Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 17.06.pkJoKu Kesäkisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 2Joutseno13.06.
-
ma 17.06.akLival-GamesSipoo / Sibbo15.06.
F
ma 17.06.kävelyAluemestaruus ratakävelytVantaa14.06.
F
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, YkköslohkoNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, Ykköslohko 9v lajitNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatVantaa14.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ma 17.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSastamala14.06.
-
ma 17.06.pkPorvoon moukarikisa- Borgå släggtävlingPorvoo - Borgå14.06.
-
ma 17.06.pkTarvasjoen Kesäkisat 3/10Lieto/Tarvasjoki16.06.
-
ma 17.06.pkJunispelenOravais / Oravainen15.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi16.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia17.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisatTöysä15.06.
-
ti 18.06.pkPohjola Seuracup 1-osakilpailuVihti, Nummela15.06.
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ti 18.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuVantaa14.06.
-
ti 18.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 16.06.
-
ti 18.06.seuracupEtelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailuSavonlinna15.06.
-
ti 18.06.pkSuomenselän kisat LehtimäkiAlajärvi16.06.
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuortane -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 18.06.pk200m kisatSavonlinna15.06.
-
ke 19.06.pkRimaralli 2Espoo16.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailuJoensuu15.06.
-
ke 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä16.06.
F
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila17.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKYHeinola -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup I-osakilpailuLapinlahti15.06.
-
ke 19.06.akAvoimet mestaruuskilpailutEspoo14.06.
-
ke 19.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere15.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila18.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio18.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 19.06.seuracupFöreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 Nykarleby16.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. OsakisaNokia16.06.
-
ke 19.06.seuracupHämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailuHämeenlinna17.06.
-
ke 19.06.seuracupNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå - Porvoo16.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki -
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 20.06.akReilu Cup seiväsLahti18.06.
F
to 20.06.kansPohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailutPudasjärvi16.06.
-
to 20.06.pkLieksan junnukisatLieksa18.06.
-
to 20.06.pkKunnon JuhannuskisatPunkalaidun18.06.
-
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu18.06.
-
to 20.06.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 20.06.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
pe 21.06.pkKeuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajitKeuruu16.06.
-
pe 21.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio19.06.
-
pe 21.06.kansKeuruun 57. JuhannuskisatKeuruu16.06.
F
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
F
la 22.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane13.06.
C
su 23.06.pkJuhannuskisatLeppävirta -
-
su 23.06.kansSaarijärven 88. JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
F
su 23.06.pkItä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertueKAAVI19.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio21.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio21.06.
-
ma 24.06.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna21.06.
-
ma 24.06.pkPohjola-seuracup I, Vakka-SuomiMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 24.06.seuracupPohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajitMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia24.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 25.06.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola23.06.
-
ti 25.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuOulu23.06.
-
ti 25.06.akReilu Cup 3Lahti23.06.
F
ti 25.06.pkKehityksen JunnukisaKaarina22.06.
-
ti 25.06.pkRiennon ABC-kisojen lisälajiSavonlinna22.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatIitti24.06.
-
ti 25.06.akTilastopajacup 5Turku22.06.
-
ti 25.06.akABC-kilpailutSavonlinna22.06.
F
ti 25.06.pkDT i BennäsBennäs24.06.
-
ti 25.06.pkKesäkuun kiskaisut ja kirmailutParkano18.06.
-
ti 25.06.pkV Jyrin pomppuLiperi (Ylämylly)23.06.
-
ti 25.06.pkPorvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2Porvoo - Borgå21.06.
-
ti 25.06.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15Forssa22.06.
-
ti 25.06.pmViestihuipentumaKalajoki22.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano24.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 25.06.akPiiriottelu EKY, KYMY, LASYLahti20.06.
-
ti 25.06.akAvoimet aluekilpailutKauhava23.06.
-
ti 25.06.seuraMetsä Group SeurakisatKellokoski24.06.
-
ke 26.06.pkKeskisMikon MittelötTöysä22.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 26.06.seuracupPohjola Seuracup piirikisa IJyväskylä23.06.
-
ke 26.06.pkNummelan Tarmon aluekilpailutVihti23.06.
-
ke 26.06.pmSatakunnan 9-10 v pm-moniottelutNakkila24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 26.06.pkSAUL:n avoimet pm-kilpailutSalo24.06.
-
ke 26.06.pkDT NykarlebyNykarleby23.06.
-
ke 26.06.pmPm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15Akaa, Toijala24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila25.06.
-
ke 26.06.akMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli24.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki25.06.
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ke 26.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 27.06.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi25.06.
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatRAAHE -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ27.06.
-
to 27.06.pkAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1Imatra24.06.
-
to 27.06.pkKaarinan Uran viikkokisat 2Kaarina24.06.
-
to 27.06.pmSatakunnan 11-13 v pm-moniottelutNakkila -
-
to 27.06.pkSuomenselän alueen kilpailuAlajärvi25.06.
-
to-su 27.-30.06.SMKalevan kisatVaasa19.06.
B
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuortane -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 27.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala25.06.
-
pe 28.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
pe 28.06.seuraMetsä Group SeurakisatPunkaharju26.06.
-
la 29.06.pk22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailutMarttila24.06.
-
la 29.06.pkAlbin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa -
-
su 30.06.pkAluekilpailutVehmaa26.06.
-
su 30.06.pkVarstakisatUrjala28.06.
-
su 30.06.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali25.06.
-
ma 01.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere29.06.
-
ma 01.07.pkUrheilukoulun viikkokisa 2Forssa30.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio29.06.
-
ma 01.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 01.07.pkSomeron Säästöpankin Sp-kisatLieto28.06.
-
ma 01.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia29.07.
-
ma 01.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo29.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatVantaa28.06.
-
ma 01.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 4/10Lieto/Tarvasjoki30.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi30.06.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia01.07.
-
ma 01.07.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 02.07.pkMotonet kuukausikisa Joensuu28.06.
-
ti 02.07.pkLahden seiväskisaLahti30.06.
-
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisa 2.osakilpailuKuopio30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatJoensuu28.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio30.06.
-
ti 02.07.akIlmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliigaIlmajoki01.07.
-
ti 02.07.pkLieksan junnukisatLieksa30.06.
-
ti 02.07.pkAhkeran arkiheitotLahti29.06.
-
ti 02.07.pkKaarinan Junnukisa 2Kaarina30.06.
-
ti 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osKouvola -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatIitti01.07.
-
ti 02.07.akUusimaa GP - 2. osakilpailuVihti, Nummela29.06.
F
ti 02.07.pkKokkolan Veikkojen kisatKokkola30.06.
-
ti 02.07.pkMetsolan heittokisa 2 MikkeliMIKKELI28.06.
-
ti 02.07.pmAvoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Taipalsaari30.06.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatOULU01.07.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano01.07.
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 02.07.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
ke 03.07.pkKvarken GamesVörå / Vöyri01.07.
-
ke 03.07.pkSuomenselän kisatÄhtäri29.06.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 03.07.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku01.07.
-
ke 03.07.pkPeeässä cup 2. osakilpailuSiilinjärvi30.06.
-
ke 03.07.pkJunnut radalle Tampere02.07.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila02.07.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli01.07.
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 03.07.seuraMetsä Group SeurakisatKerava02.07.
-
to 04.07.karnKeihäskarnevaalit, nuorten kisatPihtipudas29.06.
-
to-la 04.-06.07.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024Lohja01.07.
-
to 04.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailutLempäälä02.07.
F
to 04.07.karnMoukarikarnevaalien nuorten kisatKaustinen01.07.
F
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to-su 04.-07.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
to 04.07.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski01.07.
F
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatRAAHE -
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio02.07.
-
to 04.07.pkPaimion junnukisatPaimio01.07.
-
to 04.07.pkHippokisa 3Valkeakoski02.07.
-
to 04.07.pkPyhäselän heinäkisatJoensuu02.07.
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 04.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe-su 05.-07.07.pkSAUL Yleisurheilun SM-kilpailutOulu25.06.
-
pe-la 05.-06.07.karnKestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalitJämsä02.07.
F
pe 05.07.pkMehiläinen GamesKalajoki02.07.
-
pe 05.07.pkVarpaisjärven yöjuoksu Varpaisjärvi30.06.
-
pe 05.07.pkKeuruun 12.yömaratonKeuruu -
-
la 06.07.maantieMikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti)Mikkeli -
-
la 06.07.karnLempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailutLempäälä02.07.
F
su 07.07.karnMoukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisaKaustinen01.07.
F
su 07.07.karnKeihäskarnevaalit, pääkilpailutPihtipudas01.07.
-
su-ke 07.-10.07.karn45. Someron seiväskarnevaalitSomero01.07.
-
su 07.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski04.07.
F
su 07.07.karnMoukarikarnevaalien pääkilpailuKaustinen01.07.
F
ma 08.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
-
ma 08.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 09.07.akEEKOO- myötätuulikisatLappeenranta05.07.
-
ti 09.07.pkKesport kisat Iisalmi03.07.
-
ti 09.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi07.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatIitti08.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala07.07.
-
ti 09.07.akVirkiän myötätuulisprintitLapua06.07.
F
ti 09.07.pkIII-lohkon kisatUrjala07.07.
-
ti 09.07.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki29.06.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano08.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke-to 10.-11.07.pkKiskon mestaruus seiväs aidat kävelyRiihimäki08.07.
-
ke 10.07.pkIvar Wilskman heitotTöysä07.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatTyrnävä -
-
ke 10.07.pkKSAT-kisatVirrat07.07.
-
ke 10.07.akKankaanpää GamesKankaanpää07.07.
F
ke 10.07.pkNÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 årBorgå - Porvoo06.07.
-
ke 10.07.pkNoU:n Heinäkuun kisaNokia07.07.
-
ke 10.07.pkTarmon nuorisokilpailutHämeenlinna08.07.
-
ke 10.07.pkHeinäkuun kisatÄänekoski08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki09.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 11.07.pkLahden seiväskisaLahti09.07.
-
to 11.07.pkNaantalin heinäseiväsNaantali -
-
to 11.07.pkMoukari -iltaPaimio07.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki10.07.
-
to 11.07.pkLieksan junnukisatLieksa09.07.
-
to 11.07.pkRyskeen kesäkisa IITammela08.07.
-
to 11.07.pkViikkokilpailu 3Lempäälä10.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila09.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 09.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä10.07.
-
to 11.07.akImatran InkerikisatImatra06.07.
F
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala09.07.
-
to 11.07.akUran aluekisatKannus09.07.
F
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
pe 12.07.akJanakkala Games - perjantain lajitJanakkala09.07.
-
pe 12.07.akMikkeli GamesMikkeli05.07.
F
la 13.07.pkSeniorien kansalliset heitotturku10.07.
-
la-su 13.-14.07.pkJanakkala GamesJanakkala09.07.
-
la 13.07.pmSisuottelutKauhava10.07.
-
la-su 13.-14.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
-
la-su 13.-14.07.akSFIM i friidrott 2024Nedervetil / Alaveteli05.07.
F
la-su 13.-14.07.akAvoimet AluemestaruusottelutKauhava10.07.
-
la 13.07.pkKarhulan keskuskentän kesäkisaKotka09.07.
-
la 13.07.pkOriGamesOrivesi10.07.
-
la 13.07.pkKuohun TasoittavaVaajakoski / Jyväskylä -
-
la 13.07.pkSeppo Välimäki -aluekisatNoormarkku11.07.
-
la 13.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen06.07.
-
la 13.07.pmHämSY:n pm-ratakävelytLempäälä11.07.
-
la 13.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila10.07.
-
su 14.07.pkAluekisatLieto11.07.
-
su 14.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala11.07.
-
su 14.07.pkKenttäkarhujen miniottelutUusikaupunki10.07.
-
su 14.07.pkAlavieska-viikon kilpailutAlavieska12.07.
-
su 14.07.pkHeinäseiväsVirrat11.07.
-
su 14.07.kansTimanttikisatSastamala11.07.
F
ma 15.07.pkMotonet kuukausikisa Joensuu11.07.
-
ma 15.07.pkTapsan heitotHamina10.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJoensuu11.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 15.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 15.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia13.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus14.07.
-
ma 15.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 5/10Lieto/Tarvasjoki14.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti-ke 16.-17.07.pkMatalankynnyksen seiväskisaTampere15.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatIitti15.07.
-
ti-ke 16.-17.07.akPm M/N17, P/T15-14Tampere12.07.
-
ti 16.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKauhajoki14.07.
-
ti 16.07.pkPrimaTimber kiekkokisatLiperi14.07.
-
ti 16.07.pkRatakusiaisetLieto12.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano15.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 17.07.GPLappeenranta Motonet GPLappeenranta10.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 17.07.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 3Savonlinna, Kerimäki16.07.
-
ke 17.07.pkAhkeran arkiheitotLahti14.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 17.07.pkItä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertueLapinlahti14.07.
-
ke 17.07.pkSuomenselän kisatSoini15.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatOULU16.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila16.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 18.07.pkLahden seiväskisaLahti16.07.
-
to 18.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu16.07.
-
to 18.07.pkFyrrypinkaasutVaasa (Vähäkyrö)17.07.
-
to 18.07.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala16.07.
-
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
-
to 18.07.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 18.07.akKoski-Vähälän karijasutYlivieska14.07.
-
pe 19.07.amAm-kilpailut M/N, M/N17, 1. päiväSeinäjoki16.07.
-
la-su 20.-21.07.pmPSY 9-15v SisulisähuipentumaVarkaus16.07.
-
la-su 20.-21.07.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatPori15.07.
-
la-su 20.-21.07.pmPohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentumaKempele17.07.
-
la 20.07.pmNousiainen pm-moukariNousiainen16.07.
-
la-su 20.-21.07.akKouvola Junior GamesKouvola15.07.
-
la 20.07.pkPrimaTimber hyppykisatPolvijärvi17.07.
-
la 20.07.pkKansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen -
-
la 20.07.pkSpace junior gamesSeinäjoki18.07.
-
la 20.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppiHämeenlinna19.07.
-
la 20.07.GPJoensuun Motonet GP 2024Joensuu10.07.
D
su 21.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå -
-
su 21.07.akPohjan koitoksetRovaniemi14.07.
-
su 21.07.pkYlä-Karjalan KymppiNurmes (Valtimo)16.07.
-
su 21.07.pkKipinän KisatLohja18.07.
-
su 21.07.amAm-kilpailut MN, MN17 (2.pvä)Seinäjoki18.07.
-
su 21.07.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäiväLaitila15.07.
-
su 21.07.pkApupapu Cup 2Orivesi19.07.
-
ma-ti 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alueOrimattila19.07.
-
ma 22.07.pkSalaman Holjat kisatForssa19.07.
-
ma 22.07.pkPk. kilpailutYlistaro19.07.
-