Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.05.pk45. VappuhölkkäLohijärvi29.04.
ke 01.05.pk37. VappujuoksuIlomantsi -
ke 01.05.pkLohjan Heitto-Cup, osa 4/4Lohja29.04.
ke 01.05.pmKeski-Pohjanmaan maantieviestitLohtaja25.04.
ke 01.05.pkRistiinan VappuhölkkäRistiina -
ke 01.05.seuraSeurakisatIitti30.04.
to 02.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen30.04.
to 02.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo28.04.
to 02.05.pkVakka-maastotKalanti28.04.
to 02.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 2/3Vantaa02.05.
la 04.05.pkItäisen alueen heittojen leirikilpailuSavonlinna -
la 04.05.pkKoiteli-hölkkäOulu -
la 04.05.pkRuisvarrasheitot IKaustinen01.05.
la 04.05.seuraSeurakisatIitti02.05.
la 04.05.maantieSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta26.04.
la 04.05.pkMuhos-JuoksuMuhos -
la 04.05.pkXXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi30.04.
la 04.05.amTaaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.)Tuusula01.05.
la 04.05.pkFlying Finns -junnumaastotJanakkala28.04.
su 05.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitotLahti, Nastola02.05.
su 05.05.SMSM-maastotJanakkala28.04.
su 05.05.maantieKansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere01.05.
su 05.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä02.05.
su 05.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori03.05.
ma 06.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku03.05.
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari03.05.
ma 06.05.seuraSeurakisatHeinola04.05.
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi04.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
ti 07.05.pkMoukaripörssin avausPori05.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 08.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
ke 08.05.pkKaisun HölkkäKouvola / Koria08.05.
ke 08.05.pmpm-sisulisämaastotMynämäki03.05.
to 09.05.pkKoulukisat Iitin koulujen oppilailleIitti -
to 09.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 3/3Vantaa07.05.
pe-la 10.-11.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
pe 10.05.pkKokkola City RunKokkola10.05.
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
la 11.05.pkKeihäskauden avauskilpailuAlavieska10.05.
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
la 11.05.pkANMJ-leirikisaKuortane11.05.
la 11.05.pkErän heittocup 1/2019Helsinki10.05.
la 11.05.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
la 11.05.pmPiirinmestaruusmaastojuoksutLappeenranta (Ylämaa)08.05.
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta11.05.
la 11.05.pk3. BaanaRunKempele11.05.
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
la 11.05.pmEtelä-Savon 9-15-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutJoroinen05.05.
la 11.05.pmTerräng DMNykarleby07.05.
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
su 12.05.seuraSeurakisatVantaa07.05.
ma 13.05.pkECCC karsintakilpailuJyväskylä -
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.05.pkMotonet kuukausikisa - keihäänheittoJoensuu12.05.
ti 14.05.pkHeittokilpailutJyväskylä13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatKiukainen13.05.
ti 14.05.pkNousiaisten moukarikisatNousiainen11.05.
ti 14.05.pkJokkerin 800mKokkola09.05.
ti 14.05.pkpm sisulisämaastoviestiLieto09.05.
ti 14.05.pkMoukaripörssin kiekkoPori12.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatIitti13.05.
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
ti 14.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
ke 15.05.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali11.05.
ke 15.05.pkHannun heitotParikkala10.05.
ke 15.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
to 16.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
to 16.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa14.05.
pe 17.05.pkAvoin leirikilpailuKuortane -
la 18.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 18.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
la 18.05.pkErän lajicupHelsinki17.05.
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
la 18.05.pmPohjois-Savon pm- ja sisulisämaastotKiuruvesi12.05.
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.05.
la 18.05.pkUnited Pole Vaulters Cup 5Tuusula16.05.
la 18.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti16.05.
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.pkHiirenkorvakisojen lisälajiRovaniemi24.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.