Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
  Kesäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 29.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatVantaa26.06.
ma-ti 29.-30.06.seuraSeurakisatPori28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatKempele27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ma 29.06.pkKnattekarnevalen deltävling 2Vasa27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 29.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 29.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää. Huutjärvi28.06.
ma 29.06.pkLepU:n ViikkokokisatLeppävirta29.06.
ma 29.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.pkTestikisaTornio28.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatTornio28.06.
ti 30.06.pkAikuisurheilijoiden kesäheitotKouvola/inkeroinen27.06.
ti 30.06.pkNuorten pituus ja kuula lajikisatNakkila28.06.
ti 30.06.pkPiirikunnallinen pikajuoksukisaHamina26.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen30.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.pkVisan viikkokisatIisalmi26.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala29.06.
ti 30.06.pkKV:n iltakilpailutKokkola26.06.
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.