Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 11.07. | pk | KEV-heittokisa | Kuusamo | 10.07. | - |
ma 11.07. | pk | PK viikkokisat | Leppävirta | - | - |
ti-ke 12.-13.07. | am | Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue | Riihimäki | 09.07. | - |
ti 12.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 09.07. | - |
ti 12.07. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 11.07. | - |
ti 12.07. | pk | Piirikunnalliset | Kurikka | 11.07. | - |
ti-ke 12.-13.07. | pm | HämSY:n M/N pm-kilpailut | Ikaalinen | 08.07. | - |
ke 13.07. | pk | Polvijärven kuukausikisat | Polvijärvi | 11.07. | - |
ke 13.07. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 12.07. | - |
ke 13.07. | pk | Paunu Games III | Jämsä | 10.07. | - |
ke 13.07. | pk | Suonenjoen Vasaman polkujuoksut | Suonenjoki | 10.07. | - |
ke 13.07. | pk | Virkiän myötätuulisprintit | Lapua | 11.07. | - |
ke 13.07. | pk | Junnukisat | Lieksa | 12.07. | - |
ke 13.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 13.07. | pk | LUM Kesäkisa 3 | Lappeenranta | 12.07. | - |
ke 13.07. | pk | Tarmon nuorisokilpailut | Hämeenlinna | 11.07. | - |
ke 13.07. | pm | Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä) | Laitila | 08.07. | - |
ke 13.07. | pk | Elli-kisat | Juuka | 11.07. | - |
ke 13.07. | pk | DT i Nedervetil | Nedervetil / Alaveteli | 11.07. | - |
ke 13.07. | pk | Pole Vault Kalajoki | Kalajoki | 11.07. | - |
to 14.07. | pk | 9-13 v. ottelut | Ristiina | 12.07. | - |
to 14.07. | pk | Pyhäjärvi Games | Eura | 13.07. | - |
to 14.07. | pk | Metalli Cup 2 | Tornio | 11.07. | - |
to 14.07. | pk | Fyrrypinkaasut | vähäkyrö | 13.07. | - |
to 14.07. | pk | Ratakymppi | Forssa | 12.07. | - |
to 14.07. | pk | Mahdin kisat | Maaninka | 11.07. | - |
to 14.07. | pk | OK Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 12.07. | - |
pe-la 15.-16.07. | ak | Klaukkala Games | Nurmijärvi | 13.07. | - |
pe 15.07. | pk | Heittokisa | Iisalmi | 14.07. | - |
la-su 16.-17.07. | ak | Kouvola Junior Games | Kouvola | 11.07. | - |
la 16.07. | ak | Siilinjärvi Games | Siilinjärvi | 11.07. | - |
la 16.07. | maantie | Hamina Tattoojuoksu | Hamina | 13.07. | - |
la 16.07. | pk | Avoimet kisat ja Posion Pitäjänmestaruuskisat | Posio | 14.07. | - |
la 16.07. | pk | Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut | Kuopion Muuruvesi | - | - |
la 16.07. | pk | Timon ja Sepon lenkki | Vieremä | 14.07. | - |
la-su 16.-17.07. | pm | Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut | Pudasjärvi | 13.07. | - |
la 16.07. | pk | Seppo Välimäki -aluekisat | Noormarkku | 14.07. | - |
la 16.07. | pk | Knattestafett DM och stafett DM HD17 | Uusikaarlepyy | 13.07. | - |
la 16.07. | pk | 48 Pentin olympialaiset | Saarijärvi | 15.07. | - |
la 16.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 13.07. | - |
la 16.07. | pk | Ivar Wilskman Heitot | Töysä | 13.07. | - |
la 16.07. | am | Am-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Nurmijärvi | 13.07. | - |
su 17.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailu | Kauhajoki | 15.07. | - |
su 17.07. | pk | Kipinän Kisat | Lohja, Nummi | 14.07. | - |
su 17.07. | pk | Naantalin Aurinkokisat | Naantali | 13.07. | - |
su 17.07. | pm | Avoimet pm esteet | Naantali | 13.07. | - |
su 17.07. | pk | Alavieska-viikon kilpailut | Alavieska | 15.07. | - |
su 17.07. | pk | Varstakisat | Urjala | 15.07. | - |
su 17.07. | pk | Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut | Ylöjärvi | 15.07. | - |
ma 18.07. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma-ti 18.-19.07. | pk | Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs | Riihimäki | 16.07. | - |
ma 18.07. | pk | Karhunmäen kisat | Joensuu | 16.07. | - |
ma 18.07. | pk | Heittokisat | Tyrnävä | 16.07. | - |
ma 18.07. | pk | Peukku-kisa Lehtimäki | Alajärvi | 16.07. | - |
ma 18.07. | pk | Pk viikkokilpailu | Leppävirta | - | - |
ti-ke 19.-20.07. | pk | Matalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiaille | Tampere | 17.07. | - |
ti 19.07. | pk | Kultajousi kuukausikisat 3/4 | Kuopio | 17.07. | - |
ti 19.07. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 16.07. | - |
ti 19.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailu | Ilmajoki | 18.07. | - |
ti 19.07. | pk | Ilmajoki Games, 9. ja 11v. lajit | Ilmajoki | 18.07. | - |
ti-ke 19.-20.07. | pm | HämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisat | Tampere | 16.07. | - |
ti 19.07. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 18.07. | - |
ti 19.07. | pk | Heinäkuun heitot ja hölkät | Parkano | 17.07. | - |
ti-ke 19.-20.07. | pm | Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N | Kankaanpää | 16.07. | - |
ti 19.07. | pk | Aikuisurheilijoiden kisat ja 19-sarjan seiväs | Turku | 17.07. | - |
ti 19.07. | pk | Tiistaikisa IV | Oulu | 17.07. | - |
ke 20.07. | kans | Karhulan kansalliset | Kotka | 17.07. | - |
ke 20.07. | pk | Motonet-kuukausikisa | Joensuu | 17.07. | - |
ke 20.07. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 17.07. | - |
ke 20.07. | pk | Nummelan Tarmon aluekilpailut | Vihti, Nummela | 18.07. | - |
ke 20.07. | pk | Säästöpankki Games | Kristiinankaupunki | 19.07. | - |
ke 20.07. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 3 | Savonlinna, Kerimäki | 19.07. | - |
ke 20.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 20.07. | pk | DT Nykarleby | Uusikaarlepyy | 18.07. | - |
ke 20.07. | po | Ungdomsserien omgång 4 | Mariehamn | - | - |
ke 20.07. | pk | Akilles mästerskap 1 - Akilleen mestaruuskisat 1 | Borgå - Porvoo | 16.07. | - |
ke 20.07. | pk | Kiekkokisa junnuille | Ähtäri | 19.07. | - |
ke 20.07. | pk | Chydeniuksen kymppi | Kokkola | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | 46:e Jakob Marathon | Jakobstad | 17.07. | - |
to 21.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Seurakisat | Hämeenlinna | 18.07. | - |
to 21.07. | pk | Häme Games lisälaji M19 110m aj | Riihimäki | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Ghost Investor Double 1 | Raasepori/Karjaa | 19.07. | - |
to 21.07. | pm | Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 | Kouvola / Kuusankoski | 18.07. | - |
to 21.07. | pk | K-Marketin kisat | Joensuu | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Vedon kisat | Lapinlahti | 19.07. | - |
to 21.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Peukku-kisat | Soini | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Sisulisät | Orivesi | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Kaavin Kaiun seiväs- ja kiekkokilpailu | Kaavi | 19.07. | - |
to 21.07. | pk | Viispiikkinen Cup IV-osakilpailu | Kyyjärvi | 20.07. | - |
to 21.07. | pk | Kymijoki-Kymppi | Kouvola | 18.07. | - |
to 21.07. | pk | Polvijärvi-päivien Ratakymppi | Polvijärvi | 20.07. | - |
pe-su 22.-24.07. | ak | Janakkala Games | Janakkala | 20.07. | - |
pe 22.07. | pk | Tuisku keihäs kisat | Lieto | 20.07. | - |
la 23.07. | ak | Pohjan Koitokset | ROVANIEMI | 16.07. | - |
la 23.07. | pm | Knattemångkamp | Korsholm | 21.07. | - |
la 23.07. | pm | HämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitot | Tampere | 19.07. | - |
la 23.07. | pk | Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut | Vehmersalmi | - | - |
la 23.07. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 21.07. | - |
la 23.07. | pk | Polvijärvi-päivien hyppykisat | Polvijärvi | 21.07. | - |
la 23.07. | pk | Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut | KuhmoInen | 20.07. | - |
la 23.07. | pk | Ghost Investor Double 2 | Raasepori/Karjaa | 21.07. | - |
la-su 23.-24.07. | am | Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY) | Vaasa | 20.07. | - |
su 24.07. | pk | Pyrinnön seiväskisa | Oulu | 21.07. | - |
su 24.07. | pk | Sorsakosken kuularingin vihkiäiskilpailu | Leppävirran Sorsakoski | - | - |
su 24.07. | pk | Kaupunginmestaruuskisat | Lieksa | 23.07. | - |
su 24.07. | pk | Hannun heittokilpailut | Varpaisjärvi | 20.07. | - |
su 24.07. | pk | Katajan heittokisat | Joensuu | 21.07. | - |
su 24.07. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 21.07. | - |
su 24.07. | pk | Sisulisähuipentuma ja sisulisäviestit | KEMI | 20.07. | - |
ma 25.07. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 25.07. | pk | VarkKV tuloskisa 3 | Varkaus | 22.07. | - |
ma 25.07. | pk | Kansalliset aikuisurheilijoiden Töysän Korppukisat | Töysä | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | Ratakusiaiset | Lieto | 22.07. | - |
ma 25.07. | pk | Alavuden nuorisokisat | Alavus | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | DT i Malax | Malax | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | KePY:n juoksu-cup Kokkola 800m | Kokkola | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | Viikkokilpailijat ja aukuisten om kilpailut | Leppävirta | - | - |
ti 26.07. | pk | Motonet GP Jyväskylä - lisälajit | Jyväskylä | 20.07. | - |
ti 26.07. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 | Kouvola/Inkeroinen | 19.07. | - |
ti 26.07. | pk | Urheilukoulun viikkokisa | Jokioinen | 25.07. | - |
ti 26.07. | pk | Avoimet pm-kilpailut osa 2 Parikkala | Parikkala | 22.07. | - |
ti 26.07. | pk | Seiväskisa | Turku | 24.07. | - |
ti 26.07. | GP | Motonet GP Jyväskylä | Jyväskylä | 20.07. | - |
ti 26.07. | am | Sisu- ja aluemestaruuskävelyt | Kauhava | 22.07. | - |
ti 26.07. | pk | UrjU:n mestaruuskisat | Urjala | 24.07. | - |
ti 26.07. | pk | Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 | Porvoo - Borgå | 22.07. | - |
ti 26.07. | pk | Kesport-kilpailut | Iisalmi | 22.07. | - |
ti 26.07. | pk | Metsolan heittokisat | Mikkeli | 25.07. | - |
ti 26.07. | pk | Moukarikisat | Alavieska | 24.07. | - |
ti 26.07. | pk | Tuloskisat | Liminka | 24.07. | - |
ti 26.07. | pk | Seiväskisa | Raahe | 23.07. | - |
ke 27.07. | pk | Rastin päiväkisat | Suomussalmi | 27.07. | - |
ke 27.07. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 26.07. | - |
ke 27.07. | po | 17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Uusikaupunki | 24.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | pm | Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15 piirihuipentuma | Mikkeli | 24.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 24.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | pk | Pohjois-Karjalan 12-15-v.. pm-huipentuma | Joensuu | 23.07. | - |
ke 27.07. | pk | Reilu Cup 4 | Lahti | 23.07. | - |
ke 27.07. | pk | Iitti-hölkkä | Kausala | 25.07. | - |
ke 27.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 27.07. | po | Semestersprinten 1 | Mariehamn | - | - |
ke 27.07. | pk | KEV-heittokisa | Kuusamo | 26.07. | - |
ke 27.07. | pk | Pyrinnön sprintit | Oulu | 26.07. | - |
ke 27.07. | pk | Moukari-ilta | Kauhajoki | 25.07. | - |
to 28.07. | pk | Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu | Hyvinkää | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | Ryskeen kesäcup IV | Tammela | 24.07. | - |
to 28.07. | pk | Vesan kisat | Raahe | 25.07. | - |
to 28.07. | pk | LeKi YU:n viikkokisa IV | Lempäälä | 27.07. | - |
to 28.07. | ak | Äänekoski Games, PERUTTU | Äänekoski | 24.07. | - |
to 28.07. | ak | Seurayhtymän Juhlakilpailu 2 | Kaarina | 24.07. | - |
to 28.07. | pk | Toijala Junior Games | Akaa, Toijala | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | Aktia Junior Games del 2 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 25.07. | - |
to 28.07. | pk | DT i Larsmo | Larsmo | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | OK Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | Seiväskilpailut | Ilmajoki | 27.07. | - |
to 28.07. | pk | Kutsukilpailu N seiväs | Jyväskylä | - | - |
to 28.07. | pk | Jopo tuloskisa | Joutsa | - | - |
to 28.07. | pk | Mettäperän lenkki | Muhos | - | - |
pe-su 29.-31.07. | pk | Lohja Junior Games 2022 | Lohja | 27.07. | - |
pe 29.07. | pk | Rimaralli 3 | Espoo | 27.07. | - |
pe 29.07. | pk | Eeron pituushyppy kilpailu | Jalasjärvi | 28.07. | - |
la-ma 30.07.-01.08. | pm | pm sisulisähuipentuma | Raisio | 25.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | pm-sisulisähuipentuma | Jämsä | 25.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | pm-kilpailut:Sisuhuipentuma TP9-15 | Kuortane | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma | Varkaus | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat | Pori | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | KePY piirihuipentuma | Kalajoki | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | Knattefinalen 9-13 år | Närpes | 26.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma | Kempele | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pk | DM 14-15 år | Närpes | 26.07. | - |
la 30.07. | ak | Koski-Vähälän Karjasut | Ylivieska | 29.07. | - |
la 30.07. | ak | Heinolan kaupunkipuistojuoksu | Heinola | - | - |
la 30.07. | pk | Piiriottelu Etelä-Karjala, Kymenlaakso ja Lahti | Lappeenranta | 26.07. | - |
la 30.07. | pk | Elokuun kisat | Kemi | 27.07. | - |
la 30.07. | pk | IKE-hölkkä ja lasten Kids-juoksut | Lokalahti | - | - |
la 30.07. | pk | Arvin Avoimet Aikuisille | LAPPAJÄRVI | 30.07. | - |
la 30.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi | Hämeenlinna | 29.07. | - |
la 30.07. | pk | Helsinki Twilight Run | Helsinki | - | - |
su 31.07. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 26.07. | - |
su 31.07. | pk | Kuohun Tasoittava | Vaajakoski | - | - |
su 31.07. | pk | SAUL kansallinen tuloskisa | Vihti | 29.07. | - |
su 31.07. | pk | Vuosaari Games Lisälaji | Helsinki | 26.07. | - |
ma 01.08. | pk | Elokuun heitot | Lappeenranta (Ylämaa) | 30.07. | - |
ma-ti 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 29.07. | - |
ma 01.08. | pk | Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset | Laihia | 31.07. | - |
ma 01.08. | pk | Antin Areenan Seiväskisa | Kalajoki | 30.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 29.07. | - |
ma 01.08. | pk | Seiväskisa | Seinäjoki | 30.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 28.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | pk | Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 01.08. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Suomussalmi | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Tarmon kisat | Pori | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Piirikilpailu | Kokkola | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Tarmon kisojen viestit | Pori | 02.08. | - |
ke 03.08. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 01.08. | - |
ke 03.08. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Haka juoksee | Valkeakoski | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Borgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 | Borgå - Porvoo | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 03.08. | pk | Heittokilpailut | Kajaani | 29.07. | - |
ke 03.08. | pk | Keihäsmafia cup osakilpailu 3 | Vaasa | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | SiiPon kuukausikisat | Siilinjärvi | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Aikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL) | Kajaani | 28.07. | - |
ke 03.08. | po | Ungdomsserien omgång 5 | Mariehamn | - | - |
ke 03.08. | pk | Fyren games | Korsnäs | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | 100m tuloskisa | Varkaus | 02.08. | - |
to 04.08. | pm | Sisuviestit | Rovaniemi | 31.07. | - |
to-su 04.-07.08. | SM | Kalevan Kisat | Joensuu | 27.07. | - |
to 04.08. | pk | LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 03.08. | - |
to 04.08. | seuracup | Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY | Lahti | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Aikuisurheilijoiden loikat | Helsinki | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | Metalli Cup 3 | Tornio | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Elojuoksut | Alahärmä | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Sisulisät | Orivesi | 02.08. | - |
to 04.08. | pk | Elokuun kisat | Ylivieska | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | PeU:n Elokuun kilpailut | Perniö | 01.08. | - |
la 06.08. | pk | Harjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat | Harjavalta | 01.08. | - |
la 06.08. | pk | Kempele Maraton | Kempele | - | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Kainuun Sisuhuipentuma | Paltamo | 03.08. | - |
la 06.08. | pk | Säkylän 7. Mansikkamaraton | Säkylä | - | - |
la 06.08. | pk | Toivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SM | Kangaslampi | - | - |
la 06.08. | pk | LeKi YU:n moukari | Lempäälä | 05.08. | - |
la 06.08. | pk | Karhu-Hölkkä | Ranua | 05.08. | - |
la 06.08. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 03.08. | - |
su 07.08. | pk | Aluekilpailut | Tarvasjoki/Lieto | 03.08. | - |
su 07.08. | pm | Sisuviestit | Oulu | 05.08. | - |
su 07.08. | pk | Hillamaastot | Ranua | 03.08. | - |
ma 08.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 08.08. | seuracup | SeuraCup II-osakilpailu | Veikkola | 05.08. | - |
ma 08.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 3 | Seinäjoki | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu | Sastamala | 05.08. | - |
ma 08.08. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 4 | Savonlinna, Kerimäki | 07.08. | - |
ma 08.08. | pk | Forssan Salaman Holjat kisat | Forssa | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Tarmon pikajuoksuilta | Hämeenlinna | 06.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup 2, Pohjoislohko | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Sipoo/Sibbo | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Föreingscupen deltävling 2 | VASA | 05.08. | - |
ma 08.08. | pk | Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut | Pudasjärvi | 06.08. | - |
ma-ke 08.-10.08. | pm | Öppna Åländska Mästerskapen | Mariehamn | - | - |
ma 08.08. | pk | Viikkokisat ja aikuisten pm | Leppävirta | 08.08. | - |
ti 09.08. | pk | Raaseporin iltapäivätuulet | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 07.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | SeuraCup II | Saarijärvi | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Hyvinkää | 06.08. | - |
ti-ke 09.-10.08. | pk | Pohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentuma | Joensuu | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Elokuun kisat 1 | Imatra | - | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, Etelälohko | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Lapinlahti | 04.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Ilmajoki | 08.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II, ykköslohko 9v lajit | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II Etelälohko, 9v lajit | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 08.08. | - |
ti 09.08. | pk | Säästöpankin kesäkisat | Urjala | 07.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup piiirikisa II | Veteli | 05.08. | - |
ti 09.08. | pk | Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1 | Pargas/Parainen | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Paunu Games IV | Jämsä | 07.08. | - |
ke 10.08. | pk | Viikkokisa 3 | Virrat | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Seiväskisa | Turku | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 10.08. | ak | Kipinän aluekilpailut | Kajaani | 06.08. | - |
ke 10.08. | pk | Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut | Mänttä-Vilppula | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 08.08. | - |
to-su 11.-14.08. | pk | SAUL SM-yleisurheilu | Pedersöre | - | - |
to 11.08. | pk | Hippokisat | Salo | 08.08. | - |
to 11.08. | pk | Peukkukisa | Töysä | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | Kaavin Kaiun hyppykilpailut | Kaavi | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | OK Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 09.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut P/T 15-14 | Nurmijärvi | 05.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Lempäälä | 04.08. | - |
pe 12.08. | pk | Someron kaupunginmestaruuskisat | Somero | 10.08. | - |
la 13.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) | Pyhtää | 08.08. | - |
la 13.08. | pk | Lasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v. | Heinola | 11.08. | - |
la 13.08. | pk | Raatteen Maraton | Suomussalmi | 13.08. | - |
la 13.08. | pk | Haaga Run | Helsinki | - | - |
la 13.08. | pk | 9 - 13 vuotiaiden moniottelut | PUDASJÄRVI | 09.08. | - |
la 13.08. | pk | Säästöpankin eloheitot | somero | 10.08. | - |
su 14.08. | pk | PaRaS-lenkki | Parikkala | 12.08. | - |
ma 15.08. | pk | Seinäjoen Juniorikilpailut 2 | Seinäjoki | 13.08. | - |
ma 15.08. | pk | Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 13.08. | - |
ma 15.08. | pk | Piirikunnallinen viikkokisa | Leppävirta | - | - |