Kilpailuhaku |
Aikaväli |
Luokitus |
- |
|
Sarja |
Ikä |
|
|
Piiri |
Laji |
|
|
|
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Paikkakunta |
Ilm. päättyy |
WA |
|
31.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
31.07. |
ne |
Nuorten eliittikisat |
Vantaa |
27.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 |
Veikkola |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.08. |
pk |
Erän lajicup 2 |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
kans |
Ford Games |
Helsinki |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
maraton |
Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
07.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
07.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa 2 |
Vantaa |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
11.08. |
pk |
Vantaan Salamien seiväklinikan harjoituskisa |
Vantaa |
- | - | |
12.-13.08. |
pk |
Parayleisurheilun SM-kilpailut |
Veikkola / Kirkkonummi |
28.07. 23:59 | - | |
12.08. |
maraton |
Helsinki City Marathon |
Helsinki |
- | - | |
12.08. |
pk |
Helsinki Street Run 17 km |
Helsinki |
- | - | |
14.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
14.-15.08. |
pm |
14-15 v. Helsyn pm-kilpailut ja Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut |
Espoo |
10.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
KU-58:n CUP |
Vantaa |
13.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
NÅID F/P 14,15 år dag |
Esbo |
10.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Erän sarjakisa 5-9v |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Eltsukisat |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Erän ottelut |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
kans |
Espoo Challenge -kansalliset |
Espoo |
17.08. 23:59 | - | |
21.-22.08. |
pm |
Helsyn 9 v. miniottelut |
Vantaa |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
22.08. |
tähti |
Eltsun Tähtikisa |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
28.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
29.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikokisa 6 |
Veikkola |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Avoin seiväskilpailu |
Helsinki |
- | - | |
30.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.08. |
pk |
Eltsukisat |
Helsinki |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
22.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Seuracup Tera-sarjan Finaali |
Espoo |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.09. |
maraton |
87. Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
27.08. 23:59 | - | |
04.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
04.09. |
pk |
KU-58:n CUP |
Vantaa |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikokisa 7 |
Veikkola |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
am |
Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemestaruus 10 000 m |
Vantaa |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
KU-58:n piirikunnalliset kisat |
Vantaa |
03.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.-10.09. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 10-13 v. |
Helsinki |
05.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut |
Helsinki |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikokisa 8 |
Veikkola |
10.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Seuraottelu Helsingin Kisa-Veikot -Tampereen Pyrintö - Turun Urheiluliitto - Lahden Ahkera |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pm |
Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2 |
Helsinki |
12.09. 23:59 | - | |
16.-17.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
10. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
- | - | |
16.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.09. |
pk |
Espoo Lasten Rantatonni |
Espoo |
- | - | |
17.09. |
pk |
Vantaan Salamat mestaruuskisat |
Vantaa |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen |
Espoo |
- | - | |
18.09. |
pk |
KU-58 - KUY seuraottelu |
Vantaa |
16.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut |
Helsinki |
18.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
20.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskisat |
Helsinki |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
21.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastojuoksut 1/3 |
Vantaa |
24.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Tarmon heittoviisiottelu |
Helsinki |
26.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Erän heittocup 2/2017 |
Helsinki |
29.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu |
Veikkola (Kirkkonummi ) |
28.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.10. |
pk |
Myyrmäen syksyn heittoviisiottelu |
Vantaa |
06.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastojuoksut 2/3 |
Vantaa |
09.10. 23:59 | - | |
10.10. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
08.10. 23:59 | - | |
14.10. |
maraton |
XXIV Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
14.10. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
11.10. 23:59 | - | |
15.10. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2017 |
Espoo |
12.10. 23:59 | - | |
24.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastojuoksut 3/3 |
Vantaa |
23.10. 23:59 | - | |
28.10. |
pk |
Kirkkonummen kunnan maastojuoksumestaruuskilpailut |
Kirkkonummi |
26.10. 23:59 | - | |
11.11. |
halli |
Helsingin OP Junior GP |
Helsinki |
07.11. 23:59 | - | |
17.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.11. |
maantie |
XXVII Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
24.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.11. |
pk |
Aikuisurheilijoiden Marrashallit |
Helsinki |
23.11. 23:59 | - | |
01.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat |
Espoo |
03.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
03.12. 23:59 | - | |
08.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.12. |
maantie |
XXVII Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
14.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
14.12. |
pk |
Tarmon joulukilpailut |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
14.12. |
pk |
Torstaikisojen toiset aitajuoksut |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
15.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.12. |
pk |
Starttikisat |
Helsinki |
14.12. 23:59 | - | |
22.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.12. |
pk |
Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut |
Helsinki |
22.12. 23:59 | - | |
28.12. |
pk |
Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut |
Helsinki |
27.12. 23:59 | - | |
29.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.12. |
pk |
Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut |
Helsinki |
29.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Hakunilan Uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
- | - | |
03.01. |
pk |
Aikuisurheilijoiden vauhdittomat hypyt |
Helsinki |
02.01. 23:59 | - | |
04.01. |
pk |
Tapanilan Erän hallimestaruuskilpailut |
Helsinki |
03.01. 23:59 | - | |
05.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.01. |
pk |
Arla-hallien toiset juoksut |
Vantaa |
07.01. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Arla-hallit |
Vantaa |
04.01. 23:59 | - | |
12.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.01. |
pk |
Seuraottelu EspTa-EsboIF |
Espoo |
11.01. 23:59 | - | |
13.01. |
pk |
Seuraottelu VU-LUM |
Helsinki |
11.01. 23:59 | - | |
19.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.01. |
halli |
200 metrin hallikisat |
Helsinki |
18.01. 23:59 | - | |
20.01. |
maantie |
Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
26.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.01. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 1 lisälaji |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Naisten pituushyppykilpailu |
Helsinki |
27.01. 23:59 | - | |
29.01. |
pk |
Tammikuun seiväskisa |
Helsinki |
- | - | |
02.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.-04.02. |
halli |
Avoimet Helsyn moniottelut |
Helsinki |
30.01. 23:59 | - | |
03.-04.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
30.01. 23:59 | - | |
03.02. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 2 lisälaji |
Helsinki |
30.01. 23:59 | - | |
04.02. |
kävely |
Arenakävelyt |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.02. |
maantie |
Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
22.02. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 1. |
Helsinki |
21.02. 23:59 | - | |
23.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.02. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 2. |
Helsinki |
23.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 3. |
Helsinki |
28.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Junnuviestit |
Helsinki |
26.02. 23:59 | - | |
02.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.03. |
pk |
Tapsan tonnit |
Helsinki |
28.02. 23:59 | - | |
09.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.-18.03. |
pm |
Helsyn Junnuhallit |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.03. |
maantie |
Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
24.03. |
am |
Aluemestaruus maantiejuoksut |
Vantaa |
21.03. 23:59 | - | |
06.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.04. |
pk |
OP Junior GP |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
14.-15.04. |
pk |
Ultramoniotteluiden MM-hallikilpailut |
Helsinki |
12.03. 23:59 | - | |
18.04. |
pm |
Helsyn pm-tiejuoksut |
Espoo |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Huhtikuun seiväskisa |
Helsinki |
- | - | |
21.04. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
18.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 1 |
Vantaa |
19.04. 23:59 | - | |
22.04. |
maraton |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
- | - | |
22.04. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
19.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
23.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Hanikan Kevätmaastot |
Espoo |
20.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Tarmon ja HKT:n kevätkilpailut |
Helsinki |
25.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pm |
Helsyn pm-maastojuoksut 9-13 v. |
Kerava |
- | - | |
28.04. |
pk |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
28.04. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 3. |
Helsinki |
27.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
02.05. 23:59 | - | |
03.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
01.05. 23:59 | - | |
04.05. |
maantie |
Espoo Iltajuoksu |
Espoo |
- | - | |
06.05. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 2 |
Vantaa |
03.05. 23:59 | - | |
07.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
08.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
07.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 |
Veikkola |
06.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.05. |
pk |
Erän heittocup 1/2018 |
Helsinki |
11.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
14.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
14.05. |
pk |
58-Cup 1/5 |
Vantaa |
11.05. 23:59 | - | |
14.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
11.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Lajipäiväkisa |
Helsinki |
13.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 |
Veikkola |
13.05. 23:59 | - | |
15.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
13.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
13.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.05. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
15.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Erän lajicup 1/2018 |
Helsinki |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 3 |
Vantaa |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.-22.05. |
pm |
Helsyn 9-15 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
17.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
25.05. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 4 |
Vantaa |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
kans |
47. Toukokuun Kisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Aktia Veteraanikilpailut |
VANTAA |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
kans |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
30.-31.05. |
pm |
Helsyn 9-15 v. pm-viestit |
Helsinki |
26.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.06. |
kans |
Leppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailu |
Espoo |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
400 m juoksupäivä |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
04.06. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa 1 |
Helsinki |
31.05. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Sinettikisat |
Vantaa |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
09.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
OP Junior GP |
Helsinki |
05.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
11.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
11.06. |
pk |
58-Cup 2/5 |
Vantaa |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
veikkolan veikkojen viikkokisa 3 |
Veikkola |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
03.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.-17.06. |
kans |
Youth Athletics Games |
Espoo |
03.06. 23:59 | - | |
18.-19.06. |
pk |
Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelut |
Helsinki |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
18.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
18.06. |
pk |
200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessä |
Helsinki |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
20.06. |
pk |
Erän sarjakisa 5-9v |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.06. |
ne |
Nuorten eliittikisat |
Vantaa |
16.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.06. |
pk |
Seiväshyppykilpailu |
Helsinki |
- | - | |
30.06. |
pk |
Helsinki Central Park Run |
Paloheinä, Helsinki |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
58-Cup 3/5 |
Vantaa |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
29.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
03.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
11.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.07. |
kans |
KU-58 60v Juhlakisat |
Vantaa |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
KU-58 Juhlamoukari |
Vantaa |
08.07. 23:59 | - | |
17.07. |
kans |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.07. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
20.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
23.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
24.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.07. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 |
Veikkola |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Erän lajicup 2/2018 |
Helsinki |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
tähti |
Eltsun Tähtikisat |
Helsinki |
25.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
am |
Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v. |
Helsinki |
27.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen seiväs |
Helsinki |
- | - | |
03.08. |
pk |
Myyrmäen heitto 5-ottelu |
Vantaa |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Helsinki Twilight Run and Walk |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.08. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa 2 |
Kirkkonummi |
02.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.-12.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N 17,16 |
Espoo |
02.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
15.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
17.-19.08. |
pk |
SAUL:n SM-kilpailut |
Helsinki |
07.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Erän ottelut 2018 |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
kans |
Vuosaari Games |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
20.08. |
pk |
58-Cup 4/5 |
Vantaa |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikokisa 5 |
Veikkola |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
21.08. |
pk |
Lajipäiväkisa |
Helsinki |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
21.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
25.08. 23:59 | - | |
25.-26.08. |
pm |
Helsyn Junnuhuipentuma 9-13 v. |
Helsinki |
21.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
29.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.09. |
pk |
88. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
03.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
04.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 |
Veikkola |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.09. |
pk |
58-Heitot |
Vantaa |
06.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
11.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 |
Veikkola |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
58-Cup 5/5 |
Vantaa |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
am |
AM-Kymppi |
Vantaa |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
09.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pm |
Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2 |
Vantaa |
11.09. 23:59 | - | |
15.09. |
maraton |
11. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
- | - | |
15.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.09. |
pk |
Vantaan Salamat mestaruuskisat |
Vantaa |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
maantie |
Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen |
Espoo |
- | - | |
19.09. |
pk |
Helsingin Tarmon mestaruuskilpailuiden avoimet lajit |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
22.-23.09. |
pk |
SAUL:n SM-moniottelut |
Kirkkonummi |
12.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Haaga Run |
Helsinki |
22.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskisat |
Helsinki |
19.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
24.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Tarmon heittoviisiottelu |
Helsinki |
25.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Erän heittocup 2/2018 |
HELSINKI |
28.09. 23:59 | - | |
29.-30.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
28.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden syysheitot |
Espoo |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Heittoviisiottelun rästikisa |
Helsinki |
- | - | |
06.10. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
03.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
08.10. 23:59 | - | |
13.10. |
maraton |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
13.10. |
pk |
Espoonlahden Heittokisat 2018 |
Espoo |
09.10. 23:59 | - | |
13.10. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu |
Kirkkonummi, Veikkola |
11.10. 23:59 | - | |
13.10. |
pk |
Pomppu-Ukkojen kiekko |
Helsinki |
- | - | |
21.10. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 1 |
Helsinki |
20.10. 23:59 | - | |
23.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
22.10. 23:59 | - | |
27.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
27.10. 23:59 | - | |
28.10. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittokilpailut |
Espoo |
- | - | |
28.10. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 2 |
Helsinki |
27.10. 23:59 | - | |
01.11. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
31.10. 23:59 | - | |
04.11. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 3 |
Helsinki |
02.11. 23:59 | - | |
06.11. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
04.11. 23:59 | - | |
10.11. |
halli |
OP Junior GP |
Helsinki |
06.11. 23:59 | - | |
11.11. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 4 |
Helsinki |
09.11. 23:59 | - | |
15.11. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
14.11. 23:59 | - | |
16.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.11. |
maantie |
Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.11. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 5 |
Helsinki |
16.11. 23:59 | - | |
22.11. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
21.11. 23:59 | - | |
23.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.11. |
pk |
Mustavuoren Maaginen 6 |
Helsinki |
23.11. 23:59 | - | |
29.11. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
28.11. 23:59 | - | |
30.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.12. |
pk |
Aikuisurheilijoiden Marrashallit |
Helsinki |
30.11. 23:59 | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat |
Espoo |
03.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
03.12. 23:59 | - | |
07.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
12.12. 23:59 | - | |
14.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.12. |
pk |
Starttikisat |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
15.12. |
maantie |
Aktia Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
17.12. |
pk |
Seuraottelu Helsingfors IFK-Helsingin Tarmo |
Helsinki |
15.12. 23:59 | - | |
17.12. |
pk |
Avoin 60 m |
Helsinki |
15.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
58-Joulusprintit |
Vantaa |
18.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
Erän hallimestaruuskisat |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.12. |
pk |
Erän hallimestaruuskisat |
Helsinki |
21.12. 23:59 | - | |
27.12. |
pk |
Jouluseiväs |
Helsinki |
26.12. 23:59 | - | |
27.12. |
pk |
Erän hallimestaruuskisat |
Helsinki |
26.12. 23:59 | - | |
28.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.12. |
pk |
Erän hallimestaruuskisat |
Helsinki |
28.12. 23:59 | - | |
02.01. |
pk |
Aikuisurheilijoiden vauhdittomat hypyt |
Helsinki |
- | - | |
03.01. |
pk |
Erän hallimestaruuskisat |
Helsinki |
02.01. 23:59 | - | |
04.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.01. |
pk |
Seuraottelu EspTa-EsboIF |
Espoo |
10.01. 23:59 | - | |
12.01. |
pk |
Seuraottelu VU-LUM |
Helsinki |
11.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
United Pole Vaulters Cup 1 |
Helsinki |
15.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
58-luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
15.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.01. |
halli |
200 metrin halliksat |
Helsinki |
17.01. 23:59 | - | |
19.01. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
25.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
29.01. 23:59 | - | |
01.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.-03.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
29.01. 23:59 | - | |
02.-03.02. |
halli |
Avoimet Helsyn halliottelut |
Helsinki |
29.01. 23:59 | - | |
03.02. |
kävely |
Arenakävelyt |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
United Pole Vaulters Cup 2 |
Helsinki |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
58-Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
05.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.02. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
10.02. |
pk |
Junnuviestit |
Helsinki |
05.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.02. |
pk |
3000 m kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
21.02. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 1. |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Tarmon testikisa |
Helsinki |
- | - | |
22.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.02. |
pk |
Erän kevätsarjakisa 2. |
Helsinki |
22.02. 23:59 | - | |
23.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
19.02. 23:59 | - | |
28.02. |
pk |
Kalevalan päivän seiväskisa |
Helsinki |
25.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.-03.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
24.02. 23:59 | - | |
08.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.-17.03. |
pm |
Helsyn junnuhallit |
Helsinki |
12.03. 23:59 | - | |
16.03. |
pm |
Helsyn junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
12.03. 23:59 | - | |
22.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.03. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
28.03. |
pk |
Molemminpuolisen seiväshypyn harjoituskisa |
Helsinki |
27.03. 23:59 | - | |
28.03. |
pk |
58-Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
26.03. 23:59 | - | |
31.03. |
pk |
2000 m hallikisa |
Helsinki |
30.03. 23:59 | - | |
05.04. |
pk |
Kyösti Laaksosen muistokilpailu |
Helsinki |
- | - | |
06.04. |
pk |
OP Junior GP |
Helsinki |
02.04. 23:59 | - | |
13.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
- | - | |
13.-14.04. |
pk |
13th Helsinki Indoor Tetradecathlon |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
Tarmon kevätkisat |
Helsinki |
12.04. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
Molemminpuolisen seiväshypyn MM-kisat |
Helsinki |
11.04. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
United Pole Vaulters Cup 4 |
Helsinki |
11.04. 23:59 | - | |
14.04. |
pk |
SAUL SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
14.04. |
pk |
Kaiken kansan vitonen |
Vantaa |
09.04. 23:59 | - | |
14.04. |
SM |
SM-maantiejuoksut |
Vantaa |
06.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Itä-Vantaan Maastojuoksut 1/3 |
Vantaa |
23.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pm |
Helsyn pm-tiejuoksut 15-9 v. |
Helsinki |
21.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
23.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
24.04. 23:59 | - | |
27.04. |
maantie |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
27.04. |
pk |
Erän kevätsarjakisat |
Helsinki |
26.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Hanikan kevätmaastot |
Espoo |
28.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Itä-Vantaan Maastojuoksut 2/3 |
Vantaa |
02.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pm |
Helsyn pm-maastot 9-13 v. |
Kirkkonummi |
04.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.05. |
pk |
Itä-Vantaan Maastojuoksut 3/3 |
Vantaa |
07.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Erän heittocup 1/2019 |
Helsinki |
10.05. 23:59 | - | |
12.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
07.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
14.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 |
Veikkola |
11.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.05. |
pk |
Erän lajicup |
Helsinki |
17.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
17.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
20.05. |
pk |
58-Cup 1/4 |
Vantaa |
17.05. 23:59 | - | |
20.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
17.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.-23.05. |
pm |
Helsyn 9-15 v. pm-viestit |
Vantaa |
18.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Aktia-Veteraanikilpailut |
Vantaa |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
58-Vitonen |
Vantaa |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
kans |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
26.05. |
kans |
Tapiot Games -kansalliset |
Espoo |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pm |
Helsyn 9-11 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
24.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pm |
Helsyn 12-15 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.05. |
ak |
48. Toukokuun kisat |
Helsinki |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Seuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSU |
Espoo |
- | - | |
02.06. |
pk |
400 metrin juoksupäivä |
Helsinki |
31.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Sinettikisat |
Vantaa |
02.06. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
04.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.06. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa 1 |
Espoo |
02.06. 23:59 | - | |
08.06. |
maantie |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
08.06. |
pk |
Erän ottelut 2019 |
Helsinki |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
OP Junior GP |
Helsinki |
04.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.06. |
pk |
58-Cup 2/4 |
Vantaa |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
11.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 |
Veikkola |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
14.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Rekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
10.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
13.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
18.-19.06. |
am |
Aluemestaruusmoniottelut |
Helsinki |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Jyryn juhannuskisat |
Helsinki |
- | - | |
23.06. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
22.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Saul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisa |
Kirkkonummi, Veikkola |
24.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.06. |
maantie |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
01.07. |
pk |
Erän lajicup |
Helsinki |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
58-Cup 3/4 |
Vantaa |
28.06. 23:59 | - | |
02.07. |
am |
AM-Esteet |
Vantaa |
28.06. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
28.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.07. |
pk |
Erän lajicup |
Helsinki |
02.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Seiväshypyn kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
16.07. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Estejuoksukilpailut |
Vantaa |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Erän lajicup |
Helsinki |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
ak |
58-kisat |
Vantaa |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
24.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
pk |
Harri Mannermaan 60v-Juhlajuoksu |
Vantaa |
21.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Raasepori |
26.07. 23:59 | - | |
29.-30.07. |
am |
15- ja 14 v. aluemestaruuskilpailut |
Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 3 |
Veikkola |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Otaniemen seiväskilpailut |
Espoo |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.07. |
pk |
Olan tonni |
Helsinki |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Aikuisten avoimet kansalliset |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
maantie |
Helsinki Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
05.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
07.08. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa 2 |
Helsinki |
03.08. 23:59 | - | |
12.08. |
tähti |
Eltsun Tähtikisa |
Helsinki |
07.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 |
Veikkola |
10.08. 23:59 | - | |
13.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.08. |
pk |
TF Espoon heittokisa |
Espoo |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vantaa |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
17.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
maantie |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
18.08. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
08.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
21.-22.08. |
pk |
Vantaan Salamien mestaruuskilpailut |
Vantaa |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
58-Cup 4/4 |
Vantaa |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 |
Veikkola |
17.08. 23:59 | - | |
24.08. |
maantie |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
24.-25.08. |
pk |
Ultramoniotteluiden MM-kilpailut |
Helsinki |
24.07. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
27.-28.08. |
am |
Aluemestaruusviestit |
Helsinki |
24.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.08. |
pk |
Hiekkaharjun Ratakierros ja Loikkakisa |
Vantaa |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Syyskuun pituushyppykilpailu |
Espoo |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
02.09. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Seurakisojen pk lisälajit |
Helsinki |
30.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 |
Veikkola |
31.08. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 |
Veikkola |
07.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
12.09. 23:59 | - | |
14.-15.09. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 13-9 v. |
Vantaa |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.09. |
maantie |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
18.09. |
pk |
Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut |
Helsinki |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Jyryn syysjuoksut |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
21.-22.09. |
pk |
SAUL:n SM-moniottelut |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Helsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksut |
Helsinki |
19.09. 23:59 | - | |
21.09. |
maantie |
12. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
- | - | |
21.-22.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
20.09. 23:59 | - | |
21.09. |
SM |
SM-maraton |
Espoo |
13.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Tapanilan Erän avoimet mest kisat |
Helsinki |
18.09. 23:59 | - | |
22.09. |
maantie |
Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen |
Espoo |
- | - | |
22.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Espoo |
24.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Tarmon heittoviisiottelu |
Helsinki |
26.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Erän heittocup 2/2019 |
Helsinki |
28.09. 23:59 | - | |
05.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
02.10. 23:59 | - | |
05.10. |
seura |
Seurakisat |
LAMMINJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU, Veikkola |
03.10. 23:59 | - | |
06.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.10. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
Tarmon kymppi |
Helsinki |
- | - | |
12.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
22.10. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
22.10. 23:59 | - | |
26.10. |
maantie |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
01.11. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
30.10. 23:59 | - | |
16.11. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
17.11. |
halli |
OP Junior GP |
Helsinki |
12.11. 23:59 | - | |
22.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.11. |
pk |
Pommisuojahypyt |
Vantaa |
24.11. 23:59 | - | |
29.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
04.12. 23:59 | - | |
07.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat |
Espoo |
04.12. 23:59 | - | |
11.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
09.12. 23:59 | - | |
13.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.12. |
pk |
Starttikisat |
Helsinki |
12.12. 23:59 | - | |
14.12. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.12. |
pk |
Joulusprintit |
Vantaa |
15.12. 23:59 | - | |
19.12. |
pk |
Joulukilpailujen aitajuoksut |
Helsinki |
16.12. 23:59 | - | |
19.12. |
pk |
Joulukilpailut |
Helsinki |
16.12. 23:59 | - | |
19.12. |
pk |
Erän talvimestaruuskilpailut |
Helsinki |
18.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Erän talvimestaruuskilpailut |
Helsinki |
20.12. 23:59 | - | |
27.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.12. |
pk |
Erän talvimestaruuskilpailut |
Helsinki |
27.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Hakunilan uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
- | - | |
02.01. |
pk |
Erän talvimestaruuskilpailut |
Helsinki |
01.01. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.01. |
pk |
Vauhdittomat loikat 3-ottelu |
Helsinki |
02.01. 23:59 | - | |
04.01. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
03.01. 23:59 | - | |
04.01. |
pk |
Erän talvimestaruuskilpailut |
Helsinki |
03.01. 23:59 | - | |
06.01. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
05.01. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
04.01. 23:59 | - | |
10.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.01. |
pk |
Seuraottelu VU-LUM |
Helsinki |
10.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.01. |
halli |
200 metrin hallikisat |
Helsinki |
16.01. 23:59 | - | |
18.01. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
22.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
19.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.01. |
pk |
Junnuviestit |
Helsinki |
20.01. 23:59 | - | |
26.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
22.01. 23:59 | - | |
30.-31.01. |
pk |
Make 70v 7-ottelu |
Helsinki |
- | - | |
30.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.-02.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
28.01. 23:59 | - | |
01.-02.02. |
halli |
Avoimet Helsyn halliottelut |
Helsinki |
28.01. 23:59 | - | |
02.02. |
kävely |
Arenakävelyt |
Espoo |
30.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Avoimet aitajuoksukilpailut |
Helsinki |
03.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
pk |
HKV:n testikisa |
Helsinki |
12.02. 23:59 | - | |
15.02. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
15.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
11.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.-23.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
26.02. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
- | - | |
29.02.-01.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
23.02. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
08.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.-15.03. |
pk |
Helsyn Junnuhallit ja kävelyt PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
20.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.03. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUUTETTU |
Vantaa |
- | - | |
21.03. |
maantie |
AM-Maantiejuoksut PERUUTETTU |
Vantaa |
18.03. 23:59 | - | |
05.04. |
halli |
Pohjola Junior GP PERUUTETTU |
Helsinki |
01.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut PERUUTETTU |
Helsinki |
09.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
14th Helsinki Indoor Tetradecathlon PERUUTETTU |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
19.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
13.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pm |
Helsy junnumaantiejuoksut PERUUTETTU |
Helsinki |
14.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Tarmon kevätottelut PERUUTETTU |
Helsinki |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
kävely |
Espoon kevätkävelyt PERUUTETTU TOISTAISEKSI |
Espoo |
15.04. 23:59 | - | |
25.04. |
am |
AM-Maastojuoksu PERUUTETTU |
Vantaa |
23.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Helsinki10 PERUUTETTU/SIIRTYY |
Helsinki |
- | - | |
26.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
23.04. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU |
Vantaa |
05.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
06.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
12.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 PERUUTETTU |
Veikkola |
12.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Heidehofin rykäisy PERUUTETTU |
Vantaa |
09.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU |
Vantaa |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
31.05. |
pk |
10000 m kutsukilpailu |
Vantaa |
- | - | |
01.06. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
400 metrin juoksupäivä |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Verryttelykisa |
Helsinki |
- | - | |
03.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.06. |
pk |
Heidehofin rykäisy |
Vantaa |
01.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pm |
Helsyn pm-tiejuoksut |
Vantaa |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
TF Espoon heittokisa |
Espoo |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
03.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
09.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 |
Veikkola |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.06. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
am |
10000 m aluemestaruuskilpailu |
Helsinki |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
kans |
49. Toukokuun kisat |
Helsinki |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
17.06. |
pk |
Helsinki Summer Meeting / Juhannuskisat |
Helsinki |
17.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Otaniemen Seiväskilpailu |
Espoo |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
24.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
23.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
27.06. |
ak |
Teemakilpailu - Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
27.06. |
pk |
Espoo Liikkuu Games -juniorikävelyt |
Espoo |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Teemakilpailu - Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
16.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
29.06. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
26.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.07. |
pk |
Summer Tour Pirkkola |
Helsinki |
- | - | |
06.07. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.07. |
pk |
5-ottelun harjoituskisa |
Helsinki |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.07. |
pk |
Veikkolan Nuorisokisat |
Veikkola |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Summer Tour Kartanonkoski |
Vantaa |
- | - | |
13.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
15.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
21.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pk |
58-Juniorisprintit |
Vantaa |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.-28.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
24.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Ola Fågelberg juoksut |
Helsinki |
- | - | |
29.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Helsinki Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
02.08. |
pk |
Aktia-Maantiejuoksucup |
Vantaa |
02.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.07. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
26.07. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.08. |
pk |
Heidehofin rykäisy |
Vantaa |
03.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.08. |
pk |
Tarmon satanen |
Helsinki |
07.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa |
Vantaa |
08.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
18.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 |
Veikkola |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
22.-23.08. |
pk |
Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma |
Espoo |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pm |
Helsyn 9-13 v. pm-kävelyt |
Espoo |
19.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
26.08. |
tähti |
Eltsun tähtikisat |
Helsinki |
22.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
TF Espoon heittokisa |
Espoo |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Helsyn 9-13 v. pm-viestit |
Espoo |
24.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
07.09. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 |
Veikkola |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
90. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
am |
Aluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
13.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
9-13 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.09. |
pk |
SAUL:n SM-heittoviisiottelu |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
20.09. |
maantie |
Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni |
Espoo |
- | - | |
22.09. |
pm |
Helsyn Junnumaastot |
Helsinki |
19.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.09. |
pk |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
26.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
24.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskilpailut |
Helsinki |
23.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.09. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
01.10. 23:59 | - | |
06.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
06.10. 23:59 | - | |
10.10. |
SM |
SM-maraton ja -maantiejuoksut |
Vantaa |
02.10. 23:59 | - | |
10.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
10.10. |
pk |
Espoonlahden moukarikisa |
Espoo |
08.10. 23:59 | - | |
20.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
20.10. 23:59 | - | |
24.10. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu |
Veikkola |
22.10. 23:59 | - | |
24.10. |
pm |
Helsyn junnuhallien kävelyt PERUTTU |
Helsinki |
20.10. 23:59 | - | |
24.-25.10. |
pm |
Helsyn junnuhallit PERUTTU |
Helsinki |
20.10. 23:59 | - | |
31.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
12.-13.11. |
pk |
Riston 70 v. 7-ottelu |
Helsinki |
- | - | |
14.11. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
15.11. |
halli |
Pohjola Junior GP - Kisat peruttu |
Helsinki |
09.11. 23:59 | - | |
20.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.11. |
pk |
Puolimaraton |
Helsinki |
- | - | |
27.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.11. |
pk |
Tarmon seiväskoulun kilpailu 1 PERUTTU |
Helsinki |
29.11. 23:59 | - | |
04.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät ratamatkat - peruttu |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat - peruttu |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Hakunilan Uudenvuodenjuoksu PERUTTU |
Vantaa |
29.12. 23:59 | - | |
06.-07.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
200 metrin hallikisat PERUTTU/SIIRRETTY |
Helsinki |
14.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Seuraottelu EspTa-EsboIF PERUTTU |
Espoo |
13.01. 23:59 | - | |
20.01. |
halli |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit PERUTTU/SIIRRETTY |
Helsinki |
14.01. 23:59 | - | |
20.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 PERUTTU |
Vantaa |
17.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
28.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
30.-31.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 PERUTTU |
Helsinki |
26.01. 23:59 | - | |
04.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
06.-07.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallimoniottelut PERUTTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.-07.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallit PERUTTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 2 |
Helsinki |
- | - | |
06.02. |
pk |
Pommisuojajuoksut - kutsukilpailu |
Vantaa |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Arena Kävelyt PERUTTU |
Espoo |
02.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 3 |
Helsinki |
- | - | |
11.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallit PERUTTU |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 4 |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit PERUTTU |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Pommisuojajuoksut 2 - kutsukilpailu |
Vantaa |
11.02. 23:59 | - | |
17.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
14.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pommisuojahypyt - Kutsukilpailu |
Vantaa |
17.02. 23:59 | - | |
20.02. |
halli |
Avoimet nuorten aluehallit PERUTTU |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 PERUTTU |
Vantaa |
28.02. 23:59 | - | |
06.03. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
20.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallien kävelyt PERUTTU |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
20.-21.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit PERUTTU |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
03.04. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
10.04. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
10.04. |
maantie |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue PERUTTU |
Vantaa |
07.04. 23:59 | - | |
10.04. |
halli |
OP Pohjola GP PERUTTU |
Helsinki |
07.04. 23:59 | - | |
18.04. |
kävely |
Espoo ranking-kävelyt |
Espoo |
13.04. 23:59 | - | |
01.05. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
09.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
06.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
10 km tiejuoksu |
Helsinki |
- | - | |
22.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
20.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
30.05. |
am |
Aluemestaruus 10 000 m |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
kans |
Toukokuun kisat |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Toukokuun kisat - LISÄLAJIT |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pm |
Helsyn pm-maantiejuoksu |
Veikkola |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Kirkkonummi |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
ak |
Helsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailut |
Helsinki |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
400m metrin juoksupäivä |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.06. |
pk |
Veikkolan viikkokisat 1 |
Veikkola |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
10.06. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
01.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Kiuruhölkkä |
Helsinki |
- | - | |
13.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
09.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
15.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup - 1. osakilpailu |
Vantaa |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.06. |
pk |
TUL:n avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pm |
Helsyn 15-9 v. pm-viestit |
Helsinki |
14.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
58-Junnumoukari |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Aktia-Aikuisurheilukisat |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.06. |
pk |
Rimaralli |
Espoo |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Sinettikisat |
Vantaa |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.06. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1 |
Espoo |
24.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.07. |
pk |
Tuomaksen juhlajuoksu |
Vantaa |
- | - | |
07.07. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
am |
Aluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.07. |
ak |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
13.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.07. |
pk |
Miesten pituuskisa |
Espoo |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
28.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Espoonlahden moukarikisa |
Espoo |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.08. |
seuracup |
Pohjola seuracup osa II Helsy |
Vantaa |
06.08. 23:59 | - | |
11.08. |
tähti |
Eltsun tähtikisat |
Helsinki |
06.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Veikkolan viikkokisat 2 |
Veikkola |
11.08. 23:59 | - | |
17.-18.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Espoo |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
15.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
21.-22.08. |
pm |
Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuman kävelyt |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
25.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
03.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
Katin kuusikymppiset |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun syyskisa |
Espoo |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
05.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
maantie |
14. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
18.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Vantaa |
13.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
18.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.09. |
maantie |
Espoo Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni |
Espoo |
- | - | |
21.09. |
pm |
Helsyn pm-junnumaastot |
Vantaa |
17.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.09. |
pk |
58-Moukari ja painonheitto |
Vantaa |
20.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
23.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskisat |
Helsinki |
22.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.10. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
30.09. 23:59 | - | |
02.-03.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | - | |
09.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
10.10. |
pk |
Länsiväyläjuoksu |
Espoo |
- | - | |
24.10. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
15.10. 23:59 | - | |
30.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
13.11. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
14.11. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut 2021 |
Helsinki |
04.11. 23:59 | - | |
14.11. |
pk |
SAUL:n SM-halliotteluiden lisälaji |
Helsinki |
11.11. 23:59 | - | |
20.11. |
halli |
OP Pohjola GP |
Helsinki |
17.11. 23:59 | - | |
20.11. |
pk |
Stadium Night Run |
Helsinki |
- | - | |
26.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
02.12. 23:59 | - | |
03.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.12. |
pk |
XMAS Run Helsinki |
Helsinki |
- | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
30.11. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
10.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.12. |
halli |
Starttikisat |
Helsinki |
09.12. 23:59 | - | |
11.12. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
15.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
12.12. 23:59 | - | |
15.12. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
12.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
14.12. 23:59 | - | |
17.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.12. |
pk |
Kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Kutsukilpailu 3000 m |
Helsinki |
- | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan uudenvuodenjuoksu PERUTTU |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus - PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
09.01. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja - PERUUTETTU |
Espoo |
03.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
15.01. |
pk |
200 m hallikisat - PERUTTU |
Helsinki |
13.01. 23:59 | - | |
15.01. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.01. |
pk |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit PERUTTU |
Helsinki |
12.01. 23:59 | - | |
29.-30.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
25.01. 23:59 | - | |
29.-30.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut PERUTTU |
Helsinki |
25.01. 23:59 | - | |
02.02. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
30.01. 23:59 | - | |
02.02. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
30.01. 23:59 | - | |
04.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.02. |
pk |
Treenikisat |
Helsinki |
03.02. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Arena kävelyt PERUUTETTU |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Avoimet aitajuoksukilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja PERUUTETTU |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsiki |
09.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.02. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet Helsyn junnuviestit PERUTTU |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 3 |
Helsinki |
10.02. 23:59 | - | |
16.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
13.02. 23:59 | - | |
16.02. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
13.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Tuloskisa |
Helsinki |
- | - | |
17.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.-27.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
02.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
27.02. 23:59 | - | |
02.03. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
27.02. 23:59 | - | |
03.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.03. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja |
Espoo |
04.03. 23:59 | - | |
11.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.03. |
am |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
16.03. 23:59 | - | |
19.03. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
19.03. |
halli |
Avoimet Helsyn junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
19.-20.03. |
halli |
Helsyn junnuhallit |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksun nopean reitin avaus |
Vantaa |
24.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
24.03. 23:59 | - | |
30.03. |
pk |
Tarmon ryhmäkisa 1 |
Helsinki |
29.03. 23:59 | - | |
01.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.04. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja |
Espoo |
29.03. 23:59 | - | |
03.04. |
halli |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
29.03. 23:59 | - | |
06.04. |
pk |
Tarmon ryhmäkisa 2 |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
08.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
10.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
19.04. 23:59 | - | |
19.04. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
19.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pm |
Helsyn 15-9 v. pm-tiejuoksut |
Helsinki |
17.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
26.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
26.04. 23:59 | - | |
26.04. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
26.04. 23:59 | - | |
04.05. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-maastojuoksut |
Espoo |
01.05. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
06.05. |
kävely |
Espoo Ranking kävelyt |
Espoo |
03.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
04.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
06.05. 23:59 | - | |
08.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
01.05. 23:59 | - | |
10.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
10.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Eero Hosion 80v-Juhlajuoksu |
Vantaa |
- | - | |
15.05. |
pk |
Seuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSU |
Espoo |
10.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen 1. viikkokisa |
Kirkkonummi |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.05. |
pk |
Hanikan kevätmaastot |
Espoo |
16.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
18.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
23.-24.05. |
pk |
Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
2000 m esteet |
Helsinki |
21.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
26.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
SAUL SM-viestit |
Helsinki |
18.05. 23:59 | - | |
28.-29.05. |
pk |
Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut |
Vantaa |
20.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
01.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.06. |
pk |
Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 |
Espoo |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Tarmon testikisa |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
08.06. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
31.05. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
10.06. |
pk |
Rimaralli |
Espoo |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
11.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
Helsyn pm-viestit 9-15v |
Vantaa |
07.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
15.06. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.06. |
pk |
TUL:n avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
19.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kolmiloikat |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup piirikisa 1 |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
27.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola, Kirkkonummi |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
28.06. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen kansainväliset Masters-kilpailut |
Helsinki |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
20.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
20.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Helsinki Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
31.07. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Vuosaari Games Lisälaji |
Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
29.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikat |
Helsinki |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.08. |
seuracup |
SeuraCup II-osakilpailu |
Veikkola |
05.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
13.08. |
pk |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
17.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.08. |
kans |
Eltsun kansalliset |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
22.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen 2. viikkokisa |
Kirkkonummi |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.-28.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 9-13v |
Vantaa |
21.08. 23:59 | - | |
30.-31.08. |
am |
Aluemestaruusviestit - Etelä ja Kaakko |
Helsinki |
26.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup A-finaali |
Veikkola |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup C-finaali |
Vantaa |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Superfinaali |
Espoo |
31.08. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
01.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.09. |
pk |
HKV Nappulamestaruuskisat |
Helsinki |
05.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.09. |
pk |
HKV avoimet nappulakisat |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton juoksutapahtuma |
Espoo |
17.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
19.09. |
pk |
Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 2 |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
HOU:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Espoo |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Kirkkonummen kunnan Avoimet mestaruukilpailut |
Veikkola |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
NÅID F/P mångkamp 2 |
Esbo |
20.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskilpailut |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Pääkaupunkijuoksu |
Helsinki |
- | - | |
28.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.10. |
pk |
58-Syysmoukari |
Vantaa |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.09. 23:59 | - | |
08.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
15.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
12.10. 23:59 | - | |
23.10. |
pk |
Helsinki Syys Maraton HSM |
Helsinki |
23.10. 23:59 | - | |
29.10. |
pk |
Tarmon kymppi |
Helsinki |
28.10. 23:59 | - | |
29.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
12.11. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
16.11. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
14.11. 23:59 | - | |
18.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.11. |
halli |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
16.11. 23:59 | - | |
25.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
30.11. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
01.12. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.12. |
pk |
XMAS Run |
Helsinki |
- | - | |
04.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
30.11. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
02.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.12. |
pk |
Starttikisa |
Helsinki |
08.12. 23:59 | - | |
10.12. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
14.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
11.12. 23:59 | - | |
15.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
14.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
15.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
20.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
11.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
11.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
200m hallikisat |
Helsinki |
12.01. 23:59 | - | |
17.01. |
halli |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit |
Helsinki |
10.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
15.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.01. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
21.01. 23:59 | - | |
25.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
25.01. 23:59 | F | |
28.-29.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
24.01. 23:59 | F | |
28.-29.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
24.01. 23:59 | F | |
01.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
05.02. |
halli |
Arena kävelyt |
Espoo |
31.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Avoimet aitajuoksukilpailut |
Helsinki |
01.02. 23:59 | F | |
08.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
05.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
07.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.02. |
pk |
HKV:n pituus ja loikkakisa |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
18.02. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
18.02. 23:59 | - | |
22.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.02. |
pk |
Urhea Para Cup 2023 |
Helsinki |
18.02. 23:59 | - | |
25.02. |
halli |
Avoimet nuorten aluehallit ja Leppävaaran Sisun 100 v. juhlakilpailu |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.03. |
pk |
Seiväskisa |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
08.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
05.03. 23:59 | - | |
08.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
08.03. 23:59 | - | |
15.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.03. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikkakisa |
Helsinki |
14.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue |
Vantaa |
14.03. 23:59 | - | |
18.03. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
18.03. 23:59 | - | |
18.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
15.03. 23:59 | - | |
18.-19.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit |
Helsinki |
15.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
22.03. 23:59 | - | |
25.03. |
pk |
Urhea Para Cup 2023/2 |
Helsinki |
18.03. 23:59 | - | |
29.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.04. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
30.03. 23:59 | - | |
05.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.04. |
pm |
Helsyn 9-15v pm-maantiejuoksut |
Vantaa |
16.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
19.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Hanikan Kevätmaastot |
Espoo |
16.04. 23:59 | - | |
22.04. |
maantie |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
25.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
25.04. 23:59 | - | |
03.05. |
pk |
Helsyn maastojuoksun pm-kilpailut |
Helsinki |
01.05. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Flying Finns Junnumaastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
SAUL SM-maastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.05. 23:59 | F | |
06.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
SM |
SM-Maastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
11.05. 23:59 | F | |
14.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
11.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.05. |
ak |
Tour de Hammer |
Vantaa |
15.05. 23:59 | F | |
20.05. |
pk |
Nuorten Kultainen Keihäs |
Vantaa |
15.05. 23:59 | F | |
20.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | F | |
21.05. |
pm |
Helsyn pm-ottelut 9-15v |
Vantaa |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Hiekkaharjun Vitonen |
Vantaa |
17.05. 23:59 | F | |
22.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
24.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
18.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
24.05. 23:59 | F | |
27.05. |
pk |
Naisten Kymppi |
Helsinki |
- | - | |
28.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
30.05. |
pk |
400 m juoksupäivä |
Helsinki |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
VeVe-kisat 1 |
Veikkola, Kirkkonummi |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Rimaralli 1 |
Espoo |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
31.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Espoo kävelyt |
Espoo |
31.05. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikat |
Helsinki |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
maantie |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
10.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
05.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2 |
Espoo |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Helsyn pm-viestit 9-15 v |
Kirkkonummi |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
kans |
Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
07.06. 23:59 | E | |
12.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
13.-14.06. |
pk |
12. Maken ottelut |
Helsinki |
09.06. 23:59 | F | |
14.06. |
pk |
Aloittelevien seiväshyppääjien kilpailu |
Vantaa |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
ak |
Leppävaaran Sisun 100-v. juhlakilpailu |
Espoo |
09.06. 23:59 | - | |
16.06. |
maantie |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
18.06. |
pk |
Varjokymppi |
Helsinki |
- | - | |
21.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola seuracupin piirikisa 1 |
Helsinki |
18.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola, Kirkkonummi |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.06. |
pk |
Estejuoksukisa |
Helsinki |
25.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
05.07. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
02.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Hiekkaharjun kymppitonni |
Vantaa |
04.07. 23:59 | F | |
12.07. |
pk |
Nuorten EM-kilpailut, testikilpailu |
Espoo |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Jätkäsaari |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Lauttasaari |
12.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Pirkkola |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Herttoniemi |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Hyppycup |
Helsinki |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Munkkiniemi |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
pk |
Kiekkokisa |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Laajasuo, Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
maantie |
Helsinki Twilight Run and Walk |
Helsinki |
- | - | |
31.07. |
pk |
Junnujen seiväskisa |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
27.07. 23:59 | F | |
02.08. |
pk |
Aloittelevien seiväshyppääjien kilpailu |
Vantaa |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Hiekkaharjun estejuoksut |
Vantaa |
27.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.08. |
pk |
Eltsun junnukisat |
Helsinki |
02.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu |
Vantaa |
04.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
07.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
16.08. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
10.08. 23:59 | - | |
17.08. |
ak |
Eltsun Kansalliset |
Helsinki |
15.08. 23:59 | F | |
17.08. |
pk |
Eltsun kansallisten lisälaji |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
maantie |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
20.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
17.08. 23:59 | F | |
22.08. |
pk |
Espoo Sprintit |
Espoo |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
HKVn Nappulamestaruuskisat |
Helsinki |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
20.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Helsyn Junnuhuipentuman lisälajit |
Espoo |
23.08. 23:59 | - | |
26.-27.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 9-13v |
Espoo |
23.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa 2 |
Helsinki |
27.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
29.08. |
pk |
VeVe-kisat 2 |
Veikkola, Kirkkonummi |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
27.08. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
HKVn Nappulamestaruuskisat 2. päivä |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
03.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa |
Helsinki |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
07.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
VeVe-kisat 3 |
Veikkola, Kirkkonummi |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton juoksutapahtuma |
Espoo |
16.09. 23:59 | - | |
16.09. |
maantie |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
16.09. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 2/2 |
Espoo |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
58-Syysmoukari ja painonheitto |
Vantaa |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
NÅID F/P mångkamp 2 |
Helsingfors |
13.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Helsingin yläkoulujen (HOU) yleisurheilumestaruuskilpailut |
Helsinki |
14.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.09. |
pk |
Kirkkonummen kunnan Avoimet mestaruukilpailut |
Veikkola |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Avoimet Tapanilan Erän mest.kilpailut 2023 - 90v-juhlakilpailu |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
maantie |
Pääkaupunkijuoksu |
Helsinki |
24.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
27.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
27.09. 23:59 | F | |
30.09. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | F | |
03.10. |
pk |
Pomppu-Ukkojen kuula |
Helsinki |
- | - | |
04.10. |
pk |
Junnujen Syysmoukari |
Vantaa |
01.10. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
11.10. 23:59 | - | |
07.10. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu KILPAILU PERUTTU |
Veikkola, Kirkkonummi |
05.10. 23:59 | - | |
07.10. |
maantie |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
09.10. |
pk |
Juha Kylänpää 60 vuotta juhlakisat - Kylis 60v |
Vantaa |
06.10. 23:59 | - | |
14.10. |
pk |
SAUL SM-maraton |
Vantaa |
30.09. 23:59 | - | |
14.10. |
SM |
SM-maraton |
Vantaa |
07.10. 23:59 | B | |
14.10. |
pk |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
14.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
11.10. 23:59 | F | |
28.10. |
maantie |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
15.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.11. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.11. |
maantie |
Stadium Night Run |
Helsinki |
- | - | |
19.11. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
16.11. 23:59 | - | |
22.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.11. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 1. osakilpailu |
Helsinki |
29.11. 23:59 | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kilpailut |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Starttikisa |
Helsinki |
07.12. 23:59 | - | |
11.12. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
10.12. 23:59 | - | |
13.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
10.12. 23:59 | - | |
13.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.12. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 2. osakilpailu |
Helsinki |
17.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.01. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 1000 metriä |
Espoo |
04.01. 23:59 | - | |
10.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
07.01. 23:59 | - | |
10.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.01. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 3. osakilpailu |
Helsinki |
10.01. 23:59 | - | |
13.01. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
17.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.01. |
halli |
VU:n talvihallit |
Helsinki |
19.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.01. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 4. osakilpailu |
Helsinki |
24.01. 23:59 | - | |
27.-28.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
23.01. 23:59 | F | |
27.-28.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
23.01. 23:59 | F | |
28.01. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 1 lisälaji |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
03.02. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 2 lisälaji |
Helsinki |
31.01. 23:59 | - | |
03.-04.02. |
halli |
Helsyn nuorten hallimoniottelut |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
04.02. |
halli |
Arena kävelyt, ja Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 1500 metriä |
Espoo |
31.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Aitajuoksukisat |
Helsinki |
01.02. 23:59 | F | |
04.02. |
pk |
Aitajuoksukisojen lisälaji |
Helsinki |
01.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Seiväskisa |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
11.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
06.02. 23:59 | - | |
12.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.02. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 5. osakilpailu |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
12.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.02. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 6. osakilpailu |
Helsinki |
28.02. 23:59 | - | |
02.03. |
halli |
Paran TalviCup |
Espoo |
25.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 2000 metriä |
Espoo |
29.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
29.02. 23:59 | - | |
06.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
03.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.03. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
01.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.03. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 7. osakilpailu |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
16.03. |
am |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue |
Vantaa |
12.03. 23:59 | - | |
16.03. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
12.03. 23:59 | - | |
16.03. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
16.-17.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
27.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.04. |
halli |
Paran TalviCup |
Espoo |
31.03. 23:59 | - | |
07.04. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 3000 metriä |
Espoo |
04.04. 23:59 | - | |
08.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Helsinki |
07.04. 23:59 | - | |
11.04. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 8. osakilpailu |
Helsinki |
10.04. 23:59 | - | |
14.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM 2024 |
Helsinki |
- | - | |
17.04. |
pm |
Helsyn 9-15v pm-maantiejuoksut ja katumaili |
Vantaa |
14.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
25.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pm |
Helsyn pm-maastot |
Vantaa |
29.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
02.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
07.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
07.05. 23:59 | - | |
09.05. |
ak |
Tour de Hammer |
Vantaa |
05.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
11.05. |
kans |
Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
06.05. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
12.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
08.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Nuorten Kultainen Keihäs |
Vantaa |
13.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | F | |
18.05. |
kävely |
Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt |
Espoo |
15.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
19.05. |
pm |
Helsyn pm-ottelut 9-15v |
Espoo |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
16.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Myyrmäen seiväskisa |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Veve-kisa 1 |
Veikkola |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pk |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
23.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
26.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue |
Helsinki |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
24.05. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
28.05. |
ak |
Uusimaa GP 1/4 |
Vantaa |
25.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Rimaralli 1 |
Espoo |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
29.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
05.06. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
ak |
Eltsu Junior GP |
Helsinki |
02.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.-09.06. |
ak |
Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut |
Helsinki |
06.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
10.06. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
11.06. |
pk |
Veve-kisa 2 |
Veikkola |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
kävely |
Aluemestaruus ratakävelyt |
Vantaa |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I.osakilpailu |
Vantaa |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
ak |
Avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
15.07. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
28.07. |
pk |
Harri Mannermaan 65v-juhlajuoksu |
Vantaa |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.07. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
26.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.07. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
27.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.-04.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T 14-15 |
Helsinki |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
13.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup piirikisa 2 |
Espoo |
09.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
16.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
kans |
Eltsun kansalliset |
Helsinki |
17.08. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
26.08. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
31.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup C-finaali |
Vantaa |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.09. |
pm |
Helsyn Junnuottelut 2 9-11 v. |
Helsinki |
16.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton |
Espoo |
21.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pm |
Helsyn pm-ottelut II 12-13v |
Vantaa |
18.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.09. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
26.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.09. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
26.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.10. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.10. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.11. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
14.11. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |