Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 12.09. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 12.09. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 12.09. | - |
ma 12.09. | pk | Tulosten parannus kilpailu | Leppävirta | - | - |
ti 13.09. | pk | Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut heittolajeissa | Savonlinna | 13.09. | - |
ti 13.09. | pk | Imatran viikkokisa | Imatra | - | - |
ti 13.09. | pk | HKV:n mestaruuskilpailut | Helsinki | 11.09. | - |
ti-ke 13.-14.09. | pm | Kainuun pm-moniottelut | Kajaani | 10.09. | - |
ti 13.09. | pk | Sjundeå IF klubbmästerskap/seuran mestaruuskilpailut | Siuntio | - | - |
ke 14.09. | pk | Seuraottelu KU-58 - OrJy | Vantaa | 11.09. | - |
ke 14.09. | pk | Vetelin aluekisat | Veteli | 12.09. | - |
ke 14.09. | pk | 400maj Kunniakierroskilpailu Oskari Mörölle P/T9-M/N | Espoo | 13.09. | - |
ke 14.09. | pk | Puijon Puserrus | Kuopio | 12.09. | - |
to 15.09. | pk | Avoimet heittokisat | Raahe | 14.09. | - |
to 15.09. | pk | Regiontävling | Kyrkslätt | 13.09. | - |
to 15.09. | pk | Lärkkulla Games klubbmästerskap | Karis Karjaa | 13.09. | - |
to 15.09. | pk | Sjundeå IF klubbmästerskap/seuran mestaruuskilpailut | Siuntio | - | - |
pe 16.09. | pk | Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera | Helsinki | 14.09. | - |
pe 16.09. | maantie | Siltajuoksu | Joensuu | 13.09. | - |
pe-la 16.-17.09. | maraton | Finlandia Marathon | Jyväskylä | - | - |
la-su 17.-18.09. | pm | Hämsy pm sisulisähuipentuma | Tampere | 14.09. | - |
la 17.09. | maraton | 35. Kullervo-maraton | Joutseno, Lappeenranta | 08.09. | - |
la 17.09. | pk | Syysheitot | Kaustinen | 14.09. | - |
la 17.09. | pk | Heitto-ottelu | Uusikaupunki | 13.09. | - |
la 17.09. | pk | Avoimet TUL:n Järvi- Suomen mestaruuskilpailut yleisurheilun heitto-ottelussa | LEPPÄVIRTA | - | - |
la 17.09. | pk | Pakopirtin juoksu | Utajärvi Ahmas | 10.09. | - |
la 17.09. | pk | Heittokisat | Pudasjärvi | 15.09. | - |
la 17.09. | maraton | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
la 17.09. | pk | Ruuskasen Repäisy | Pielavesi | 08.09. | - |
la 17.09. | pk | Humppilan syyskisat | Humppila | 14.09. | - |
la 17.09. | pk | kie-kuu cup:n osakipailu | Jalasjärvi | 14.09. | - |
la-su 17.-18.09. | pk | Kirkkonummen kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut | Veikkola, Kirkkonummi | 15.09. | - |
la 17.09. | po | Piiriottelu Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti | Lappeenranta | 12.09. | - |
la 17.09. | pm | T/P 13 sisulisäottelut II | Uusikaupunki | 12.09. | - |
la 17.09. | pk | Linkin lenkki | Humppila | 14.09. | - |
la 17.09. | pk | Alueelliset syyskisat | Äänekoski | 14.09. | - |
la 17.09. | pk | syysheitot | Äänekoski | 13.09. | - |
la 17.09. | pk | Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas | Espoo | - | - |
la 17.09. | maantie | Ruissalojuoksut | Turku | - | - |
la 17.09. | maantie | Kirkkolammen Juoksu | Rovaniemi | 14.09. | - |
la 17.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 18.09. | pk | Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskisat | Helsinki | 16.09. | - |
su 18.09. | pk | Triangeliottelut (VsV-Luja-KKV) | Sastamala | 15.09. | - |
su 18.09. | pk | Vantaan Salamien mestaruuskisat | Vantaa | 16.09. | - |
su 18.09. | pk | Nuorten heittokisat | Somero | 15.09. | - |
su 18.09. | pk | Löylyn syysseiväs | Naantali | 17.09. | - |
su 18.09. | pk | Kansallinen Veteraanien heittoviisiottelu | Taipalsaari | 13.09. | - |
su 18.09. | pm | Supersisuottelut TP9-13 | Saarijärvi | 13.09. | - |
su 18.09. | maantie | Akaan Mesihölkkä | Akaa, Toijala | 16.09. | - |
su 18.09. | pk | Teron Kiskaasut | Seinäjoki | 16.09. | - |
su 18.09. | pk | Espoo Lasten Rantatonni | Espoo | - | - |
su 18.09. | pk | Avoimet pk hyppy- ja heittokilpailut | Savonlinna / Kerimäki | - | - |
su 18.09. | pk | BBTechnics Castorama heittomoniottelu | Raasepori | 15.09. | - |
su 18.09. | am | Aluemestaruus pitkät kävelyt | Tampere | 15.09. | - |
su 18.09. | am | Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N17, M/N, osa 2 | Varkaus | 12.09. | - |
su 18.09. | pk | Kauden päätöskisa | Alavieska | - | - |
su 18.09. | pk | Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen | Espoo | - | - |
su 18.09. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 17.09. | - |
su 18.09. | pk | Moukaripörssin syysheitot I | Pori | - | - |
ma 19.09. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ti 20.09. | pk | Helsingin yläkoulujen kilpailut | Helsinki | - | - |
ti 20.09. | pk | Radiomäen heittokisat | Lahti | 18.09. | - |
ti 20.09. | pk | Huittisten kaupungin mestaruuskilpailut | Huittinen | 18.09. | - |
ti 20.09. | pm | Lapin piirin sisukävelyt | Rovaniemi | 19.09. | - |
ke 21.09. | pk | Seuraottelu KUY-KU-58 | Hyrylä | 18.09. | - |
ke 21.09. | pk | Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut | Helsinki | 20.09. | - |
ke 21.09. | pk | Kisaryhmien kesäkauden päätöskisat | Lappeenranta | - | - |
ke 21.09. | pm | HämSY:n pm-sisulisämaastoviestit | Lempäälä | 18.09. | - |
to 22.09. | pk | Seiväskilpailut | Pihtipudas | - | - |
to 22.09. | pk | Raatin heitto-ilta | Oulu | 21.09. | - |
to 22.09. | pk | Pyhäselän syyskuun kisat | Joensuu | - | - |
pe 23.09. | pk | 26. Kuvansin Yöjuoksu | Joroinen | - | - |
la 24.09. | pk | Avoimet TUL:n ja AY-väen maastojuoksumestaruuskilpailut | Perniö | 21.09. | - |
la 24.09. | pm | Helsyn junnuottelut 2 | Helsinki | 21.09. | - |
la-su 24.-25.09. | pk | Syysmoniottelut | Laitila | 21.09. | - |
la 24.09. | pk | Huurreheitot | LEPPÄVIRTA | - | - |
la 24.09. | pk | Heittojen 5-Ottelu Heinäpäässä | Oulu | - | - |
la 24.09. | pk | Pöljän Kirmaus eli Pöljä Run | Siilinjärvi | 22.09. | - |
la 24.09. | pk | Ennätysmurskajaiset | Töysä | 23.09. | - |
la 24.09. | pk | Fazer Reilucup VI | Lahti | 21.09. | - |
la 24.09. | pk | Alueelliset syysheitot | Äänekoski | 21.09. | - |
la 24.09. | pk | Kaarlon juoksu | Posio | 18.09. | - |
la-su 24.-25.09. | maantie | 26. Kuortaneen Maastofinaali ja SUL Läntisen alueen aluemestaruusmaastot | Kuortane | 17.09. | - |
la 24.09. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 23.09. | - |
la 24.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 25.09. | maraton | Uusi Lahti -juoksu | Lahti | - | - |
su 25.09. | pk | Heittokisat | Maaninka | 23.09. | - |
su 25.09. | pk | Pk-heittokisat | Ristiina / Mikkeli | 20.09. | - |
su 25.09. | pk | Urhon heitot | Turku | 22.09. | - |
su 25.09. | pk | Kalajoki hölkkä | Kalajoki | - | - |
su 25.09. | pk | Kuonan Kymppi | Savonlinna / Kerimäki | 22.09. | - |
su 25.09. | pk | Tarmon heittoviisiottelu | Helsinki | 23.09. | - |
su 25.09. | pk | XXXX Voivakka-juoksu | Leppävirta | 25.09. | - |
su 25.09. | pm | pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 | Laitila | 21.09. | - |
su 25.09. | SM | SM-maraton | Lahti | 17.09. | - |
su 25.09. | maantie | 43. Pääkaupunkijuoksu | Helsinki | - | - |
su 25.09. | po | Distriktstävling | Mariehamn | - | - |
su 25.09. | pk | Vehmaisten Urheilijoiden keihäskisa | Tampere | - | - |
su 25.09. | pk | Moukaripörssin syksy II | Pori | - | - |
ti 27.09. | pk | Keuruun syyskisa | Keuruu | 26.09. | - |
ke 28.09. | po | Kastorama | Mariehamn | - | - |
ke 28.09. | pk | Laihian Lujan keihäskisa | Laihia | 28.09. | - |
ke 28.09. | pk | 10 km tiejuoksu | Helsinki | 28.09. | - |
to 29.09. | pk | Heittokilpailut | Jyväskylä | 28.09. | - |
pe 30.09. | pk | Yöjuoksu | Turku | 26.09. | - |
la 01.10. | pk | Erän Heittocup | Helsinki | 30.09. | - |
la 01.10. | pk | Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu | Karttula | 26.09. | - |
la-su 01.-02.10. | pk | TU-38 avoimet seuran mestaruusheitot | Tampere | 29.09. | - |
la 01.10. | pk | 9. Virpiniemen Maastomaraton | Haukipudas, Oulu | 28.09. | - |
la 01.10. | pk | Liedon alueen maastomestaruuskisat | Lieto | 28.09. | - |
la 01.10. | pk | Tuiskun heittokisat II | Rusko | 28.09. | - |
la 01.10. | pk | Särkivaarahölkkä | Kontiolahti | 29.09. | - |
la 01.10. | pk | Itämeri Maraton | Hanko | - | - |
la 01.10. | seura | Seurakisat | Särkivaara, Kontiolahti | - | - |
la 01.10. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 29.09. | - |
la 01.10. | pk | AK Pännäisessä | Bennäs, Pedersöre | 30.09. | - |
la 01.10. | pk | Lamminjärven ympärijuoksu | Veikkola, Kirkkonummi | 29.09. | - |
la 01.10. | pk | Palloralli | Rovaniemi | 30.09. | - |
su 02.10. | maraton | 13. Kymen Sanomat puolimaraton | Hamina | 28.09. | - |
su 02.10. | pk | Mini Maaria katujuoksu | Turku | 29.09. | - |
su 02.10. | pk | Veikkolan Veikkojen piirikunnallinen heittokisa | Kirkkonummi | 30.09. | - |
su 02.10. | maantie | Inkoon Hölkkä | Inkoo | - | - |
su 02.10. | maantie | 51. Paraistenlenkki, 51:a Pargasloppet | Parainen | 28.09. | - |
su 02.10. | pk | Vähäkangas hölkkä. | Ylivieska | - | - |
su 02.10. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 29.09. | - |
su 02.10. | pk | Keiju Junior Maastojuoksut | Pyhäjoki | 30.09. | - |
su 02.10. | pk | Seiväskilpailu | Koski TL | 02.10. | - |
ti 04.10. | pk | Aikuisurheilijoiden heittokisat | Savonlinna | - | - |
la 08.10. | maraton | XXIII Vantaan Maraton | Vantaa | 30.09. | - |
la 08.10. | maantie | Kanonloppet/Ålandsmarschen | Finström-Mariehamn | - | - |
la 08.10. | pk | SAUL halli5-ottelu | Jyväskylä | 28.09. | - |
la 08.10. | pk | Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km. | Haapajärvi | 03.10. | - |
la 08.10. | pk | Radiomäen heittokisat | Lahti | 06.10. | - |
su 09.10. | pk | Varsyn juoksucupin sprinttikisa | Raisio | 05.10. | - |
su 09.10. | pk | Pirjon Pakkaskisat | Heinävesi | - | - |
su 09.10. | pk | Radiomäen heitto-ottelu | Lahti | 06.10. | - |
su 09.10. | maantie | 27. Esakalliohölkkä | Somero | - | - |
la 15.10. | pk | Wihan Kilometrit | Tampere | - | - |
la 15.10. | maantie | Silkkiniitty Puistojuoksut | Espoo | 13.10. | - |
la 15.10. | pk | XII Kankaapää maraton | Kankaanpää | - | - |
la 15.10. | pk | X-RUN Holiday Club Saimaa | Lappeenranta | 12.10. | - |
la 15.10. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 13.10. | - |
la 15.10. | pk | Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton maastot | LEPPÄVIRTA | - | - |
su 16.10. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 13.10. | - |