Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
  Kesäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 25.06.pmAvoin pm-moukari M ja M17Somero23.06.
pe 25.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio23.06.
pe 25.06.kans54. Keuruun JuhannuskisatKeuruu20.06.
pe 25.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen22.06.
pe 25.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele23.06.
pe 25.06.akSomeron juhannuskisatSomero23.06.
la 26.06.GPMotonet GP Kuortane (EA)Kuortane19.06.
su 27.06.pkNuorten juhannuskisaSaarijärvi21.06.
su 27.06.kansKansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisatSaarijärvi21.06.
su 27.06.pkArctic-heitotRovaniemi26.06.
su 27.06.pkKorona Bye Bye 4Seinäjoki26.06.
su 27.06.pkImatran keihäskisaImatra -
ma 28.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo26.06.
ma-ti 28.-29.06.kansOlympiarankingVaasa23.06.
ma 28.06.pkPiirikunnallisetHeinola25.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 28.06.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1Espoo24.06.
ma 28.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituusHuutjärvi24.06.
ma 28.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 28.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 28.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 28.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 28.06.pkPiirikunnallinen viikkokisa ja aikuisten pmLeppävirta -
ma 28.06.seuraSeurakisatHimanka -
ma 28.06.pkMaanantai-illan kuulakisaHimanka 26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 29.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKankaanpää28.06.
ti 29.06.pkMotonet KuukausikisatJoensuu26.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, ykköslohko 9v lajitNaantali24.06.
ti 29.06.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osaParikkala24.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatIitti28.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKauhava28.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatHamina -
ti 29.06.pkReilu Cup seiväsLahti27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 29.06.pkSeurakisaMaaninka27.06.
ti 29.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå27.06.
ti 29.06.poUngdomsserien omgång 2Lemland -
ti 29.06.pkPeukku-kisaAlajärvi27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatIkaalinen27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTornio -
ti 29.06.seuracupSeuracup I, PohjoislohkoMynämäki25.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatKiukainen29.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, Pohjoislohko 9v lajitMynämäki25.06.
ti 29.06.pkMetalli Cup 2Tornio25.06.
ti 29.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS25.06.
ti 29.06.pkTiistaikisa IIOulu27.06.
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohkoSalo26.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 29.06.seuracupSeuracup I, etelälohko 9v lajitSalo26.06.
ti 29.06.pkLasten kisatIisalmi23.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatParkano28.06.
ti 29.06.pkLeiskun kesäkuun kisaKankaanpää27.06.
ti 29.06.seuraSeurakisatTeuva -
ke 30.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas25.06.
ke 30.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki29.06.
ke 30.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatVarkaus29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKerava29.06.
ke 30.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 30.06.pkHIPPO-kisatNoormarkku28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 30.06.pkViiisPiikkinen CupSaarijärvi29.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 30.06.seuraSeurakisatMäntyharju28.06.
ke 30.06.pkYrin KesäkisatHumppila28.06.
ke 30.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.06.seuraSeurakisatKauhajoki29.06.
to-su 01.-04.07.karnLohjan kuula- ja kiekkokarnevaalitLohja28.06.
to-la 01.-03.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalitLempäälä29.06.
to-su 01.-04.07.karnMoukarikarnevaalitKaustinen29.06.
to 01.07.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe30.06.
to-la 01.-03.07.karnJämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä28.06.
to-su 01.-04.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas25.06.
to-su 01.-04.07.karn42. Someron seiväskarnevaalitSomero28.06.
to 01.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 01.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatKaavi30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatLapinlahti29.06.
to 01.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 01.07.pkPolVa nuortenkisatPolvijärvi29.06.
to 01.07.pkPorin aitakarnevaalit osa 2Pori29.06.
to 01.07.pkKev kisaKuusamo29.06.
to 01.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIKajaani30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 01.07.pkDT i SmedsbyKorsholm29.06.
to 01.07.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari28.06.
to 01.07.seuraSeurakisatAsikkala30.06.
to 01.07.seuraSeurakisatYlitornio30.06.
to 01.07.pkKiihtelysvaaran kesäkisat 2Joensuu29.06.
pe 02.07.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari29.06.
la 03.07.pkVetelin 28. markkinahölkkäVeteli -
la 03.07.pkMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
la 03.07.pkAikuisurheilijoiden Kansalliset kilpailutKuortane29.06.
la 03.07.pkSisulisä-ottelutYlitornio01.07.
la-su 03.-04.07.pkAvoimet TUL.n aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailutLeppävirta24.06.
la 03.07.pkVaasa RunVasa -
la 03.07.pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva03.07.
la 03.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka01.07.
la 03.07.pkJoutohölkkäJoutsa01.07.
su 04.07.maantie48. Pyynikki-juoksuTampere27.06.
su 04.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski02.07.
su 04.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi01.07.
ma 05.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 05.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 05.07.pkXV Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki03.07.
ma 05.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 05.07.pkNoU:n Heinäkuun kisatNokia03.07.
ma 05.07.pkMaler KisatYlivieska04.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 05.07.pkUrjU:n viikkokisatUrjala03.07.
ma 05.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 05.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 06.07.pkMansen matalankynnyksen seiväs, 10-11- ja 14-15-vuotiaiden sarjatTampere04.07.
ti 06.07.pkTuomaksen juhlajuoksuVantaa -
ti 06.07.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
ti 06.07.akVeikkojen ja Åsarnan nuorisokansallisetKokkola04.07.
ti 06.07.pkJunnukisatLieksa05.07.
ti 06.07.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna04.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 06.07.akTilastopajacup 3Turku03.07.
ti 06.07.pmAvoimet pm esteet Turku03.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatIitti05.07.
ti 06.07.pkDistriktstävlingPedersöre05.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatKiukainen06.07.
ti 06.07.pmPm-SisukävelytPori04.07.
ti 06.07.pkPowerPark GamesAlahärmä04.07.
ti 06.07.pkKuohun kisatJuankoski02.07.
ti 06.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 06.07.seuraSeurakisatParkano05.07.
ke 07.07.pkRimaralli 2Espoo05.07.
ke 07.07.pmPohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osaOutokumpu04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKankaanpää06.07.
ke 07.07.pkPiirikunnallisetHeinola05.07.
ke 07.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKALIMINKA05.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatVantaa04.07.
ke 07.07.pkViikkokisatLappeenranta06.07.
ke 07.07.pk58-CupVantaa04.07.
ke 07.07.amAluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVantaa04.07.
ke 07.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 07.07.seuraSeurakisatUurainen -
ke 07.07.kans125v. Pyrinnön kansallisetTampere04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatPunkaharju -
ke 07.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 07.07.pkVakka-ottelutUusikaupunki03.07.
ke 07.07.pmKainuun piirin sisumoniottelut 1Kajaani03.07.
ke 07.07.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
ke 07.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.pkSiiPon kuukausikisatSiilinjärvi04.07.
ke 07.07.seuraSeurakisatKauhajoki06.07.
to 08.07.pkMansen matalankynnyksen seiväs, 12-13-vuotiaiden sarjatTampere06.07.
to 08.07.pk9-13-vuotiaiden ottelut osa 1Mikkeli / Ristiina06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatMerikarvia08.07.
to 08.07.seuraSeurakisatValkeala -
to 08.07.seuraSeurakisatPori06.07.
to 08.07.pkImatran INKERI kisatImatra04.07.
to 08.07.pkKesäkisa 2Lieto05.07.
to 08.07.seuraSeurakisatJärvenpää -
to 08.07.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki06.07.
to 08.07.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatHamina -
to 08.07.pmHämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Kangasala04.07.
to 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
to 08.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 08.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa, Toijala06.07.
to 08.07.pkViispiikkinen cupKarstula06.07.
to 08.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 08.07.pkPorin viestitPori06.07.
pe-la 09.-10.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14 moukari ja kiekko., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueNurmijärvi06.07.
pe-la 09.-10.07.akKlaukkala GamesNurmijärvi06.07.
pe 09.07.pmAvoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari)Oulu07.07.
pe 09.07.pkMarkkinakisat HIMANKA07.07.
la 10.07.pkMuuruvesi kisatKuopion Muuruvesi -
la 10.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala06.07.
la-su 10.-11.07.akHannes Junior GamesKuopio05.07.
la 10.07.akVääksy GamesAsikkala07.07.
la 10.07.pmSisuottelutKauhava05.07.
la-su 10.-11.07.amAvoimet AluemestaruusottelutKauhava05.07.
la 10.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi04.07.
la-su 10.-11.07.amSFI Mästerskapen 2021Närpes02.07.
la 10.07.poOtteluhuipentumaKalajoki07.07.
la-su 10.-11.07.amAM-moniottelut eteläinen ja kaakkoinen alueKotka05.07.
la 10.07.pkHeinäheitotLaitila07.07.
la 10.07.pkRyskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailutTammela06.07.
la 10.07.pkSavitaipaleen uuden yleisurheilukentän avajaiskilpailutSavitaipale06.07.
la-su 10.-11.07.pmAvoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19vKempele06.07.
la 10.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 10.07.kansTimanttikisatSastamala07.07.
su 11.07.pmSisukävelyt ja aluemestaruuskävelytKauhava -
su 11.07.pkPk heittokisat Mikkeli / Ristiina09.07.
su 11.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa07.07.
su 11.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo08.07.
su 11.07.pkRyskeen kesäcup IVTammela06.07.
su 11.07.pkPikajuoksucupHämeenlinna09.07.
su 11.07.pkNaantalin Löylyn 100-vuotis juhlakisatNaantali06.07.
su 11.07.pkHeinäkuun kilpailutAlavieska09.07.
su 11.07.pkVarstakisatUrjala09.07.
ma 12.07.pkIvar Wilksman heitotTöysä10.07.
ma 12.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela09.07.
ma 12.07.pkLuokittelukilpailut / KeUcup3Savonlinna, Kerimäki11.07.
ma-ti 12.-13.07.seuraSeurakisatPori10.07.
ma 12.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia10.07.
ma 12.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 12.07.pkTuUL aikuisurheilukisatTurku10.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatKankaanpää -
ti 13.07.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 13.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 13.07.seuraSeurakisatIitti12.07.
ti 13.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Salo08.07.
ti 13.07.pkAikuisurheilijoiden heitocup 2/5Kouvola / Inkeroinen06.07.
ti 13.07.pkHIFK avoimet junnuaidat ja keihäsHelsinki10.07.
ti 13.07.pmKainuun sisuviestitKajaani09.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatParkano12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatKiukainen13.07.
ti 13.07.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo10.07.
ti 13.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame13.07.
ti 13.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa12.07.
ti 13.07.seuraSeurakisatTeuva -
ke 14.07.akJoensuu Junior GamesJoensuu10.07.
ke 14.07.pkPaunu Games IVJämsä11.07.
ke 14.07.pkHämeenlinnan Tarmon NuorisokisatHämeenlinna12.07.
ke 14.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TUPOSTUPOS12.07.
ke 14.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.07.GPJoensuun Motonet GPJoensuu04.07.
ke 14.07.pkPeukkukisaVirrat12.07.
ke 14.07.pkMikkeli avoin ABC4 kilpailuMikkeli12.07.
ke 14.07.pkLappajärven Veikot 110v. nuorisokansallisetLAPPAJÄRVI09.07.
ke 14.07.seuraSeurakisatKauhajoki13.07.
to 15.07.akVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatMerikarvia15.07.
to 15.07.pmPm-sisulisäottelut, Pojat 9-15Naantali10.07.
to 15.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 15.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä14.07.
to 15.07.poPiiriottelu Kymenlaakso Lahti Etelä-KarjalaIitti08.07.
to 15.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 15.07.seuraSeurakisatLempäälä14.07.
to 15.07.pkPyhäjärvi GamesEura13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
to 15.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.07.pkSisulisätOrivesi13.07.
to 15.07.pkMahdin kisatMaaninka12.07.
to 15.07.pkRatakymppiForssa13.07.
to 15.07.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi13.07.
to 15.07.seuraSeurakisatAsikkala14.07.
pe-su 16.-18.07.pmPM-SisulisähuipentumaSaarijärvi11.07.
pe-su 16.-18.07.akJanakkala GamesJanakkala13.07.
pe-la 16.-17.07.pkLaitilan ottelukisatLaitila12.07.
la 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti12.07.
la 17.07.pkKansallinen aikuisurheilukisaHarjavalta09.07.
la-su 17.-18.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere13.07.
la-su 17.-18.07.akKouvola Junior GamesKouvola12.07.
la-su 17.-18.07.pmKainuun sisuhuipentumaKajaani13.07.
la 17.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjanmaan TimanttiliigaKauhajoki15.07.
la 17.07.pmPm SeiväskilpailuNoormarkku15.07.
la 17.07.pkNopsan 80v. JuhlakilpailuNoormarkku15.07.
la 17.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila14.07.
la 17.07.pkNuorten tuloskisatLiminka15.07.
su 18.07.seuraSeurakisatOulu16.07.
su 18.07.pkSisuhuipentuma ja viestit Länsi-PohjaKemi14.07.
su 18.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå13.07.
su 18.07.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska16.07.
su 18.07.pkAvoimet TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailutKuopion Vehmersalmi12.07.
su 18.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka17.07.
ma-ti 19.-20.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna15.07.
ma 19.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 19.07.seuraSeurakisatAlavus -
ma 19.07.pkTuiskun keihäskisatNousiainen16.07.
ma 19.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 19.07.pkForssan Salaman viikkokisa 2Forssa18.07.
ma 19.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 19.07.seuraSeurakisatHamina -
ma 19.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 19.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 19.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä)Raisio15.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatKuopio18.07.
ti 20.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio18.07.
ti-ke 20.-21.07.pmHämSY:n N/M17 pm-kilpailutTampere18.07.
ti 20.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ18.07.
ti-ke 20.-21.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVihti17.07.
ti 20.07.pkIlmajoki Games, Kiailijoiden 100v. juhlakilpailu, Etelä-Pohjalainen TimanttiliigaIlmajoki19.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatLapinlahti -
ti 20.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 20.07.seuraSeurakisatKiukainen20.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 20.07.akUran aluekisatKannus18.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatParkano19.07.
ti 20.07.pkMetalli Cup 3Tornio16.07.
ti-ke 20.-21.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M Rauma18.07.
ti 20.07.seuraSeurakisatTornio16.07.
ti 20.07.pkDT i SmedsbyKorsholm18.07.
ti 20.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi15.07.
ke 21.07.pkNikulan heittokisat 3Kaustinen18.07.
ke 21.07.pkKenttäkarhujen heittokisatUusikaupunki16.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatLiperi -
ke 21.07.kansKarhulan kansallisetKotka16.07.
ke 21.07.pkJunnut RadalleTampere19.07.
ke 21.07.pkJunnukisatLieksa20.07.
ke 21.07.pk3-loikan iltakisatPolvijärvi19.07.
ke 21.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 21.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 21.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 21.07.amAluemestaruus viestitOulu18.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi20.07.
ke 21.07.seuraSeurakisatKauhajoki20.07.
to 22.07.pk45.e Jakob MarathonJakobstad17.07.
to 22.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 22.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIIKajaani20.07.
to 22.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki18.07.
to 22.07.pk3.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina20.07.
to 22.07.pkTOPGAMES SprintBorgå - Porvoo19.07.
to 22.07.pkTOPGAMES Sprint, lisälajiPorvoo - Borgå19.07.
to 22.07.pkRatakusiaisetLieto19.07.
pe-su 23.-25.07.akYouth Athletics GamesLappeenranta08.07.
pe 23.07.pkAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm kilTöysä21.07.
pe 23.07.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
la 24.07.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja M/N19Perniö21.07.
la 24.07.pkSäkylän 6. MansikkamaratonSäkylä -
la 24.07.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi18.07.
la 24.07.pkHeittokisatTyrnävä22.07.
la 24.07.maantieHeinolan KaupunkipuistojuoksuHeinola19.07.