Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Tammikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01   1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31      
  Helmikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05         1 2 3
06 4 5 6 7 8 9 10
07 11 12 13 14 15 16 17
08 18 19 20 21 22 23 24
09 25 26 27 28      
  Maaliskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkIngå IF - Sjundeå IF- Virkby Start, Samarbetstävlning 2/4Inkoo -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
to 27.06.pkHimangan HeitotHimanka25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto18.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.
pe-su 19.-21.07.akJanakkala GamesJanakkala16.07.
pe 19.07.pkKeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisatTöysä17.07.