Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 20.05.pkHeinolan Isku cup 1Heinola18.05.
-
ma 20.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio17.05.
-
ma 20.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2Sipoo / Sibbo19.05.
F
ma 20.05.pkTarvasjoen Kesäkisat 1/10Lieto/Tarvasjoki19.05.
-
ma 20.05.pkOsuuspankin HIPPO-kilpailutLempäälä19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ma 20.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia20.05.
-
ma 20.05.pkUrheilukoulun viikkokisa 1, SalamasprintForssa19.05.
-
ti 21.05.pkMyyrmäen seiväskisaVantaa16.05.
-
ti 21.05.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe19.05.
-
ti 21.05.pkTiistaikisa IOulu19.05.
-
ti 21.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta17.05.
-
ti 21.05.pkVeve-kisa 1Veikkola19.05.
-
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukariKouvola18.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatIitti20.05.
-
ti 21.05.akTilastopajacup 1Turku18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatParkano20.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 21.05.akNykarleby RegiontävlingNykarleby19.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Hyrylä20.05.
-
ke 22.05.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä15.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatRauma -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLapinlahti20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ22.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
ke 22.05.pkKuulakisaLapinlahti20.05.
-
ke 22.05.pkJunnut radalle Tampere21.05.
-
ke 22.05.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä15.05.
D
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatPyhäntä -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila21.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 22.05.akMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki21.05.
-
to 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkatKotka20.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatLohja -
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatPori -
-
to 23.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu21.05.
-
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio20.05.
-
to 23.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi22.05.
-
to 23.05.pkHippokisa 1 -HeitotValkeakoski21.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila21.05.
-
to 23.05.pkTeuvan Rivakka YU-KilpailuTeuva22.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatOULU -
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 23.05.pkLieksan keihäskisaLieksa22.05.
-
pe 24.05.pkMotonet-GP Lahti LisälajitLahti -
-
pe 24.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukariKotka21.05.
-
pe 24.05.GPMotonet GP LahtiLahti16.05.
D
pe 24.05.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
pe 24.05.pkHeittoryhmän kuulakilpailuKotka22.05.
-
la 25.05.maantie36. Terwahölkkä ja -maratonOulu -
-
la 25.05.maantie19. Sarvilahden MaratontapahtumaLoviisa15.05.
-
la 25.05.pkPyrinnön heittocup, 9-12v.Tampere24.05.
-
la 25.05.pmVARSY:n pm sisulisämoniottelutTurku20.05.
-
la-su 25.-26.05.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutKalajoki17.05.
F
la 25.05.pkAlavuden kevätseiväsAlavus23.05.
-
la 25.05.pkKansalliset SAUL-kisatKuortane23.05.
-
la 25.05.pmPohjois-Savon pm -maastotVieremä19.05.
-
la 25.05.pkPrimaTimber kevätheitotLiperi22.05.
-
la 25.05.pkOP Pohjola Junior GPHelsinki23.05.
-
la 25.05.akLohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuulaLohja23.05.
-
la 25.05.pkHeinäpään heittokisaOULU23.05.
-
su 26.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere24.05.
-
su 26.05.pmUudy:n junnuottelut 1Janakkala23.05.
-
su 26.05.pkKevätheitotJoensuu24.05.
-
su 26.05.pkHiirenkorvakilpailuiden lisälajitRovaniemi19.05.
-
su 26.05.pkVilpas Track GamesSalo23.05.
-
su 26.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
-
su 26.05.pkSAUL kansallinen KevätkisaVihti24.05.
-
su 26.05.pkAulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukariLappeenranta (Ylämaa)23.05.
-
su 26.05.pkKieKuMo 2Virrat23.05.
-
su 26.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo24.05.
F
su 26.05.kansToukokuun KisatHelsinki24.05.
E
su 26.05.amAluemestaruus 10000m, Eteläinen alueHelsinki24.05.
-
su 26.05.ak27. Kirkon Vaiheill -kilpailuNakkila24.05.
F
su 26.05.pkPyhäselän seiväskisaJoensuu23.05.
-
su 26.05.pkSäästöpankin kisatAkaa, Toijala24.05.
-
ma 27.05.pkYleisurheilukoulukisa 2Varkaus25.05.
-
ma 27.05.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia25.05.
-
ma 27.05.pkPaunu Games IJämsä24.05.
-
ma 27.05.pkParman mestaruuskilpailut 1Lieto24.05.
-
ma 27.05.seuraMetsä Group SeurakisatVarkaus -
-
ma 27.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3Sipoo / Sibbo26.05.
F
ma 27.05.pkMaanantaikilpailutLeppävirta -
-
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: keihäsHamina24.05.
-
ma 27.05.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ma 27.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia27.05.
-
ti 28.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
-
ti 28.05.pkKaarinan Uran viikkokisat 1Kaarina25.05.
-
ti 28.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväsKotka25.05.
-
ti 28.05.akUusimaa GP 1/4Vantaa25.05.
F
ti 28.05.akABC-kilpailutSavonlinna25.05.
F
ti 28.05.akKuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliigaKuortane25.05.
-
ti 28.05.kävelyLandsvägsgång DMVasa25.05.
-
ti 28.05.pkLeiskun toukokuun kisaKankaanpää26.05.
-
ti 28.05.pkUrjU:n juoksukisatUrjala26.05.
-
ti 28.05.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 28.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 28.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen25.05.
F
ti 28.05.pkKaiun seiväskisaKAAVI25.05.
-
ke 29.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere27.05.
-
ke 29.05.pkRimaralli 1Espoo26.05.
-
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 29.05.akTilastopajacup 2Turku26.05.
F
ke 29.05.akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki26.05.
F
ke 29.05.pkLasten ottelukilpailutVarpaisjärvi -
-
ke 29.05.pkPrimaTimber keväthypytPolvijärvi27.05.
-
ke 29.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi26.05.
-
ke 29.05.pkSuomenselän kisatALAVUS27.05.
-
ke 29.05.pkPorvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1Porvoo - Borgå24.05.
-
ke 29.05.pkViispiikkinen CupSaarijärvi26.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio28.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila28.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi26.05.
-
ke 29.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna28.05.
-
to 30.05.pkLajipäiväkisat JoutsenoJoutseno28.05.
-
to 30.05.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio28.05.
-
to 30.05.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe28.05.
-
to 30.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIIPori28.05.
-
to 30.05.pkKokkolan Veikkojen kisatKokkola29.05.
-
to 30.05.pkToukokuun kisatÄänekoski28.05.
-
to 30.05.pmPm-SisukävelytPori27.05.
-
to 30.05.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.05.
-
to 30.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna29.05.
-
pe 31.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekkoRiihimäki29.05.
-
su 02.06.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2.Joensuu26.05.
-
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua27.05.
-
su 02.06.pkKoskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi25.05.
-
su 02.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa29.05.
-
su 02.06.pkSeuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSUSeinäjoki31.05.
-
su 02.06.akLaidunkauden avajaiskisatLiminka30.05.
F
su 02.06.akPKO GamesJoensuu26.05.
-
su 02.06.pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2Espoo30.05.
-
su 02.06.akParkano GamesParkano30.05.
F
su 02.06.pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti30.05.
-
su 02.06.pkKesäkuun tuloskisaLapinlahti30.05.
-
su 02.06.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
ma 03.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.06.akKlaukkala Junior GPNurmijärvi30.05.
F
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 1Savonlinna, Kerimäki02.06.
-
ma 03.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo31.05.
-
ma 03.06.pkTarvasjoen Kesäkisat 2/10Lieto/Tarvasjoki02.06.
-
ma 03.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere01.06.
-
ma 03.06.pkLaitilan kesäkuun piirikunnallisetLaitila31.05.
-
ma 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituusPyhtää31.05.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi02.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 03.06.akEtelä-Pohjalaanen TimanttiliigaKurikka02.06.
F
ma 03.06.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna02.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia03.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisa 1.osakilpailuKuopio02.06.
-
ti 04.06.pkNaantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäiväNaantali31.05.
-
ti 04.06.pmPm-ottelut 9-15-v. 1. osaOrimattila31.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio03.06.
-
ti 04.06.kansMarskin kisatLappeenranta30.05.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo01.06.
-
ti 04.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäsKouvola01.06.
-
ti 04.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17Kouvola01.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala02.06.
-
ti 04.06.pkKnattetävlingarSjundeå04.06.
-
ti 04.06.pkYlöjärven juoksuiltaYlöjärvi02.06.
-
ti 04.06.pkTampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoretTampere28.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatViitasaari03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 04.06.akKesäkuun kisatYlivieska01.06.
F
ti 04.06.pkKaiun seiväskisaKAAVI01.06.
-
ke 05.06.pmSisumaastotRovaniemi03.06.
-
ke 05.06.pkOtaniemi Junior GamesEspoo02.06.
-
ke 05.06.pmpm-ottelut 9-15v KeSYJyväskylä02.06.
-
ke 05.06.pkPosion Pyrinnön avoimet kisatPosio02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 05.06.akTilastopajacup 3Turku02.06.
F
ke 05.06.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4Sipoo / Sibbo04.06.
F
ke 05.06.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku04.06.
-
ke 05.06.pkNoU:n Kesäkuun kisaNokia02.06.
-
ke 05.06.pkNuorisokisatForssa02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila04.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio04.06.
-
ke 05.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki04.06.
-
ke 05.06.akTomatspelenNärpes03.06.
-
to 06.06.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina04.06.
-
to 06.06.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatRAAHE -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki05.06.
-
to 06.06.akEltsu Junior GPHelsinki02.06.
F
to 06.06.akReilu Cup 2Lahti04.06.
F
to 06.06.pkKiskon mestaruus-hypyt ja moukariRiihimäki04.06.
-
to 06.06.pkViikkokilpailu 1Lempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
to 06.06.akPaimion Rata ja Kenttä 2024Paimio04.06.
F
to 06.06.pkHeittokisaKurikka31.05.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuortane -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 06.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu04.06.
-
pe 07.06.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
pe 07.06.pkJyväskylän keihäskoulun Pajulahti CupJyväskylä05.06.
-
pe 07.06.akKuy GPTuusula04.06.
F
pe 07.06.akGIF:n aluekilpailutKokkola03.06.
F
la 08.06.pkBMW Helsinki Half MarathonHelsinki -
-
la-su 08.-09.06.pkKUY GamesTuusula05.06.
-
la-su 08.-09.06.akOlli Teijonmaan muistokisatSavonlinna03.06.
F
la 08.06.pkHeittokisatIisalmi06.06.
-
la 08.06.pkNastokisat 2024Lahti02.06.
-
la 08.06.pkStafett-DM ÖIDNärpes05.06.
-
la 08.06.pkPaavon kisatSaarijärvi05.06.
-
la 08.06.pmSisuottelut 9-15vOulu05.06.
-
la 08.06.ak II Kangasalan Kisan kesäkisatKangasala05.06.
F
la-su 08.-09.06.akAluemestaruusottelut - 15. Maken ottelutHelsinki06.06.
F
la 08.06.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku04.06.
F
la 08.06.kansAlavuden KansallisetAlavus06.06.
F
la 08.06.pkVesan juoksuTervola06.06.
-
la 08.06.pkOlli Teijonmaan muistokisan lisäjajiSavonlinna05.06.
-
la-su 08.-09.06.akPorin Yleisurheilu GamesPori04.06.
F
su 09.06.pkPeU:n avoimet ka AikuisurheilukilpailutPerniö05.06.
-
su 09.06.pkHeittokisatUusikaupunki06.06.
-
su 09.06.pkKiuruvesi Junior GamesKiuruvesi04.06.
-
su 09.06.pmHelsyn pm-viestit 15-9 v.Helsinki04.06.
-
su 09.06.akEeles GamesAkaa, Toijala07.06.
F
su 09.06.kansSeinäjoen Kansalliset KilpailutSeinäjoki07.06.
-
su 09.06.kansKiuruvesi GamesKiuruvesi04.06.
F
su 09.06.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
ma 10.06.pkPaunu Games IIJämsä07.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatLappeenranta -
-
ma 10.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus09.06.
-
ma 10.06.pkEekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 1Lappeenranta07.06.
-
ma 10.06.pkKesäkuun iltakilpailuAlavieska09.06.
-
ma 10.06.pkJopo 1Joutsa07.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi09.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatOULU09.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia10.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ma 10.06.pkDT i NedervetilNedervetil / Alaveteli08.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti-ke 11.-12.06.akAluemestaruuskilpailut, Eteläinen alueNurmijärvi06.06.
F
ti 11.06.pkKesport kisatIisalmi05.06.
-
ti 11.06.pkAhkeran arkiheitotLahti08.06.
-
ti 11.06.pkVeve-kisa 2Veikkola09.06.
-
ti 11.06.pkRyskeen kesäkisa ITammela08.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatIitti10.06.
-
ti 11.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapua08.06.
-
ti 11.06.akTilastopajacup 4Turku08.06.
F
ti 11.06.pkHippokisatUrjala09.06.
-
ti 11.06.pkDT JakobstadJakobstad09.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa09.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano10.06.
-
ti 11.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 11.06.seuracupPohjola Seuracup piirikisaKÄLVIÄ09.06.
-
ti 11.06.akRT JakobstadJakobstad08.06.
-
ti 11.06.pkKaiun seiväskisaKAAVI07.06.
-
ke 12.06.pkMotonet kuukausikisa Joensuu09.06.
-
ke 12.06.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa IHämeenlinna10.06.
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatJoensuu 09.06.
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatTyrnävä -
-
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 2Savonlinna, Kerimäki11.06.
-
ke 12.06.pkJITA-kisatVirrat09.06.
-
ke 12.06.pkSeuraottelu KaPo-NuKi-ViViVihti, Nummela10.06.
-
ke 12.06.pkHannun heitotParikkala09.06.
-
ke 12.06.pkHippokisa 2Valkeakoski10.06.
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila11.06.
-
ke 12.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio11.06.
-
to 13.06.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi11.06.
-
to 13.06.akYAG Junior GPTampere09.06.
F
to 13.06.pkLieksan junnukisatLieksa11.06.
-
to 13.06.pkViikkokilpailu 2Lempäälä12.06.
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä12.06.
-
to 13.06.akLampin aluekilpailutToholampi09.06.
F
to 13.06.pkPiirikunallisetKurikka12.06.
-
to 13.06.pkMetsolan heittokisa MikkeliMIKKELI10.06.
-
to 13.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa10.06.
-
to 13.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAULKajaani09.06.
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatJuuka11.06.
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuortane -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 13.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala11.06.
-
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesTampere09.06.
-
pe 14.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
-
la 15.06.maantieVieskamaratonYlivieska -
-
la 15.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/5Kouvola/Inkeroinen08.06.
-
la 15.06.pkKenttäkarhujen heitto- ja hyppykisatUusikaupunki13.06.
-
la 15.06.pkForssan Suvi-iltaForssa15.06.
-
su 16.06.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
su 16.06.pkIskun heittokisatMynämäki11.06.
-
su 16.06.pkApupapu Cup 1Orivesi13.06.
-
ma 17.06.pkJoKu Kesäkisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 2Joutseno13.06.
-
ma 17.06.akLival-GamesSipoo / Sibbo15.06.
F
ma 17.06.kävelyAluemestaruus ratakävelytVantaa14.06.
F
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, YkköslohkoNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuracupSeuracup 1, Ykköslohko 9v lajitNaantali20.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatVantaa14.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ma 17.06.seuracupPohjola Seuracup I osakilpailuSastamala14.06.
-
ma 17.06.pkPorvoon moukarikisa- Borgå släggtävlingPorvoo - Borgå14.06.
-
ma 17.06.pkTarvasjoen Kesäkisat 3/10Lieto/Tarvasjoki16.06.
-
ma 17.06.pkJunispelenOravais / Oravainen15.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi16.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia17.06.
-
ma 17.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisatTöysä15.06.
-
ti 18.06.pkPohjola Seuracup 1-osakilpailuVihti, Nummela15.06.
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ti 18.06.seuracupPohjola Seuracup I.osakilpailuVantaa14.06.
-
ti 18.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 16.06.
-
ti 18.06.seuracupEtelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailuSavonlinna15.06.
-
ti 18.06.pkSuomenselän kisat LehtimäkiAlajärvi16.06.
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuortane -
-
ti 18.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 18.06.pk200m kisatSavonlinna15.06.
-
ke 19.06.pkRimaralli 2Espoo16.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailuJoensuu15.06.
-
ke 19.06.akHarju Cup 2Jyväskylä16.06.
F
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila17.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKYHeinola -
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup I-osakilpailuLapinlahti15.06.
-
ke 19.06.akAvoimet mestaruuskilpailutEspoo14.06.
-
ke 19.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere15.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila18.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio18.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 19.06.seuracupFöreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 Nykarleby16.06.
-
ke 19.06.seuracupPohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. OsakisaNokia16.06.
-
ke 19.06.seuracupHämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailuHämeenlinna17.06.
-
ke 19.06.seuracupNÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1Borgå - Porvoo16.06.
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki -
-
ke 19.06.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 20.06.akReilu Cup seiväsLahti18.06.
F
to 20.06.kansPohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailutPudasjärvi16.06.
-
to 20.06.pkLieksan junnukisatLieksa18.06.
-
to 20.06.pkKunnon JuhannuskisatPunkalaidun18.06.
-
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu18.06.
-
to 20.06.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 20.06.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
pe 21.06.pkKeuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajitKeuruu16.06.
-
pe 21.06.pkPosion Pyrinnön JuhannuskisatPosio19.06.
-
pe 21.06.kansKeuruun 57. JuhannuskisatKeuruu16.06.
F
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
F
la 22.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane13.06.
C
su 23.06.pkJuhannuskisatLeppävirta -
-
su 23.06.kansSaarijärven 88. JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
F
su 23.06.pkItä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertueKAAVI19.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajitPaimio21.06.
-
ma 24.06.pkSeuracup I EtelälohkoPaimio21.06.
-
ma 24.06.pmHämSYn pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna21.06.
-
ma 24.06.pkPohjola-seuracup I, Vakka-SuomiMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 24.06.seuracupPohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajitMynämäki20.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia24.06.
-
ma 24.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-