Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Näytä piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<<
Heinäkuu 2023
>>
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
26
1
2
27
3
4
5
6
7
8
9
28
10
11
12
13
14
15
16
29
17
18
19
20
21
22
23
30
24
25
26
27
28
29
30
31
31
Elokuu 2023
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
31
1
2
3
4
5
6
32
7
8
9
10
11
12
13
33
14
15
16
17
18
19
20
34
21
22
23
24
25
26
27
35
28
29
30
31
Syyskuu 2023
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
35
1
2
3
36
4
5
6
7
8
9
10
37
11
12
13
14
15
16
17
38
18
19
20
21
22
23
24
39
25
26
27
28
29
30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Sijainti
Ilm. päättyy
WA
ti 23.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
20.05.
F
ke 24.05.
po
Ungdomsserien omgång 1
Mariehamn
-
-
la 27.05.
maantie
Helsinki Spring Marathon HSM
Helsinki
18.05.
-
su 28.05.
ak
Hiirenkorvakisat
Rovaniemi
21.05.
-
su 28.05.
maantie
Lahtijuoksu
Lahti
-
-
su 28.05.
kans
Toukokuun Kisat
Helsinki
25.05.
-
su 28.05.
ak
26. Kirkon vaiheill -kisat
Nakkila
26.05.
F
su 28.05.
am
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
Helsinki
25.05.
-
ti 30.05.
ak
Ikaalisten Aluekisa
Ikaalinen
27.05.
-
ke 31.05.
ak
Hyvinkään aluekisat
Hyvinkää
28.05.
F
ke 31.05.
ak
Tilastopajacup 1
Turku
28.05.
F
to 01.06.
kans
Marskin kisat
Lappeenranta
26.05.
E
su 04.06.
ak
PKO Games
Joensuu
30.05.
F
su 04.06.
ak
Parkano Games
Parkano
01.06.
F
ti 06.06.
ak
Tilastopajacup 2
Turku
03.06.
E
ke 07.06.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
30.05.
C
to 08.06.
ak
Paimion Rata ja Kenttä 2023
Paimio
05.06.
F
to 08.06.
kans
Tampereen yu mestaruuskilpailut
Tampere
04.06.
-
to 08.06.
ak
Mikkeli avoin ABC2 kilpailu
Mikkeli
05.06.
-
la 10.06.
maantie
Helsinki Half Marathon
Helsinki
-
-
la-su 10.-11.06.
ak
Porin Yleisurheilu Games
Pori
07.06.
F
la-su 10.-11.06.
ak
Olli Teijonmaan muistokisa
Savonlinna
05.06.
F
la 10.06.
ak
Iin kisat
Ii
05.06.
-
la 10.06.
maantie
XL Västilän maraton ja puolimaraton
Orivesi
07.06.
-
la 10.06.
ak
Toholammin kentän avajaiskisat
Toholampi
06.06.
F
su 11.06.
kans
Alavuden Kansalliset
Alavus
09.06.
F
su 11.06.
kans
Espoo Liikkuu Games
Espoo
07.06.
E
su 11.06.
ak
Kaarinan Aluekilpailu
Kaarina
07.06.
F
ti 13.06.
iaaf
Paavo Nurmi Games
Turku
31.05.
A
ti 13.06.
ak
GIF:n aluekilpailut
Kokkola
11.06.
-
ke 14.06.
po
Distriktstävling
Mariehamn
-
-
ke 14.06.
ak
Leppävaaran Sisun 100-v. juhlakilpailu
Espoo
09.06.
-
ke 14.06.
po
Ungdomsserien omgång 2
Mariehamn
-
-
to 15.06.
ak
YAG Junior GP
Nurmijärvi
12.06.
F
pe-su 16.-18.06.
ak
Youth Athletics Games
Nurmijärvi
06.06.
-
pe 16.06.
maantie
Helsinki Central Park Run
Helsinki
-
-
la 17.06.
maantie
Vieskamaraton
Ylivieska
14.06.
-
la 17.06.
EA
World Athletics Continental Tour Silver - 84. Kuortane Games 2023
Kuortane
11.06.
B
su 18.06.
ak
Eeles Games
Akaa, Viiala
16.06.
-
ti 20.06.
seuracup
Pohjola Seuracup I.osakilpailu
Oulu
18.06.
-
ti 20.06.
seuracup
Pohjola seuracup 1.osa - UUDY
Janakkala
18.06.
-
ti 20.06.
ak
Hyvän Tuulen Kisat 1
Helsinki
17.06.
F
ti 20.06.
seuracup
Etelä-Savon Seuracup piirin 1.osakilpailu
Savonlinna
17.06.
-
ti 20.06.
seuracup
Pohjola seuracup - piirikisa 1/2
Lapua
17.06.
-
ti 20.06.
seuracup
Pohjola seuracup I-osakilpailu
Kalajoki
18.06.
-
ke 21.06.
ak
Harju Cup 2
Jyväskylä
18.06.
F
ke 21.06.
seuracup
Pohjola seuracupin piirikisa 1
Helsinki
18.06.
-
ke 21.06.
seuracup
Pohjola Seuracupin Pohjois-Karjalan 1. osakilpailu
Joensuu
18.06.
-
ke 21.06.
seuracup
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu
Valkeakoski
19.06.
-
ke 21.06.
seuracup
Pohjola seuracup 1.osa KymY/LaSY/EKY
Kotka
19.06.
-
ke 21.06.
seuracup
Pohjola SeuraCup I
Lapinlahti
15.06.
-
ke 21.06.
ak
Tilastopajacup 3
Turku
18.06.
F
ke 21.06.
seuracup
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu
Hämeenlinna
19.06.
F
ke 21.06.
seuracup
NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1
Borgå - Porvoo
18.06.
-
ke 21.06.
seuracup
POHJOLA Föreningscup, deltävling 1
Nedervetil / Alaveteli
18.06.
F
to 22.06.
ak
Pohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailu
PUDASJÄRVI
18.06.
-
pe 23.06.
ak
Posion juhannuskilpailut
Posio
21.06.
-
pe 23.06.
ak
Ikaalisten Juhannuskisat
Ikaalinen
20.06.
F
pe 23.06.
kans
Keuruun 56. Juhannuskisat
Keuruu
18.06.
F
su 25.06.
kans
Saarijärven 87. Juhannuskisat
Saarijärvi
20.06.
F
ma 26.06.
ak
Lival-Games
Kerava
24.06.
F
© Amptech Oy 2005-2024