Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 22.07.pkEtelä-Savon PM Ottelu 9-13VMikkeli19.07.
ma 22.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 22.-23.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vPorvoo20.07.
ma 22.07.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 22.07.akVetelin aluekisatVeteli19.07.
ma 22.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna20.07.
ma 22.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 22.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 22.07.pkLepU:n Pk viikkokisatLeppävirta -
ma 22.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka22.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatLiperi22.07.
ti 23.07.pkOulun Pyrinnön Yu-kisatOulu21.07.
ti 23.07.pkPyhäjärvi GamesEura19.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.07.pkElokuun KisatKemi21.07.
ti 23.07.pmHämSYn N/M pm-kisat, 2. päiväTampere21.07.
ti-ke 23.-24.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaHeinola19.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 23.07.pkRatakusiaisetLieto18.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatParkano22.07.
ti 23.07.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 23.07.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani21.07.
ti 23.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski22.07.
ti 23.07.pkIK Falkens DtPännäinen22.07.
ti 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 24.07.akJoensuu Junior GamesJoensuu21.07.
ke 24.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu14.07.
ke 24.07.seuracupUudy seuracup 2. osakilpailuRiihimäki20.07.
ke 24.07.pkPaunu Games IVJämsä21.07.
ke 24.07.pkIlkka Games 15Ilmajoki23.07.
ke 24.07.pkViikkokisatLappeenranta23.07.
ke 24.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat23.07.
ke 24.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 24.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 24.07.seuracupSeuracup II Pori22.07.
ke 24.07.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
to 25.07.pkKeihäs- ja kiekkokisaPyhäntä24.07.
to 25.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun tuloskisaSulkava -
to 25.07.seuraSeurakisatRiihimäki 23.07.
to 25.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa24.06.
to 25.07.seuraSeurakisatJanakkala -
to 25.07.seuracupSeuracup II-osaRistiina22.07.
to 25.07.ak5. TilastopajacupTurku22.07.
to 25.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 25.07.pkVaasan moukarikentän avajaisetVaasa23.07.
to 25.07.pkRt i Smedsby Korsholm23.07.
to 25.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLiljendal -
to 25.07.pkRakokiven kisatLahti, Nastola21.07.
to 25.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 25.07.seuraSeurakisatSäkylä25.07.
to 25.07.pkSuupohja CupKauhajoki24.07.
to 25.07.pmAvoimet pm-esteet M/N17, P/T14-15Turku22.07.
pe-su 26.-28.07.akLohja Junior GamesLohja23.07.
pe 26.07.pkJakob MarathonPietarsaari19.07.
pe 26.07.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe24.07.
pe 26.07.pkMerimajan kisaPyhäjoki24.07.
pe 26.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la-su 27.-28.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku22.07.
la-su 27.-28.07.pkpm-sisumestaruuskisat T/P 9-15Alavus24.07.
la 27.07.pkHarri Mannermaan 60v-JuhlajuoksuVantaa21.07.
la-su 27.-28.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 27.-28.07.pmPiirihuipentumaLapinlahti24.07.
la-su 27.-28.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaJoensuu22.07.
la-su 27.-28.07.pmKePy piirihuipentumaKalajoki24.07.
la-su 27.-28.07.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo 24.07.
la 27.07.seuraSeurakisatRaasepori26.07.
la 27.07.akPohjan Koitokset - saarenkylän kentän 30 vuotisjuhlakisatRovaniemi21.07.
la-su 27.-28.07.akNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola22.07.
la 27.07.pkKuhmo-juoksuKuhmo -
la 27.07.pkJuhan TuloskisatIisalmi24.07.
la-su 27.-28.07.pmpm-sisulisähuipentumaJyväskylä23.07.
la 27.07.pk10. Heinolan KaupunkipuistojuoksuHeinola -
su 28.07.pkSAUL.n Kansalliset TuloskisatVihti/Nummela27.07.
su 28.07.pkHeinäpään heittokisatOulu -
ma 29.07.seuraSeurakisatJoutseno, Lappeenranta28.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatKempele27.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 29.07.seuraSeurakisatPori27.07.
ma-ti 29.-30.07.am15- ja 14 v. aluemestaruuskilpailutHelsinki26.07.
ma 29.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää -
ma 29.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 29.07.pkNokian KiekkokisaNokia28.07.
ma 29.07.pkyleisurheiluveteraanien pm kilpailut ja kansallisetLaihia27.07.
ma 29.07.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 29.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 29.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 29.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka29.07.
ti 30.07.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki30.07.
ti-ke 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna26.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 30.07.seuraSeurakisatLohja -
ti 30.07.pkSeuracup piirikisa osa 2Imatra25.07.
ti 30.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti26.07.
ti 30.07.poPiiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU )Hämeenlinna27.07.
ti 30.07.seuracupSeuracup II osakilpailuKempele26.07.
ti 30.07.pkSeuranmestaruuskisatUrjala28.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatKiukainen30.07.
ti 30.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 30.07.pkPiikkiön Kehityksen aluekilpailukaarina27.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatParkano29.07.
ti 30.07.pkViiskuntakisatSoini28.07.
ti 30.07.pkDT i MalaxMalax28.07.
ti 30.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski29.07.
ti 30.07.pkDT LarsmoLuoto 28.07.
ti 30.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 30.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 3Veikkola27.07.
ke 31.07.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.07.
ke 31.07.pkJunnut radalleTampere29.07.
ke 31.07.pkOtaniemen seiväskilpailutEspoo30.07.
ke 31.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 31.07.seuracupSeuracup 2, Pohjois-SavoLeppävirta27.07.
ke 31.07.pkKesäliiga VHämeenlinna29.07.
ke 31.07.pkEläinpuistokisatÄhtäri29.07.
ke 31.07.seuraSeurakisatYlämaa31.07.
ke 31.07.seuraSeurakisatHaukipudas30.07.
ke 31.07.pkAvoin PeU:n kilpailu IIIPerniö29.07.
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPerniö29.07.
ke 31.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa29.07.
ke 31.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 31.07.pkKEV-heittokisatKuusamo29.07.
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 31.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 31.07.pkTarmon kisatPori29.07.
ke 31.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ke 31.07.pkOlan tonniHelsinki31.07.
to-su 01.-04.08.SMKalevan kisatLappeenranta24.07.
to 01.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo29.07.
to 01.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 01.08.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 01.08.pkAikuisten avoimet kansallisetHelsinki30.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatRaisio29.07.
to 01.08.pkIitti-hölkkäIitti30.07.
to 01.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 01.08.seuraSeurakisatHamina -
to 01.08.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå -
to 01.08.pkSisulisätOrivesi30.07.
to 01.08.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva31.07.
to 01.08.pkK-Marketin kisatJoensuu -
to 01.08.pkKaiun elokuun piirikunnallisetKaavi31.07.
to 01.08.pkYlivieskan Kuulan elokisatYlivieska30.07.
to 01.08.seuraSeurakisatHartola -
to 01.08.seuraSeurakisatSäkylä01.08.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 01.08.pkAviisi GamesKauhava31.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki30.07.
to 01.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 03.08.pkAluekisatLieto30.07.
la 03.08.pkKempele-Z-MaratonKempele26.07.
la 03.08.pkPNM TrailNousiainen -
la 03.08.pkRuisvarrasheitot IIIKaustinen31.07.
la-su 03.-04.08.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Oulu29.07.
la 03.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la 03.08.pkKarhu-HölkkäRanua02.08.
la 03.08.pkToijala Junior GamesAkaa01.08.
la-su 03.-04.08.pmKnattefinalen 9-13Nykarleby30.07.
la 03.08.pmpm- kävelyt 9-15v.Töysä28.07.
la 03.08.pkHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja KymppiHämeenlinna02.08.
la 03.08.pkIvar Wilskman. heitotTöysä02.08.
la 03.08.maantieHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 04.08.pkHillamaastotRanua 4 27429.07.
su 04.08.pkVarsyn juoksucup:n ja Spotox heittopörssin osakilpailuKaarina01.08.
su 04.08.pkVarstakisatUrjala02.08.
ma 05.08.seuraSeurakisatHyvinkää03.08.
ma 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 05.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoLieto01.08.
ma 05.08.seuracupSeuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymYIitti03.08.
ma 05.08.seuracupSeuracup IIKälviä31.07.
ma 05.08.pkSeurakisat - lisälajitHyvinkää03.08.
ma 05.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 05.08.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 05.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 05.08.pkEtelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailuKURIKKA03.08.
ma 05.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari02.08.
ma 05.08.seuraSilja Line SeurakisatTammela01.08.
ti 06.08.seuraSeurakisatKiiminki05.08.
ti 06.08.seuracupSeuracup osa 2Saarijärvi02.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 06.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div.Valkeakoski05.08.
ti 06.08.seuraSeurakisatPolvijärvi05.08.
ti-ke 06.-07.08.pmLasY:n pm-kilpailut 9-13-v. 2. osaOrimattila02.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 06.08.seuracupNåid föreningscup del 2 / Nåid seuracup osa 2Raseborg, Karis / Raasepori, Karjaa 02.08.
ti 06.08.pkAvoimet aluekilpailutKokkola04.08.
ti 06.08.seuracupVakka-lohko Seuracup IIMynämäki03.08.
ti 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoLoimaa04.08.
ti-ke 06.-07.08.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 2Loviisa01.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
ti 06.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna03.08.
ti 06.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoSalo03.08.
ti 06.08.pkKuohun viikkokisatJuankoski05.08.
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 07.08.seuraSeurakisatRiihimäki05.08.
ke 07.08.pkSalokylän gp kisatLiperi06.08.
ke 07.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Helsinki03.08.
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Kauhajoki06.08.
ke 07.08.pkVakka-Suomen SeiväscupLaitila05.08.
ke 07.08.seuracupHämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisaNokia05.08.
ke 07.08.pkHumppilan kisatHumppila05.08.
ke 07.08.seuracupFöreningscupen deltävling 2Vasa04.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju06.08.
ke 07.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 07.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula06.08.
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Alavus05.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKerava06.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat06.08.
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 07.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
ke 07.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 07.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 07.08.pkPk-kisaYlitornio -
to 08.08.seuraSeurakisatLapua -
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen07.08.
to 08.08.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 08.08.seuraSeurakisatKUOPIO04.08.
to 08.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio06.08.
to 08.08.seuraSeurakisatPello08.08.
to 08.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski07.08.
to 08.08.pkSisulisätOrivesi06.08.
to 08.08.pkRaahen Vesan avoimet seuranmestaruuskilpailutRaahe06.08.
to 08.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa06.08.
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 08.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 08.08.seuraSeurakisatViiala -
to 08.08.kansÄänekoski GamesÄänekoski05.08.
to 08.08.seuraSeurakisatHirvensalmi -
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 09.-11.08.pkSuomen Aikuisurheiluliiton SM-kilpailutTurku30.07.
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Kankaanpää01.08.
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut P/T 14,15Lahti01.08.
pe 09.08.pkAnianpellon markkinajuoksuVääksy, Asikkala -
pe 09.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
la 10.08.maantiePyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää, Huutjärvi03.08.
la 10.08.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 årKYRKSLÄTT06.08.
la 10.08.pkYleisurheilukisatRanua 4 27406.08.
su 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä08.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 12.08.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola06.08.
ma 12.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 12.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli09.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 12.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 12.08.pkYlöjärven Urheilijat elokuun kisatYlöjärvi11.08.
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 12.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 12.08.tähtiEltsun TähtikisaHelsinki07.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 12.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 12.08.pkPk-kisaTornio09.08.
ti 13.08.pkHippokisatSalo09.08.
ti 13.08.pkJärvituuliCup 5Keuruu -
ti 13.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutUusikaupunki10.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 13.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskisatValtimo -
ti 13.08.seuraSeurakisatViitasaari12.08.
ti 13.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala11.08.
ti 13.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola -
ti 13.08.seuraSeurakisatIitti12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä12.08.
ti 13.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala11.08.
ti 13.08.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani11.08.
ti 13.08.pkelokuun iltakisaalavieska12.08.
ti 13.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola10.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki11.08.
ti 13.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 13.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 14.08.pkKesäliiga VI /VehU / Junnut radalleTampere12.08.
ke 14.08.tähtiTähtikisa - Valkean Kaupungin kisaOulu09.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi12.08.
ke 14.08.pkSiiPon Elokuun KisatSiilinjärvi12.08.
ke 14.08.seuraSeurakisatPolvijärvi13.08.
ke 14.08.pkViiskuntakisatVirrat11.08.
ke 14.08.pkTF Espoon heittokisaEspoo09.08.
ke 14.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.08.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 14.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo13.08.
ke 14.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 14.08.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani12.08.
ke 14.08.pk3. Lohkon yleisurheilukilpailutForssa12.08.
ke 14.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa13.08.
ke 14.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå11.08.
to 15.08.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 15.08.seuraSeurakisatPello -
to 15.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 15.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane12.08.
to 15.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitRaisio10.08.
to 15.08.pkPikajuoksun lajipäivä / Elovalkea-kisatKouvola11.08.
to 15.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa12.08.
to 15.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski13.08.
to 15.08.pkLuokittelukilpailut ja 4.seurakisatRistiina -
to 15.08.pkSisulisätOrivesi13.08.
to 15.08.seuraSeurakisatHartola -
pe 16.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti13.08.
pe 16.08.seuraSeurakisatSomero -
pe 16.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la-su 17.-18.08.akOttelukisaLapua09.08.
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutLapua12.08.
la-su 17.-18.08.akKymmeottelukisaKauhava09.08.
la 17.08.pmUudy:n pm-junnuottelut 2.Janakkala14.08.
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14Lapua09.08.
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14Kauhava09.08.
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutKauhava12.08.
la 17.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 17.08.akVuosaari GamesHelsinki14.08.
la 17.08.pm9-15-vuotiaiden pm-viestitKuopio13.08.
la 17.08.pkVehmaan lenkkiJuva11.08.
la 17.08.poPiiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala)Lappeenranta14.08.
la 17.08.pmSisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio13.08.
la 17.08.pkPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu14.08.
la 17.08.pkAvoimet aluemestaruusviestitYlivieska13.08.
la 17.08.maantieHaaga RunHelsinki -
su 18.08.pkElokisatOrimattila15.08.
su 18.08.maantie16. Hamina puolimaratonHamina13.08.
su 18.08.pk52. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
su 18.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueNaantali13.08.
su 18.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava11.08.
su 18.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 18.08.GPMotonet GP EspooEspoo08.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 19.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
ma 19.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 19.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
ma 19.08.pkS-Market kisaKalajoki -
ma 19.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 19.08.seuraSeurakisatAlavus18.08.
ti 20.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu19.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatKiiminki19.08.
ti-ke 20.-21.08.pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti-ke 20.-21.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 20.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
ti 20.08.pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
ti 20.08.seuraSeurakisatIitti19.08.
ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
ti 20.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
ti 20.08.pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
ti 20.08.pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
ti 20.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 20.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 21.08.pkJunnut radalleTampere19.08.
ke 21.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala16.08.
ke 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 21.08.amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
ke 21.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatVantaa18.08.
ke 21.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
ke 21.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 21.08.pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 21.08.seuraSeurakisatNedervetil20.08.
ke-to 21.-22.08.pmDM för 14/15/17/19 årNärpes17.08.
ke 21.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
ke 21.08.seuraSeurakisatKemi -
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 21.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
ke 21.08.seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
ke 21.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 21.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -