Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Helmikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05         1 2 3
06 4 5 6 7 8 9 10
07 11 12 13 14 15 16 17
08 18 19 20 21 22 23 24
09 25 26 27 28      
  Maaliskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa02.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.