Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.