Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Piilota piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli
Luokitus
pp
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
kk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
vvvv
2023
2024
2025
-
pp
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
kk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
vvvv
2023
2024
2025
Ei valintaa
SM-kilpailut
GP
IAAF
EA
Tähtikisat
Piirin myöntämä kilpailu
Karnevaalit
Kansalliset
am-kilpailut
Aluekisat
Piiriottelu
pm-kilpailut
seuracup
Hallikilpailu
Maantiekisat
Kilpakävelyt
Metsä Group Seurakisat
Sarja
Ikä
Ei valintaa
Miesten
Naisten
Molemmat
Ei valintaa
Yleinen
22
19
17
16
15
14
13
12
11
10
9
30
35
40
45
50
55
60
65
75
70
80
85
90
95
Piiri
Laji
Ei valintaa
Åland
Etelä-Karjala
Etelä-Pohjanmaa
Etelä-Savo
Häme
Helsinki
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Kymenlaakso
Lahti
Länsi-Pohja
Lappi
Muu piiri
Nyland-Åboland
Österbotten
Pohjois-Karjala
Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Savo
Satakunta
Uusimaa
Varsinais-Suomi
Ei valintaa
40m
50m
60m
80m
100m
150m
200m
300m
400m
600m
800m
1000m
1500m
maili
2000m
3000m
5000m
10000m
40m aj
60m aj
80m aj
100m aj
110m aj
200m aj
300m aj
400m aj
1000m ej
1500m ej
2000m ej
3000m ej
korkeus
seiväs
pituus
3-loikka
vauhditon korkeus
vauhditon pituus
kuula
kiekko
moukari
keihäs
pallo
junnukeihäs
painonheitto
2-ottelu
miniottelu (40m + 1000m)
miniottelu (40m + korkeus)
miniottelu (kuula + keihäs)
miniottelu (kuula + pituus)
miniottelu (1000m + korkeus)
miniottelu (pituus + keihäs)
3-ottelu
4-ottelu
5-ottelu
7-ottelu
8-ottelu
10-ottelu
heitto 4-ottelu
heitto 5-ottelu
600m kävely
1000m kävely
2000m kävely
3000m kävely
5000m kävely
10000m kävely
1 km kävely
2 km kävely
3 km kävely
5km kävely
10km kävely
20km kävely
30km kävely
35km kävely
50km kävely
1000m viesti
3 x 400m
3 x 600m
3 x 80m aj
3 x 3000m kävely
3 x 5000m kävely
4 x 50m
4 x 100m
4 x 200m
4 x 300m
4 x 400m
4 x 600m
3 x 800 m
4 x 800m
4 x 1500m
4 x 60m aj
4 x 80m aj
4 x 100m aj
5 x 80m
6 x 400m
6 x 60m
8 x 40m
8 x 50m
12 x 100m
16 x 60m
16 x 100m
18 x 80m
18 x 100m
1200+400+800+1600m
katuviesti
maraton
puolimaraton
maantiejuoksu
maastojuoksu
4 km
5 km
6 km
10 km
12 km
15 km
maantiejuoksu 6,7km
maantiejuoksu 21km
maantiejuoksu 10km
maastojuoksu 5km
maantiejuoksu 1km
maastojuoksu 2,4km
maantiejuoksu 3,1km
maantiejuoksu 3,21km
maantiejuoksu 50km
maantiejuoksu 100km
maantiejuoksu 48km
maantiejuoksu 12,5km
maantiejuoksu 13km
maastojuoksu 25km
maantiejuoksu 222km
maantiejuoksu 1,72km
maastojuoksu 18km
maastojuoksu 9km
maastojuoksu 4km
maastojuoksu 2km
maantiejuoksu 6,1km
maastojuoksu 4,7km
maantiejuoksu 33km
maastojuoksu 11km
maantiejuoksu 8,3km
maantiejuoksu 2,4km
maantiejuoksu 5km
maantiejuoksu5km
maantiejuoksu 10,55km
maantiejuoksu 2,7km
maantiejuoksu 1,8km
maantiejuoksu 0,9km
maastojuoksu 3km
maastojuoksu 1km
maantiejuoksu 7,9km
maantiejuoksu 10,2km
maantiejuoksu 2,5km
maantiejuoksu 3km
maantiejuoksu 2km
maantiejuoksu 8,2km
maantiejuoksu 1,2km
maantiejuoksu 0,6km
maantiejuoksu 7km
maantiejuoksu 4km
maantiejuoksu 3,4km
maantiejuoksu 0,7km
maantiejuoksu 20km
maantiejuoksu 19,2km
maantiejuoksu 7,2km
maantiejuoksu 3,6km
maastojuoksu 10,55km
maastojuoksu 2,5km
maantiejuoksu 6km
maantiejuoksu 31km
maastojuoksu 20km
maantiejuoksu 22km
maantiejuoksu 1,9km
maantiejuoksu 1,1km
maantiejuoksu 12,3km
maantiejuoksu 4,9km
maantiejuoksu 1,7km
maastojuoksu 6km
maastojuoksu 12km
maantiejuoksu 1,5km
maantiejuoksu 10,5km
maastojuoksu 10km
maastojuoksu 6,0km
maastojuoksu 4,5km
maastojuoksu 3,0km
maastojuoksu 2,2km
maastojuoksu 1,5km
maantiejuoksu 11km
maantiejuoksu 5,5km
maantiejuoksu 7,5km
maantiejuoksu 3,5km
maantiejuoksu 2,0km
maantiejuoksu 1,0km
maantiejuoksu 6,0km
maantiejuoksu 4,0km
maantiejuoksu 3,0km
maantiejuoksu 9,2km
maantiejuoksu 4,6km
maantiejuoksu 8km
maantiejuoksu 3,2km
maantiejuoksu 900km
maastojuoksu 3,2km
maastojuoksu 1,8km
maastojuoksu 900km
maantiejuoksu 3,3km
maantiejuoksu3,3km
maastojuoksu 15,2km
maastojuoksu 10,2km
maantiejuoksu 5,2km
maantiejuoksu 25km
maantiejuoksu 16km
maantiejuoksu 9km
maastojuoksu 60km
maantiejuoksu 7,8km
maantiejuoksu 12km
maantiejuoksu 8,5km
maantiejuoksu 4,5km
maantiejuoksu 2,6km
maastojuoksu 21km
maastojuoksu 13km
maantiejuoksu 1,3km
maantiejuoksu 70km
maantiejuoksu 17km
maantiejuoksu 14,5km
maantiejuoksu 5,7km
maastojuoksu 3,3km
maastojuoksu 8,3km
maastojuoksu 1,7km
maantiejuoksu 21,1km
maantiejuoksu 42,2km
maastojuoksu 3,5km
maastojuoksu 2,0km
maastojuoksu 1,0km
maantiejuoksu 13,6km
maantiejuoksu 6,8km
maantiejuoksu 7,4km
maantiejuoksu 10,00km
maastojuoksu 0,9km
maantiejuoksu 9,6km
maantiejuoksu 5,6km
maantiejuoksu 6,2km
maantiejuoksu 6,4km
maantiejuoksu 4,7km
maastojuoksu 5,5km
maantiejuoksu 6,72km
maastojuoksu 3,22km
maastojuoksu 1,61km
maantiejuoksu 1,61km
maantiejuoksu 8,05km
maastojuoksu 0,80km
maastojuoksu0,80km
maastojuoksu 1,2km
maantiejuoksu 15,2km
maastojuoksu 4,8km
maantiejuoksu 7,0km
maantiejuoksu 15km
maastojuoksu 21,1km
maastojuoksu 8km
maantiejuoksu 10,35km
maastojuoksu 1,4km
maastojuoksu 0,7km
maastojuoksu 2,25km
maantiejuoksu 8,4km
maantiejuoksu 1,4km
maantiejuoksu 7,55km
maastojuoksu 14km
maantiejuoksu 14km
maantiejuoksu 2,3km
maantiejuoksu 17,4km
maantiejuoksu 6,5km
maastojuoksu 15km
maantiejuoksu 0,8km
maastojuoksu 1,6km
maastojuoksu 4,1km
maastojuoksu 2,7km
maastojuoksu 0,5km
maastojuoksu 0,2km
maastojuoksu 0,3km
maantiejuoksu 5,1km
maastojuoksu 29,5km
maantiejuoksu 16,5km
maastojuoksu 16,5km
maantiejuoksu 6,6km
maantiejuoksu 1,6km
maantiejuoksu 4,8km
maantiejuoksu 0,4km
maantiejuoksu 10,0km
maantiejuoksu 5,00km
maantiejuoksu 10,54km
maantiejuoksu 5,27km
maantiejuoksu 9,0km
maantiejuoksu 5,3km
maantiejuoksu 3,7km
maantiejuoksu 0,65km
maantiejuoksu 60km
maantiejuoksu 510,5km
maastojuoksu 0,8km
maantiejuoksu 16,6km
maantiejuoksu16,6km
maantiejuoksu 5,8km
maastojuoksu 7km
maantiejuoksu 7,3km
maastojuoksu 4,3km
maastojuoksu 8,6km
maantiejuoksu 4,3km
maantiejuoksu 6,9km
maantiejuoksu 42km
maastojuoksu 2,8km
maastojuoksu 1,9km
maastojuoksu 0,93km
maantiejuoksu 9,3km
maantiejuoksu 6,3km
maastojuoksu 6,3km
maastojuoksu 3,15km
maantiejuoksu 3,15km
maantiejuoksu 21,2km
maantiejuoksu 2,2km
maantiejuoksu 8,9km
maastojuoksu 0,4km
maastojuoksu 0,1km
maastojuoksu 0,6km
maantiejuoksu 0,3km
maastojuoksu 4,6km
maantiejuoksu 26km
maantiejuoksu26km
maastojuoksu 9,8km
maastojuoksu 7,5km
maastojuoksu 16km
maastojuoksu 30km
maantiejuoksu 10,3km
maantiejuoksu 10,6km
maantiejuoksu 3,8km
maantiejuoksu 7,1km
maantiejuoksu 8,7km
maastojuoksu 23km
maastojuoksu 11,5km
maastojuoksu23km
maastojuoksu 0,94km
maastojuoksu 5,0km
maastojuoksu 4,0km
maastojuoksu 0,75km
maantiejuoksu 0,5km
maantiejuoksu 9,5km
maastojuoksu 45km
maantiejuoksu 11,2km
maastojuoksu 2,3km
maastojuoksu 8,8km
maastojuoksu 4,4km
maantiejuoksu 1,84km
maantiejuoksu 0,92km
maastojuoksu 1,1km
maastojuoksu 5,7km
maastojuoksu 3,8km
maastojuoksu 7,1km
maantiejuoksu 2,8km
maastojuoksu 3,75km
3
maastojuoksu 0,40km
maastojuoksu 0,20km
maastojuoksu 600km
maastojuoksu 300km
maastojuoksu 1,3km
maastojuoksu 500km
maantiejuoksu 5,4km
maastojuoksu 6,8km
maantiejuoksu 10,25km
maantiejuoksu 17,3km
maantiejuoksu 17,5km
maantiejuoksu 11,6km
maantiejuoksu 15,4km
maantiejuoksu 2,9km
maastojuoksu 0,65km
maastojuoksu 22km
maastojuoksu 03km
maantiejuoksu 4,4km
maantiejuoksu 1,05km
maantiejuoksu 11,20km
maantiejuoksu 12,20km
maantiejuoksu 38km
maantiejuoksu 23km
maastojuoksu 38km
maantiejuoksu 0,2km
maastojuoksu 6,6km
maastojuoksu 9,9km
maantiejuoksu 10,8km
maastojuoksu 5,4km
maastojuoksu 4,05km
maastojuoksu 1,35km
maastojuoksu 12,8km
maastojuoksu 7,2km
maastojuoksu12,8km
maastojuoksu 6,5km
maantiejuoksu 9,8km
maantiejuoksu 4,35km
maantiejuoksu 5,0km
maantiejuoksu5,0km
maastojuoksu 10,5km
maantiejuoksu 9,4km
maantiejuoksu9,4km
maastojuoksu 0,35km
maastojuoksu 12,6km
maantiejuoksu 105km
maastojuoksu 3,6km
maantiejuoksu 8,70km
maastojuoksu 0,15km
maastojuoksu 9,5km
maantiejuoksu 19km
maastojuoksu 19km
maantiejuoksu 20,1km
maantiejuoksu 2,1km
maastojuoksu 12,5km
maantiejuoksu 11,4km
maastojuoksu 0,45km
maastojuoksu 2,1km
maastojuoksu 24km
maastojuoksu 22,5km
maantiejuoksu 11,8km
maastojuoksu 11,8km
maantiejuoksu 3,9km
maastojuoksu 3,4km
maastojuoksu 42,2km
maastojuoksu 36km
maastojuoksu 3,9km
maastojuoksu 3,1km
maastojuoksu 8,5km
maastojuoksu 8,50km
maastojuoksu 0,52km
maastojuoksu 0,26km
maastojuoksu 0,25km
Mkeihas
Nkeihas
Mkorkeus
maastojuoksu 6,2km
maastojuoksu6,2km
maantiejuoksu 8,90km
maantiejuoksu 4,45km
maastojuoksu 06km
maantiejuoksu 9,9km
Mkuula
Nkuula
maantiejuoksu 24km
maastojuoksu 6,4km
maastojuoksu6,4km
M100m
M400m
Mtuolikeihas
Mtuolikiekko
N100m
N400m
Ntuolikeihas
Ntuolikiekko
0,6km
maantiejuoksu 2,75km
maantiejuoksu 8,6km
maastojuoksu 2,6km
Mtuolikuula
Ntuolikuula
M100mkelaus
M400mkelaus
N100mkelaus
N400mkelaus
maastojuoksu 0,33km
M40m
N40m
60m kelaus
100m kelaus
150m kelaus
200m kelaus
300m kelaus
400m kelaus
600m kelaus
800m kelaus
1000m kelaus
1500m kelaus
3000m kelaus
5000m kelaus
10000m kelaus
puolimaraton kelaus
maraton kelaus
tuolikuula
tuolikeihäs
tuolikiekko
keilanheitto
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Paikkakunta
Ilm. päättyy
WA
01.06.
pk
Tuloskisa
Liminka
30.05. 23:59
-
07.06.
pk
Rokuan Maastojuoksu
Utajärvi Rokua
03.06. 23:59
-
11.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
11.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
13.06.
pm
Sisuottelu 1
Oulu
11.06. 23:59
-
14.06.
pk
Siikalatva cup
Siikalatva
-
-
14.06.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
13.06. 23:59
-
15.06.
seura
Seurakisat
Pudasjärvi
-
-
16.06.
pk
Viikkokisa Oulun Pyrintö
Oulu
14.06. 23:59
-
23.06.
pk
Junioriheitot
Tyrnävä
22.06. 23:59
-
23.06.
pk
Tuloskilpailu
Kempele
21.06. 23:59
-
24.06.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
22.06. 23:59
-
24.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
24.06.
pk
Tuloskisat II - hypyt
Liminka
23.06. 23:59
-
25.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
25.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
27.06.
pk
4. KORENTOKANGAS - juoksu
Pudasjärvi, Hirvaskosken koulu
25.06. 23:59
-
27.06.
pk
Marttilanharjun juoksu
Ylikiiminki, Oulu
-
-
28.06.
pk
Heittojen tuloskisat
Pyhäntä
27.06. 23:59
-
29.06.
seura
Seurakisat
Kempele
27.06. 23:59
-
29.06.
seura
Seurakisat
Pudasjärvi
-
-
02.07.
pk
Kev kisat
Kuusamo
30.06. 23:59
-
03.07.
kans
Valkean Kaupungin Kisat
Oulu
30.06. 23:59
-
04.07.
pk
Juniorien heittokisat
Oulu
02.07. 23:59
-
05.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
03.07. 23:59
-
05.07.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
03.07. 23:59
-
08.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
09.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
09.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Tyrnävä
-
-
09.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
11.07.
pk
Rantalakeusjuoksu
Liminka
08.07. 23:59
-
12.07.
pk
Kestilä-päivien nuorisokisat
Siikalatva/Kestilä
12.07. 23:59
-
13.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Kärsämäki
-
-
13.07.
seura
Seurakisat
Pudasjärvi
-
-
15.07.
seura
Silja Line Seurakisat
LIMINKA
-
-
17.07.
pm
Pohjois-Pohjanmaa pm-kilpailut
Oulu
15.07. 23:59
-
18.-19.07.
pk
Avoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 v
Kempele
15.07. 23:59
-
20.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Kärsämäki
-
-
20.07.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
17.07. 23:59
-
22.07.
pk
Oulun Pyrinnön Yu-kisat
Oulu
20.07. 23:59
-
22.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
22.07.
seura
Silja Line Seurakisat
TUPOS
-
-
22.07.
pk
Mettäperän lenkki
Muhos
-
-
23.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
23.07.
pk
Merimajan heitot I ja II
Pyhäjoki
21.07. 23:59
-
23.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
24.07.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
23.07. 23:59
-
25.07.
pk
Pyhännän heittokisat
Pyhäntä
24.07. 23:59
-
27.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Kärsämäki
-
-
27.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Pudasjärvi
-
-
28.07.
pk
Tuloskisa
Oulu
26.07. 23:59
-
29.07.
ak
Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu
Pudasjärvi
26.07. 23:59
-
30.07.
pk
Vesan kisat
Raahe
29.07. 23:59
-
30.07.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
29.07. 23:59
-
02.08.
pk
Siikalatva cup II osakilpailu
Siikalatva
-
-
03.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Kärsämäki
-
-
03.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Pudasjärvi
-
-
04.08.
seuracup
Seuracup piirikisa
Oulu
30.07. 23:59
-
05.08.
seura
Seurakisat
Haukipudas
04.08. 23:59
-
05.08.
seura
Silja Line Seurakisat
LIMINKA
-
-
06.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
06.08.
pk
Kev kisat
Kuusamo
02.08. 23:59
-
06.08.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
08.08.
pk
Kempele Z- maraton
Kempele
02.08. 23:59
-
12.08.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
11.08. 23:59
-
16.08.
pm
Sisuhuipentuma I.kisapäivä
Oulu
11.08. 23:59
-
18.08.
seura
Seurakisat
Kiiminki
17.08. 23:59
-
19.08.
pk
Heittoviisiottelu
Oulu
18.08. 23:59
-
20.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
22.08.
pm
Sisuhuipentuma II.kisapäivä
Oulu
18.08. 23:59
-
22.08.
pk
YppU:n Heittokisat
Pyhäjoki
20.08. 23:59
-
25.08.
pk
Pyrinnön Ratakisat
Oulu
24.08. 23:59
-
26.08.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
25.08. 23:59
-
26.08.
seura
Seurakisat
Haukipudas
25.08. 23:59
-
27.08.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
26.08. 23:59
-
29.08.
pk
Kiiminki-Maraton
Oulu
-
-
30.08.
pm
Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit
Oulu
25.08. 23:59
-
30.08.
am
PSM-viestit
Oulu
25.08. 23:59
-
31.08.
pk
Sisulisäikäisten otteluiden kaupunginmestaruuskilpailut
Pudasjärvi
-
-
02.09.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
01.09. 23:59
-
02.09.
seura
Seurakisat
Kempele
31.08. 23:59
-
04.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
03.09. 23:59
-
06.09.
pk
60. Pyhäntä-hölkkä
Pyhäntä
04.09. 23:59
-
12.09.
pk
54. Oulun Juoksu
Oulu
-
-
12.09.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
11.09. 23:59
-
13.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
11.09. 23:59
-
16.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
15.09. 23:59
-
17.09.
pk
Syysheitot
Pyhäjoki
15.09. 23:59
-
18.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
-
-
19.09.
pk
Iso-Syöte Classic TRAILRUN
Pudasjärvi
15.09. 23:59
-
19.09.
pk
11. Isosyöte - Huippukymppi
Pudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte
15.09. 23:59
-
20.09.
pk
Pakopirtin Juoksu
Utajärvi Rokua
10.09. 23:59
-
20.09.
pk
PERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisat
LIMINKA
18.09. 23:59
-
26.09.
pk
Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
26.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
25.09. 23:59
-
27.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
25.09. 23:59
-
03.10.
pk
Virpiniemen Maastomaraton
Oulu, Haukipudas
29.09. 23:59
-
04.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
02.10. 23:59
-
07.10.
pk
Heittoviisiottelu
Oulu
06.10. 23:59
-
10.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
09.10. 23:59
-
11.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
09.10. 23:59
-
18.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
16.10. 23:59
-
12.-13.12.
halli
KILPAILU ON PERUTTU Jouluhallit
Oulu
08.12. 23:59
-
09.01.
halli
KILPAILU ON PERUTTU Seuraottelu OP-TP-JKU-KuopRe
Oulu
06.01. 23:59
-
31.01.
pk
Halli sprintit
Oulu
29.01. 23:59
-
07.02.
pk
Halli Hyppelyt
Oulu
05.02. 23:59
-
12.02.
pk
Halli heitot
Oulu
11.02. 23:59
-
13.02.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
10.02. 23:59
-
13.02.
pk
Halli Hyppelyt
Oulu
11.02. 23:59
-
06.03.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
02.03. 23:59
-
10.04.
pk
PERUTTU avoimet pohjois-pohjanmaan maantiejuoksu mestaruus kilpailut
Liminka
08.04. 23:59
-
02.05.
pm
Pohjois-Pohjanmaan pm-maastot
Oulu
30.04. 23:59
-
15.05.
pm
Jompen Rataraasto
Kempele
13.05. 23:59
-
22.05.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
20.05. 23:59
-
23.05.
pk
Ratakauden Avauskisa
Oulu
20.05. 23:59
-
25.05.
pk
Lantmännen Agro Laidunkauden avauskisat
Liminka
23.05. 23:59
-
27.05.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
27.05.
seura
Seurakisat
Oulu
25.05. 23:59
-
30.05.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
27.05. 23:59
-
30.05.
pk
Pyhännän heittokisat
Pyhäntä
29.05. 23:59
-
01.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
01.06.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
31.05. 23:59
-
01.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
01.06.
seura
Seurakisat
Oulu
-
-
01.06.
pk
Tiistaikisa
Oulu
30.05. 23:59
-
03.06.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
01.06. 23:59
-
07.06.
seura
Seurakisat
Kempele
05.06. 23:59
-
07.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
09.06.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA
LIMINKA
07.06. 23:59
-
10.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
10.06.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
08.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
Oulu
10.06. 23:59
-
12.06.
pk
10. KORENTOKANGAS - juoksu
PUDASJÄRVI
10.06. 23:59
-
12.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
10.06. 23:59
-
12.06.
pm
Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit
Oulu
09.06. 23:59
-
13.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
10.06. 23:59
-
14.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
14.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
13.06. 23:59
-
15.06.
seuracup
Seuracup 1.osa
Kempele
10.06. 23:59
-
16.06.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS
TUPOS
-
-
16.06.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
15.06. 23:59
-
16.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
17.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
19.-20.06.
pm
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma
Oulu
16.06. 23:59
-
21.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
22.06.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ
TYRNÄVÄ
20.07. 23:59
-
22.06.
seura
Seurakisat
Kiiminki
21.06. 23:59
-
23.06.
seura
Seurakisat
Kempele
21.06. 23:59
-
24.06.
kans
Pohjantähti - Games
Pudasjärvi
20.06. 23:59
-
28.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
29.06.
pk
Tiistaikisa II
Oulu
27.06. 23:59
-
01.07.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
30.06. 23:59
-
01.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
01.07.
pk
Kev kisa
Kuusamo
29.06. 23:59
-
01.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
03.07.
pk
Kestilä-päivien nuorisokisat
Siikalatva
03.07. 23:59
-
03.07.
pk
Rantalakeusjuoksu
Liminka
01.07. 23:59
-
05.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
07.07.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA
LIMINKA
05.07. 23:59
-
08.07.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
-
-
08.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
09.07.
pm
Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari)
Oulu
07.07. 23:59
-
10.-11.07.
pm
Avoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19v
Kempele
06.07. 23:59
-
11.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
09.07. 23:59
-
12.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
13.07.
pk
Tiistaikisa III
Oulu
12.07. 23:59
-
14.07.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS
TUPOS
12.07. 23:59
-
15.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
15.07.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
-
-
17.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
15.07. 23:59
-
17.07.
pk
Nuorten tuloskisat
Liminka
15.07. 23:59
-
18.07.
seura
Seurakisat
Oulu
16.07. 23:59
-
18.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
15.07. 23:59
-
19.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
20.07.
seura
Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ
TYRNÄVÄ
18.07. 23:59
-
21.07.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
20.07. 23:59
-
21.07.
am
Aluemestaruus viestit
Oulu
18.07. 23:59
-
21.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
22.07.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
-
-
22.07.
pk
Vesan kisat
Raahe
20.07. 23:59
-
24.07.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
22.07. 23:59
-
25.07.
pk
Tuloskilpailu
Oulu
24.07. 23:59
-
26.07.
pk
Merimajan heitot
Pyhäjoki
24.07. 23:59
-
26.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
27.07.
pk
Pyrinnön Ratakisat
Oulu
26.07. 23:59
-
27.07.
pk
Mettäperän lenkki
Muhos
-
-
29.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
29.07.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
-
-
01.08.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
30.07. 23:59
-
02.08.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
03.08.
pk
Seipään tuloskilpailu
Oulu
02.08. 23:59
-
03.08.
pk
Siikalatvacupin Pyhännän osakilpailu
Pyhäntä
02.08. 23:59
-
04.08.
seura
Seurakisat
Kempele
02.08. 23:59
-
04.08.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
02.08. 23:59
-
04.08.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
05.08.
pk
Kev kisa
Kuusamo
02.08. 23:59
-
07.08.
pk
Kempele Z-Maraton
Kempele
01.08. 23:59
-
08.08.
pk
Marttilanharjun juoksu
Ylikiiminki/Oulu
-
-
08.08.
pk
Pyrinnön Sprintit
Oulu
06.08. 23:59
-
10.08.
seura
Seurakisat
Kiiminki
-
-
10.08.
seura
Seurakisat
Oulu, Haukipudas
-
-
11.08.
pk
KEV-keihäskisa
Kuusamo
09.08. 23:59
-
11.08.
seuracup
Seuracup II.osakilpailu
Oulu
08.08. 23:59
-
12.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
15.08.
pm
9 - 13 vuotiaiden moniottelut
PUDASJÄRVI
12.08. 23:59
-
15.08.
pk
Pyrinnön Sprintit II
Oulu
13.08. 23:59
-
15.08.
pk
Naisten vitonen
PUDASJÄRVI
12.08. 23:59
-
19.08.
seura
Oikia seurakisat
Pyhäntä
-
-
22.08.
seura
Seurakisat
Oulu
20.08. 23:59
-
22.08.
kans
Valkean Kaupungin Kisat
Oulu
18.08. 23:59
-
22.08.
pk
Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit
Oulu
18.08. 23:59
-
22.08.
pk
Heittokisat
Pyhäjoki
21.08. 23:59
-
23.08.
pk
Avoimet Pudasjärven Kaupungin mestaruuskilpailut
PUDASJÄRVI
22.08. 23:59
-
26.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
28.08.
pk
Kiiminki-maraton
Oulu
-
-
29.08.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
27.08. 23:59
-
30.08.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
29.08. 23:59
-
31.08.
pk
Pyrinnön Sprintit III
Oulu
30.08. 23:59
-
01.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
30.08. 23:59
-
02.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
31.08. 23:59
-
04.09.
pk
5. Isosyöte classic trail run
Pudasjärvi
30.08. 23:59
-
04.09.
pk
12. Huippukymppi - Isosyöte
Pudasjärvi
30.08. 23:59
-
05.09.
seura
Seurakisat
Oulu
03.09. 23:59
-
05.09.
pk
Pyhäntä-hölkkä 60-v.
Pyhäntä
04.09. 23:59
-
05.09.
pk
KEV-heittokisat
Kuusamo
03.09. 23:59
-
08.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
06.09. 23:59
-
09.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
07.09. 23:59
-
11.-12.09.
SM
SM-viestit
Oulu
03.09. 23:59
-
11.09.
pk
Huimat Heitot
Oulainen
09.09. 23:59
-
15.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
14.09. 23:59
-
16.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
14.09. 23:59
-
18.09.
pk
55. Oulun Juoksu
Oulu
-
-
18.09.
seura
Seurakisat
Oulu, Haukipudas
-
-
25.09.
pk
Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
26.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
24.09. 23:59
-
02.10.
pk
Virpiniemen maastomaraton
Oulu
28.09. 23:59
-
03.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
30.09. 23:59
-
03.10.
pk
Pakopirtin Juoksu
Utajärvi Ahmas
30.09. 23:59
-
09.10.
pk
MourunkiTrailRun
Kempele
09.10. 23:59
-
11.-12.12.
pk
Jouluhallit
Oulu
08.12. 23:59
-
31.12.
maantie
PERUTTU ------Limingan Uudenvuodenjuoksu
Liminka
28.12. 23:59
-
22.01.
pk
Auran hallit
Oulu
19.01. 23:59
-
23.01.
pm
Pohjois-Pohjanmaan pm- hallit aikuiset ja 17v
Oulu
19.01. 23:59
-
06.02.
pk
Pyrinnön Halli-Sprintit
Oulu
04.02. 23:59
-
12.02.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
10.02. 23:59
-
18.02.
pk
Pyrinnön halli heitot
Oulu
16.02. 23:59
-
20.02.
pk
Pyrinnön Juniori Hallit
Oulu
18.02. 23:59
-
25.03.
pk
Pyrinnön Halli-Sprintit
Oulu
24.03. 23:59
-
25.03.
pk
Pyrinnön halliheitot II
Oulu
23.03. 23:59
-
27.03.
pk
Pyrinnön halli tonnit
Oulu
25.03. 23:59
-
02.04.
pm
pm maantiejuoksu
Liminka
29.03. 23:59
-
29.04.
pk
Pyrinnön halli heitot III
Oulu
28.04. 23:59
-
30.04.
pk
Muhos-juoksu
Muhos
-
-
13.05.
pk
Pyrinnön Seiväskisa
Oulu
12.05. 23:59
-
14.05.
am
Piirin- ja aluemestaruusmaastot
Kempele
08.05. 23:59
-
14.05.
pm
Sisulisä PM-maastot
Kempele
08.05. 23:59
-
19.05.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
21.05.
pk
Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
22.05.
pk
Ratakauden Avauskisa
Oulu
19.05. 23:59
-
24.05.
pk
Tiistaikisa I
Oulu
22.05. 23:59
-
25.05.
seura
Seurakisat
Kempele
23.05. 23:59
-
25.05.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
25.05.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
25.05.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
26.05.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
24.05. 23:59
-
28.05.
pm
Jompen Rataraasto
Kempele
24.05. 23:59
-
02.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
05.06.
seura
Seurakisat
Oulu
03.06. 23:59
-
05.06.
pk
Rokuan Maastojuoksu
Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion
01.06. 23:59
-
05.06.
pk
Pyrinnön Seiväskisa
Oulu
03.06. 23:59
-
05.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
06.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
06.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
04.06. 23:59
-
06.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
07.06.
pk
Tiistaikisa II
Oulu
05.06. 23:59
-
08.06.
pk
Keihäskisat
Tyrnävä
06.06. 23:59
-
09.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
10.06.
pk
Auran Sprintit
Oulu
07.06. 23:59
-
11.06.
pk
11. KORENTOKANGAS - juoksu
PUDASJÄRVI
09.06. 23:59
-
12.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
07.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
Oulu
10.06. 23:59
-
13.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
13.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
13.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
14.06.
seura
Seurakisat
Kiiminki
-
-
14.06.
seuracup
Pohjola Seuracup I osakilpailu
Oulainen
10.06. 23:59
-
16.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
16.06.
pk
Naisten korkeus
Oulu
14.06. 23:59
-
19.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
17.06. 23:59
-
20.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
20.06.
pk
Seipään tuloskisat
Raahe
19.06. 23:59
-
20.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
21.06.
pk
Merimajan heitot
Pyhäjoki
19.06. 23:59
-
22.06.
seura
Seurakisat
Tyrnävä
22.06. 23:59
-
23.06.
ak
Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa
Pudasjärvi
19.06. 23:59
-
23.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
25.-26.06.
kans
Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu
Oulu
17.06. 23:59
-
26.06.
seura
Seurakisat
Oulu
22.06. 23:59
-
26.06.
pk
Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit
Oulu
21.06. 23:59
-
27.06.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
27.06.
pk
Keihäs- ja kuulakisat
Tyrnävä
25.06. 23:59
-
29.06.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
30.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
04.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
05.07.
pk
Tiistaikisa III
Oulu
03.07. 23:59
-
07.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
07.07.
pk
KEV-kisa
Kuusamo
05.07. 23:59
-
07.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
10.07.
pk
Marttilanharjun juoksu
Ylikiiminki/Oulu
-
-
11.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
11.07.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
10.07. 23:59
-
11.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
13.07.
seura
Seurakisat
Tyrnävä
13.07. 23:59
-
14.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
15.07.
seura
Seurakisat
Oulu
13.07. 23:59
-
16.-17.07.
pm
Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut
Pudasjärvi
13.07. 23:59
-
18.07.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
16.07. 23:59
-
18.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
18.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
19.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
19.07.
pk
Tiistaikisa IV
Oulu
17.07. 23:59
-
21.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
23.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
21.07. 23:59
-
24.07.
pk
Pyrinnön seiväskisa
Oulu
21.07. 23:59
-
24.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
21.07. 23:59
-
25.07.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
25.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
26.07.
pk
Seiväskisa
Raahe
23.07. 23:59
-
26.07.
pk
Tuloskisat
Liminka
24.07. 23:59
-
27.07.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
27.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
27.07.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
26.07. 23:59
-
27.07.
pk
Pyrinnön sprintit
Oulu
26.07. 23:59
-
28.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
28.07.
pk
Vesan kisat
Raahe
25.07. 23:59
-
28.07.
pk
Mettäperän lenkki
Muhos
-
-
30.-31.07.
pm
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma
Kempele
27.07. 23:59
-
01.08.
seura
Seurakisat
Kärsämäki
-
-
01.08.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
02.08.
seuracup
Pohjola Seuracup II.osakilpailu
Oulu
31.07. 23:59
-
06.08.
pk
Kempele Maraton
Kempele
-
-
06.08.
seura
Seurakisat
Oulu, Haukipudas
05.08. 23:59
-
07.08.
seura
Seurakisat
Oulu
04.08. 23:59
-
07.08.
pm
Sisuviestit
Oulu
05.08. 23:59
-
08.08.
pk
Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut
Pudasjärvi
06.08. 23:59
-
08.08.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
11.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
11.08.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
13.08.
pk
9 - 13 vuotiaiden moniottelut
PUDASJÄRVI
09.08. 23:59
-
16.08.
seura
Seurakisat
Kiiminki
-
-
16.08.
pk
Siikalatvacupin kilpailu
Pyhäntä
15.08. 23:59
-
17.08.
pk
Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut
Tyrnävä
16.08. 23:59
-
17.08.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
16.08. 23:59
-
18.08.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
20.08.
ak
Iin kisat
Ii
16.08. 23:59
-
20.08.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
18.08. 23:59
-
22.08.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
20.08. 23:59
-
23.08.
pk
Tiistaikisa V
Oulu
21.08. 23:59
-
25.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
25.08.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
27.08.
maantie
Kiiminki-maraton
Oulu
-
-
28.08.
pk
Pyhäntä-hölkkä
Pyhäntä
26.08. 23:59
-
31.08.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
29.08. 23:59
-
31.08.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
30.08. 23:59
-
31.08.
pk
Pyrinnön sprintit
Oulu
30.08. 23:59
-
03.09.
seura
Seurakisat
Oulu, Haukipudas
02.09. 23:59
-
03.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
01.09. 23:59
-
03.09.
seura
Seurakisat
Oulu, Haukipudas
02.09. 23:59
-
10.09.
pk
56. Oulun Juoksu
Oulu
-
-
12.09.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
10.09. 23:59
-
17.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
15.09. 23:59
-
17.09.
maantie
Huippukymppi
Pudasjärvi, Iso-Syöte
13.09. 23:59
-
24.09.
pk
Heittoviisiottelu
Oulu
22.09. 23:59
-
25.09.
pk
Pakopirtin juoksu
Utajärvi Ahmas Perinnekylä
20.09. 23:59
-
01.10.
pk
Virpiniemen Maastomaraton
Oulu
28.09. 23:59
-
02.10.
pk
Heinäpään heittokisa
Oulu
01.10. 23:59
-
08.10.
pk
MourunkiRun
Kempele
-
-
09.10.
pk
Heittoviisiottelu Heinäpää
Oulu
08.10. 23:59
-
15.10.
pk
Heittokisa
Oulu
14.10. 23:59
-
10.-11.12.
pk
Jouluhallit
Oulu
07.12. 23:59
-
31.12.
maantie
Limingan Uudenvuodenjuoksu
Liminka
29.12. 23:59
-
08.01.
pk
Pyrinnön Sprintit Aikuisille
Oulu
05.01. 23:59
-
27.01.
halli
pm-halli kuula
Oulu
25.01. 23:59
-
28.01.
halli
Pm- hallit aikuiset ja 17v
Oulu
25.01. 23:59
-
29.01.
halli
Sisuhallit
Oulu
25.01. 23:59
-
11.02.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
08.02. 23:59
-
19.02.
pk
Pyrinnön sprintit aikuisille
Oulu
16.02. 23:59
-
24.-26.02.
SM
Nuorten SM-hallit
Oulu
19.02. 23:59
F
24.03.
pk
Pyrinnön halli heitot
Oulu
22.03. 23:59
-
18.04.
pk
Pyrinnön maantiejuoksut
Oulu
16.04. 23:59
-
23.04.
pk
Muhos-juoksu
Muhos
-
-
26.04.
pm
pm maantiejuoksu
Liminka
22.04. 23:59
-
01.05.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
29.04. 23:59
-
11.05.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
13.05.
pk
IV BaanaRun
Kempele
13.05. 23:59
-
20.05.
pk
Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
20.05.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
17.05. 23:59
-
21.05.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
17.05. 23:59
-
22.05.
pk
Pyrinnön Seiväskisa I
Oulu
21.05. 23:59
-
23.05.
seura
Seurakisat
Oulu
22.05. 23:59
-
23.05.
pk
Tiistaikisa I
Oulu
21.05. 23:59
-
24.05.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
24.05.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
24.05.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
27.05.
pm
Jompen rataraasto
Kempele
24.05. 23:59
-
27.05.
pk
Ratakauden Avauskisa
Oulu
25.05. 23:59
-
31.05.
pk
Heittokisat
Tyrnävä
29.05. 23:59
-
01.06.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
28.05. 23:59
-
04.06.
pk
Belakon Laidunkauden avauskisat - PP piirin GP osakilpailu
Liminka
31.05. 23:59
F
04.06.
pk
Rokuan maastojuoksu
Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua
31.05. 23:59
-
05.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
06.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
04.06. 23:59
-
06.06.
seura
Seurakisat
OULU
05.06. 23:59
-
06.06.
pk
Tiistaikisa II
Oulu
04.06. 23:59
-
07.06.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
04.06. 23:59
-
07.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
08.06.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
05.06. 23:59
-
08.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
08.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
10.06.
ak
Iin kisat
Ii
05.06. 23:59
-
11.06.
pk
Keihäskisa
Tyrnävä
09.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
13.06.
pk
Saloisten Salaman seiväskisa
Raahe
12.06. 23:59
-
13.06.
pk
Oulun Pyrinnön Kolmiloikka kisa
Oulu
12.06. 23:59
-
14.06.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
14.06.
seura
Seurakisat
Kiiminki
-
-
17.06.
pk
12. KORENTOKANGAS - juoksu
Pudasjärvi
15.06. 23:59
-
17.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
19.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
20.06.
seuracup
Pohjola Seuracup I.osakilpailu
Oulu
18.06. 23:59
-
21.06.
pk
Heittokisat
Kuusamo
20.06. 23:59
-
21.06.
pk
YppU:n heitot
Pyhäjoki
19.06. 23:59
-
22.06.
pk
Heinäpään heittokisa
Oulu
21.06. 23:59
-
22.06.
ak
Pohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailu
PUDASJÄRVI
18.06. 23:59
-
22.06.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
26.06.
pk
Pyrinnön Seiväskisa
OULU
25.06. 23:59
-
26.06.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
27.06.
pm
Sisuottelut 9-15v
Oulu
25.06. 23:59
-
28.06.
seura
Seurakisat
Tyrnävä
-
-
28.06.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
29.06.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
02.07.
pk
Heinäpään heittokisa
Oulu
30.06. 23:59
-
03.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
04.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
06.07.
seura
Seurakisat
Merijärvi
-
-
08.07.
pk
Motonet GP Esikisa
Oulu
30.06. 23:59
-
08.07.
GP
Motonet GP Oulu
Oulu
30.06. 23:59
C
09.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
07.07. 23:59
-
10.07.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
09.07. 23:59
-
10.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
11.07.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
12.07.
seura
Seurakisat
Tyrnävä
-
-
12.07.
pk
YppU:n heitot II
Pyhäjoki
10.07. 23:59
-
13.07.
pk
KEV-kisat
Kuusamo
11.07. 23:59
-
13.07.
pk
Salaman seiväskisa
Raahe
12.07. 23:59
-
15.-16.07.
pk
Avoimet Pohjois-pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut
PUDASJÄRVI
12.07. 23:59
-
17.07.
pk
Pyrinnön Seiväskisa
OULU
16.07. 23:59
-
18.07.
pk
Tiistaikisa III
Oulu
16.07. 23:59
-
19.07.
seura
Seurakisat
Liminka
-
-
20.07.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
18.07. 23:59
-
20.07.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
22.-23.07.
pm
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma
Kempele
19.07. 23:59
-
24.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
26.07.
pk
Mettäperän lenkki
Muhos
-
-
30.07.
pk
Marttilanharjun juoksu
Ylikiiminki/Oulu
-
-
31.07.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
01.08.
seuracup
Pohjola Seuracup II.osakilpailu
Oulu
30.07. 23:59
-
02.08.
pk
Vesan Kisat
Raahe
01.08. 23:59
-
02.08.
seura
Seurakisat
Pyhäntä
-
-
03.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
05.08.
pk
35. Kempele-Maraton
Kempele
-
-
06.08.
am
Aluemestaruus Viestit
Oulu
03.08. 23:59
-
07.08.
pk
avoin piirikunnallinen kilpailu
pudasjärvi
07.08. 23:59
-
07.08.
seura
Seurakisat
PUDASJÄRVI
-
-
10.08.
pk
KEV-juoksukisat
Kuusamo
08.08. 23:59
-
12.08.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
10.08. 23:59
-
15.08.
pm
Sisuviestit
Oulu
13.08. 23:59
-
16.08.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
15.08. 23:59
-
16.08.
seura
Seurakisat
Kiiminki
-
-
17.08.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisa
Raahe
15.08. 23:59
-
17.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
19.08.
pk
Raahen Vesan seipään tuloskisat
Raahe
17.08. 23:59
-
20.08.
pk
Keihäskisat
Tyrnävä
18.08. 23:59
-
22.08.
pk
Siikalatva Cupin Pyhännän kisa
Pyhäntä
20.08. 23:59
-
22.08.
pk
Tiistaikisa IV
Oulu
20.08. 23:59
-
23.08.
pk
Pyrinnön heitot
Oulu
21.08. 23:59
-
26.08.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
24.08. 23:59
-
27.08.
maantie
Kiiminki-maraton
Oulu
-
-
29.08.
pk
Tiistaikisa V
Oulu
27.08. 23:59
-
31.08.
seura
Seurakisat
Raahe
-
-
31.08.
pm
Sisulisä-maastot
Oulu
28.08. 23:59
-
02.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
31.08. 23:59
-
03.09.
pk
KEV-heittokisa
Kuusamo
02.09. 23:59
-
03.09.
pk
Pyhäntä-hölkkä
Pyhäntä
01.09. 23:59
-
10.09.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
08.09. 23:59
-
16.09.
maantie
Huippukymppi IsoSyöte
Pudasjärvi, Syöte
12.09. 23:59
-
17.09.
pk
Pakopirtin juoksu
Utajärvi Ahmas
12.09. 23:59
-
17.09.
pk
Pyrinnön heitot
Oulu
-
-
01.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
29.09. 23:59
-
07.10.
pk
15. Virpiniemen Maastomaraton
Oulu, Haukipudas, Virpiniemi
04.10. 23:59
-
08.10.
pk
Heinäpään heittokisat
Oulu
06.10. 23:59
-
14.10.
pk
Pyrinnön Heittokisa
Oulu
13.10. 23:59
-
28.10.
pk
Iin testijuoksu
Ii
26.10. 23:59
-
25.11.
pk
Iin testijuoksu
Ii
23.11. 23:59
-
Ilmoittaudu
16.12.
pk
Iin testijuoksu
Ii
14.12. 23:59
-
16.-17.12.
halli
Jouluhallit
Oulu
13.12. 23:59
-
31.12.
pk
Limingan Uudenvuodenjuoksu 2023
Liminka
29.12. 23:59
-
04.01.
pk
Raahen Vesan seiväskisat
Raahe
01.01. 23:59
-
07.01.
pk
Ouluhalli Games
Oulu
05.01. 23:59
-
17.01.
pk
Ouluhalli Games 2
Oulu
15.01. 23:59
-
27.01.
pk
Iin testijuoksu
Ii
25.01. 23:59
-
27.01.
halli
Sisuhallit
Oulu
23.01. 23:59
-
28.01.
halli
Pm- hallit aikuiset ja 17v
Oulu
24.01. 23:59
F
04.02.
pk
Ouluhalli Games 3
Oulu
02.02. 23:59
-
10.02.
pk
Ouluhalli Games 4
Oulu
08.02. 23:59
-
11.02.
pk
Raahen Vesan seiväskilpailut
Raahe
09.02. 23:59
-
24.02.
pk
Iin testijuoksu
Ii
22.02. 23:59
-
15.03.
pk
Ouluhalli Games 5
Oulu
14.03. 23:59
-
23.03.
pm
Iin testijuoksu - Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus maantiejuoksu
Ii
20.03. 23:59
-
27.04.
pk
Iin testijuoksu
Ii
25.04. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.04.
pk
Muhos-juoksu
Muhos
-
-
11.05.
pk
BaanaRun
Kempele
08.05. 23:59
-
16.05.
pk
Iin Testijuoksun ratakymppi
Ii
14.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
19.05.
pk
Ratakauden Avauskisa
Oulu
16.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.05.
pk
Tiistaikisa I
Oulu
19.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.05.
seura
Metsä Group Seurakisat
Liminka
-
-
25.05.
maantie
36. Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
02.06.
ak
Laidunkauden avajaiskisat
Liminka
30.05. 23:59
F
Ilmoittaudu
02.06.
pk
Rokuan Maastojuoksu
Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua
27.05. 23:59
-
08.06.
pm
Sisuottelut 9-15v
Oulu
05.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
12.06.
seura
Metsä Group Seurakisat
Tyrnävä
-
-
20.06.
kans
Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut
Pudasjärvi
16.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
25.06.
seuracup
Pohjola Seuracup I.osakilpailu
Oulu
23.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06.
seura
Metsä Group Seurakisat
Liminka
-
-
05.-07.07.
pk
SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut
Oulu
25.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07.
seura
Metsä Group Seurakisat
Tyrnävä
-
-
20.-21.07.
pm
Pohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentuma
Kempele
17.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07.
seura
Metsä Group Seurakisat
Liminka
-
-
06.08.
seuracup
Pohjola Seuracup II.osakilpailu
Oulu
04.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
17.08.
GP
Motonet GP Oulu
Oulu
09.08. 23:59
D
Ilmoittaudu
18.08.
ak
Tour de Hammer Oulu
Oulu
13.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
31.08.
maantie
Kiiminki-maraton
Oulu
-
-
21.09.
maantie
58. Oulun Juoksu
Oulu
-
-
28.09.
maantie
15. Huippukymppi, Isosyöte
Pudasjärvi
23.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
© Amptech Oy 2005-2024