Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
  Kesäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkSeiväs- ja heittokisatRovaniemi20.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatYlivieska21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa21.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ma 22.06.pkForssan Salaman estetreenikilpalut Forssa 19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkHSU:n aluekisat -lisälajitHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkHyppykisatRovaniemi20.06.
ti 23.06.pkJunioriheitotTyrnävä22.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatLapinlahti22.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä, Tuusula22.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti21.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatIitti22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa22.06.
ti 23.06.pkTuloskilpailuKempele 21.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen23.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi21.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre21.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe22.06.
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi21.06.
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat22.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki23.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 24.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.pmKainuun sisuviestitKajaani19.06.
ke 24.06.pkKnattekarnevalen deltävling 1Vasa22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatSaarijärvi23.06.
ke 24.06.pkTuloskisat II - hypytLiminka23.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo22.06.
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.pkPk-kilpailuKajaani22.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to 25.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 25.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.pkPargas IF:n piirikisatParainen23.06.
to 25.06.pkLajipäiväkisatImatra23.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatJakobstad24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 25.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkMuuruveden PerinnekisatKuopion Muuruvesi -
la 27.06.pkpk-heittokisat Mikkeli / Ristiina25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailut, lisälajiKeitele25.06.
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pk4. KORENTOKANGAS - juoksuPudasjärvi, Hirvaskosken koulu25.06.
la 27.06.pkVeteraanikansallisetOutokumpu24.06.
la 27.06.pmSisuottelut Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.pkAlavuden aitajuoksu- ja moukarikisatAlavus25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo16.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkHeittojen tuloskisatPyhäntä27.06.
su 28.06.pkKiekkokisaAlavieska27.06.
su 28.06.pkRakokiven moukarikilpailuLahti27.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa27.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.