Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
31.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
31.07. ne Nuorten eliittikisat Vantaa 27.07. 23:59 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 30.07. 23:59 
01.08. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 29.07. 23:59 
01.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 30.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 30.07. 23:59 
02.08. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 30.07. 23:59 
02.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.08. pk Erän lajicup 2 Helsinki 04.08. 23:59 
05.08. kans Ford Games Helsinki 02.08. 23:59 
05.08. maraton Twilight Run Helsinki - 
07.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola 06.08. 23:59 
09.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.08. seuracup Seuracupin piirikisa 2 Vantaa 06.08. 23:59 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
11.08. pk Vantaan Salamien seiväklinikan harjoituskisa Vantaa - 
12.-13.08. pk Parayleisurheilun SM-kilpailut Veikkola / Kirkkonummi 28.07. 23:59 
12.08. maraton Helsinki City Marathon Helsinki - 
12.08. pk Helsinki Street Run 17 km Helsinki - 
14.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
14.-15.08. pm 14-15 v. Helsyn pm-kilpailut ja Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut Espoo 10.08. 23:59 
14.08. pk KU-58:n CUP Vantaa 13.08. 23:59 
14.08. seura Seurakisat Vantaa 12.08. 23:59 
15.08. pk NÅID F/P 14,15 år dag Esbo 10.08. 23:59 
16.08. pk Erän sarjakisa 5-9v Helsinki 15.08. 23:59 
16.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 15.08. 23:59 
17.08. pk Eltsukisat Helsinki 15.08. 23:59 
19.08. pk Erän ottelut Helsinki 18.08. 23:59 
20.08. kans Espoo Challenge -kansalliset Espoo 17.08. 23:59 
21.-22.08. pm Helsyn 9 v. miniottelut Vantaa 17.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
22.08. tähti Eltsun Tähtikisa Helsinki 17.08. 23:59 
23.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
28.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.08. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 6 Veikkola 27.08. 23:59 
30.08. pk Avoin seiväskilpailu Helsinki - 
30.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.08. pk Eltsukisat Helsinki 30.08. 23:59 
31.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 22.08. 23:59 
02.09. pk Seuracup Tera-sarjan Finaali Espoo 30.08. 23:59 
02.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.09. maraton 87. Kaisaniemen Juoksu Helsinki 27.08. 23:59 
04.09. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
04.09. pk KU-58:n CUP Vantaa 03.09. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Vantaa 02.09. 23:59 
05.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 03.09. 23:59 
05.09. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 7 Veikkola 03.09. 23:59 
06.09. am Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemestaruus 10 000 m Vantaa 03.09. 23:59 
06.09. pk KU-58:n piirikunnalliset kisat Vantaa 03.09. 23:59 
09.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.-10.09. pm Helsyn junnuhuipentuma 10-13 v. Helsinki 05.09. 23:59 
11.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
12.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut Helsinki 10.09. 23:59 
12.09. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 8 Veikkola 10.09. 23:59 
15.09. pk Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera Helsinki 13.09. 23:59 
16.09. pm Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2 Helsinki 12.09. 23:59 
16.-17.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 14.09. 23:59 
16.09. pk 10. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
16.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.09. pk Espoo Lasten Rantatonni Espoo - 
17.09. pk Vantaan Salamat mestaruuskisat Vantaa 14.09. 23:59 
17.09. pk Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
18.09. pk KU-58 - KUY seuraottelu Vantaa 16.09. 23:59 
20.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 18.09. 23:59 
23.09. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 20.09. 23:59 
23.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.09. pk Erän avoimet mestaruuskisat Helsinki 20.09. 23:59 
24.09. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 21.09. 23:59 
26.09. pk Itä-Vantaan maastojuoksut 1/3 Vantaa 24.09. 23:59 
30.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 26.09. 23:59 
30.09. pk Erän heittocup 2/2017 Helsinki 29.09. 23:59 
30.09. pk Lamminjärven ympärijuoksu Veikkola (Kirkkonummi ) 28.09. 23:59 
30.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.10. pk Myyrmäen syksyn heittoviisiottelu Vantaa 06.10. 23:59 
10.10. pk Itä-Vantaan maastojuoksut 2/3 Vantaa 09.10. 23:59 
10.10. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 08.10. 23:59 
14.10. maraton XXIV Vantaan Maraton Vantaa - 
14.10. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 11.10. 23:59 
15.10. pk Espoonlahden Heittokisat 2017 Espoo 12.10. 23:59 
24.10. pk Itä-Vantaan maastojuoksut 3/3 Vantaa 23.10. 23:59 
28.10. pk Kirkkonummen kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut Kirkkonummi 26.10. 23:59 
11.11. halli Helsingin OP Junior GP Helsinki 07.11. 23:59 
17.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.11. maantie XXVII Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
24.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.11. pk Aikuisurheilijoiden Marrashallit Helsinki 23.11. 23:59 
01.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 03.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59 
08.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.12. maantie XXVII Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
14.12. pk Torstaikisat Helsinki 13.12. 23:59 
14.12. pk Tarmon joulukilpailut Helsinki 13.12. 23:59 
14.12. pk Torstaikisojen toiset aitajuoksut Helsinki 13.12. 23:59 
15.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.12. pk Starttikisat Helsinki 14.12. 23:59 
22.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.12. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 22.12. 23:59 
28.12. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 27.12. 23:59 
29.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
30.12. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 29.12. 23:59 
31.12. pk Hakunilan Uudenvuodenjuoksu Vantaa - 
03.01. pk Aikuisurheilijoiden vauhdittomat hypyt Helsinki 02.01. 23:59 
04.01. pk Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut Helsinki 03.01. 23:59 
05.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
07.01. pk Arla-hallien toiset juoksut Vantaa 07.01. 23:59 
07.01. pk Arla-hallit Vantaa 04.01. 23:59 
12.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.01. pk Seuraottelu EspTa-EsboIF Espoo 11.01. 23:59 
13.01. pk Seuraottelu VU-LUM Helsinki 11.01. 23:59 
19.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.01. halli 200 metrin hallikisat Helsinki 18.01. 23:59 
20.01. maantie Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
26.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.01. pk Avoimet Helsy-hallit 1 lisälaji Helsinki 23.01. 23:59 
27.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 23.01. 23:59 
28.01. pk Helsyn Junnuviestit Helsinki 23.01. 23:59 
28.01. pk Naisten pituushyppykilpailu Helsinki 27.01. 23:59 
29.01. pk Tammikuun seiväskisa Helsinki - 
02.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.-04.02. halli Avoimet Helsyn moniottelut Helsinki 30.01. 23:59 
03.-04.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 30.01. 23:59 
03.02. pk Avoimet Helsy-hallit 2 lisälaji Helsinki 30.01. 23:59 
04.02. kävely Arenakävelyt Espoo 01.02. 23:59 
09.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.02. maantie Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
22.02. pk Erän kevätsarjakisa 1. Helsinki 21.02. 23:59 
23.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.02. pk Erän kevätsarjakisa 2. Helsinki 23.02. 23:59 
24.02. pk Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Helsinki 20.02. 23:59 
01.03. pk Erän kevätsarjakisa 3. Helsinki 28.02. 23:59 
01.03. pk Junnuviestit Helsinki 26.02. 23:59 
02.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.03. pk Tapsan tonnit Helsinki 28.02. 23:59 
09.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.-18.03. pm Helsyn Junnuhallit Helsinki 13.03. 23:59 
23.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.03. maantie Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
24.03. am Aluemestaruus maantiejuoksut Vantaa 21.03. 23:59 
06.04. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.04. pk OP Junior GP Helsinki 05.04. 23:59 
14.-15.04. pk Ultramoniotteluiden MM-hallikilpailut Helsinki 12.03. 23:59 
18.04. pm Helsyn pm-tiejuoksut Espoo 15.04. 23:59 
19.04. pk Huhtikuun seiväskisa Helsinki - 
21.04. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 18.04. 23:59 
22.04. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 1 Vantaa 19.04. 23:59 
22.04. maraton Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki - 
22.04. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 19.04. 23:59 
24.04. pk Itä-Vantaan maastot 1/3 Vantaa 23.04. 23:59 
24.04. pk Hanikan Kevätmaastot Espoo 20.04. 23:59 
26.04. pk Tarmon ja HKT:n kevätkilpailut Helsinki 25.04. 23:59 
28.04. pm Helsyn pm-maastojuoksut 9-13 v. Kerava - 
28.04. pk Helsinki10 Helsinki - 
28.04. pk Erän kevätsarjakisa 3. Helsinki 27.04. 23:59 
02.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.05. pk Itä-Vantaan maastot 2/3 Vantaa 02.05. 23:59 
03.05. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 01.05. 23:59 
04.05. maantie Espoo Iltajuoksu Espoo - 
06.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 2 Vantaa 03.05. 23:59 
07.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
08.05. pk Itä-Vantaan maastot 3/3 Vantaa 07.05. 23:59 
08.05. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 Veikkola 06.05. 23:59 
09.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.05. pk Erän heittocup 1/2018 Helsinki 11.05. 23:59 
14.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
14.05. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
14.05. pk 58-Cup 1/5 Vantaa 11.05. 23:59 
14.05. seura Seurakisat Vantaa 11.05. 23:59 
15.05. pk Lajipäiväkisa Helsinki 13.05. 23:59 
15.05. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Veikkola 13.05. 23:59 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 13.05. 23:59 
16.05. pk Otaniemi Junior Games Espoo 13.05. 23:59 
16.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.05. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 14.05. 23:59 
18.05. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 15.05. 23:59 
19.05. pk Erän lajicup 1/2018 Helsinki 18.05. 23:59 
20.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 3 Vantaa 17.05. 23:59 
21.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
21.-22.05. pm Helsyn 9-15 v. pm-moniottelut Helsinki 17.05. 23:59 
23.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.05. seura Seurakisat Espoo - 
25.05. pk Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 4 Vantaa 23.05. 23:59 
26.05. kans 47. Toukokuun Kisat Helsinki 23.05. 23:59 
26.05. pk Aktia Veteraanikilpailut VANTAA 24.05. 23:59 
26.05. kans Kultainen Keihäs Vantaa - 
30.-31.05. pm Helsyn 9-15 v. pm-viestit Helsinki 26.05. 23:59 
30.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.06. kans Leppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailu Espoo 30.05. 23:59 
03.06. pk 400 m juoksupäivä Helsinki 30.05. 23:59 
04.06. seuracup Seuracupin piirikisa 1 Helsinki 31.05. 23:59 
06.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
06.06. seura Seurakisat Helsinki 04.06. 23:59 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 05.06. 23:59 
07.06. pk Sinettikisat Vantaa 05.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 05.06. 23:59 
09.06. pk Helsinki Half Marathon Helsinki 09.06. 23:59 
09.06. pk OP Junior GP Helsinki 05.06. 23:59 
11.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
11.06. pk 58-Cup 2/5 Vantaa 08.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Vantaa 08.06. 23:59 
12.06. pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3 Veikkola 10.06. 23:59 
13.06. GP Motonet GP Espoo Espoo 03.06. 23:59 
13.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.-17.06. kans Youth Athletics Games Espoo 03.06. 23:59 
18.-19.06. pk Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelut Helsinki 15.06. 23:59 
18.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
18.06. pk 200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessä Helsinki 17.06. 23:59 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
20.06. pk Erän sarjakisa 5-9v Helsinki 19.06. 23:59 
20.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.06. ne Nuorten eliittikisat Vantaa 16.06. 23:59 
27.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.06. pk Seiväshyppykilpailu Helsinki - 
30.06. pk Helsinki Central Park Run Paloheinä, Helsinki 30.06. 23:59 
02.07. pk 58-Cup 3/5 Vantaa 29.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Vantaa 29.06. 23:59 
04.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 03.07. 23:59 
09.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
11.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.07. kans KU-58 60v Juhlakisat Vantaa 08.07. 23:59 
11.07. pk KU-58 Juhlamoukari Vantaa 08.07. 23:59 
17.07. kans Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola 15.07. 23:59 
18.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.07. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 20.07. 23:59 
23.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 22.07. 23:59 
25.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.07. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 23.07. 23:59 
26.07. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 Veikkola 24.07. 23:59 
28.07. pk Erän lajicup 2/2018 Helsinki 27.07. 23:59 
29.07. tähti Eltsun Tähtikisat Helsinki 25.07. 23:59 
30.-31.07. am Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v. Helsinki 27.07. 23:59 
01.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.08. pk Pomppu-Ukkojen seiväs Helsinki - 
03.08. pk Myyrmäen heitto 5-ottelu Vantaa 03.08. 23:59 
04.08. pk Helsinki Twilight Run and Walk Helsinki 04.08. 23:59 
06.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
06.08. seuracup Seuracupin piirikisa 2 Kirkkonummi 02.08. 23:59 
08.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.-12.08. SM SM-kilpailut M/N 17,16 Espoo 02.08. 23:59 
13.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
15.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 14.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
17.-19.08. pk SAUL:n SM-kilpailut Helsinki 07.08. 23:59 
18.08. pk Erän ottelut 2018 Helsinki 17.08. 23:59 
18.08. kans Vuosaari Games Helsinki 15.08. 23:59 
18.08. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 16.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
20.08. pk 58-Cup 4/5 Vantaa 17.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Vantaa 17.08. 23:59 
21.08. pk Veikkolan Veikkojen viikokisa 5 Veikkola 19.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
21.08. pk Lajipäiväkisa Helsinki 19.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 19.08. 23:59 
22.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.08. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 21.08. 23:59 
25.08. pk Helsinki Marathon Helsinki 25.08. 23:59 
25.-26.08. pm Helsyn Junnuhuipentuma 9-13 v. Helsinki 21.08. 23:59 
27.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.09. pk 88. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu Helsinki 02.09. 23:59 
03.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
03.09. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
04.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki 02.09. 23:59 
04.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 02.09. 23:59 
05.09. seura Seurakisat Helsinki 03.09. 23:59 
08.09. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 05.09. 23:59 
08.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.09. pk 58-Heitot Vantaa 06.09. 23:59 
10.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.09. seura Silja Line Seurakisat Veikkola - 
11.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä Helsinki 09.09. 23:59 
11.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 09.09. 23:59 
11.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 09.09. 23:59 
12.09. pk 58-Cup 5/5 Vantaa 09.09. 23:59 
12.09. am AM-Kymppi Vantaa 09.09. 23:59 
12.09. seura Seurakisat Vantaa 09.09. 23:59 
14.09. pk Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL Helsinki 13.09. 23:59 
15.09. pm Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2 Vantaa 11.09. 23:59 
15.09. maraton 11. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
15.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.09. pk Vantaan Salamat mestaruuskisat Vantaa 13.09. 23:59 
16.09. maantie Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
19.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailuiden avoimet lajit Helsinki 17.09. 23:59 
19.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 17.09. 23:59 
22.-23.09. pk SAUL:n SM-moniottelut Kirkkonummi 12.09. 23:59 
22.09. pk Haaga Run Helsinki 22.09. 23:59 
22.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.09. pk Erän avoimet mestaruuskisat Helsinki 19.09. 23:59 
25.09. pk Itä-Vantaan maastot 1/3 Vantaa 24.09. 23:59 
29.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 25.09. 23:59 
29.09. pk Erän heittocup 2/2018 HELSINKI 28.09. 23:59 
29.-30.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 28.09. 23:59 
29.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
30.09. pk Aikuisurheilijoiden syysheitot Espoo 30.09. 23:59 
03.10. pk Heittoviisiottelun rästikisa Helsinki - 
06.10. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 03.10. 23:59 
09.10. pk Itä-Vantaan maastot 2/3 Vantaa 08.10. 23:59 
13.10. maraton Vantaan Maraton Vantaa - 
13.10. pk Espoonlahden Heittokisat 2018 Espoo 09.10. 23:59 
13.10. pk Lamminjärven ympärijuoksu Kirkkonummi, Veikkola 11.10. 23:59 
13.10. pk Pomppu-Ukkojen kiekko Helsinki - 
21.10. pk Mustavuoren Maaginen 1 Helsinki 20.10. 23:59 
23.10. pk Itä-Vantaan maastot 3/3 Vantaa 22.10. 23:59 
27.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki 27.10. 23:59 
28.10. pk Aikuisurheilijoiden heittokilpailut Espoo - 
28.10. pk Mustavuoren Maaginen 2 Helsinki 27.10. 23:59 
01.11. pk Torstaikisat Helsinki 31.10. 23:59 
04.11. pk Mustavuoren Maaginen 3 Helsinki 02.11. 23:59 
06.11. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 04.11. 23:59 
10.11. halli OP Junior GP Helsinki 06.11. 23:59 
11.11. pk Mustavuoren Maaginen 4 Helsinki 09.11. 23:59 
15.11. pk Torstaikisat Helsinki 14.11. 23:59 
16.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.11. maantie Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
18.11. pk Mustavuoren Maaginen 5 Helsinki 16.11. 23:59 
22.11. pk Torstaikisat Helsinki 21.11. 23:59 
23.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.11. pk Mustavuoren Maaginen 6 Helsinki 23.11. 23:59 
29.11. pk Torstaikisat Helsinki 28.11. 23:59 
30.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.12. pk Aikuisurheilijoiden Marrashallit Helsinki 30.11. 23:59 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 03.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59 
07.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.12. pk Torstaikisat Helsinki 12.12. 23:59 
14.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.12. pk Starttikisat Helsinki 13.12. 23:59 
15.12. maantie Aktia Maantiejuoksucup Vantaa - 
17.12. pk Seuraottelu Helsingfors IFK-Helsingin Tarmo Helsinki 15.12. 23:59 
17.12. pk Avoin 60 m Helsinki 15.12. 23:59 
20.12. pk 58-Joulusprintit Vantaa 18.12. 23:59 
20.12. pk Erän hallimestaruuskisat Helsinki - 
21.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.12. pk Erän hallimestaruuskisat Helsinki 21.12. 23:59 
27.12. pk Jouluseiväs Helsinki 26.12. 23:59 
27.12. pk Erän hallimestaruuskisat Helsinki 26.12. 23:59 
28.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.12. pk Erän hallimestaruuskisat Helsinki 28.12. 23:59 
02.01. pk Aikuisurheilijoiden vauhdittomat hypyt Helsinki - 
03.01. pk Erän hallimestaruuskisat Helsinki 02.01. 23:59 
04.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.01. pk Seuraottelu EspTa-EsboIF Espoo 10.01. 23:59 
12.01. pk Seuraottelu VU-LUM Helsinki 11.01. 23:59 
17.01. pk United Pole Vaulters Cup 1 Helsinki 15.01. 23:59 
17.01. pk 58-luolasprintit 1/3 Vantaa 15.01. 23:59 
18.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.01. halli 200 metrin halliksat Helsinki 17.01. 23:59 
19.01. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
25.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 23.01. 23:59 
31.01. pk Torstaikisat Helsinki 29.01. 23:59 
01.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.-03.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 29.01. 23:59 
02.-03.02. halli Avoimet Helsyn halliottelut Helsinki 29.01. 23:59 
03.02. kävely Arenakävelyt Espoo 01.02. 23:59 
07.02. pk United Pole Vaulters Cup 2 Helsinki 05.02. 23:59 
07.02. pk 58-Luolasprintit 2/3 Vantaa 05.02. 23:59 
08.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.02. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
10.02. pk Junnuviestit Helsinki 05.02. 23:59 
15.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.02. pk 3000 m kutsukilpailu Helsinki - 
21.02. pk Erän kevätsarjakisa 1. Helsinki 20.02. 23:59 
21.02. pk Tarmon testikisa Helsinki - 
22.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.02. pk Erän kevätsarjakisa 2. Helsinki 22.02. 23:59 
23.02. pk Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Helsinki 19.02. 23:59 
28.02. pk Kalevalan päivän seiväskisa Helsinki 25.02. 23:59 
01.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.-03.03. SM SM-hallimoniottelut Helsinki 24.02. 23:59 
08.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
16.-17.03. pm Helsyn junnuhallit Helsinki 12.03. 23:59 
16.03. pm Helsyn junnuhallien kävelyt Helsinki 12.03. 23:59 
22.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.03. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
28.03. pk Molemminpuolisen seiväshypyn harjoituskisa Helsinki 27.03. 23:59 
28.03. pk 58-Luolasprintit 3/3 Vantaa 26.03. 23:59 
31.03. pk 2000 m hallikisa Helsinki 30.03. 23:59 
05.04. pk Kyösti Laaksosen muistokilpailu Helsinki - 
06.04. pk OP Junior GP Helsinki 02.04. 23:59 
13.04. maantie Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki - 
13.-14.04. pk 13th Helsinki Indoor Tetradecathlon Helsinki 16.03. 23:59 
13.04. pk Tarmon kevätkisat Helsinki 12.04. 23:59 
13.04. pk Molemminpuolisen seiväshypyn MM-kisat Helsinki 11.04. 23:59 
13.04. pk United Pole Vaulters Cup 4 Helsinki 11.04. 23:59 
14.04. pk SAUL SM-hallimoniottelut Helsinki 05.04. 23:59 
14.04. pk Kaiken kansan vitonen Vantaa 09.04. 23:59 
14.04. SM SM-maantiejuoksut Vantaa 06.04. 23:59 
23.04. pk Itä-Vantaan Maastojuoksut 1/3 Vantaa 23.04. 23:59 
24.04. pm Helsyn pm-tiejuoksut 15-9 v. Helsinki 21.04. 23:59 
26.04. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 23.04. 23:59 
27.04. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 24.04. 23:59 
27.04. maantie Helsinki10 Helsinki - 
27.04. pk Erän kevätsarjakisat Helsinki 26.04. 23:59 
02.05. pk Hanikan kevätmaastot Espoo 28.04. 23:59 
02.05. pk Itä-Vantaan Maastojuoksut 2/3 Vantaa 02.05. 23:59 
07.05. pm Helsyn pm-maastot 9-13 v. Kirkkonummi 04.05. 23:59 
08.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.05. pk Itä-Vantaan Maastojuoksut 3/3 Vantaa 07.05. 23:59 
11.05. pk Erän heittocup 1/2019 Helsinki 10.05. 23:59 
12.05. seura Seurakisat Vantaa 07.05. 23:59 
13.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
14.05. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 Veikkola 11.05. 23:59 
15.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.05. pk Erän lajicup Helsinki 17.05. 23:59 
20.05. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 17.05. 23:59 
20.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
20.05. pk 58-Cup 1/4 Vantaa 17.05. 23:59 
20.05. seura Seurakisat Vantaa 17.05. 23:59 
22.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.-23.05. pm Helsyn 9-15 v. pm-viestit Vantaa 18.05. 23:59 
25.05. pk Aktia-Veteraanikilpailut Vantaa 23.05. 23:59 
25.05. pk 58-Vitonen Vantaa 22.05. 23:59 
25.05. kans Kultainen Keihäs Vantaa - 
26.05. kans Tapiot Games -kansalliset Espoo 23.05. 23:59 
27.05. pm Helsyn 9-11 v. pm-moniottelut Helsinki 24.05. 23:59 
28.05. pm Helsyn 12-15 v. pm-moniottelut Helsinki 25.05. 23:59 
29.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
30.05. ak 48. Toukokuun kisat Helsinki 28.05. 23:59 
30.05. pk Seuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSU Espoo - 
02.06. pk 400 metrin juoksupäivä Helsinki 31.05. 23:59 
04.06. pk Sinettikisat Vantaa 02.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Vantaa 04.06. 23:59 
05.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
06.06. seuracup Seuracupin piirikisa 1 Espoo 02.06. 23:59 
08.06. maantie Helsinki Half Marathon Helsinki - 
08.06. pk Erän ottelut 2019 Helsinki 07.06. 23:59 
08.06. pk OP Junior GP Helsinki 04.06. 23:59 
10.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.06. pk 58-Cup 2/4 Vantaa 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Vantaa 07.06. 23:59 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
11.06. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Veikkola 08.06. 23:59 
12.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
14.06. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 12.06. 23:59 
14.06. pk Rekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailut Espoo 10.06. 23:59 
15.06. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 13.06. 23:59 
17.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
18.-19.06. am Aluemestaruusmoniottelut Helsinki 15.06. 23:59 
19.06. pk Jyryn juhannuskisat Helsinki - 
23.06. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 22.06. 23:59 
26.06. pk Saul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisa Kirkkonummi, Veikkola 24.06. 23:59 
26.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.06. maantie Helsinki Central Park Run Helsinki - 
01.07. pk Erän lajicup Helsinki 30.06. 23:59 
02.07. pk 58-Cup 3/4 Vantaa 28.06. 23:59 
02.07. am AM-Esteet Vantaa 28.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Vantaa 28.06. 23:59 
03.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.07. pk Erän lajicup Helsinki 02.07. 23:59 
08.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 09.07. 23:59 
12.07. pk Seiväshypyn kutsukilpailu Helsinki - 
16.07. pk Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola 14.07. 23:59 
17.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 16.07. 23:59 
19.07. pk Estejuoksukilpailut Vantaa 18.07. 23:59 
20.07. pk Erän lajicup Helsinki 19.07. 23:59 
20.07. ak 58-kisat Vantaa 17.07. 23:59 
22.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
24.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.07. pk Harri Mannermaan 60v-Juhlajuoksu Vantaa 21.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Raasepori 26.07. 23:59 
29.-30.07. am 15- ja 14 v. aluemestaruuskilpailut Helsinki 26.07. 23:59 
30.07. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 30.07. 23:59 
30.07. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 3 Veikkola 28.07. 23:59 
31.07. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 28.07. 23:59 
31.07. pk Otaniemen seiväskilpailut Espoo 30.07. 23:59 
31.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.07. pk Olan tonni Helsinki 31.07. 23:59 
01.08. pk Aikuisten avoimet kansalliset Helsinki 30.07. 23:59 
01.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 29.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 30.07. 23:59 
03.08. maantie Helsinki Twilight Run Helsinki - 
05.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
07.08. seuracup Seuracupin piirikisa 2 Helsinki 03.08. 23:59 
12.08. tähti Eltsun Tähtikisa Helsinki 07.08. 23:59 
13.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 Veikkola 10.08. 23:59 
13.08. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 11.08. 23:59 
14.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.08. pk TF Espoon heittokisa Espoo 12.08. 23:59 
14.08. seura Silja Line Seurakisat Vantaa 13.08. 23:59 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
17.08. ak Vuosaari Games Helsinki 15.08. 23:59 
17.08. maantie Haaga Run Helsinki - 
18.08. GP Motonet GP Espoo Espoo 08.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
21.-22.08. pk Vantaan Salamien mestaruuskilpailut Vantaa 20.08. 23:59 
21.08. pk 58-Cup 4/4 Vantaa 18.08. 23:59 
21.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.08. seura Seurakisat Vantaa 18.08. 23:59 
22.08. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 21.08. 23:59 
22.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 17.08. 23:59 
24.08. maantie Helsinki Marathon Helsinki - 
24.-25.08. pk Ultramoniotteluiden MM-kilpailut Helsinki 24.07. 23:59 
26.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
27.-28.08. am Aluemestaruusviestit Helsinki 24.08. 23:59 
28.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.08. pk Hiekkaharjun Ratakierros ja Loikkakisa Vantaa 29.08. 23:59 
01.09. pk Syyskuun pituushyppykilpailu Espoo 31.08. 23:59 
02.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
02.09. seura Seurakisat Helsinki 31.08. 23:59 
02.09. pk Seurakisojen pk lisälajit Helsinki 30.08. 23:59 
03.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki 01.09. 23:59 
03.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 31.08. 23:59 
04.09. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 03.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 03.09. 23:59 
07.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä Helsinki 08.09. 23:59 
10.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 07.09. 23:59 
13.09. pk Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL Helsinki 12.09. 23:59 
14.-15.09. pm Helsyn junnuhuipentuma 13-9 v. Vantaa 11.09. 23:59 
14.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.09. maantie Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
18.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 16.09. 23:59 
18.09. pk Jyryn syysjuoksut Helsinki 17.09. 23:59 
19.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 17.09. 23:59 
21.-22.09. pk SAUL:n SM-moniottelut Helsinki 11.09. 23:59 
21.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksut Helsinki 19.09. 23:59 
21.09. maantie 12. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
21.-22.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 20.09. 23:59 
21.09. SM SM-maraton Espoo 13.09. 23:59 
22.09. pk Tapanilan Erän avoimet mest kisat Helsinki 18.09. 23:59 
22.09. maantie Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
22.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.09. pm Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Espoo 24.09. 23:59 
29.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 26.09. 23:59 
29.09. pk Erän heittocup 2/2019 Helsinki 28.09. 23:59 
05.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 02.10. 23:59 
05.10. seura Seurakisat LAMMINJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU, Veikkola 03.10. 23:59 
06.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 03.10. 23:59 
08.10. pk Tarmon kymppi Helsinki - 
12.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
22.10. seura Seurakisat Vantaa 22.10. 23:59 
26.10. maantie Helsinki Halloween Run Helsinki - 
01.11. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 30.10. 23:59 
16.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
17.11. halli OP Junior GP Helsinki 12.11. 23:59 
22.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.11. pk Pommisuojahypyt Vantaa 24.11. 23:59 
29.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 04.12. 23:59 
07.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 04.12. 23:59 
11.12. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 09.12. 23:59 
13.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.12. pk Starttikisat Helsinki 12.12. 23:59 
14.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
18.12. pk Joulusprintit Vantaa 15.12. 23:59 
19.12. pk Joulukilpailujen aitajuoksut Helsinki 16.12. 23:59 
19.12. pk Joulukilpailut Helsinki 16.12. 23:59 
19.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 18.12. 23:59 
20.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 20.12. 23:59 
27.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 27.12. 23:59 
31.12. pk Hakunilan uudenvuodenjuoksu Vantaa - 
02.01. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 01.01. 23:59 
03.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.01. pk Vauhdittomat loikat 3-ottelu Helsinki 02.01. 23:59 
04.01. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 03.01. 23:59 
04.01. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 03.01. 23:59 
06.01. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 05.01. 23:59 
10.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.01. pk Seuraottelu VU-LUM Helsinki 10.01. 23:59 
17.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.01. halli 200 metrin hallikisat Helsinki 16.01. 23:59 
18.01. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
22.01. halli Luolasprintit 1/3 Vantaa 19.01. 23:59 
24.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.01. pk Junnuviestit Helsinki 20.01. 23:59 
26.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 22.01. 23:59 
30.-31.01. pk Make 70v 7-ottelu Helsinki - 
30.01. pk Torstaikisat Helsinki 27.01. 23:59 
31.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.-02.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 28.01. 23:59 
01.-02.02. halli Avoimet Helsyn halliottelut Helsinki 28.01. 23:59 
02.02. kävely Arenakävelyt Espoo 30.01. 23:59 
05.02. halli Luolasprintit 2/3 Vantaa 02.02. 23:59 
06.02. pk Avoimet aitajuoksukilpailut Helsinki 03.02. 23:59 
07.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.02. pk HKV:n testikisa Helsinki 12.02. 23:59 
15.02. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.02. pk Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Helsinki 11.02. 23:59 
21.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.-23.02. SM Nuorten SM-hallit Helsinki 16.02. 23:59 
26.02. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki - 
29.02.-01.03. SM SM-hallimoniottelut Helsinki 23.02. 23:59 
06.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.03. halli Luolasprintit 3/3 Vantaa 08.03. 23:59Ilmoittaudu
13.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.03. pm Helsyn junnuhallien kävelyt Helsinki 10.03. 23:59Ilmoittaudu
14.-15.03. pm Helsyn junnuhallit Helsinki 10.03. 23:59Ilmoittaudu
20.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.03. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
21.03. maantie AM-Maantiejuoksu Vantaa 18.03. 23:59Ilmoittaudu
05.04. halli Pohjola Junior GP Helsinki 01.04. 23:59Ilmoittaudu
18.04. pk SAUL:n SM-hallimoniottelut Helsinki 09.04. 23:59 
19.04. pk 14th Helsinki Indoor Tetradecathlon Helsinki 05.04. 23:59 
19.04. maantie Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki 13.04. 23:59 
19.04. pk Tarmon kevätottelut Helsinki 15.04. 23:59Ilmoittaudu
19.04. kävely Espoon kevätkävelyt Espoo 15.04. 23:59Ilmoittaudu
25.04. am AM-Maastojuoksu Vantaa 23.04. 23:59 
21.05. am 10000 m aluemestaruuskilpailu Helsinki 18.05. 23:59 
21.05. kans 49. Toukokuun kisat Helsinki 18.05. 23:59Ilmoittaudu
22.05. ak Kultainen Keihäs Vantaa - 
12.06. GP Motonet GP Espoo Espoo 02.06. 23:59 
22.-23.07. am Aluemestaruuskilpailut eteläinen alue Vantaa 17.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. am Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19v Helsinki 24.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. ak Vuosaari Games Helsinki 28.07. 23:59Ilmoittaudu
05.08. tähti Eltsun tähtikisat Helsinki 01.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. kans Tapiot Games Espoo 21.08. 23:59Ilmoittaudu
20.09. maantie Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni Espoo - 
10.10. SM SM-Maraton Vantaa 02.10. 23:59 
10.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
14.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.11. halli Pohjola Junior GP Helsinki 09.11. 23:59Ilmoittaudu
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät ratamatkat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
12.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa -