Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
  Kesäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti29.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pkSeiväs-kisavähäkyrö, Vaasa31.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia31.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.pkDistriktstävlingKristinestad31.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti06.06.
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariKankaanpää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti08.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi10.06.
to 11.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.06.seuraSeurakisatNakkila -
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkHyppykisatImatra11.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkSiikalatva cupSiikalatva -
su 14.06.pkKEV-heittokisatKuusamo13.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkPk viikkokisatLeppävirta -
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatJakobstad14.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 15.06.pkDistriktstävlingKristinestad14.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkE-PUV TilastoheitotKurikka14.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti14.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatIitti15.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkDT i SmedsbyKorsholm14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.pkPk-kilpailuKajaani14.06.
ti 16.06.pkViikkokisatImatra15.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.pkSläggtävling- MoukarikilpailuVasa-Vaasa15.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ti 16.06.pkKuulan kesäkisaParkano15.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkJunnujen heittokisatJyväskylä16.06.
ke 17.06.pkOtaniemen SeiväskilpailuEspoo15.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti15.06.
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 17.06.seuraSeurakisatSaarijärvi16.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 17.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 17.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo15.06.
ke 17.06.pkSeiväskisaÄhtäri17.06.
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski -
to 18.06.pkSATYn kiekkokisaPori16.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
to 18.06.pkSeivästallin juhannuksenaloituskisatHimanka17.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio17.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkJuhannus kisatLeppävirta -
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Pajulahti17.06.
ma 22.06.pkSeiväs- ja heittokisatRovaniemi20.06.
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa21.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatYlivieska21.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ma 22.06.pkForssan Salaman estetreenikilpalut Forssa 19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.pkHSU:n aluekisat -lisälajitHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkJunioriheitotTyrnävä22.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatLapinlahti22.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.pkHyppykisatRovaniemi20.06.
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkJunnukisat, pikajuoksuLieksa22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatIitti22.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä, Tuusula22.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti21.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkTuloskilpailuKempele 21.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre21.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi21.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen23.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe22.06.
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi21.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat22.06.
ke 24.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki23.06.
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 24.06.pmKainuun sisuviestitKajaani19.06.
ke 24.06.pkTuloskisat II - hypytLiminka23.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatSaarijärvi23.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 24.06.pkKnattekarnevalen deltävling 1Vasa22.06.
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
ke 24.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.pkPk-kilpailuKajaani22.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to 25.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 25.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 25.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi24.06.
to 25.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 25.06.pkPargas IF:n piirikisatParainen23.06.
to 25.06.pkLajipäiväkisatImatra23.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 25.06.seuraSeurakisatJakobstad24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkMuuruveden PerinnekisatKuopion Muuruvesi -
la 27.06.pkpk-heittokisat Mikkeli / Ristiina25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailut, lisälajiKeitele25.06.
la 27.06.pmSisuottelut Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio24.06.
la 27.06.pkVeteraanikansallisetOutokumpu24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.pk4. KORENTOKANGAS - juoksuPudasjärvi, Hirvaskosken koulu25.06.
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.pkAlavuden aitajuoksu- ja moukarikisatAlavus25.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo16.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkHeittojen tuloskisatPyhäntä27.06.
su 28.06.pkKiekkokisaAlavieska27.06.
su 28.06.pkRakokiven moukarikilpailuLahti27.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa27.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ma 29.06.seuraSeurakisatKempele27.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatVantaa26.06.
ma-ti 29.-30.06.seuraSeurakisatPori28.06.
ma 29.06.pkKnattekarnevalen deltävling 2Vasa27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ma 29.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää. Huutjärvi28.06.
ma 29.06.pkLepU:n ViikkokokisatLeppävirta29.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 29.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 29.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.seuraSeurakisatTornio28.06.
ti 30.06.pkTestikisaTornio28.06.
ti 30.06.pkAikuisurheilijoiden kesäheitotKouvola/inkeroinen27.06.
ti 30.06.pkNuorten pituus ja kuula lajikisatNakkila28.06.
ti 30.06.pkPiirikunnallinen pikajuoksukisaHamina26.06.
ti 30.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala29.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen30.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.pkKV:n iltakilpailutKokkola26.06.
ti 30.06.pkVisan viikkokisatIisalmi26.06.
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.