Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22   1 2 3 4 5 6
23 7 8 9 10 11 12 13
24 14 15 16 17 18 19 20
25 21 22 23 24 25 26 27
26 28 29 30        
  Heinäkuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
  Elokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 19.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma-ti 19.-20.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaSavonlinna15.07.
-
ma 19.07.seuraSeurakisatAlavus -
-
ma 19.07.pm9-13-vuotiaiden pm-ottelutKankaanpää16.07.
-
ma 19.07.pkForssan Salaman viikkokisa 2Forssa18.07.
-
ma 19.07.pkTuiskun keihäskisatNousiainen16.07.
-
ma 19.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
-
ma 19.07.seuraSeurakisatHamina -
-
ma 19.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 19.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 19.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 19.07.seuraSeurakisatHimanka -
-
ti-ke 20.-21.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVihti17.07.
-
ti 20.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio18.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatKuopio18.07.
-
ti-ke 20.-21.07.pmHämSY:n N/M17 pm-kilpailutTampere18.07.
-
ti 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä)Raisio15.07.
-
ti 20.07.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄTYRNÄVÄ18.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
-
ti 20.07.pkIlmajoki Games, Kiailijoiden 100v. juhlakilpailu, Etelä-Pohjalainen TimanttiliigaIlmajoki19.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 20.07.seuraSeurakisatLapinlahti18.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatIitti19.07.
-
ti 20.07.akUran aluekisatKannus18.07.
-
ti 20.07.pkMetalli Cup 3Tornio16.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatTornio16.07.
-
ti-ke 20.-21.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M Rauma18.07.
-
ti 20.07.pkDT i SmedsbyKorsholm18.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatSäkylä -
-
ti 20.07.seuraSeurakisatParkano19.07.
-
ti 20.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi15.07.
-
ti 20.07.seuraSeurakisatKiukainen20.07.
-
ke 21.07.pkNikulan heittokisat 3Kaustinen18.07.
-
ke 21.07.kansKarhulan kansallisetKotka16.07.
-
ke 21.07.pk3-loikan iltakisatOutokumpu19.07.
-
ke 21.07.pkKenttäkarhujen heittokisatUusikaupunki17.07.
-
ke 21.07.pkJunnut RadalleTampere19.07.
-
ke 21.07.pkJunnukisatLieksa20.07.
-
ke 21.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 21.07.pkKEV-heittokisatKuusamo20.07.
-
ke 21.07.amAluemestaruus viestitOulu18.07.
-
ke 21.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi20.07.
-
ke 21.07.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 21.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
ke 21.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo17.07.
-
ke 21.07.pkP/T11 ja P/T13 korkeus- ja kuulakisatRauma18.07.
-
ke 21.07.seuraSeurakisatNedervetil / Alaveteli18.07.
-
ke 21.07.seuraSeurakisatKauhajoki20.07.
-
to 22.07.pk45.e Jakob MarathonJakobstad17.07.
-
to 22.07.seuraOikia seurakisatPyhäntä -
-
to 22.07.pkVesan kisatRaahe20.07.
-
to 22.07.pk3.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina20.07.
-
to 22.07.pkRatakusiaisetLieto19.07.
-
to 22.07.pkOk Maakunnan lasten kisailut IIIKajaani20.07.
-
to 22.07.pkTOPGAMES SprintBorgå - Porvoo19.07.
-
to 22.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki18.07.
-
to 22.07.pkTOPGAMES Sprint, lisälajiPorvoo - Borgå19.07.
-
to 22.07.pkRääkkylän kesäkisatRääkkylä20.07.
-
to 22.07.pkToivekisatLeppävirta -
-
to 22.07.pkKymijoki-KymppiKouvola -
-
pe-su 23.-25.07.akYouth Athletics GamesLappeenranta08.07.
-
pe 23.07.pkAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm kilTöysä21.07.
-
pe 23.07.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
-
la 24.07.pkPeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja M/N19Perniö21.07.
-
la 24.07.pkSäkylän 6. MansikkamaratonSäkylä -
-
la 24.07.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi18.07.
-
la 24.07.pkHannun heitot lisälajitVarpaisjärvi22.07.
-
la 24.07.maantieHeinolan KaupunkipuistojuoksuHeinola19.07.
-
la 24.07.pkHeittokisatTyrnävä22.07.
-
la 24.07.pkHeittokisatKeitele23.07.
-
la 24.07.pkÄhtärin seiväskisaÄhtäri23.07.
-
su 25.07.pkTuloskilpailuOulu24.07.
-
ma 26.07.pkMiesten pituuskisaEspoo25.07.
-
ma 26.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 26.07.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna24.07.
-
ma 26.07.pkDT i PixneMalax24.07.
-
ma 26.07.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää26.07.
-
ma 26.07.seuraSeurakisatVarkaus25.07.
-
ma 26.07.akTilastopajacup 4Turku23.07.
-
ma 26.07.pmP/T14-15 pm aidat ja esteetTurku23.07.
-
ma 26.07.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere24.07.
-
ma 26.07.pkPosion pitäjänmestaruuskisat ja avoimet kisat Posio23.07.
-
ma 26.07.pkLappajärven Veikot 110v. aikuisurheiluLappajärvi23.07.
-
ma 26.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
-
ma 26.07.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 26.07.pkMerimajan heitotPyhäjoki24.07.
-
ma 26.07.pkHSU kilpailutHyvinkää24.07.
-
ma 26.07.pkAlavuden nuorisokisatAlavus24.07.
-
ma 26.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
-
ma 26.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 26.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 26.07.seuraSeurakisatJakobstad25.07.
-
ma 26.07.poSemestersprintenMariehammn -
-
ma 26.07.seuraSeurakisatHimanka -
-
ti 27.07.pkPyrinnön RatakisatOulu26.07.
-
ti 27.07.kansHäme GamesRiihimäki24.07.
-
ti 27.07.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu25.07.
-
ti 27.07.pkPiiricup 2, EKY, LaSY ja KymYKouvola22.07.
-
ti 27.07.seuraSeurakisatJoroinen -
-
ti 27.07.pkPohjan Koiton iltakisatRovaniemi25.07.
-
ti 27.07.pkVetelin piirikunnallisetVeteli25.07.
-
ti 27.07.pkVirkiän MyötätuulisprintitLapua24.07.
-
ti 27.07.seuraSeurakisatPori25.07.
-
ti 27.07.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 27.07.seuraSeurakisatKauhava26.07.
-
ti 27.07.pkSeuranmestaruuskisatUrjala25.07.
-
ti 27.07.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.07.
-
ti 27.07.pkDT i BennäsPedersöre25.07.
-
ti 27.07.pkLasten kisatIisalmi21.07.
-
ti 27.07.seuraSeurakisatSäkylä -
-
ti 27.07.seuraSeurakisatIkaalinen25.07.
-
ti 27.07.seuraSeurakisatKiukainen27.07.
-
ti 27.07.pkParkU kesäkisatParkano25.07.
-
ti 27.07.pkTestikisaTornio -
-
ti 27.07.pkRiennon ABC-kisojen lisälajiSavonlinna24.07.
-
ti 27.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
-
ti 27.07.seuraSeurakisatKyyjärvi -
-
ti 27.07.pk150m Outokumpu24.07.
-
ke 28.07.poPiiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY)Kuortane26.07.
-
ke-to 28.-29.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueTuusula25.07.
-
ke 28.07.pkVirtUn Viikkokisat IIIVirrat26.07.
-
ke 28.07.pkIitti-hölkkäIitti26.07.
-
ke 28.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
-
ke 28.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 28.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski24.07.
-
ke 28.07.akAluekilpailutKajaani26.07.
-
ke 28.07.pkForssan Salaman Holjat kisatForssa26.07.
-
ke 28.07.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 28.07.seuraSeurakisatEnonkoski -
-
ke 28.07.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 28.07.pkTulosparannus kilpailutMikkeli26.07.
-
to 29.07.pkMotonet kuukausikisa SM-ikäisilleJoensuu27.07.
-
to-su 29.07.-01.08.pkSuomen aikuisurheiluliiton SM-kilpailutMikkeli19.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 29.07.seuraSeurakisatMerikarvia29.07.
-
to 29.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä28.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatLempäälä28.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatKaavi28.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatPori27.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 29.07.pkDT i LarsmoLuoto28.07.
-
to 29.07.pkKaiun seiväskisaKaavi27.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatAsikkala28.07.
-
to 29.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
-
to 29.07.seuraOikia seurakisatPyhäntä -
-
to 29.07.pkKeihään kutsukilpailuJuuka27.07.
-
to 29.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi27.07.
-
to 29.07.pkKesäkävelytJoensuu28.07.
-
pe 30.07.pkRastin viestiSuomussalmi30.07.
-
pe-su 30.07.-01.08.akLohja Junior GamesLohja27.07.
-
pe-su 30.07.-01.08.pmPm-sisuhuipentumaKauhajoki27.07.
-
pe 30.07.seuraSeurakisatRauma29.07.
-
pe 30.07.seuraSeurakisatKokkola29.07.
-
pe 30.07.pkStavtävlingVasa29.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pkLaSY:n pm-huipentumaLahti28.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaTurku26.07.
-
la 31.07.pkPNM TrailNousiainen -
-
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaSiilinjärvi26.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatSastamala28.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaJoensuu26.07.
-
la 31.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi25.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmKePY:n piirihuipentuma 9-15vKokkola27.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmDm 14-15Nykarleby27.07.
-
la-su 31.07.-01.08.pmKnattefinalen 9-13Nykarleby27.07.
-
la 31.07.pkLapin Leiskautukset, lisälajitRovaniemi29.07.
-
la 31.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi15.07.
-
la 31.07.pkTuiskun TuloskisatPihtipudas28.07.
-
la 31.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 kmHämeenlinna30.07.
-
la 31.07.pkKälviän 800mKokkola28.07.
-
su 01.08.pkElokuun KisatKemi28.07.
-
su 01.08.akVuosaari GamesHelsinki29.07.
-
su 01.08.pkToijala Junior GamesAkaan Toijala30.07.
-
su 01.08.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe30.07.
-
su 01.08.pkKasttävling - HeittokilpailuRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.07.
-
su 01.08.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo31.07.
-
su 01.08.pkKaiun seiväskisaKaavi30.07.
-
ma 02.08.pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki01.08.
-
ma 02.08.pkRimaralli 3Espoo31.07.
-
ma 02.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere31.07.
-
ma 02.08.pkSibbo stavtävling / Sipoon seiväskilpailuSipoo/Sibbo01.08.
-
ma 02.08.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä -
-
ma 02.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
-
ma 02.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 02.08.seuraSeurakisatVieremä31.07.
-
ma 02.08.pk200 m/400 m ja kuulaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa31.07.
-
ti 03.08.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina31.07.
-
ti 03.08.pkHippo-kisatKemi30.07.
-
ti 03.08.pkEspoonlahden moukarikisaEspoo02.08.
-
ti-ke 03.-04.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Janakkala31.07.
-
ti 03.08.pkKesäkisat 3Lieto31.07.
-
ti 03.08.pkEtelä-Pohojalaanen TImanttiliigaKuortane01.08.
-
ti 03.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.08.
-
ti 03.08.seuraSeurakisatPori01.08.
-
ti 03.08.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 03.08.seuraSeurakisatKausala02.08.
-
ti 03.08.pkPERUTTU kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola03.08.
-
ti 03.08.seuraSeurakisatSäkylä -
-
ti 03.08.seuraSeurakisatIkaalinen01.08.
-
ti 03.08.seuraSeurakisatKiukainen03.08.
-
ti 03.08.pkSeipään tuloskilpailuOulu02.08.
-
ti 03.08.pkSiikalatvacupin Pyhännän osakilpailuPyhäntä02.08.
-
ke 04.08.pkPaunu Games VJämsä01.08.
-
ke 04.08.seuraSeurakisatLiperi -
-
ke 04.08.seuraSeurakisatKempele02.08.
-
ke 04.08.seuraSeurakisatRiihimäki22.07.
-
ke 04.08.akTilastopajacup 5Turku01.08.
-
ke 04.08.seuraSeurakisatNurmijärvi03.08.
-
ke 04.08.pmAvoin pm kymppi Turku01.08.
-
ke 04.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 04.08.pkViikkokisatLappeenranta03.08.
-
ke 04.08.pkBorgå Släggtävling 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo01.08.
-
ke 04.08.pkKEV-heittokisatKuusamo02.08.
-
ke 04.08.pmHämsyn N/M pm-kisat 1.päiväNokia01.08.
-
ke 04.08.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria31.07.
-
ke 04.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 04.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
ke 04.08.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
ke 04.08.seuraSeurakisatKauhajoki03.08.
-
ke 04.08.pkAvoimet piirikunnalliset kiekkokisatLappajärvi03.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatMerikarvia05.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
-
to 05.08.pkJunnumoukariNurmijärvi04.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatLapua -
-
to 05.08.pkK-Marketin kisatJoensuu03.08.
-
to 05.08.pkSisulisätOrivesi03.08.
-
to 05.08.pkPeukku-kisaAlajärvi03.08.
-
to 05.08.pmHämsyn N/M pm-kisat 2.päiväNokia02.08.
-
to 05.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.08.
-
to 05.08.pkPeU:n Elokuun kilpailutPerniö02.08.
-
to 05.08.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå03.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatNummi04.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
-
to 05.08.pkKev kisaKuusamo02.08.
-
to 05.08.seuraSeurakisatHelsinki04.08.
-
pe-su 06.-08.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Hyvinkää29.07.
-
pe-su 06.-08.08.SMSM-kilpailut P/T15-14Kokkola29.07.
-
la 07.08.pkKempele Z-MaratonKempele01.08.
-
la-su 07.-08.08.pkSAUL SM-ottelutJyväskylä27.07.
-
la 07.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
-
la 07.08.pkTulos heittokisaIisalmi04.08.
-
la-su 07.-08.08.pkParayleisurheilun SM-kilpailutJyväskylä25.07.
-
la 07.08.maantieHaminaTattoojuoksuHamina04.08.
-
la 07.08.pkArctic-heitotRovaniemi07.08.
-
su 08.08.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila05.08.
-
su 08.08.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu -
-
su 08.08.pkPyrinnön SprintitOulu06.08.
-
ma 09.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 09.08.pkLuokittelukilpailut / KeUcup4Savonlinna, Kerimäki08.08.
-
ma 09.08.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 09.08.pkPeukku-kisaTöysä07.08.
-
ma 09.08.seuraSeurakisatHamina -
-
ma 09.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 09.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 09.08.seuraSeurakisatVieremä07.08.
-
ma 09.08.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta -
-
ti 10.08.pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio08.08.
-
ti 10.08.seuraSeurakisatKuopio08.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuVihti07.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup II, ykköslohkoRaisio07.08.
-
ti 10.08.seuraSeurakisatKiiminki -
-
ti 10.08.seuraSeurakisatJoroinen -
-
ti 10.08.seuracupSeuracup II ykköslohko, 9v. lajitRaisio07.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup II etelälohko, 9v. lajitLieto06.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup 2.Ilmajoki09.08.
-
ti 10.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola / Inkeroinen03.08.
-
ti 10.08.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 2. osaImatra05.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailu (klo 17.30 alkaen)Kankaanpää07.08.
-
ti 10.08.seuracupPohjola seuracup osa II HelsyVantaa06.08.
-
ti 10.08.seuracupSeuracup II etelälohkoLieto06.08.
-
ti 10.08.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 10.08.seuraSeurakisatIitti09.08.
-
ti 10.08.pkMänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula08.08.
-
ti 10.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala08.07.
-
ti 10.08.pkSeuracup piirikilpailuVeteli06.08.
-
ti 10.08.pkPiirikilpailutKokkola08.08.
-
ti 10.08.seuracupKainuun Seuracup 2Suomussalmi08.08.
-
ti 10.08.seuraSeurakisatIkaalinen08.08.
-
ti 10.08.pkSeipään tuloskisa Kalajoki07.08.
-
ti 10.08.seuraSeurakisatOulu, Haukipudas -
-
ti 10.08.seuraSeurakisatTeuva -
-
ke 11.08.seuracupSeuracup 2 KeSYJyväskylä09.08.
-
ke 11.08.pkSeuracup 2 KeSY - lisälajitJyväskylä09.08.
-
ke 11.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2 osakilpailuYlöjärvi07.08.
-
ke 11.08.seuracupSeuracup II.osakilpailuOulu08.08.
-
ke 11.08.seuracupSeuracup 2-osakilpailuVarkaus06.08.
-
ke 11.08.pkKEV-keihäskisaKuusamo09.08.
-
ke 11.08.tähtiEltsun tähtikisatHelsinki06.08.
-
ke 11.08.pkMikkeli avoin ABC5 kilpailuMikkeli09.08.
-
ke 11.08.seuracupNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Espoo09.08.
-
ke 11.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia08.08.
-
ke 11.08.seuracupSeuracup II, pohjoislohkoLaitila08.08.
-
ke 11.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 11.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
ke 11.08.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 11.08.seuraSeurakisatUurainen -
-
ke 11.08.seuraSeurakisatPunkaharju -
-
ke 11.08.seuracupFöreningscup deltävling 2Vasa08.08.
-
ke 11.08.seuracupSeuracup II Pohjoislohko, 9v lajitLaitila08.08.
-
ke 11.08.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 11.08.pkPainonheittokilpailuSeinäjoki09.08.
-
ke 11.08.seuraSeurakisatKauhajoki10.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 12.08.seuraSeurakisatMerikarvia12.08.
-
to 12.08.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi10.08.
-
to 12.08.pkTarmon kisatPori10.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatTuusula, Jokela11.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 12.08.seuraSeurakisatLapinlahti10.08.
-
to 12.08.pkNaisten satasetLapinlahti10.08.
-
to 12.08.pkSisulisätOrivesi10.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatNummi11.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
-
to 12.08.pkOk Maakunnan lasten kisailut IVKajaani11.08.
-
to 12.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
-
to 12.08.seuraSeurakisatValkeala -
-
to 12.08.pkVeikkolan viikkokisat 2Veikkola11.08.
-
to 12.08.pkKU-68 Viikkokisa IIIKangasala11.08.
-
to 12.08.seuraSeurakisatTeuva -
-
pe-su 13.-15.08.SMSM-kilpailut M/N22-19Turku05.08.
-
pe 13.08.pkSomeron kaupungin mestaruuskisatSomero11.08.
-
pe 13.08.seuraSeurakisatKokkola12.08.
-
la 14.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti, Nastola04.08.
-
la 14.08.pkElokuun kisatKalajoki12.08.
-
la 14.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisaSuomussalmi14.08.
-
la 14.08.pkSAUL:n SM-maantiejuoksu, 10kmPyhtää, Huutjärvi,04.08.
-
la 14.08.pmSatakunnan viestihuipentuma (T/P9-15)Parkano12.08.
-
la-su 14.-15.08.pmNÅID flick- och pojkdagar 9-13 årBorgå - Porvoo10.08.
-
la 14.08.pmSisuviestitKauhava09.08.
-
la 14.08.pkElokuun pomputJoensuu12.08.
-
la 14.08.pkPaRaS-lenkkiParikkala09.08.
-
su 15.08.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2Lohja10.08.
-
su 15.08.pkAhkeran heitto-otteluLahti, Nastola12.08.
-
su 15.08.pkPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratoni)Pyhtää09.08.
-
su 15.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta11.08.
-
su 15.08.pkMeteoritmaratonSolf -
-
su 15.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitUrjala12.08.
-
su 15.08.pm9 - 13 vuotiaiden moniottelutPUDASJÄRVI12.08.
-
su 15.08.pkVille Pörhölä GamesTornio09.08.
-
su 15.08.pkMetalli Cup 4Tornio10.08.
-
su 15.08.seuraSeurakisatTornio11.08.
-
su 15.08.pkVesUn 90-vuotis juhlakisa/KILPAILU PERUTTUVesanto01.08.
-
su 15.08.pkPyrinnön Sprintit IIOulu13.08.
-
su 15.08.pkEkin muistokisatTöysä13.08.
-
su 15.08.pkIF Fyrens distriktstävlingKorsnäs13.08.
-
su 15.08.pkavoimet Someron Esan seiväsmestaruuskilpailutSomero13.08.
-
su 15.08.pkNaisten vitonenPUDASJÄRVI12.08.
-
su 15.08.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)12.08.
-
su 15.08.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori13.08.
-
ma 16.08.pkPiirikunnallinen viikkokisaLeppävirta -
-
ma 16.08.pkHippokisatSalo12.08.
-
ma 16.08.seuraSeurakisatAlavus -
-
ma 16.08.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 16.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere14.08.
-
ma 16.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
-
ma 16.08.pkElokuun KisatYlivieska15.08.
-
ma 16.08.pkJunnukisatRusko13.08.
-
ma 16.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 16.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma-ti 16.-17.08.pmAvoimet aikuisurheilijoiden Kainuun piirinmestaruuskilpailutKajaani12.08.
-
ma 16.08.pkAsikkalan keihäskisaVääksy, Asikkala15.08.
-
ti 17.08.pkKorkeushyppykilpailuKuortane16.08.
-
ti-ke 17.-18.08.amAluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alueEspoo14.08.
-
ti 17.08.pmPm-viestit 9-15v KeSYJyväskylä15.08.
-
ti 17.08.pmEtelä-Savon pm-viestitMikkeli14.08.
-
ti 17.08.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
-
ti 17.08.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 17.08.seuraSeurakisatIitti16.08.
-
ti 17.08.pkHamulan moukarikisaSiilinjärvi15.08.
-
ti 17.08.pkSaarenkylän sprintitRovaniemi16.08.
-
ti 17.08.pkElokuun kilpailutAlavieska16.08.
-
ti 17.08.pkYlöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.
-
ti 17.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Toijala15.08.
-
ti 17.08.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva16.08.
-
ti 17.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11Mynämäki12.08.
-
ti 17.08.seuraSeurakisatIkaalinen15.08.
-
ti 17.08.pkIkaalisten kiekkokisaIkaalinen15.08.
-
ke 18.08.pkAugustispelen - OSITTAIN peruttu - lue lisätiedotVöyri16.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatYlämylly -
-
ke 18.08.akHeinola GamesHeinola14.08.
-
ke 18.08.pkSeuran mestaruuskilpailutVirrat16.08.
-
ke 18.08.pkJunnut RadalleTampere16.08.
-
ke 18.08.pkHeitto- ja hyppykisat 2Nurmijärvi16.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatNurmijärvi17.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatKerava17.08.
-
ke 18.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 18.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
-
ke 18.08.pk50. VasakisaPorvoo - Borgå15.08.
-
ke 18.08.pkKaupunginmestaruuskilpailutLieksa17.08.
-
ke 18.08.akAluekilpailutKajaani16.08.
-
ke 18.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitLaitila13.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 18.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi17.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 18.08.seuraSeurakisatEnonkoski -
-
ke 18.08.seuraSeurakisatVirrat -
-
ke 18.08.pkKuulakisaROVANIEMI17.08.
-
ke 18.08.seuraSeurakisatVantaa15.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatMerikarvia19.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
-
to 19.08.seuraSeurakisatJuuka -
-
to 19.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä18.08.
-
to 19.08.pkRyskeen Kesäcup VTammela15.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatLempäälä18.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatKaavi18.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatLapua -
-
to 19.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu17.08.
-
to 19.08.pkKutsukisaLahti -
-
to 19.08.GPMotonet GP LahtiLahti09.08.
-
to 19.08.pkSisulisätOrivesi17.08.
-
to 19.08.pkHakan MestaruuskisatValkeakoski17.08.
-
to 19.08.pk4.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina17.08.
-
to 19.08.seuraOikia seurakisatPyhäntä -
-
to 19.08.seuraSeurakisatNummi18.08.
-
to 19.08.pkDT i SmedsbyKorsholm17.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
-
to 19.08.seuraSeurakisatHamina -
-
to 19.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1Parainen18.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatJuuka -
-
to 19.08.pkLETE-luokittelukisaJuuka18.08.
-
to 19.08.seuraSeurakisatJakobstad18.08.
-
pe 20.08.pkRastin kuulailtaSuomussalmi19.08.
-
pe 20.08.seuraSeurakisatRauma -
-
pe 20.08.pkTulos heittokisaIisalmi18.08.
-
pe 20.08.seuraSeurakisatKokkola19.08.
-
pe-la 20.-21.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
-
la 21.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
-
la-su 21.-22.08.SMSM moniottelut P/T15-14Lohja13.08.
-
la-su 21.-22.08.SMSM-moniottelut M/N22-19-17Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis13.08.
-
la 21.08.pkAluekilpailuLieto18.08.
-
la 21.08.pkMatinMaastotViirinkylä 17.08.
-
la 21.08.pkPerinneurheilukilpailutLeppävirran Oravikoski -
-
la-su 21.-22.08.pmPm-huipentuma 9-15v. 21-22.08Kotka18.08.
-
la-su 21.-22.08.pmHelsyn 9-13 v. junnuhuipentumaHelsinki17.08.
-
la 21.08.akKälviän kisatKokkola17.08.
-
la 21.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 v ja M/N kuula ja kiekkokisaImatra18.08.
-
la 21.08.am13v aluehuipentuma, lounainen aluePori19.08.
-
la 21.08.pkTuloskisa N sataset ja M kuulaVarkaus20.08.
-
la 21.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki19.08.
-
la 21.08.pkKiekko-ja moukarikisatIlmajoki20.08.
-
la 21.08.pkArctic-heitotRovaniemi20.08.
-
la 21.08.pkKeskuskentän kolmonenJoensuu -
-
su 22.08.seuraSeurakisatOulu20.08.
-
su 22.08.pk54. Auliksen OlympialaisetJämsä19.08.
-
su 22.08.pkTuiskun moukarikisatNousiainen20.08.
-
su 22.08.pmLasyn PM-ottelut. Osa 2. 9-13vIitti20.08.
-
su 22.08.pk9 - 13 - vuotiaiden moniottelutIisalmi16.08.
-
su 22.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa16.08.
-
su 22.08.kansValkean Kaupungin KisatOulu18.08.
-
su 22.08.pkHervannan XXIX JuhlakisatTampere19.08.
-
su 22.08.pmHämSY:n N/M pm 10 000mTampere19.08.
-
su 22.08.pkSAUL kansallinen Elokuun tuloskisaVihti20.08.
-
su 22.08.pkValkean Kaupungin Kisat - JuniorilajitOulu18.08.
-
su 22.08.pkElonkorjuukisatHIMANKA20.08.
-
su 22.08.pk35. Kuorevaarahölkkä ja lasten VauhtijuoksuPolvijärvi22.08.
-
su 22.08.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)19.08.
-
su 22.08.pkHeittokisatPyhäjoki21.08.
-
su 22.08.pkVirkiän Myötätuulisprintit IILapua21.08.
-
su 22.08.seuraSeurakisatKaarina21.08.
-
su 22.08.pmHelsyn junnuhuipentuman kävelytHelsinki17.08.
-
ma 23.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 23.08.pkRaision Kuulan seuranmestaruuskilpailutRaisio19.08.
-
ma 23.08.akHyvän Tuulen KisatHelsinki20.08.
-
ma 23.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio17.08.
-
ma 23.08.pkLuokittelukilpailut / KeUcup5Savonlinna, Kerimäki22.08.
-
ma 23.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 23.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 23.08.pkAvoimet Pudasjärven Kaupungin mestaruuskilpailutPUDASJÄRVI22.08.
-