSeurakisat ja lasten OlympialaisetLeppävirta31.05.
ti 01.06.seuraOikia seurakisatPyhäntä31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatPori30.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
ti 01.06.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatVähäkyrö, Vaasa31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatEvijärvi -
ti 01.06.pkLasten kisatIisalmi26.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKUORTANE -
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki31.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ti 01.06.seuraSeurakisatSavonlinna -
ti 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
ti 01.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 01.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 01.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 01.06.pkIkaalisten kiekkokisaIkaalinen30.05.
ke 02.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä26.05.
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatSaarijärvi01.06.
ke 02.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
ke 02.06.pkOk Maakunnan lasten kisailut IKajaani01.06.
ke 02.06.seuraSeurakisatVantaa30.05.
to 03.06.seuraSeurakisatKirkkonummi01.06.
to 03.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe01.06.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä02.06.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina01.06.
to 03.06.seuraSeurakisatLarsmo01.06.
to 03.06.pkHannun heitotParikkala30.05.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
to 03.06.seuraSeurakisatJuuka02.06.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.seuraSeurakisatVantaa03.06.
to 03.06.pkPk-kilpailuYlitornio02.06.
to 03.06.pkVillen keihäskisaJuuka -
pe 04.06.pkKuortaneen SeiväskisaKuortane03.06.
pe 04.06.pkKarhunmäen kesäkisatJoensuu03.06.
la 05.06.pkKesän aloitusLeppävirta -
la 05.06.pkTulos heittokisaIisalmi02.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
su 06.06.pkJorman moukaripörssiiLeppävirta -
su 06.06.pkLeirikilpailut SATYPori04.06.
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
su 06.06.pmpm sisulisämaastot Kaarina01.06.
su 06.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu04.06.
su 06.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa03.06.
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
ma 07.06.seuraSeurakisatKempele05.06.
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.06.
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
ma 07.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo04.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 07.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 07.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
ma 07.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 07.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
ti 08.06.pkRastin TiistaikisatSuomussalmi08.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatParkano07.06.
ti 08.06.pkVeikkolan viikkokisat 1Veikkola07.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
ti 08.06.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo06.06.
ti 08.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatLiperi -
ke 09.06.seuraSeurakisatKankaanpää08.06.
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
ke 09.06.pkLuokittelukilpailut / KeUcup1Savonlinna, Kerimäki08.06.
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
ke 09.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
ke 09.06.pkKILPAILUT PERUTTU, Kymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
ke 09.06.pkJuoksucupin maastosprintit Raisio06.06.
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 09.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 09.06.pkPm-ottelu lisälajiKuopio -
ke 09.06.seuraSeurakisatKauhajoki08.06.
ke 09.06.seuraSeurakisatVantaa -
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
to 10.06.pkPikku-Peukku -kisatÄhtäri09.06.
to 10.06.pkKymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
to 10.06.seuraSeurakisatMerikarvia10.06.
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
to 10.06.seuraSeurakisatNakkila -
to 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
to 10.06.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatLapua -
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
to 10.06.pkPargas IF aluekisat regiontävlingPargas/Parainen09.06.
to 10.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 10.06.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki08.06.
to 10.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe08.06.
to 10.06.seuraSeurakisatYlitornio09.06.
pe 11.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki10.06.
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
la 12.06.pkKiuruhölkkäHelsinki -
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
la 12.06.seuraSeurakisatOulu10.06.
la 12.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen08.06.
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
la 12.06.pkSAUL SM-viestitJyväskylä -
la 12.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen09.06.
la 12.06.pkKnattekarnevalenVasa10.06.
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
la 12.06.pkLajipäiväkisatLappeenranta10.06.
la 12.06.pkHeinäpään heittokisatOulu10.06.
la 12.06.pk10. KORENTOKANGAS - juoksuPUDASJÄRVI10.06.
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
la 12.06.pkFazer Reilu Cup, kenttälajitLahti09.06.
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
la 12.06.pkYlemmäisen juoksuJuuka10.06.
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani08.06.
la 12.06.seuraSeurakisatHimanka -
la 12.06.pk5000 m ChallengeJoensuu09.06.
su 13.06.pkMaakuntaviestitNurmijärvi12.06.
su 13.06.pkHeinäpään heittokisatOulu10.06.
su 13.06.pkKankaanpää GamesKankaanpää10.06.
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
su 13.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt 9-15Pyhtää06.06.
su 13.06.akKälviäGames, KISA PERUTTUKokkola09.06.
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
su 13.06.pkOlli Teijonmaan muistokisat - lisälajiSavonlinna07.06.
su 13.06.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku08.06.
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
ma 14.06.pkStavtävling- SeiväskilpailuVasa13.06.
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.06.seuraSeurakisatAlavus -
ma-ti 14.-15.06.seuraSeurakisatPori12.06.
ma 14.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu11.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 14.06.pkKesäkuun kisat I ja RatatonnitPaimio12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatJoutsa13.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 14.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI13.06.
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
ma 14.06.pkMummon munkkikisatLeppävirta -
ma 14.06.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)11.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatJakobstad13.06.
ma 14.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 15.06.pkVihdin Viestin 70v kilpailutVihti, Nummela13.06.
ti 15.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa14.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup IRovaniemi11.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 15.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi11.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup piirikisa IKauhajoki14.06.
ti 15.06.seuracupPohjola seuracup - 1. osakilpailuVantaa13.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatIitti14.06.
ti 15.06.pkSäästöpankkikisatLieto11.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatTuusula, Hyrylä14.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 15.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 15.06.pkPiirikilpailutKokkola12.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatIkaalinen14.06.
ti 15.06.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)11.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatParkano14.06.
ti 15.06.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki12.06.
ti 15.06.seuraSeurakisatKiukainen15.06.
ti 15.06.pkKesäkuun iltakisatAlavieska14.06.
ti 15.06.seuracupPohjois-Savon Seuracup 1. osakilpailuLapinlahti13.06.
ti 15.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailutKajaani11.06.
ti 15.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame14.06.
ti 15.06.kansYleisurheilun Tähtien KisatOrimattila12.06.
ti 15.06.seuracupSeuracup 1.osaKempele10.06.
ke 16.06.pmUudyn pm junnuottelut 1. 12-15v.Hyvinkää13.06.
ke 16.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuHuittinen14.06.
ke 16.06.pkArctic-heitotRovaniemi15.06.
ke 16.06.pkSeuracupLappeenranta11.06.
ke 16.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 16.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS -
ke 16.06.pkTUL:n avoimet mestaruuskilpailutEspoo11.06.
ke 16.06.seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailuValkeakoski14.06.
ke 16.06.pkPolvijärven moukari- ja kuulakisatPolvijärvi14.06.
ke 16.06.kansErkki Pajumäen muistokilpailutVirrat14.06.
ke 16.06.pkLuokittelukilpailut / KeUcup2Savonlinna, Kerimäki15.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 16.06.seuracupHämsyn seuracup 1div 1osakilpailuHämeenlinna14.06.
ke 16.06.pkKEV-heittokisatKuusamo15.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 16.06.seuracupKainuun Seuracup 1Paltamo12.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 16.06.poUngdomsserien omgång 1Hammarland -
ke 16.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 16.06.pkJunispelenOravainen14.06.
ke 16.06.pkNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå14.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatVantaa16.06.
ke 16.06.seuraSeurakisatKauhajoki15.06.
ke 16.06.pkTuloskisaVarkaus -
to 17.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 17.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu14.06.
to 17.06.pkAikuisurheilijoiden tilastoheitotKurikka15.06.
to 17.06.seuraSeurakisatMerikarvia17.06.
to 17.06.akHyvän Tuulen KisatHelsinki14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatPori15.06.
to 17.06.pkHyvän Tuulen Kisat - Lisälajit kutsukilpailuHelsinki14.06.
to 17.06.pkSisuviestitRovaniemi/S14.06.
to 17.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 17.06.seuraSeurakisatAsikkala16.06.
to 17.06.seuraSeurakisatNummi16.06.
to 17.06.pkVirkiä GamesLapua15.06.
to 17.06.pkSisulisätOrivesi15.06.
to 17.06.seuracupSeuracup I-osakilpailuKalajoki14.06.
to 17.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeusKouvola, Koria15.06.
to 17.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani15.06.
to 17.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 17.06.pkPk-kilpailuYlitornio16.06.
pe 18.06.seuraSeurakisatKankaanpää07.06.
pe-su 18.-20.06.akKUY GamesTuusula16.06.
pe 18.06.pkLoikkakisatRovaniemi17.06.
pe 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
pe 18.06.pkAurajoen YöjuoksuTurku -
la 19.06.pkForssan Suvi-iltaForssa -
la-su 19.-20.06.akSeinäjoen Kansalliset moniottelutSeinäjoki16.06.
la-su 19.-20.06.pkSiirin ja Inton heittokisat/ PERUTTUTampere17.06.
la 19.06.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi15.06.
la-su 19.-20.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuhuipentumaOulu16.06.
la 19.06.pmLasyn pm-ottelut 9-13v, 1. osaOrimattila15.06.
la 19.06.pkNÅID mångkamp F/P 9-13Pargas/Parainen16.06.
la 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä15.06.
la 19.06.pkSiilinjärvi Games lisälajitSiilinjärvi15.06.
la 19.06.pmHelsyn 15-9 v. pm-viestitHelsinki14.06.
la 19.06.maantieVieskaMaraton2021Ylivieska16.06.
la 19.06.pkXXXVIII Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi15.06.
la 19.06.pkVeteraanikansallisetJoensuu16.06.
la 19.06.pmKnattestafett DM i JakobstadJakobstad16.06.
la 19.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala17.06.
la 19.06.pkLajipäiväkisatImatra16.06.
la 19.06.pkPikajuoksucupHämeenlinna17.06.
la 19.06.pkLohijärven maantievitonenLohijärvi17.06.
la 19.06.pkNaantalin Aurinkokävelyt ja pituushyppykisatNaantali15.06.
la 19.06.pkKeskis- Mikon MittelötTöysä16.06.
la 19.06.akKirkon vaiheillNakkila16.06.
la 19.06.pmStafett DMJakobstad16.06.
la 19.06.pkCORE:n Rataraasto 10 000m Pietarsaari 15.06.
su 20.06.pkTaimen 110-v. juhlakilpailutLiperi18.06.
su 20.06.pkTuiskun moukarikisatNousiainen18.06.
su 20.06.pkTonnikisaSeinäjoki18.06.
su 20.06.pk58-JunnumoukariVantaa15.06.
su 20.06.pkAktia-AikuisurheilukisatVantaa15.06.
su 20.06.pkAsikkalan heittokisaVääksy18.06.
su 20.06.pkSusirajan Seiväskoulun tuloskisaLieksa18.06.
su 20.06.pkPörssin moukarikisaPori19.06.
su 20.06.pkIskun heittokisat IIMynämäki17.06.
su 20.06.akParkano GamesParkano17.06.
su 20.06.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi17.06.
su 20.06.pkKiekkokilpailuPori18.06.
su 20.06.pkSomeron seiväskilpailutSomero19.06.
su 20.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala17.06.
su 20.06.pkDT i PixneMaalahti18.06.
su 20.06.pkKorona Bye Bye 3Seinäjoki19.06.
su 20.06.seuraSeurakisatKaarina19.06.
su 20.06.pkReilu Cup tonnit ja kesäillan juoksutLahti15.06.
ma 21.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 21.06.pkRimaralliEspoo19.06.
ma 21.06.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osaHamina15.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 21.06.pkKesäkuun kisat IIPaimio19.06.
ma 21.06.pkKenttäkarhujen juoksukisatUusikaupunki17.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatLapua -
ma 21.06.seuraSeurakisatSavonlinna -
ma 21.06.pkViikkokisatLappeenranta20.06.
ma 21.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere19.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 21.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 21.06.pkKV/IFÅsarna nuorisokisatKokkola19.06.
ma 21.06.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta21.06.
ma 21.06.pkVilpas Track GamesSalo18.06.
ma 21.06.pkRastin PituuskisatSuomussalmi20.06.
ma 21.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka20.06.
ma 21.06.seuraSeurakisatValkeala -
ma 21.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 22.06.pkIitti GamesIitti19.06.
ti 22.06.tähtiMarskin kisatLappeenranta17.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiiminki21.06.
ti 22.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu18.06.
ti 22.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ20.07.
ti 22.06.pkKansalliset aik urh Töysän korppukisatTöysä20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisat ja lasten OlympialaisetLeppävirta -
ti 22.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 22.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina17.06.
ti 22.06.seuracupUudy:n Seuracup IRiihimäki20.06.
ti 22.06.pkSinettikisatVantaa21.06.
ti 22.06.pkEtelä-Pohojalaanen TimattiliigaKauhava19.06.
ti 22.06.seuracupSeuracup piirikisa1.Savonlinna19.06.
ti 22.06.pkKesäkisat 1Lieto18.06.
ti 22.06.pkIII-lohkon kisatUrjala20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatKiukainen22.06.
ti 22.06.seuracupFöreningscup deltävling 1Pedersöre20.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatParkano21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 22.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatIkaalinen21.06.
ti 22.06.seuraSeurakisatTeuva -
ke 23.06.seuraSeurakisatKempele21.06.
ke 23.06.pkPaunu Games IIIJämsä20.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKankaanpää22.06.
ke 23.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.06.pmpm P/T14-15 2000mTurku20.06.
ke 23.06.pkBorgå Släggtävling 1 / Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo20.06.
ke 23.06.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku21.06.
ke 23.06.akTilastopajacup 2Turku20.06.
ke 23.06.pkJunnut RadalleTampere21.06.
ke 23.06.pkVirtUn Viikkokisat IVirrat21.06.
ke 23.06.pkJunnukisatLieksa22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 23.06.pkMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 23.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 23.06.pkSeurakilpailuEspoo21.06.
ke 23.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo22.06.
ke 23.06.pkViispiikkinen cupKivijärvi22.06.
ke 23.06.pkForssan Salaman viikkokisa 1Forssa22.06.
ke 23.06.seuraSeurakisatKauhajoki22.06.
to 24.06.kansPohjantähti - GamesPudasjärvi20.06.
to 24.06.seuraSeurakisatTuusula, Kellokoski23.06.
to 24.06.pkKiihtelysvaaran kesäkisatJoensuu22.06.
to 24.06.pkSisulisätOrivesi22.06.
to 24.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski22.06.
pe 25.06.pmAvoin pm-moukari M ja M17Somero23.06.
pe 25.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio23.06.
pe 25.06.kans54. Keuruun JuhannuskisatKeuruu20.06.
pe 25.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen22.06.
pe 25.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele23.06.
pe 25.06.akSomeron juhannuskisatSomero23.06.
la 26.06.GPMotonet GP Kuortane (EA)Kuortane19.06.
su 27.06.pkNuorten juhannuskisaSaarijärvi21.06.
su 27.06.kansKansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisatSaarijärvi21.06.
su 27.06.pkArctic-heitotRovaniemi26.06.
su 27.06.pkKorona Bye Bye 4Seinäjoki26.06.
su 27.06.pkImatran keihäskisaImatra -
ma 28.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo26.06.
ma-ti 28.-29.06.kansOlympiarankingVaasa23.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 28.06.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1Espoo24.06.
ma 28.06.pkPiirikunnallisetHeinola25.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 28.06.pkPiirikunnallinen viikkokisa ja aikuisten pmLeppävirta -
ma 28.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 28.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 28.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituusHuutjärvi24.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 28.06.pkMaanantai-illan kuulakisaHimanka 26.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatHimanka -
ti 29.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, ykköslohko 9v lajitNaantali24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKankaanpää28.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.seuraSeurakisatHamina -
ti 29.06.seuraSeurakisatKauhava28.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatIitti28.06.
ti 29.06.pkReilu Cup seiväsLahti27.06.
ti 29.06.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osaParikkala24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 29.06.pkPeukku-kisaAlajärvi27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKiukainen29.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTornio -
ti 29.06.pkLasten kisatIisalmi23.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
ti 29.06.pkTiistaikisa IIOulu27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatParkano28.06.
ti 29.06.pkMetalli Cup 2Tornio25.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohkoSalo26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, Pohjoislohko 9v lajitMynämäki25.06.
ti 29.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå27.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, PohjoislohkoMynämäki25.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohko 9v lajitSalo26.06.
ti 29.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS25.06.
ti 29.06.poUngdomsserien omgång 2Lemland -
ti 29.06.pkSeurakisaMaaninka27.06.
ti 29.06.pkLeiskun kesäkuun kisaKankaanpää28.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTeuva -
ke 30.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas25.06.
ke 30.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki29.06.
ke 30.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatVarkaus29.06.
ke 30.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 30.06.pkHIPPO-kisatNoormarkku28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKerava29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 30.06.pkYrin KesäkisatHumppila28.06.
ke 30.06.pkViiisPiikkinen CupSaarijärvi29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatMäntyharju28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 30.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.06.seuraSeurakisatKauhajoki29.06.