Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
su 02.06.seuraSeurakisatMalax01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa21.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.