Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Helmikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05         1 2 3
06 4 5 6 7 8 9 10
07 11 12 13 14 15 16 17
08 18 19 20 21 22 23 24
09 25 26 27 28      
  Maaliskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki28.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkKuortaneen keihäskisaKuortane30.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano -
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä06.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti -
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa21.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi20.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 26.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -