Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
 pkHeittokisatVehmaa22.05.
 pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
 pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
 pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
 pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
 pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
 pkPyrinnön heitotTampere24.05.
 pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
 pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
 pkUusiLahti -juoksuLahti -
 kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
 amRataraastoKempele23.05.
 ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
Ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
 pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
 pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
 pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
 pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
 pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
 seuraSeurakisatKestilä -
 seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
 seuraSeurakisatPaimio25.05.
 seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatJakobstad26.05.
 seuraSeurakisatSotkamo -
 seuraSeurakisatALAVUS27.05.
 seuraSeurakisatHankasalmi -
Ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
 pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
 pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
 pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
 pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
 pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
 pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
 pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
 seuraSeurakisatTeuva -
 seuraSeurakisatOrimattila -
 seuraSeurakisatKiukainen -
 seuraSilja Line SeurakisatLohja -
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
 seuraSilja Line SeurakisatSalo -
Ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
 pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
 pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
 pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
 pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
 pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatYlöjärvi -
 seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
 seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
 seuraSeurakisatMarttila -
 seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
To 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
 pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
 pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
 pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
 pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
 pkLajipäiväkisatImatra24.05.
 pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
 pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
 pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
 pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
 pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
 pkSisulisätOrivesi28.05.
 pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
 pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
 pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
 kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
 ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
 pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
 pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
 pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
 seuraSeurakisatKaavi -
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
Pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
 seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
 seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
La 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
Su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
 pkHeittokisatTyrnävä30.05.
 pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
 pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
 pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
Ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
 pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
 pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
 pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
 amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
 seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatSuomussalmi -
 seuraSeurakisatPudasjärvi -
 seuraSeurakisatKestilä -
 seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
 seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
 seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
Ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
 pkHippokisatUrjala02.06.
 pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
 pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
 pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
 pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
 pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
 pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
 pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
 pkSinettikisatVantaa02.06.
 ak1. TilastopajacupTurku01.06.
 akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
 seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
 seuraSeurakisatOulu -
 seuraSeurakisatKeuruu03.06.
 seuraSeurakisatViitasaari03.06.
 seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
 seuraSilja Line SeurakisatLohja -
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
 seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.