Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 0:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ma 03.08.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari30.07.
 pkArctic-heitotRovaniemi02.08.
 pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki31.07.
 pkElokuun KisatYlivieska02.08.
 pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa02.08.
 pkNokian Kiekko Ranking 2020Nokia02.08.
 pkTampereen mestaruuskilpailutTampere31.07.
 akTampereen mestaruuskilpailutTampere31.07.
 seuracupSeuracup kilpailuSastamala01.08.
 seuracupSeuracup II-osaMikkeli31.07.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatTammela -
 seuraSeurakisatPihtipudas -
 seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
 seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
Ti 04.08.pkK-Marketin kisatJoensuu -
 pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu03.08.
 pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki02.08.
 pkKU-68 Viikkokisa IIIKangasala03.08.
 pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio02.08.
 pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå31.07.
 pkRastin kuulailtaSuomussalmi04.08.
 pkRiennon seiväskisaSavonlinna03.08.
 pkSeipään ja kuulan tuloskisaKalajoki02.08.
 akTilastopajacup 7, Kalevan Kisojen esikisatTurku01.08.
 seuracupSeuracup piirikisaOulu30.07.
 seuraSeurakisatIitti04.08.
 seuraSeurakisatLapinlahti -
 seuraSilja Line SeurakisatHelsinki04.08.
 seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.08.
 seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
 seuraSilja Line SeurakisatKiukainen04.08.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
Ke 05.08.GPMotonet GP EspooEspoo26.07.
 pkAlavuden nuorisokisatAlavus03.08.
 pkHämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailutForssa03.08.
 pkHSU kilpailutHyvinkää03.08.
 pkKuulakilpailu-KultävlingVasa03.08.
 pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila02.08.
 pkPaunu Games IVJämsä02.08.
 pkpk Aikuisurheilijoiden korkeushypyn tuloskisaSulkava -
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkVääksyn heittokisaAsikkala04.08.
 pkViikkokisat IIIVirrat02.08.
 pkVSVetU:n avoimet pm-kilpailutSalo02.08.
 seuraSeurakisatVarkaus -
 seuraSeurakisatHyvinkää04.08.
 seuraSeurakisatSahalahti -
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatNykarleby05.08.
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
 seuraSeurakisatHaukipudas04.08.
 seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
 seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
 seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju04.08.
 seuraSilja Line SeurakisatKerava05.08.
To 06.08.pkHeidehofin rykäisyVantaa03.08.
 pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi04.08.
 pkHippo viikkokisaValkeakoski04.08.
 pkJanan mestaruuskisatJanakkala01.08.
 pkKev kisatKuusamo02.08.
 pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä -
 pkSisulisätOrivesi04.08.
 pkVks cup PylkönmäkiPylkönmäki06.08.
 seuraSeurakisatRaahe -
 seuraSeurakisatIlomantsi -
 seuraSeurakisatHartola -
 seuraSeurakisatLempäälä -
 seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi05.08.
Pe 07.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Pedersöre30.07.
 SMSM-kilpailut P/T 15-14Naantali30.07.
La 08.08.pkIitti-hölkkäIitti05.08.
 pkKempele Z- maratonKempele02.08.
Su 09.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava03.08.
 pkArctic Junior GamesRovaniemi08.08.
 pmNÅID f/p mångkamp 9-13 årPargas/Parainen05.08.
 seuraSeurakisatKauhava -
Ma 10.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli07.08.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere09.08.
 pkPlussa yu-kilpailutJoensuu08.08.
 pkTarmon satanenHelsinki07.08.
 seuraSeurakisatSonkajärvi08.08.
 seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
Ti 11.08.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
 pkHippokisatSalo07.08.
 pkKipinän pk-kesäkisat IIIKajaani10.08.
 pkkokkolan työväen urheilijat aluekilpailutkokkola11.08.
 pkPohjan Koiton iltakisatRovaniemi08.08.
 pkSeuracup 2020 - piirikisatIisalmi07.08.
 pkSeuranmestaruuskilpailutUrjala09.08.
 pkSommartälingar i Friidrott 2020Lemland -
 seuracupSeuracup 2. osakilpailuVihti, Nummela08.08.
 seuraSeurakisatIitti11.08.
 seuraSeurakisatMyrskylä -
 seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa09.08.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
Ke 12.08.pkAvoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula10.08.
 pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 4Savonlinna, Kerimäki11.08.
 pkNåids föreningscup / Nåid:n seuracupEsbo - Espoo10.08.
 pkPohjois-Karjalan SeuracupJoensuu09.08.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkSalo-Loimaa lohko seuracupLoimaa10.08.
 pkSeuracup Etelä-Karjalan piirikisa Imatra07.08.
 pkTarmon kisatPori10.08.
 pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi12.08.
 pkYkköslohko seuracupSalo07.08.
 seuracupFöreningscupenVasa09.08.
 seuracupHämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.divTammela10.08.
 seuracupKainuun seuracupSuomussalmi08.08.
 seuracupSeuracup piirikisa Alavus10.08.
 seuracupSeuracup 2Jyväskylä09.08.
 seuracupSeuracup 2, LaSY, KymYLahti09.08.
 seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisaNokia09.08.
 seuracupSeuracupin piirikisaVantaa08.08.
 seuracupTurun lohko seuracup Kaarina08.08.
 seuracupVakka-lohko Seuracup Laitila09.08.
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatSahalahti -
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
 seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -