Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 26.07. | am | Sisu- ja aluemestaruuskävelyt | Kauhava | 22.07. | - |
ti 26.07. | GP | Motonet GP Jyväskylä | Jyväskylä | 20.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 24.07. | - |
ke 27.07. | po | 17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Uusikaupunki | 24.07. | - |
ke 27.07. | po | Semestersprinten 1 | Mariehamn | - | - |
to 28.07. | ak | Äänekoski Games, PERUTTU | Äänekoski | 24.07. | - |
to 28.07. | ak | Seurayhtymän Juhlakilpailu 2 | Kaarina | 24.07. | - |
la 30.07. | ak | Heinolan kaupunkipuistojuoksu | Heinola | - | - |
la 30.07. | ak | Koski-Vähälän Karjasut | Ylivieska | 29.07. | - |
la 30.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi | Hämeenlinna | 29.07. | - |
su 31.07. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 26.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 29.07. | - |
ma-ti 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 29.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 28.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Suomussalmi | 01.08. | - |
ti 02.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 31.07. | - |
ke 03.08. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 31.07. | - |
ke 03.08. | po | Ungdomsserien omgång 5 | Mariehamn | - | - |
to-su 04.-07.08. | SM | Kalevan Kisat | Joensuu | 27.07. | - |
to 04.08. | seuracup | Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY | Lahti | 01.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | SeuraCup II-osakilpailu | Veikkola | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu | Sastamala | 05.08. | - |
ma 08.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 3 | Seinäjoki | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Sipoo/Sibbo | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup 2, Pohjoislohko | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Föreingscupen deltävling 2 | VASA | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Hyvinkää | 06.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | SeuraCup II | Saarijärvi | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II, ykköslohko 9v lajit | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Lapinlahti | 04.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II Etelälohko, 9v lajit | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, Etelälohko | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Ilmajoki | 08.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup piiirikisa II | Veteli | 05.08. | - |
ke 10.08. | ak | Kipinän aluekilpailut | Kajaani | 06.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Lempäälä | 04.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut P/T 15-14 | Nurmijärvi | 05.08. | - |
la 13.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) | Pyhtää | 08.08. | - |
ti 16.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2 | Helsinki | 13.08. | - |
to 18.08. | kans | Eltsun kansalliset | Helsinki | 15.08. | - |
pe-la 19.-20.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 20.08. | SM | SM-maraton | Turku | 12.08. | - |
la 20.08. | am | 13 v. Aluehuipentuma, lounainen alue | Kaarina | 17.08. | - |
la 20.08. | ak | Kälviän Kisat | Kokkola | 17.08. | - |
la 20.08. | ak | Iin kisat | Ii | 16.08. | - |
su 21.08. | ak | Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v | Jyväskylä | 17.08. | - |
su 21.08. | ak | Mikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisa | Mikkeli | 17.08. | - |
ma 22.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 4 | Seinäjoki | 19.08. | - |
ti 23.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 20.08. | - |
ke 24.08. | GP | Motonet GP Lappeenranta | Lappeenranta | 18.08. | - |
pe-su 26.-28.08. | SM | SM-kilpailut 22-19 | Vaasa Vasa | 18.08. | - |
la 27.08. | maantie | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |