Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -