Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
su 02.06.seuraSeurakisatMalax01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.seuracupSeuracup IJämsä14.06.
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.