Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 17.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 15.07. | E |
ti 18.07. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 15.07. | F |
ke 19.07. | GP | Lappeenranta Motonet GP | Lappeenranta | 12.07. | C |
ke 19.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga | Kauhajoki | 17.07. | - |
to 20.07. | kans | Karhulan kansalliset | Kotka | 17.07. | F |
pe-su 21.-23.07. | ak | Lohja Junior Games 2023 | Lohja | 19.07. | - |
pe 21.07. | ak | Lohja Junior Games 2023 - Lisälajit | Lohja | 19.07. | F |
pe 21.07. | ak | Mikkeli Games | Mikkeli | 17.07. | F |
la 22.07. | ak | Kiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailut | Kiuruvesi | 17.07. | - |
la 22.07. | kans | Kiuruvesi Games/ Kiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailut | Kiuruvesi | 17.07. | F |
su 23.07. | ak | Pohjan Koitokset | Rovaniemi | 17.07. | - |
ti 25.07. | ak | Ilmajoki Games 3, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga | Kurikka, yleisurheilukenttä | 24.07. | - |
ti 25.07. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 22.07. | F |
ti-ke 25.-26.07. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14-v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Riihimäki | 22.07. | - |
ke 26.07. | po | DT 1500m Hinder | Mariehamn | - | - |
to-su 27.-30.07. | SM | Kalevan kisat | Lahti | 19.07. | - |
la 29.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km | Hämeenlinna | 28.07. | - |
la 29.07. | maantie | Helsinki Twilight Run and Walk | Helsinki | - | - |
ma 31.07. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 28.07. | - |
ma 31.07. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu | Sastamala | 28.07. | - |
ma 31.07. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 28.07. | - |
ma 31.07. | seuracup | Pohjola Seuracupin HämSY:n 2. divisoonan toinen osakisa | Urjala | 29.07. | - |
ti-ke 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Vantaa | 27.07. | F |
ti 01.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 30.07. | - |
ti 01.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2. osakilpailu | Alavus | 31.07. | - |
ti 01.08. | seuracup | Seuracup | Ylivieska | 28.07. | - |
ti 01.08. | seuracup | Pohjola föreningscup deltävling 2 | Vasa | 30.07. | - |
ke 02.08. | po | 17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Forssa | 30.07. | - |
ke 02.08. | kans | Äänekoski Games | Äänekoski | 31.07. | F |
pe-su 04.-06.08. | SM | SM-kilpailut P/T 14-15 | Imatra | 27.07. | - |
su 06.08. | am | Aluemestaruus Viestit | Oulu | 03.08. | - |
ma 07.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 03.08. | - |
ma 07.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko | Laitila | 03.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Mikkeli / Ristiina | 04.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu Uudy | Riihimäki | 05.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Vantaa | 04.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 04.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit | Raisio | 04.08. | - |
ti 08.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 06.08. | - |
ti 08.08. | ak | GIF:n aluekilpailut | Kokkola | 06.08. | - |
ti 08.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 06.08. | - |
ti 08.08. | GP | Motonet GP | Tampere | 01.08. | C |
ke 09.08. | seuracup | Seuracup 2 KeSy | Jyväskylä | 06.08. | - |
ke 09.08. | ak | Tilastopajacup 6 | Turku | 06.08. | F |
ke 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu Pohjois-Savo | Varkaus | 06.08. | - |
ke 09.08. | po | Ungdomsserien omgång 4 | Mariehamn | - | - |
ke 09.08. | po | Distriktstävling | Mariehamn | - | - |
pe-su 11.-13.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Kuortane | 03.08. | - |
la 12.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään kymppi ja lasten minimaratoni) | Pyhtää | 06.08. | - |
ti 15.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2 | Helsinki | 12.08. | F |
to 17.08. | ak | Eltsun Kansalliset | Helsinki | 15.08. | F |
pe-la 18.-19.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 19.08. | maantie | Helsinki Marathon | Helsinki | - | - |
la-su 19.-20.08. | SM | SM-moniottelut T/P15-14 | Saarijärvi | 11.08. | - |
la-su 19.-20.08. | SM | SM-moniottelut M/N22-19-17 | Äänekoski | 11.08. | - |
la 19.08. | ak | Kälviä Games | Kälviä | 15.08. | - |
la 19.08. | ak | Elokuun kisat | Kemi | 15.08. | F |
la 19.08. | ak | Juvan urheilukentän vihkiäiskilpailut | Juva | 16.08. | - |
su 20.08. | ak | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 13.08. | F |
su 20.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 17.08. | F |