Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
  Kesäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.07.
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere05.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti06.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu06.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ke 08.07.pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
ke 08.07.pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pkJunnukisatLieksa07.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
ke 08.07.pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
ke 08.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
to 09.07.pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 09.07.seuraSeurakisatRanua -
to 09.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
to 09.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.07.pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
to 09.07.pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
to 09.07.pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.pkKymiRing Running DayIitti08.07.
la 11.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.pkSibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisatSibbo / Sipoo10.07.
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
la 11.07.pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
la 11.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
la 11.07.pmSisukävelytKauhava09.07.
la 11.07.pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva/Kestilä12.07.
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
su 12.07.pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
ma 13.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 13.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 14.07.pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.akTilastopajacup 5Turku11.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 14.07.seuraSeurakisatKajaani13.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame -
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.pkKansalliset aik.urh. Töysän KorppukisatTöysä14.07.
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.seuraSeurakisatHeinola13.07.
ke 15.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
ke 15.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke-to 15.-16.07.pkMansen matalankynnyksen seiväskisatTampere13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatJuuka14.07.
ke 15.07.pkPk. kilpailuKajaani13.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua14.07.
to 16.07.pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
to 16.07.pkMahdin kisatMaaninka13.07.
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
to 16.07.seuraSeurakisatAsikkala15.07.
to 16.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala14.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
pe 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola16.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la 18.07.pkHeinäkuun heitotKaustinen16.07.
la 18.07.akKarhu Junior GamesKauhajoki16.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la 18.07.pkKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele16.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
su 19.07.pmKNATTEFINALEN för 9-13 åringarNedervetil / Alaveteli15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkHannun muistokilpailutVarpaisjärvi15.07.
su 19.07.pkSFI-PrologenNärpes17.07.
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.seuraSeurakisatKauhava -
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatIisalmi17.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi19.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 20.07.pkVisan viikkokisatIisalmi17.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 21.07.seuraSeurakisatIitti21.07.
ti 21.07.pkNuorten Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.kansKansalliset Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti-ke 21.-22.07.pkAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07Rauma19.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti-ke 21.-22.07.pmDM 14-19 årVasa18.07.
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala19.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen21.07.
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.pkOulun Pyrinnön Yu-kisatOulu20.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatRanua -
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.pkJunnukisatLieksa21.07.
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut eteläinen alueVantaa17.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 22.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere17.07.
ke 22.07.pkPk. kilpailuKajaani20.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 22.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 22.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo -
ke 22.07.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi -
ke 22.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 22.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari16.07.
to 23.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu)Töysä21.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti20.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja20.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
la-su 25.-26.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pmSatakunnan pm-huipentumaKankaanpää21.07.
la-su 25.-26.07.pmPm- sisuhuipentumaLapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä)22.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la 25.07.pkSäästöpankin heinäheitotSomero24.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
la 25.07.pkPolvijärven RatakymppiPolvijärvi24.07.
su 26.07.pkLopU:n KesämoukaritLoppi23.07.
su 26.07.pkDT i Malax 1/2Malax25.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19vHelsinki24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia25.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pmpm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksutTurku25.07.
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini26.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.seuraSeurakisatKajaani27.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailutTöysä28.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 årBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi26.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.07.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuulaSiilinjärvi26.07.
to 30.07.seuraSeurakisatRanua -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.poPiiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY)PORI27.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.06.