Kilpailuhaku |
Aikaväli |
Luokitus |
- |
|
Sarja |
Ikä |
|
|
Piiri |
Laji |
|
|
|
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Paikkakunta |
Ilm. päättyy |
WA |
|
23.04. |
maantie |
Aulankojuoksu |
Hämeenlinna |
19.04. 23:59 | - | |
24.04. |
maantie |
Kansainvälinen 44. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
17.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 |
Kangasala |
25.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pk |
Harjuniityn moukarikisa |
Nokia |
28.04. 23:59 | - | |
30.04. |
pk |
Moukarikilpailu |
Forssa |
29.04. 23:59 | - | |
03.05. |
pk |
VehU Katujuoksu |
Tampere |
01.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Helmin-heitot |
Tampere |
05.05. 23:59 | - | |
07.05. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
05.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Äitienpäivä-heitot |
Tampere |
05.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
11.05. 23:59 | - | |
13.-14.05. |
pk |
Sell Student Games |
Tampere |
- | - | |
14.05. |
pk |
Lounaisen alueen ANMJ-leiritys leirikilpailut |
Tammela |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Hämsyn pm-sisulisämaastot |
Virrat |
10.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
School Athletic Games |
Tammela |
- | - | |
20.05. |
pk |
Seiväskisa |
Lempäälä |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Heitto-Cupin osakilpailu |
Tampere |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
maraton |
XXXIII Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
- | - | |
22.05. |
pm |
HämSY:n pm-maantiejuoksut |
Forssa |
20.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
LeKi YU - Nopsa seuraottelu |
Lempäälä |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
21.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Osuuspankin Hippo-kisat |
Lempäälä |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
1. Viikkokisat |
Virrat |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
NoU:n Tapsan Kisat |
Nokia |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
26.05. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Heitto-Cupin osakilpailu |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
28.-29.05. |
am |
Lounaisen Aluemestaruusottelut |
Kangasala |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
maraton |
Ideapark-juoksu |
Lempäälä |
27.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
44 kuulakisa |
Hämeenkyrö |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Forssan Kiekkokisa |
Forssa |
28.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Nuorison Kirmaisut |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Ahdin muistokisat / KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
kans |
Ikaalisten Kansalliset |
Ikaalinen |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
ne |
Nuorten Eliittikisat |
Valkeakoski |
27.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
02.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisat |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
kans |
Tarmon nuorisokansalliset |
Hämeenlinna |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
09.06. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
09.06. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Humppilan kesäkisat |
Humppila |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Humppilan neljännes maratoni |
Humppila |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Forssan Kiekkokisa |
Forssa |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
13.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Ylöjärven Kesäkisat |
Ylöjärvi |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
14.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
15.06. |
pk |
2. Viikkokisat |
Virrat |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisat |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
3-lohkon kilpailut |
Tammela |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
18.06. |
kans |
Kesän Kansalliset |
Akaa, Toijala |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
maraton |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
20.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
20.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pm |
Hämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä |
Nokia |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
21.06. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Valtin Pokaalikisat |
Akaa / Viiala |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Vehmaisten tunti |
Tampere |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
22.06. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
23.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
23.06. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
kans |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
21.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hauho |
- | - | |
27.06. |
pk |
3. Viikkokisat |
Virrat |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seuracup |
Vattenfall Seuracup 2.div |
Valkeakoski |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seuracup |
Vattenfall Seuracup 1. divisioona 1. osa |
Lempäälä |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
26.06. 23:59 | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
04.07. |
pk |
4. Heinäseiväs-viikkokisat |
Virrat |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
05.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14 |
Akaa, Toijala |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pm |
Hämsyn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Akaa / Viiala |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
06.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T/P15 |
Akaa, Toijala |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
karn |
Korkeuskarnevaalit, nuorten sarjat |
Ruovesi |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
karn |
Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu |
Ruovesi |
03.07. 23:59 | - | |
10.07. |
karn |
korkeuskarnevaalit leirikisa |
Ruovesi |
03.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
12.07. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
kans |
Pyrintö 120v. juhlakilpailu |
Tampere |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
13.07. |
pk |
Forssan Juniorikilpailut |
Forssa |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Nokian Kiekko Ranking |
Nokia |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pm |
HämSYn pm-rata ja sisulisäkävelyt |
Tampere |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
14.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
14.07. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
tähti |
Virtain Tähtikisat |
Virrat |
12.07. 23:59 | - | |
18.07. |
am |
Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19 |
Forssa |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
19.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
20.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
21.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisat |
Lempäälä |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
21.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
19.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Ylöjärven Kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisat |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Avoimet kaupungin mestaruuskilpailut |
Orivesi |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pm |
N/M 17 pm-kilpailut, 1.päivä |
Tampere |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
28.07. |
pk |
Tammelan Ryskeen mestaruuskilpailut |
Tammela |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
kans |
Keskustorin pituus- ja seiväskisa |
Tampere |
25.07. 23:59 | - | |
30.07. |
maraton |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton |
Hämeenlinna |
25.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
01.08. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Viiskuntakisat |
Virrat |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Urjala |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Suomen Kultapörssikisat |
Akaa / Viiala |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pm |
HämSY:n M/N 17 pm-kilpailut |
Hämeenlinna |
31.07. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Hippo Viikkokisa / Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
03.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Seuraottelu Toijalan vauhti/Viialan Valtti- Forssan Salama |
Forssa |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
09.08. |
seuracup |
Vattenfall-seuracup HämSY 2 divisioona 2.osa |
Kangasala |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Vattenfal Seuracup Hämsyn piirikisan 2.osakisa |
Nokia |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
10.08. |
pk |
Av. VirtUn seuranmestaruuskisat |
Virrat |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Forssan Salaman mestaruuskilpailut |
Forssa |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Hippo-olympialaiset |
Akaa, Toijala |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Moukarikisa |
Hämeenlinna |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Forssa |
10.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Kangasalan puolimaraton |
Kangasala |
- | - | |
14.08. |
kans |
Toijala Junior Games |
Akaa, Toijala |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
18.08. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
17.08. 23:59 | - | |
19.-21.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T15,14 |
Hämeenlinna |
11.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
NoU:n Moukarikisa |
Tampere |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Osuuspankin Hippo-viikkokisat |
Tampere |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa V |
Kangasala |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Ratajuoksut |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Kolmoslohkon kilpailut |
Forssa |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
Avoimet M/N pm-kilpailut, 2.päivä / Pyrintö 120v. juhlakilpailu |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Avoimet seuran mestaruuskilpailut |
Orivesi |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
27.08. |
pm |
HämSYn pm 10 000m |
Tampere |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
XXIV Hervannan Juhlakilpailut |
Tampere |
24.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
28.08. |
pk |
Kaukajärvi Ympärijuoksu |
Tampere |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton 10 km tiejuoksun SM-kilpailu |
Tampere |
- | - | |
29.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Akaan kaupungin mestaruuskilpailut |
Akaa, Viiala |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
kans |
Avoimet Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
26.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Forssan moukarikisa |
Forssa |
31.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
31.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Tammelan kunnan mestaruuskilpailut |
Tammela |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Vattenfall Seuracup Giga-sarjan finaali |
Valkeakoski |
30.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Vattenfall Seuracup Mega-sarjan Finaali |
Ikaalinen |
30.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Vattenfal Seuracup Tera-sarjan Finaali |
Nokia |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Vattenfall-seuracup Kilo-sarjan finaali |
Kangasala |
31.08. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
07.09. |
pk |
Heitto-cupin osakilpailu |
Tampere |
- | - | |
08.09. |
pk |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
KU-68 Viikkokisa VI |
Kangasala |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
07.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pm |
HämsY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
07.09. 23:59 | - | |
10.09. |
maraton |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
11.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
08.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Vehmaisten Urheilijoiden keihäskisa |
Tampere |
- | - | |
12.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
12.09. 23:59 | - | |
17.-18.09. |
pm |
Hämsy pm sisulisähuipentuma |
Tampere |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Humppilan syyskisat |
Humppila |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Linkin lenkki |
Humppila |
14.09. 23:59 | - | |
18.09. |
maantie |
Akaan Mesihölkkä |
Akaa, Toijala |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
am |
Aluemestaruus pitkät kävelyt |
Tampere |
15.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviestit |
Lempäälä |
18.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Vehmaisten Urheilijoiden keihäskisa |
Tampere |
- | - | |
01.-02.10. |
pk |
TU-38 avoimet seuran mestaruusheitot |
Tampere |
29.09. 23:59 | - | |
15.10. |
pk |
Wihan Kilometrit |
Tampere |
- | - | |
21.11. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
19.11. 23:59 | - | |
12.12. |
halli |
Pyrinnön hallitonnit |
Tampere |
11.12. 23:59 | - | |
17.12. |
halli |
Hämsyn seuraottelu |
Tampere |
14.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Seiväshypyn hallikilpailu |
Tampere |
27.12. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Hippohallit |
Tampere |
10.01. 23:59 | - | |
17.01. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
15.01. 23:59 | - | |
20.01. |
pk |
Seuraottelu TP-HKV-TuUl-LA |
Tampere |
18.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
28.01. |
pk |
Oriveden kaupungin yleisurheilun avoimet aikuisten hallimestaruus kilpailut |
Orivesi |
26.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
26.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Seiväshypyn hallikilpailut |
Tampere |
01.02. 23:59 | - | |
09.02. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
07.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Hallimaaottelu - esikisat |
Tampere |
06.02. 23:59 | - | |
11.02. |
halli |
Hallimaaottelu FIN-SWE-NOR-DEN/ISL |
Tampere |
06.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v. Hallikisat |
Tampere |
09.02. 23:59 | - | |
15.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
13.02. 23:59 | - | |
18.02. |
halli |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Tampere |
12.02. 23:59 | - | |
18.02. |
SM |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Tampere |
12.02. 23:59 | - | |
04.-05.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut |
Tampere |
26.02. 23:59 | - | |
10.-12.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
05.03. 23:59 | - | |
22.03. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
20.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
HämSY:n pm-hallihuipentuma |
Tampere |
22.03. 23:59 | - | |
31.03. |
pk |
Pyrinnön hallitonnit |
Tampere |
30.03. 23:59 | - | |
02.04. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut |
Tampere |
23.03. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
Moukarikilpailut |
Forssa |
13.04. 23:59 | - | |
22.04. |
maantie |
Aulankojuoksu |
Hämeenlinna |
18.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pk |
Moukarikilpailu |
Forssa |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
21.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 |
Valkeakoski |
21.04. 23:59 | - | |
30.04. |
maantie |
Kansainvälinen 45. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
24.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
VehU Katujuoksu |
Tampere |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Ylermin Heitot |
Tampere |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Helmin Heitot |
Tampere |
04.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
09.05. 23:59 | - | |
12.-13.05. |
pk |
ANMJ-leirin leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
13.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastot |
Valkeakoski |
09.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Pyrinnön Heitto-cup |
Pirkkahallin heittopuisto |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
maraton |
XXXIV Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
- | - | |
21.05. |
pk |
Pyrinnön Heitto-cup |
Pirkkahallin heittopuisto |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Seuraottelu |
Lempäälä |
08.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
School Athletic Games |
Tammela |
- | - | |
23.05. |
pk |
KLL maastojuoksut |
Lempäälä |
18.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
VirtUn Viikkokisat 1. |
Virrat |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Pyrinnön Heitto-cup |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Forssan moukarikilpailu |
Forssa |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
25.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Ideapark-juoksu |
Lempäälä |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Forssan Salaman kiekkokisa |
Forssa |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Nuorison Kirmaisut |
Tampere |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
45.Kuulakisa |
Hämeenkyrö |
23.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
3-lohkon kilpailut |
Tammela |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
30.05. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
kans |
Ikaalisten Kansalliset |
Ikaalinen |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Vehmaisten kentän avajaiskilpailu |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
NoU:n Kesäkuun kisat |
Nokia |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa |
Lempäälä |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
08.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
08.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
kans |
Kesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailu |
Akaa, Toijala |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Forssan Salaman kiekkokisa |
Forssa |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Osuuspankin Hippo-kisat |
Lempäälä |
- | - | |
13.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
kans |
Tarmon Nuorisokansalliset |
Hämeenlinna |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
14.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Forssa |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
VirtUn 2. Viikkokisat. |
Virrat |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa |
Lempäälä |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
maraton |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
18.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
am |
Aluemestaruusviestit |
Tampere |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Vehmaisten Tunti |
Tampere |
16.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kyröskoski |
- | - | |
22.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
22.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Ikaalisten Juhannuskisan lisälaji |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
kans |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
VirtUn 3. Viikkokisat |
Virrat |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Valtin Pokaalikisat |
Akaa / Viiala |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pm |
Hämsyn M/N pm-kisojen 1.päivä |
Nokia |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
NoU:n kiekkokisa |
Nokia |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Forssa |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
karn |
Korkeuskarnevaalit, nuorten sarjat |
Ruovesi |
26.06. 23:59 | - | |
01.07. |
karn |
Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu |
Ruovesi |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
karn |
Korkeuskarnevaalit, Leirikilpailu |
Ruovesi |
26.06. 23:59 | - | |
03.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tampere |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seuracup |
Seuracup 1. divisioona 1. osa |
Lempäälä |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
kans |
Virtain Kansalliset |
Virrat |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Forssan Salaman juniorikilpailut |
Forssa |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2.div 1. osa |
Valkeakoski |
02.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kyröskoski |
- | - | |
06.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
04.07. 23:59 | - | |
08.-09.07. |
SM |
SM-viestit |
Tampere |
30.06. 23:59 | - | |
10.07. |
pm |
Hämsyn pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14 |
Akaa / Viiala |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
Hämsyn sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
08.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
12.07. |
pk |
Avoimet Orivesi games aikuiskisat |
Orivesi |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pm |
Sisulisäottelut P10, P/T11 ja P/T15 |
Akaa, Toijala |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
NoU:n Kiekko Ranking |
Nokia |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
ne |
Nuorten Eliittikisat |
Valkeakoski |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa |
Lempäälä |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
13.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pm |
HämSYn M/N pm-kisat ( 2. päivä) |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Ylöjärven Kesäkisat |
Ylöjärvi |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
maraton |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi |
Hämeenlinna |
- | - | |
17.07. |
pm |
HämSY:n pm-rata - ja sisukävelyt |
Nokia |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pm |
HämSY:n 17v pm-kilpailut 1.päivä |
Kangasala |
14.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
19.07. |
pk |
Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Forssan ratakymppi |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
20.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
22.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Virtun 4. Viikkokisat |
Virrat |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Suomen Kultapörssikisat |
Akaa / Viiala |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
26.07. |
pk |
Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Forssa |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa |
Lempäälä |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kyröskoski |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
27.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
25.07. 23:59 | - | |
29.-30.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
25.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pm |
HämSY:n N/M 17 pm-kilpailut 2..päivä ja aikuisten pikamatkat |
Tampere |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Urjala |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
03.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
03.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tampere |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Sisulisä |
Orivesi |
01.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaa, Toijala |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
HämSY:n seuracup II-divisioona |
Urjala |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seuracup |
Seuracupin Hämsyn 1.Divisioonan 2.Osakisa |
Nokia |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
NoU:n seiväskisa |
Nokia |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Tarmon mestaruusottelut |
Hämeenlinna |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Forssan Salaman mestaruuskilpailut (avoimet nuorten sarjoissa) |
Forssa |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
09.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Viiskuntakisat |
Virrat |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Avoimet seuran ja kaupungin mestaruuskisat |
Orivesi |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Hippo Viikkokisa |
Valkeakoski |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Seuraottelu Toijalan Vauhti/ Viialan Valtti- Forssan Salama |
Akaa, Toijala |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Kangasalan puolimaraton |
Kangasala |
- | - | |
13.08. |
pk |
SAUL SM maantiekävely |
Nokia |
03.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Hippo Viikkokisa / Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
kans |
Vilppulan kentän vihkiäiskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Hämeenlinna |
15.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
VirtUn Seuranmestaruuskilpailut |
Virrat |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
3 Lohkon yleisurheilukilpailut |
Forssa |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Tampereen nuorten mestaruuskilpailut |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
tähti |
Tampereeen tähtikisat |
Ratinan stadion |
21.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Kaukajärvi Ympärijuoksu |
Tampere |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
28.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Akaan kaupungin mestaruuskilpailut |
Akaa, Toijala |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Avoimet Mänttä-Vilppulan kaupunginmestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Pyrinnön Heitto-Cup |
Tampere |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pm |
HämSYn pm 10 000m |
Tampere |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
XXV Hervannan Juhlakilpailut |
Tampere |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
SAUL SM-maantiejuoksu 10km |
Tampere |
- | - | |
05.09. |
kans |
Avoimet Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
01.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Pyrinnön Heitto-Cup |
Tampere |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
maraton |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
10.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
07.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Tammelan Ryskeen mestaruuskilpailut |
Tammela |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Tarmo-Kisko - seuraottelu |
Hämeenlinna |
10.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
VehU keihäs ja kuula kilpailu |
TAMPERE |
- | - | |
17.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
maantie |
Akaan Mesihölkkä |
Akaa, Toijala |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pyrinnön Heitto-Cup |
Tampere |
18.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Ryskeen Moukarikisat |
Forssa |
19.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Pyrinnön Heitto-Cup |
Tampere |
22.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviestit |
Akaa, Toijala |
23.09. 23:59 | - | |
30.09.-01.10. |
pk |
TU-38 Avoimet Seuran Mestaruusheitot |
Tampere |
28.09. 23:59 | - | |
07.12. |
pk |
Tonnin testijuoksut |
Tampere |
06.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Hämsyn seuraottelu |
Tampere |
13.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Seiväshypyn hallikilpailu |
Tampere |
27.12. 23:59 | - | |
13.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
10.01. 23:59 | - | |
19.01. |
pk |
Seuraottelu TP-HKV-TuUl-LA |
Tampere |
16.01. 23:59 | - | |
20.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
23.01. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
21.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
24.01. 23:59 | - | |
03.02. |
halli |
Seiväshypyn hallikilpailut |
Tampere |
31.01. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
Avoimet Pirkanmaan 17-19-22v. Hallikisat |
Tampere |
07.02. 23:59 | - | |
16.-18.02. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-hallit |
Tampere |
05.02. 23:59 | - | |
03.03. |
pk |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Tampere |
25.02. 23:59 | - | |
03.03. |
SM |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Tampere |
25.02. 23:59 | - | |
09.-11.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
05.03. 23:59 | - | |
01.04. |
pk |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
30.03. 23:59 | - | |
12.04. |
pk |
Pyrinnön testitonnit |
Tampere |
11.04. 23:59 | - | |
22.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
20.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Tampere |
22.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pk |
VehU Katujuoksu |
Tampere |
26.04. 23:59 | - | |
05.05. |
maraton |
XXXV Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
- | - | |
10.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastot |
Lempäälä |
08.05. 23:59 | - | |
11.-13.05. |
pk |
ANMJ-lounaien alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
12.05. |
maantie |
46. Aulankojuoksu |
Hämeenlinna |
08.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
ANMJ-lounaien alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
19.05. |
kävely |
Kansallinen kilpakävelycup /HämsY:n pm-rata- ja sisulisäkävelyt |
Urjala |
16.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Nuorison Kirmaisut |
Tampere |
16.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
19.05. 23:59 | - | |
20.05. |
maantie |
Kansainvälinen 46. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
15.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
SAKU games |
Tampere |
09.05. 23:59 | - | |
23.05. |
maantie |
KLL maastojuoksut |
Lempäälä |
16.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
KieKuMo Cup I |
Virrat |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
46.kuulakarnevaali |
Hämeenkyrö |
20.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Kesäliiga 1. |
Valkeakoski |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
School Athletic Games |
Tammela |
- | - | |
26.-27.05. |
pk |
Aluemestaruusottelut |
Kangasala |
22.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
kans |
Ikaalisten Kansalliset |
Ikaalinen |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
KieKuMo Cup II |
Virrat |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Ryskeen Heittokisat |
Tammela |
31.05. 23:59 | - | |
03.06. |
kans |
Virtain Kansalliset |
Virrat |
28.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
06.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
06.06. |
pk |
Vehmainen kesäkuun kilpailu |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Kesäliigan 2. osakilpailu |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
07.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Tarmon Nuorisokisat |
Hämeenlinna |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Forssan Salaman estejuoksukilpailut |
Forssa |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
kans |
Kesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailu |
Akaa, Toijala |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Tampereen nuorten mestaruuskilpailut |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Suomen Kultapörssikisat |
Akaa / Viiala |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
kans |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa |
Forssa |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Forssa |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Viikkokisat |
Virrat |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
12.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Tapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailut |
Nokia |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
maraton |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
17.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3. |
Akaa, Toijala |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
18.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
19.06. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
21.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
kans |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
19.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
25.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Seuracup 1. osakilpailu |
Valkeakoski |
25.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seuracup |
Hämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa |
Forssa |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pm |
HämSY:n pm-M/N 1.päivä |
Tampere |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
karn |
Korkeuskarnevaalit |
Virrat |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
30.06. |
karn |
Korkeuskarnevaalit |
Virrat |
24.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pm |
Hämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13v |
Akaa / Viiala |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15 |
Kangasala |
01.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pm |
Sisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15 |
Akaa, Toijala |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kisat 2.päivä |
Nokia |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Seuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan Valtti |
Forssa |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
maantie |
Vuores-juoksu |
Tampere |
03.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Kesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
09.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
SAUL:n Orivesi Games |
Orivesi |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
12.07. |
pk |
Forssan Salaman moukarikilpailu |
Forssa |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
12.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
12.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
10.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
18.07. |
pk |
Forssan Salaman Juniorikisat |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Viikkokisat |
Virrat |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
20.07. 23:59 | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
24.07. |
pk |
Kesäliiga 5. |
Akaa / Viiala |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
25.-26.07. |
pm |
HämSYn 17v pm-kilpailut |
Hämeenlinna |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
3 Lohkon yleisurheilukilpailut |
Forssa |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Akaa / Viiala |
- | - | |
26.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
24.07. 23:59 | - | |
28.-29.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
31.07. |
pk |
Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat |
Urjala |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Tarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6. |
Hämeenlinna |
29.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaa |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
maraton |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 km |
Hämeenlinna |
30.07. 23:59 | - | |
05.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisa |
Nokia |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailu |
Ylöjärvi |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
06.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Viiskuntakisat |
Virrat |
03.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa |
Forssa |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
07.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Kangasalan puolimaraton |
Kangasala |
31.07. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
13.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Seuran mestaruuskisat |
Virrat |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
HämSY:n pm- sisulisäviestit |
Forssa |
13.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
KieKuMo Cup III |
Virrat |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Humppilan urheilukentän avajaiskilpailut |
Humppila |
19.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
tähti |
Tähtikisat |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Kaukajärvi Ympärijuoksu |
Tampere |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pm |
HämSYn pm 10 000m |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Hervannan XXVI Juhlakisat |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa / Viiala |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
27.08. 23:59 | - | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Pyrinnön pikajuoksut |
Tampere |
28.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Forssan Salaman mestaruuskisat |
Forssa |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
28.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seuracup |
SeuraCup Kilo-sarjan finaali |
Tampere |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seuracup |
Seuracup Giga -sarjan finaali |
Valkeakoski |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seuracup |
Mega-sarjan seuracupin finaali |
Urjala |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seuracup |
Seuracup TERA-sarjan finaali |
Nokia |
30.08. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
04.09. 23:59 | - | |
08.09. |
maantie |
Akaan Mesihölkkä, KISA PERUTTU |
Akaa |
- | - | |
09.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Vehmaisten Keihäs |
Tampere |
07.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | |
15.-16.09. |
pk |
Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut |
Hämeenlinna |
06.09. 23:59 | - | |
15.09. |
maraton |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
16.09. |
pk |
Heitto-cup |
Tampere |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
17.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Seiväskilpailu |
Tampere |
18.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
19.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Suomen Perinneurheiluliiton viralliset Olympiapainonheiton SM-kilpailut |
Virrat |
20.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Tammelan kunnanmestaruuskisat/ Uuden kentän avajaiset |
Tammela |
20.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Vehmaisten keihäs |
Tampere |
22.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Lempäälä |
22.09. 23:59 | - | |
29.-30.09. |
pk |
TU-38 avoimet seuran mestaruusheitot |
Tampere |
27.09. 23:59 | - | |
12.12. |
halli |
Hallitonnit |
Tampere |
11.12. 23:59 | - | |
16.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
12.12. 23:59 | - | |
29.12. |
pk |
Halliseiväshyppykilpailut |
Tampere |
27.12. 23:59 | - | |
12.01. |
pk |
Hippohallit |
Tampere |
10.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
14.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Seuraottelu TP-HKV-TuUl-LA |
Tampere |
16.01. 23:59 | - | |
19.01. |
pk |
Eerikkilän leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
25.01. |
pk |
Valmennuskeskusleirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
02.02. |
pk |
Ideapark Pole Vault Challenge |
Lempäälä |
- | - | |
09.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
07.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Pirkanmaan 17-19-22v hallikisat |
Tampere |
07.02. 23:59 | - | |
16.02. |
pk |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
14.02. 23:59 | - | |
20.02. |
pk |
Seivästalli invitational |
Tampere |
19.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
03.03. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
01.03. 23:59 | - | |
08.-10.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
04.03. 23:59 | - | |
16.03. |
pk |
Keihään talviheitot |
Tampere |
11.03. 23:59 | - | |
16.03. |
SM |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Tampere |
10.03. 23:59 | - | |
14.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
12.04. 23:59 | - | |
17.04. |
pk |
Hallitonnit |
Tampere |
15.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Tampere |
21.04. 23:59 | - | |
27.-28.04. |
pk |
Merjan ja Tuuren heitot |
Tampere |
25.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pk |
Aulankojuoksu |
Hämeenlinna |
24.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pk |
VehU Katujuoksu |
Tampere |
26.04. 23:59 | - | |
04.05. |
pk |
XXXVI Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
30.04. 23:59 | - | |
05.05. |
maantie |
Kansainvälinen 47. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
01.05. 23:59 | - | |
10.-11.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
11.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut |
Lempäälä |
09.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Hakan Vikkokisa |
Valkeakoski |
14.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
14.05. 23:59 | - | |
18.-19.05. |
pk |
Aluemestaruusottelut |
Tampere |
14.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
KieKuMo Cup I |
Virrat |
16.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pm |
HämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelyt |
Nokia |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
KieKuMo Cup II |
Virrat |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
seura |
Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
30.05. |
pk |
Seuraottelu TARMO-KISKO-HSU |
Hämeenlinna |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
kans |
Ikaalisten kansalliset |
Ikaalinen |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Kesäliiga 1.osakilpailu |
Tammela |
26.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Perjantain seiväskisa |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
NoU Kesäkuun Kisa |
Nokia |
31.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kangasala |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Vehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailu |
Tampere |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Hervannan Kesäliiga II |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
UrjU:n seiväskisa |
Urjala |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
ak |
Virtain Urheilijoiden 90 v. Juhlakilpailu |
Virrat |
02.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Forssan Salaman nuorisokilpailut |
Forssa |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Estejuoksut |
Forssa |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
47.Kuulakisat |
Hämeenkyrö |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tammela |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
ak |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
12.06. |
pk |
Viikkokisat |
Virrat |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
3 - lohkon kilpailut |
Tammela |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Estekilpailu |
Tampere |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päivä |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
maantie |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
16.06. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
KieKuMo Cup III |
Virrat |
11.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Forssan Salaman Viikkokisat |
Forssa |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Forssa |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
18.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA III |
Kangasala |
17.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Seurakisat |
Viiala |
- | - | |
18.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kangasala |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
20.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
18.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailu |
Forssa |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Naisten 5000m kilpailu |
Forssa |
24.06. 23:59 | - | |
25.06. |
seuracup |
Seuracup 1-osakilpailu 2-divisioona |
Ylöjärvi |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Viiala |
- | - | |
03.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Viikkokisat II |
Virrat |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Kesäliiga IV |
Valkeakoski |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Motonet GP |
Tampere |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
GP |
Motonet GP |
Tampere |
26.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Ryskeen Viikkokisat |
Tammela |
30.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Seuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan Salama |
Akaa, Toijala |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
02.07. 23:59 | - | |
07.07. |
kävely |
Kävelycup |
Urjala |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
UrjU:n 5000m |
Urjala |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Tarmon Nuorisokisat |
Hämeenlinna |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tammela |
04.07. 23:59 | - | |
09.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
09.07. |
pm |
HämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v. |
Urjala |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
SAUL:n Orivesi Games |
Orivesi |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylöjärvi |
- | - | |
10.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15 |
Hämeenlinna |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15 |
Akaa, Toijala |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
09.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
13.07. 23:59 | - | |
16.-17.07. |
pm |
HämSY:n 17v pm-kilpailut |
Ylöjärvi |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Forssan Salaman 2. Viikkokisat |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Ryskeen Viikkokisat |
Tammela |
14.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Akaa, Toijala |
- | - | |
18.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
20.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pm |
HämSYn N/M pm-kisat, 2. päivä |
Tampere |
21.07. 23:59 | - | |
24.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
23.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Nokian Kiekkokisa |
Nokia |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
po |
Piiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU ) |
Hämeenlinna |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenkyrö |
- | - | |
30.07. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Urjala |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Kesäliiga V |
Hämeenlinna |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Forssan Salaman Juniorikisat |
Forssa |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaa |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja Kymppi |
Hämeenlinna |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tammela |
01.08. 23:59 | - | |
06.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div. |
Valkeakoski |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisa |
Nokia |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Humppilan kisat |
Humppila |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
06.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Viiala |
- | - | |
08.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
06.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Ylöjärven Urheilijat elokuun kisat |
Ylöjärvi |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Kesäliiga VI /VehU / Junnut radalle |
Tampere |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Viiskuntakisat |
Virrat |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
3. Lohkon yleisurheilukilpailut |
Forssa |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Tammelan Ryskeen Mestaruuskilpailu |
Tammela |
11.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII |
Akaa |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Kunnanmestaruuskilpailut |
Urjala |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
21.-22.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
21.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Seuran mestaruuskisat |
Virrat |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Nokia |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
HämSYn N/M pm 10 000m |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Hervannan XXVII Juhlakilpailut |
Tampere |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
KieKuMo Cup III |
Virrat |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
27.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailu |
Tammela |
25.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
28.08. 23:59 | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Viiala |
- | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasala |
28.08. 23:59 | - | |
31.08.-01.09. |
pk |
SAKU ry:n Syyskisat |
Tampere |
20.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
VehU 1929 juhlakilpailu |
Tampere |
29.08. 23:59 | - | |
04.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
SAG-kilpailu (School Athletic Games) |
Tammela |
- | - | |
08.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
UrjU:n seiväs- ja kiekkokisa |
Urjala |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Osuuspankin Hippo-kisat |
Lempäälä |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
14.09. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
12.09. 23:59 | - | |
15.09. |
maantie |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
16.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
15.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
18.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Tammela |
21.09. 23:59 | - | |
28.-29.09. |
pk |
Seuran avoimet mestaruusheitot |
Tampere |
26.09. 23:59 | - | |
06.10. |
pk |
Vuoreskieppi |
Tampere |
30.09. 23:59 | - | |
03.12. |
pk |
Pyrinnön testitonnit |
Tampere |
02.12. 23:59 | - | |
14.12. |
pk |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
12.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Halliseiväshyppykilpailut |
Tampere |
28.12. 23:59 | - | |
04.01. |
halli |
Seuraottelu TP-JKU-KuopRe-OP |
Tampere |
01.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Kansalliset harjoitushallit |
Tampere |
17.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
14.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Anmj leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
24.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
24.01. |
halli |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Tampere |
21.01. 23:59 | - | |
26.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
23.01. 23:59 | - | |
01.02. |
halli |
Seiväshypyn kv.kutsukilpailu |
Tampere |
- | - | |
08.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat |
Tampere |
06.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
05.02. 23:59 | - | |
15.-16.02. |
SM |
SM-hallit |
Tampere |
09.02. 23:59 | - | |
21.-23.02. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-halli kilpailut |
Tampere |
- | - | |
06.-08.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
01.03. 23:59 | - | |
29.03. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
- | - | |
22.04. |
pm |
HämSy pm-maastot/ Siirretty |
Nokia |
- | - | |
25.-26.04. |
pk |
Markun ja Tertun heitot SIIRRETTY |
Tampere |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Aulankojuoksu PERUTTU |
Hämeenlinna |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Toijala Hölkkä PERUUTETTU |
Akaa, Toijala |
24.04. 23:59 | - | |
03.05. |
maantie |
Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu/ SIIRRETÄÄN |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
08.-09.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut PERUTTU |
Tammela |
- | - | |
09.05. |
pm |
HämSY:n Sisulisämaastot 9-15v / Siirretty |
Kangasala |
05.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Sisulisät PERUTTU |
Orivesi |
- | - | |
03.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
01.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
KieKuMo Cup I |
Virrat |
05.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kesäkuun Moukari |
Kankaanpää |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
NoU Kesäkuun Kisat |
Nokia |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
09.06. 23:59 | - | |
13.-14.06. |
pk |
Railin ja Kielon heittokisat |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Forssan Salaman hyppykisat |
Forssa |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Kuulan kutsukilpailu |
Ikaalinen |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
KieKuMo Cup II |
Virrat |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP |
Tammela |
08.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
12.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pyrinnön kesäkuun kisat |
Tampere |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Suomen Kultapörssikisat |
Akaa / Viiala |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
17.06. |
pk |
Viikkokisat I |
Virrat |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
18.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisat |
Forssa |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Forssan Salaman estetreenikilpalut |
Forssa |
19.06. 23:59 | - | |
24.06. |
kans |
Virtain Kansalliset |
Virrat |
22.06. 23:59 | - | |
27.-28.06. |
pk |
Pyrinnön kesäkirmaisut |
Tampere |
24.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
29.06. 23:59 | - | |
01.-02.07. |
pm |
HämSy:n 17 v pm-kilpailut |
Ylöjärvi |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
30.06. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
07.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 |
Urjala |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailu |
Orivesi |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 |
Hämeenlinna |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
LeKi YU:n välikisa |
Lempäälä |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 |
Akaa, Toijala |
07.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat |
Hämeenlinna |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
15.07. |
pk |
Viikkokisat II |
Virrat |
13.07. 23:59 | - | |
15.-16.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväskisat |
Tampere |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
16.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
15.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat |
Tammela |
13.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisat |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
21.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
20.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
ak |
Tampereen teemakisa |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
22.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
22.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
21.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pm |
Hämsyn M/N pm-kisat |
Nokia |
24.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Salaman Holjat nuorisokisat |
Forssa |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
30.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi |
Hämeenlinna |
- | - | |
02.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaan Toijala |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
KieKuMo Cup III |
Virrat |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
am |
Aluemestaruusviestit |
Tampere |
28.07. 23:59 | - | |
03.08. |
ak |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Nokian Kiekko Ranking 2020 |
Nokia |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
04.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
05.08. |
pk |
Viikkokisat III |
Virrat |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut |
Forssa |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
06.08. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
- | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
06.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
04.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Urjala |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div |
Tammela |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa |
Nokia |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
13.08. |
pk |
Avoimet seuran mestaruuskisat |
Orivesi |
11.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP |
Tammela |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
LeKi YU:n vieraileva moukari |
Nokia |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaan Toijala |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailu |
Virrat |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
20.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa / Viiala |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat |
Ylöjärvi |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Pyrinnön heittokisat, moukari |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
am |
13v aluehuipentuma, lounainen alue |
Forssa |
17.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pyrinnön Seivästalli Cup |
Tampere |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempäälä |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
27.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
26.08. 23:59 | - | |
29.-30.08. |
SM |
SM-moniottelut M/N22-19-17 |
Hämeenlinna |
21.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
25.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
HämSYn N/M pm 10 000m |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Hervannan XXVIII Juhlakilpailut |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
03.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup finaali A-sarja |
Ikaalinen |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup finaali B-sarja |
Lempäälä |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup-finaali C-sarja |
Hämeenlinna |
03.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU |
Tammela |
24.08. 23:59 | - | |
07.09. |
pm |
Hämsyn pm-maastot |
Nokia |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
10.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
08.09. 23:59 | - | |
12.09. |
maantie |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
12.09. |
pk |
48.Kuulakisa |
Hämeenkyrö |
10.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
19.-20.09. |
pk |
Seuran mestaruusheitot |
Tampere |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
KieKuMo Special Edition |
Virrat |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
16.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Tammela |
20.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat |
Lempäälä |
25.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pm |
HämSYn Sisulisämaastot |
Kangasala |
29.09. 23:59 | - | |
08.12. |
halli |
Pyrinnön testitonnit/ Kilpailu peruttu |
Tampere |
- | - | |
12.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu/ Siirretään |
Tampere |
- | - | |
03.01. |
halli |
Halliseiväskisat |
Tampere |
31.12. 23:59 | - | |
13.01. |
halli |
Pirkkahallin juoksuilta/PERUTTU |
Tampere |
- | - | |
23.01. |
pk |
3000m hallikisa |
Tampere |
- | - | |
24.01. |
pk |
Halliseiväskilpailu (kymmenen ja kymmenen)/Peruttu |
Tampere |
22.01. 23:59 | - | |
30.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut/ LiPa perunut hallivuoron, joten EI kisaa |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Aitakirmaisut |
Tampere |
03.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Hallihypyt |
Tampere |
- | - | |
12.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
13.02. |
halli |
Pirkanmaan Avoimet Nuorten Hallikisat |
Tampere |
11.02. 23:59 | - | |
14.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
10.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
18.02. |
halli |
Nuorten kansalliset |
Tampere |
14.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Kutsukilpailu |
Tammela |
- | - | |
22.-23.02. |
pk |
Pyrinnön hyppykisat |
Tampere |
20.02. 23:59 | - | |
23.-24.02. |
pk |
Pyrinnön hyppykisat |
Tampere |
21.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 3 |
Tampere |
- | - | |
26.-28.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Tampere |
21.02. 23:59 | - | |
03.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 4 |
Tampere |
- | - | |
10.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 5 PERUTTU |
Tampere |
- | - | |
13.03. |
halli |
Ideapark Pole Vault Challenge PERUTTU |
Lempäälä |
- | - | |
19.03. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl PERUTTU |
Tampere |
16.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma PERUTTU |
Tampere |
25.03. 23:59 | - | |
09.-11.04. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games PERUTTU |
Tampere |
03.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Toijala Hölkkä |
KILPAILU PERUTTU Akaa, Toijala |
05.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Aulankojuoksu/ PERUTTU |
Hämeeenlinna |
21.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Lempäälä |
26.04. 23:59 | - | |
02.05. |
maantie |
Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
27.06. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
20.05. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
18.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut |
Nokia |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
49.kuulakisa |
Hämeenkyrö |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Pyrinnön kevätkirmaisut |
Tampere |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Ryskeen Kesäcup I |
Tammela |
19.05. 23:59 | - | |
25.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa/ PERUTTU |
Ikaalinen |
22.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Nokia |
- | - | |
29.-30.05. |
am |
Lounaisen alueen aluemestaruusottelut |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
KieKuMo II |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
30.05. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Urjala |
22.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Ikaalisten kiekkokisa |
Ikaalinen |
30.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
31.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
KieKuMo III |
Virrat |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
KieKuMo I |
Virrat |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
kans |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut |
Tampere |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Ryskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailu |
Tammela |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
08.06. 23:59 | - | |
12.-13.06. |
ak |
Pyrinnön kesäkirmaisut |
Tampere |
08.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
NoU:n kesäkuun kisat |
Nokia |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
kans |
Erkki Pajumäen muistokilpailut |
Virrat |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
Hämsyn seuracup 1div 1osakilpailu |
Hämeenlinna |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
19.-20.06. |
pk |
Siirin ja Inton heittokisat/ PERUTTU |
Tampere |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Pikajuoksucup |
Hämeenlinna |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
XXXVIII Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
VirtUn Viikkokisat I |
Virrat |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa 1 |
Forssa |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
24.06. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
22.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
27.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Yrin Kesäkisat |
Humppila |
28.06. 23:59 | - | |
01.-03.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit |
Lempäälä |
29.06. 23:59 | - | |
04.07. |
maantie |
48. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
27.06. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
NoU:n Heinäkuun kisat |
Nokia |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
UrjU:n viikkokisat |
Urjala |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväs, 10-11- ja 14-15-vuotiaiden sarjat |
Tampere |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
kans |
125v. Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
04.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväs, 12-13-vuotiaiden sarjat |
Tampere |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa, Toijala |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 |
Kangasala |
04.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
OrivesiGames, Kansalliset aikuisurheilun yleisurheilukisat |
Orivesi |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Ryskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailut |
Tammela |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Pikajuoksucup |
Hämeenlinna |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Ryskeen kesäcup IV |
Tammela |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Nuorisokisat |
Hämeenlinna |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Peukkukisa |
Virrat |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
15.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.07. 23:59 | - | |
17.-18.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
13.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa 2 |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
20.-21.07. |
pm |
HämSY:n N/M17 pm-kilpailut |
Tampere |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Orivesi |
15.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
19.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Urjala |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
VirtUn Viikkokisat III |
Virrat |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Forssan Salaman Holjat kisat |
Forssa |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
29.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km |
Hämeenlinna |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaan Toijala |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pm |
Hämsyn N/M pm-kisat 1.päivä |
Nokia |
01.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pm |
Hämsyn N/M pm-kisat 2.päivä |
Nokia |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
03.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
08.07. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2 osakilpailu |
Ylöjärvi |
07.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
10.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Urjala |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Toijala |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Ikaalisten kiekkokisa |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut |
Virrat |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
19.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Ryskeen Kesäcup V |
Tammela |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Hakan Mestaruuskisat |
Valkeakoski |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
HämSY:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Hervannan XXIX Juhlakisat |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
KU68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
22.08. 23:59 | - | |
26.-29.08. |
SM |
Kalevan Kisat |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Nuorisokilpailut |
Forssa |
26.08. 23:59 | - | |
31.08.-01.09. |
pk |
Pyrinnön heittocupin osakilpailu, moukari |
Tampere |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
31.08. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
03.09. 23:59 | - | |
07.-08.09. |
pk |
Pyrinnön heittocupin osakilpailu, kiekko |
Tampere |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
07.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
11.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU |
Tammela |
30.08. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
14.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Lempäälä |
20.09. 23:59 | - | |
25.-26.09. |
pk |
Seuran avoimet mestaruusheitot |
Tampere |
23.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Alueellisen keihäskoulun päätöskisa |
Lempäälä |
01.10. 23:59 | - | |
09.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
18.12. |
halli |
HämSY:n seuraottelu |
Tampere |
14.12. 23:59 | - | |
02.01. |
halli |
Halliseiväskisat |
Tampere |
31.12. 23:59 | - | |
15.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
11.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut/ PERUTTU |
Tampere |
14.01. 23:59 | - | |
17.-22.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 1 |
Tampere |
- | - | |
20.01. |
halli |
Pituuden leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
21.01. |
halli |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA/ PERUTTU |
Tampere |
17.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Anmj-leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
23.01. |
halli |
Tampereen avoimet hallit |
Tampere |
19.01. 23:59 | - | |
24.-28.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 2 |
Tampere |
- | - | |
26.01. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
23.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
29.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 3 |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
SM |
SM-hallimoniottelut P/T15 |
Tampere |
30.01. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
SM-otteluiden lisälajit |
Tampere |
02.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
13.02. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
09.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 2 |
Tampere |
- | - | |
19.02. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
15.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 3 |
Tampere |
- | - | |
03.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 4 |
Tampere |
- | - | |
11.-13.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
07.03. 23:59 | - | |
11.-12.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut M/N22-17 |
Tampere |
06.03. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Aulankojuoksu 50 vuotta PERUTTU |
Hämeenlinna |
20.04. 23:59 | - | |
24.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
22.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Tampere |
24.04. 23:59 | - | |
07.05. |
maantie |
49. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
03.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
14.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastot |
Virrat |
10.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
12.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Moukarikisat |
Forssa |
17.05. 23:59 | - | |
21.-22.05. |
am |
Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu |
Valkeakoski |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Aluemestaruusotteluiden lisälajit |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa |
Ikaalinen |
21.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Hippokisa 1 |
Valkeakoski |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Ryskeen Kesäcup I |
Tammela |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
50. Kuulakarnevaalit |
Hämeenkyrö |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Pyrinnön Heittocup, moukari |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Nuorison kirmaisut |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
GP |
Motonet GP Tampere |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
04.06. 23:59 | - | |
07.-09.06. |
pk |
Pyrinnön Heittocup, kiekko |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut |
Urjala |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut |
Orivesi |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
maantie |
XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Ryskeen Kesäcup II |
Tammela |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Viikkokisat |
Hämeenlinna |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
KSAT-Viikkokisa |
Virrat |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Nokian Kesäkuun kisa |
Nokia |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
16.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
kans |
Tampereen yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
maantie |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
20.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Humppilan Yrin kesäkisat |
Humppila |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa |
Ikaalinen |
21.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa |
Forssa |
28.06. 23:59 | - | |
30.06.-02.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit |
Lempäälä |
28.06. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
III - lohkon kisat |
Urjala |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Viikkokisat |
Hämeenlinna |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
JITA-Viikkokisa |
Virrat |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Nokian Heinäkuun Kisat |
Nokia |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
07.07. |
pk |
Ryskeen Kesäcup III |
Tammela |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempaala |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Heinäseiväs PERUTTU |
Virrat |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
08.07. 23:59 | - | |
12.-13.07. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Ikaalinen |
08.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
12.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
15.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pk |
Matalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiaille |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pm |
HämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisat |
Tampere |
16.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
19.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pm |
HämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitot |
Tampere |
19.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa |
Jokioinen |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
UrjU:n mestaruuskisat |
Urjala |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Ryskeen kesäcup IV |
Tammela |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaa, Toijala |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi |
Hämeenlinna |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu |
Ylöjärvi |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
29.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Haka juoksee |
Valkeakoski |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
LeKi YU:n moukari |
Lempäälä |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Forssan Salaman Holjat kisat |
Forssa |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Viikkokisa 3 |
Virrat |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
12.-14.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N17-16 |
Lempäälä |
04.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Viiala |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
HämSYn pm-viestit |
Hämeenlinna |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Peukku-kisa |
Virrat |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
18.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Haka 90v / Nuorisokisa |
Valkeakoski |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pm |
Hämsy:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Hevannan XXX Juhlakisat |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
20.08. 23:59 | - | |
23.-25.08. |
pk |
Pyrinnön heittocup, moukari |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Seuraottelu Salama-Ryske-Esa |
Forssa |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa |
23.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
28.08. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäviestit |
Nokia |
25.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
30.08.-01.09. |
pk |
Pyrinnön heittocup, kiekko |
Tampere |
28.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Hippokisa 4 |
Valkeakoski |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
01.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Ryskeen Kesäcup V |
Tammela |
04.09. 23:59 | - | |
10.-11.09. |
pk |
Seuran avoimet mestaruusheitot |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Valtin heitot |
Akaa / Viiala |
08.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | |
13.-14.09. |
pk |
Tampereen koulujenväliset yu-kilpailut 1-9 luokkalaisille |
Tampere |
- | - | |
15.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Kunnanmestaruuskilpailut |
Tammela |
12.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Lempäälä |
19.09. 23:59 | - | |
24.-25.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
20.09. 23:59 | - | |
08.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
17.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
15.12. 23:59 | - | |
13.01. |
halli |
Valmennuskeskuksen pituuskisa |
Tampere |
11.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
10.01. 23:59 | F | |
20.01. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl |
Tampere |
17.01. 23:59 | F | |
20.01. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu hallissa |
Tammela |
19.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Valmennuskeskuksen leirikilpailu |
Tampere |
- | F | |
04.02. |
halli |
Ideapark seiväs |
Lempäälä |
- | - | |
09.02. |
halli |
Tampere Indoor Meeting |
Tampere |
02.02. 23:59 | C | |
11.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet hallikilpailut |
Tampere |
09.02. 23:59 | F | |
12.02. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
08.02. 23:59 | F | |
18.02. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
14.02. 23:59 | - | |
10.-12.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
06.03. 23:59 | F | |
23.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
21.04. 23:59 | - | |
13.05. |
pm |
HämSYn pm-maastot ja pm-sisulisämaastot |
Tammela |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu |
Tammela |
12.05. 23:59 | F | |
18.05. |
pk |
Helakisat |
Tammela |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
16.05. 23:59 | - | |
19.-20.05. |
am |
Aluemestaruusottelut T/P 13, 15, N/M 17-19 ja yleinen |
Tampere |
15.05. 23:59 | F | |
19.05. |
pk |
Kuulan kutsukilpailu |
Lempäälä |
- | F | |
21.05. |
pk |
OriGames |
Orivesi |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kilpailut |
Lempäälä |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Humppila |
- | - | |
25.05. |
pk |
Hippokisa 1 -Heitot |
Valkeakoski |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Pyrinnön heitto-cup, kiekko |
Tampere |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
51.kuulakisa |
Hämeenkyrö |
23.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
30.05.-01.06. |
pk |
Pyrinnön heitto-cup, moukari |
Tampere |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
ak |
Ikaalisten Aluekisa |
Ikaalinen |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Viikkokilpailu 1 |
Lempäälä |
31.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Kangasalan Kisan kesäkisat |
Kangasala |
01.06. 23:59 | F | |
05.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa, Viiala |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
kans |
Tampereen yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Tammela 600v kisat ja Tour de Hammer |
Tammela |
05.06. 23:59 | - | |
10.06. |
maantie |
XL Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Apupapu Cup 1 |
Orivesi |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
13.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Valtin kisat 1 |
Akaa / Viiala |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 1 |
Hämeenlinna |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
KSAT-kisat |
Virrat |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 1 |
Forssa |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Kesäkuun kisa |
Nokia |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Viikkokilpailu 2 |
Lempäälä |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
18.06. |
ak |
Eeles Games |
Akaa, Viiala |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
19.06. 23:59 | F | |
22.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | F | |
27.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokilpailut |
Akaa, Viiala |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut |
Lempäälä |
27.06. 23:59 | F | |
01.07. |
karn |
Hervan Leiskaukset |
Lempäälä |
29.06. 23:59 | F | |
03.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 2 |
Forssa |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2 |
Hämeenlinna |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Jita-kisat |
Virrat |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Heinäkuun Kisa |
Nokia |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
06.07. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Viikkokilpailu 3 |
Lempäälä |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Heinäseiväs |
Virrat |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Apupapu Cup 2 |
Orivesi |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pm |
HämSYn pm- moukari M , N |
Kangasala |
06.07. 23:59 | - | |
11.-12.07. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Ikaalinen |
07.07. 23:59 | F | |
11.07. |
pk |
Valtin kisat 2 |
Akaa / Viiala |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
11.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
14.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Virrat |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
20.07. |
pk |
Ryskeen mestaruuskisat |
Tammela |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pm |
HämSYn PM moukarit M 17, N17, P 14.15, T14,15 |
Kangasala |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Viikkokilpailu 4 |
Lempäälä |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
18.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pk |
Matalankynnyksen seiväskisa |
Tampere |
23.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
Pm M/N17, P/T15-14 |
Tampere |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
25.07. 23:59 | - | |
29.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km |
Hämeenlinna |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin HämSY:n 2. divisoonan toinen osakisa |
Urjala |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
po |
17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) |
Forssa |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Moukarisunnuntai |
Orivesi |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
08.08. |
GP |
Motonet GP |
Tampere |
01.08. 23:59 | C | |
09.08. |
pk |
Salaman Holjat kisat |
Forssa |
07.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempäälä |
10.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Suomenselän kisat |
Virrat |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
16.08. |
pk |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus |
Lempäälä |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit |
Kangasala |
09.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aluemestaruuskilpailut T/P13 |
Nokia |
15.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pm |
Hämsy:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Hervannan XXXI Juhlakisat |
Tampere |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Seuraottelu Ryske-Salama-Esa |
Tammela |
21.08. 23:59 | - | |
25.-27.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N 19-22 |
Tampere |
17.08. 23:59 | F | |
28.08. |
pk |
Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
HämSYn pm-viestit |
Hämeenlinna |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Viiala |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin A-finaali |
Urjala |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton heitto5ottelun mestaruuskilpailu |
Kangasala |
23.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Syysmoukari |
Tammela |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pyrinnön heitot, 14-17v |
Tampere |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Urjalan Urheilijoiden mestaruuskilpailut |
Urjala |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Viiala |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Lempäälän mestaruuskilpailut |
Lempäälä |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
05.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Pyrinnön heitot, 9-13 |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
11.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Pyrinnön seiväskisat |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Pyrinnön seiväskisat, 11v. |
Tampere |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Tammelan kunnanmestaruuskisat |
Tammela |
11.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pm |
HämSY:n om-sisulisäottelut II |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Orivesi |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Toijala Junior Games |
Kilpailu peruutettu |
24.09. 23:59 | - | |
07.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
16.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
13.12. 23:59 | - | |
12.01. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl |
Tampere |
10.01. 23:59 | F | |
20.-21.01. |
halli |
Pyrintö-hallit |
Tampere |
14.01. 23:59 | F | |
20.-21.01. |
SM |
SM-hallimoniottelut N/M 22-17, P/T 15-14 |
Tampere |
14.01. 23:59 | F | |
23.01. |
halli |
Tampere Indoor Meeting |
Tampere |
15.01. 23:59 | C | |
26.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikisa |
Tampere |
- | - | |
27.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
25.01. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet hallikilpailut |
Tampere |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
07.02. 23:59 | F | |
17.-18.02. |
SM |
SM-hallit |
Tampere |
11.02. 23:59 | D | |
08.-10.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
04.03. 23:59 | F | |
01.04. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
28.03. 23:59 | - | |
21.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
18.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Kuulakisa |
Orivesi |
28.04. 23:59 | - | |
02.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
04.05. |
ak |
Tour de Hammer Tammelan osakilpailu |
Tammela |
27.04. 23:59 | F | |
05.05. |
maantie |
50. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
30.04. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
Seiväskoulun päätöskisa |
Tampere |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
09.05. |
pm |
HämSY:n pm-maastot ja pm-sisulisämaastot |
Ikaalinen |
05.05. 23:59 | - | |
15.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
17.05. |
ak |
Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut |
Lempäälä |
- | F | |
18.-19.05. |
ak |
Pyrinnön kansalliset moniottelut |
Tampere |
13.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
19.05. |
ak |
Pyrinnön toukokuun juoksut |
Tampere |
15.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
19.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kilpailut |
Lempäälä |
19.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 1, Salamasprint |
Forssa |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.05. |
pk |
Hippokisa 1 -Heitot |
Valkeakoski |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 9-12v. |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 13-19v. |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Säästöpankin kisat |
Akaa, Toijala |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa |
Ikaalinen |
25.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
28.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 13-19v. |
Tampere |
- | - | |
30.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
28.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
01.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoret |
Tampere |
28.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
pk |
Ylöjärven juoksuilta |
Ylöjärvi |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
NoU:n Kesäkuun kisa |
Nokia |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
Nuorisokisat |
Forssa |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
pk |
Viikkokilpailu 1 |
Lempäälä |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.06. |
ak |
II Kangasalan Kisan kesäkisat |
Kangasala |
05.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
09.06. |
ak |
Eeles Games |
Akaa, Toijala |
07.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Ryskeen kesäkisa I |
Tammela |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa I |
Hämeenlinna |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
JITA-kisat |
Virrat |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
11.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
ak |
YAG Junior GP |
Tampere |
09.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
13.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
12.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Viikkokilpailu 2 |
Lempäälä |
12.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
11.06. 23:59 | - | |
14.-16.06. |
ak |
Youth Athletics Games |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Apupapu Cup 1 |
Orivesi |
13.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
17.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa |
Nokia |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
kans |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut |
Tampere |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
18.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
24.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
21.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 |
Forssa |
22.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
pm |
Pm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15 |
Akaa, Toijala |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.06. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
25.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
25.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
28.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
29.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 2 |
Forssa |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut |
Lempäälä |
02.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
04.07. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut |
Lempäälä |
02.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
06.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Orivesi |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
KSAT-kisat |
Virrat |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
NoU:n Heinäkuun kisa |
Nokia |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
pk |
Ryskeen kesäkisa II |
Tammela |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
pk |
Viikkokilpailu 3 |
Lempäälä |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
OriGames |
Orivesi |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.07. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Lempäälä |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Heinäseiväs |
Virrat |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.-17.07. |
pk |
Matalankynnyksen seiväskisa |
Tampere |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.-17.07. |
ak |
Pm M/N17, P/T15-14 |
Tampere |
12.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
16.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppi |
Hämeenlinna |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Apupapu Cup 2 |
Orivesi |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.07. |
pk |
Salaman Holjat kisat |
Forssa |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
24.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2 |
Hämeenlinna |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.07. |
kans |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
20.07. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
Viikkokilpailu 4 |
Lempaala |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat |
Urjala |
28.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
30.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
30.07. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
03.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup HämSY:n I - divisioona 2-osa |
Urjala |
05.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.08. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
06.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
pk |
Suomenselän kisat |
Virrat |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.-15.08. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Kangasala |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempaala |
14.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 3 |
Forssa |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
17.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Virrat |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
ak |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
- | - | |
22.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Ryskeen kesäkisa III |
Tammela |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus |
Lempaala |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pm |
HämSYn N/M pm 10 000 m |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pk |
Hervannan XXXII Juhlakisat |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
23.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
GP |
Motonet GP |
Tampere |
18.08. 23:59 | C | Ilmoittaudu |
26.08. |
pk |
Urjalan kunnamestaruuskisat |
Urjala |
24.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
25.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.08. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.08. |
seuracup |
Seuracupin superfinaali |
Hämeenlinna |
28.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.09. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
03.09. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
31.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
03.09. |
pk |
Lempäälän mestaruuskilpailut |
Lempaala |
02.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.09. |
pk |
52. Kuulakarnevaalit |
Hämeenkyrö |
- | - | |
08.09. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
05.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut 2 |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Ikaalinen |
16.09. 23:59 | - | |
05.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi- Vitonen |
Tampere |
- | - | |