Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa02.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto18.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.