Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
01.06. pk Tuloskisa Liminka 30.05. 23:59 
07.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokua 03.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Raahe - 
11.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
13.06. pm Sisuottelu 1 Oulu 11.06. 23:59 
14.06. pk Siikalatva cup Siikalatva - 
14.06. pk KEV-heittokisat Kuusamo 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
16.06. pk Viikkokisa Oulun Pyrintö Oulu 14.06. 23:59 
23.06. pk Junioriheitot Tyrnävä 22.06. 23:59 
23.06. pk Tuloskilpailu Kempele 21.06. 23:59 
24.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 22.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
24.06. pk Tuloskisat II - hypyt Liminka 23.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Raahe - 
25.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.06. pk 4. KORENTOKANGAS - juoksu Pudasjärvi, Hirvaskosken koulu 25.06. 23:59 
27.06. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki, Oulu - 
28.06. pk Heittojen tuloskisat Pyhäntä 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Kempele 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
02.07. pk Kev kisat Kuusamo 30.06. 23:59 
03.07. kans Valkean Kaupungin Kisat Oulu 30.06. 23:59 
04.07. pk Juniorien heittokisat Oulu 02.07. 23:59 
05.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 03.07. 23:59 
05.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
09.07. seura Seurakisat Raahe - 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Tyrnävä - 
09.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
11.07. pk Rantalakeusjuoksu Liminka 08.07. 23:59 
12.07. pk Kestilä-päivien nuorisokisat Siikalatva/Kestilä 12.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
13.07. seura Seurakisat Pudasjärvi - 
15.07. seura Silja Line Seurakisat LIMINKA - 
17.07. pm Pohjois-Pohjanmaa pm-kilpailut Oulu 15.07. 23:59 
18.-19.07. pk Avoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 v Kempele 15.07. 23:59 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
20.07. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 17.07. 23:59 
22.07. pk Oulun Pyrinnön Yu-kisat Oulu 20.07. 23:59 
22.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
22.07. seura Silja Line Seurakisat TUPOS - 
22.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
23.07. seura Seurakisat Raahe - 
23.07. pk Merimajan heitot I ja II Pyhäjoki 21.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
24.07. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 23.07. 23:59 
25.07. pk Pyhännän heittokisat Pyhäntä 24.07. 23:59 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
28.07. pk Tuloskisa Oulu 26.07. 23:59 
29.07. ak Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu Pudasjärvi 26.07. 23:59 
30.07. pk Vesan kisat Raahe 29.07. 23:59 
30.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 29.07. 23:59 
02.08. pk Siikalatva cup II osakilpailu Siikalatva - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Kärsämäki - 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Pudasjärvi - 
04.08. seuracup Seuracup piirikisa Oulu 30.07. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Haukipudas 04.08. 23:59 
05.08. seura Silja Line Seurakisat LIMINKA - 
06.08. seura Seurakisat Raahe - 
06.08. pk Kev kisat Kuusamo 02.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
08.08. pk Kempele Z- maraton Kempele 02.08. 23:59 
12.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 11.08. 23:59 
16.08. pm Sisuhuipentuma I.kisapäivä Oulu 11.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Kiiminki 17.08. 23:59 
19.08. pk Heittoviisiottelu Oulu 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Raahe - 
22.08. pm Sisuhuipentuma II.kisapäivä Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk YppU:n Heittokisat Pyhäjoki 20.08. 23:59 
25.08. pk Pyrinnön Ratakisat Oulu 24.08. 23:59 
26.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 25.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Haukipudas 25.08. 23:59 
27.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 26.08. 23:59 
29.08. pk Kiiminki-Maraton Oulu - 
30.08. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit Oulu 25.08. 23:59 
30.08. am PSM-viestit Oulu 25.08. 23:59 
31.08. pk Sisulisäikäisten otteluiden kaupunginmestaruuskilpailut Pudasjärvi - 
02.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 01.09. 23:59 
02.09. seura Seurakisat Kempele 31.08. 23:59 
04.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 03.09. 23:59 
06.09. pk 60. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 04.09. 23:59 
12.09. pk 54. Oulun Juoksu Oulu - 
12.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 11.09. 23:59 
13.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 11.09. 23:59 
16.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.09. 23:59 
17.09. pk Syysheitot Pyhäjoki 15.09. 23:59 
18.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
19.09. pk Iso-Syöte Classic TRAILRUN Pudasjärvi 15.09. 23:59 
19.09. pk 11. Isosyöte - Huippukymppi Pudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte 15.09. 23:59 
20.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi Rokua 10.09. 23:59 
20.09. pk PERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisat LIMINKA 18.09. 23:59 
26.09. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
26.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 25.09. 23:59 
27.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 25.09. 23:59 
03.10. pk Virpiniemen Maastomaraton Oulu, Haukipudas 29.09. 23:59 
04.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 02.10. 23:59 
07.10. pk Heittoviisiottelu Oulu 06.10. 23:59 
10.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 09.10. 23:59 
11.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 09.10. 23:59 
18.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 16.10. 23:59 
12.-13.12. halli KILPAILU ON PERUTTU Jouluhallit Oulu 08.12. 23:59 
09.01. halli KILPAILU ON PERUTTU Seuraottelu OP-TP-JKU-KuopRe Oulu 06.01. 23:59 
31.01. pk Halli sprintit Oulu 29.01. 23:59 
07.02. pk Halli Hyppelyt Oulu 05.02. 23:59 
12.02. pk Halli heitot Oulu 11.02. 23:59 
13.02. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 10.02. 23:59 
13.02. pk Halli Hyppelyt Oulu 11.02. 23:59 
06.03. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 02.03. 23:59 
10.04. pk PERUTTU avoimet pohjois-pohjanmaan maantiejuoksu mestaruus kilpailut Liminka 08.04. 23:59 
02.05. pm Pohjois-Pohjanmaan pm-maastot Oulu 30.04. 23:59 
15.05. pm Jompen Rataraasto Kempele 13.05. 23:59 
22.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 20.05. 23:59 
23.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 20.05. 23:59 
25.05. pk Lantmännen Agro Laidunkauden avauskisat Liminka 23.05. 23:59 
27.05. seura Seurakisat Raahe - 
27.05. seura Seurakisat Oulu 25.05. 23:59 
30.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 27.05. 23:59 
30.05. pk Pyhännän heittokisat Pyhäntä 29.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Raahe - 
01.06. seura Oikia seurakisat Pyhäntä 31.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
01.06. seura Seurakisat Oulu - 
01.06. pk Tiistaikisa Oulu 30.05. 23:59 
03.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 01.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Kempele 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
09.06. seura Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
10.06. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 08.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Oulu 10.06. 23:59 
12.06. pk 10. KORENTOKANGAS - juoksu PUDASJÄRVI 10.06. 23:59 
12.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 10.06. 23:59 
12.06. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit Oulu 09.06. 23:59 
13.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 10.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
15.06. seuracup Seuracup 1.osa Kempele 10.06. 23:59 
16.06. seura Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS TUPOS - 
16.06. pk KEV-heittokisat Kuusamo 15.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
17.06. seura Seurakisat Raahe - 
19.-20.06. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Oulu 16.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
22.06. seura Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ TYRNÄVÄ 20.07. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kiiminki 21.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Kempele 21.06. 23:59 
24.06. kans Pohjantähti - Games Pudasjärvi 20.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
29.06. pk Tiistaikisa II Oulu 27.06. 23:59 
01.07. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 30.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Raahe - 
01.07. pk Kev kisa Kuusamo 29.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
03.07. pk Kestilä-päivien nuorisokisat Siikalatva 03.07. 23:59 
03.07. pk Rantalakeusjuoksu Liminka 01.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
07.07. seura Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA 05.07. 23:59 
08.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
08.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
09.07. pm Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari) Oulu 07.07. 23:59 
10.-11.07. pm Avoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19v Kempele 06.07. 23:59 
11.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
13.07. pk Tiistaikisa III Oulu 12.07. 23:59 
14.07. seura Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS TUPOS 12.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Raahe - 
15.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
17.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.07. 23:59 
17.07. pk Nuorten tuloskisat Liminka 15.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Oulu 16.07. 23:59 
18.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
20.07. seura Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ TYRNÄVÄ 18.07. 23:59 
21.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 20.07. 23:59 
21.07. am Aluemestaruus viestit Oulu 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
22.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
22.07. pk Vesan kisat Raahe 20.07. 23:59 
24.07. pk Heittokisat Tyrnävä 22.07. 23:59 
25.07. pk Tuloskilpailu Oulu 24.07. 23:59 
26.07. pk Merimajan heitot Pyhäjoki 24.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
27.07. pk Pyrinnön Ratakisat Oulu 26.07. 23:59 
27.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
29.07. seura Seurakisat Raahe - 
29.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
01.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
03.08. pk Seipään tuloskilpailu Oulu 02.08. 23:59 
03.08. pk Siikalatvacupin Pyhännän osakilpailu Pyhäntä 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Kempele 02.08. 23:59 
04.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Merijärvi - 
05.08. pk Kev kisa Kuusamo 02.08. 23:59 
07.08. pk Kempele Z-Maraton Kempele 01.08. 23:59 
08.08. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu - 
08.08. pk Pyrinnön Sprintit Oulu 06.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Kiiminki - 
10.08. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas - 
11.08. pk KEV-keihäskisa Kuusamo 09.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup II.osakilpailu Oulu 08.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Raahe - 
15.08. pm 9 - 13 vuotiaiden moniottelut PUDASJÄRVI 12.08. 23:59 
15.08. pk Pyrinnön Sprintit II Oulu 13.08. 23:59 
15.08. pk Naisten vitonen PUDASJÄRVI 12.08. 23:59 
19.08. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
22.08. seura Seurakisat Oulu 20.08. 23:59 
22.08. kans Valkean Kaupungin Kisat Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk Heittokisat Pyhäjoki 21.08. 23:59 
23.08. pk Avoimet Pudasjärven Kaupungin mestaruuskilpailut PUDASJÄRVI 22.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Raahe - 
28.08. pk Kiiminki-maraton Oulu - 
29.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 27.08. 23:59 
30.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 29.08. 23:59 
31.08. pk Pyrinnön Sprintit III Oulu 30.08. 23:59 
01.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 30.08. 23:59 
02.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 31.08. 23:59 
04.09. pk 5. Isosyöte classic trail run Pudasjärvi 30.08. 23:59 
04.09. pk 12. Huippukymppi - Isosyöte Pudasjärvi 30.08. 23:59 
05.09. seura Seurakisat Oulu 03.09. 23:59 
05.09. pk Pyhäntä-hölkkä 60-v. Pyhäntä 04.09. 23:59 
05.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.09. 23:59 
08.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 06.09. 23:59 
09.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.09. 23:59 
11.-12.09. SM SM-viestit Oulu 03.09. 23:59 
11.09. pk Huimat Heitot Oulainen 09.09. 23:59 
15.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.09. 23:59 
16.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.09. 23:59 
18.09. pk 55. Oulun Juoksu Oulu - 
18.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas - 
25.09. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
26.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.09. 23:59 
02.10. pk Virpiniemen maastomaraton Oulu 28.09. 23:59 
03.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 30.09. 23:59 
03.10. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi Ahmas 30.09. 23:59 
09.10. pk MourunkiTrailRun Kempele 09.10. 23:59