Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 06.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku03.05.
-
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari03.05.
-
ma 06.05.seuraSeurakisatHeinola04.05.
-
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
-
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi04.05.
-
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
-
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
-
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
-
ti 07.05.pkMoukaripörssin avausPori05.05.
-
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 08.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
-
ke 08.05.pmpm-sisulisämaastotMynämäki03.05.
-
ke 08.05.pkKaisun HölkkäKouvola / Koria08.05.
-
to 09.05.pkKoulukisat Iitin koulujen oppilailleIitti -
-
to 09.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 3/3Vantaa07.05.
-
pe-la 10.-11.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
-
pe 10.05.pkKokkola City RunKokkola10.05.
-
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
-
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
-
la 11.05.pkKeihäskauden avauskilpailuAlavieska10.05.
-
la 11.05.pkANMJ-leirikisaKuortane11.05.
-
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
-
la 11.05.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
-
la 11.05.pkErän heittocup 1/2019Helsinki10.05.
-
la 11.05.pmPiirinmestaruusmaastojuoksutLappeenranta (Ylämaa)08.05.
-
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
-
la 11.05.pk3. BaanaRunKempele11.05.
-
la 11.05.pmEtelä-Savon 9-15-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutJoroinen05.05.
-
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta11.05.
-
la 11.05.pmTerräng DMNykarleby07.05.
-
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
-
su 12.05.seuraSeurakisatVantaa07.05.
-
ma 13.05.pkECCC karsintakilpailuJyväskylä -
-
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 13.05.pkMotonet kuukausikisa - keihäänheittoJoensuu12.05.
-
ti 14.05.pkHeittokilpailutJyväskylä13.05.
-
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
-
ti 14.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
-
ti 14.05.pkpm sisulisämaastoviestiLieto09.05.
-
ti 14.05.pkNousiaisten moukarikisatNousiainen11.05.
-
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
-
ti 14.05.seuraSeurakisatKiukainen13.05.
-
ti 14.05.pkMoukaripörssin kiekkoPori12.05.
-
ti 14.05.seuraSeurakisatIitti13.05.
-
ti 14.05.pkJokkerin 800mKokkola09.05.
-
ti 14.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
-
ke 15.05.pkHannun heitotParikkala10.05.
-
ke 15.05.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali11.05.
-
ke 15.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
-
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
-
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
-
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
-
to 16.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa14.05.
-
to 16.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
-
to 16.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
-
pe 17.05.pkAvoin leirikilpailuKuortane -
-
la 18.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
-
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
-
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
-
la 18.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
-
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
-
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
-
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
-
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
-
la 18.05.pkErän lajicupHelsinki17.05.
-
la 18.05.pmPohjois-Savon pm- ja sisulisämaastotKiuruvesi12.05.
-
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.05.
-
la 18.05.pkUnited Pole Vaulters Cup 5Tuusula16.05.
-
la 18.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti16.05.
-
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
-
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
-
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
-
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
-
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
-
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
-
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
-
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
-
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
-
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
-
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
-
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
-
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
-
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
-
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
-
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
-
ma 20.05.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
-
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
-
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
-
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
-
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
-
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
-
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
-
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
-
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
-
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
-
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
-
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
-
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
-
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
-
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
-
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
-
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
-
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
-
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
-
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
-
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
-
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
-
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
-
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
-
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
-
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
-
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
-
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
-
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
-
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
-
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
-
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
-
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
-
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
-
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
-
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
-
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
-
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
-
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
-
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
-
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
-
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
-
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
-
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
-
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
-
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
-
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
-
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
-
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
-
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
-
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
-
la 25.05.pkHiirenkorvakisojen lisälajiRovaniemi24.05.
-
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
-
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
-
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
-
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
-
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
-
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
-
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
-
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
-
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
-
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
-
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
-
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
-
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
-
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
-
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
-
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
-
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
-
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
-
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
-
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
-
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
-
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
-
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
-
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
-
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
-
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
-
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
-
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
-
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
-
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
-
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
-
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
-
ma 27.05.pkHimangan HeitotHimanka25.06.
-
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
-
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
-
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
-
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
-
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
-
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
-
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
-
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
-
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
-
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
-
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
-
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
-
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
-
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
-
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
-
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
-
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
-
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
-
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
-
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
-
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu28.05.
-
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
-
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
-
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
-
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
-
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
-
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
-
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
-
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
-
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
-
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
-
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
-
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
-
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
-
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki28.05.
-
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
-
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
-
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
-
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
-
to 30.05.pkKimmon ja Eemelin seiväsryhmien kevätkisaLahti28.05.
-
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
-
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
-
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
-
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
-
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
-
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
-
to 30.05.pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
-
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
-
to 30.05.pkKuortaneen keihäskisaKuortane30.05.
-
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
-
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
-
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
-
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
-
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
-
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
-
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
-
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
-
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi31.05.
-
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
-
pe 31.05.pkPerjantain seiväskisaTampere30.05.
-
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
-
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
-
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
-
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
-
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
-
su 02.06.seuraSeurakisatMalax01.06.
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
-
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
-
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
-
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
-
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
-
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
-
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
-
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
-
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
-
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
-
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
-
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
-
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
-
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
-
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
-
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
-
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
-
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
-
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
-
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
-
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
-
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
-
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
-
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
-
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
-
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
-
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
-
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
-
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
-
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
-
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
-
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
-
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
-
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
-
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
-
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
-
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
-
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
-
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
-
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
-
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
-
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
-
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
-
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
-
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
-
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
-
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
-
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
-
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
-
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
-
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
-
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
-
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
-
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
-
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
-
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
-
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
-
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
-
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
-
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
-
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
-
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
-
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
-
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
-
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
-
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
-
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
-
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
-
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
-
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
-
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
-
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
-
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
-
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
-
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
-
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
-
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
-
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
-
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
-
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
-
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
-
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
-
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
-
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
-
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
-
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
-
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
-