Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 09.05. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 | Kouvola / Inkeroinen | 02.05. | - |
ma 09.05. | pk | Seuran maastokisat | Lappeenranta | 08.05. | - |
ma 09.05. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 10.05. | pk | Heittokisat | Jyväskylä | 08.05. | - |
ti 10.05. | seura | Seurakisat | Pori | 08.05. | - |
ti 10.05. | pk | Itä-Vantaan maastot 3/3 | Vantaa | 10.05. | - |
ti 10.05. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 09.05. | - |
ti 10.05. | seura | Seurakisat | Vantaa | 10.05. | - |
ti 10.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 10.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ti 10.05. | pk | Myrskyn maastot | Myrskylä | 03.05. | - |
ke 11.05. | seura | Seurakisat | Rauma | - | - |
ke 11.05. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 11.05. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ke 11.05. | seura | Seurakisat | Heinola | 10.05. | - |
ke 11.05. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 10.05. | - |
to 12.05. | pk | Simasprintit | Joensuu | - | - |
to 12.05. | pk | HSL Group moukari 2 | Nurmijärvi | 10.05. | - |
to 12.05. | pk | Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit | Masku | 09.05. | - |
to 12.05. | pk | Pyhäselän kevätkisat | Joensuu | 11.05. | - |
to 12.05. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
to 12.05. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
pe 13.05. | pk | Pyrinnön Seiväskisa | Oulu | 12.05. | - |
pe 13.05. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 12.05. | - |
la 14.05. | maantie | Helsinki City Running Day | Helsinki | - | - |
la 14.05. | pk | ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut | Tammela | - | - |
la 14.05. | pk | Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast | Porvoo - Borgå | 10.05. | - |
la 14.05. | pk | Joensuu Run 2022 | Joensuu | - | - |
la 14.05. | pk | Eero Hosion 80v-Juhlajuoksu | Vantaa | - | - |
la 14.05. | pk | Palkintokeskuksen heittokisat | turku | 10.05. | - |
la 14.05. | pk | Heittokisat | Keitele | 11.05. | - |
la 14.05. | pm | HämSY:n pm-sisulisämaastot | Virrat | 10.05. | - |
la 14.05. | pm | Pm-maastot | Teuva | 10.05. | - |
la 14.05. | pm | Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma | Sastamala | 12.05. | - |
la 14.05. | pm | Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta | Pyhtää | 08.05. | - |
la 14.05. | pm | Sisulisä PM-maastot | Kempele | 08.05. | - |
la 14.05. | pm | Kesyn pm-maastot | Keuruu | 06.05. | - |
la 14.05. | am | Piirin- ja aluemestaruusmaastot | Kempele | 08.05. | - |
la 14.05. | pk | RDS talvisarja - Toukokuun osakilpailu | Rovaniemi | - | - |
la 14.05. | pk | ANMJ-leirikilpailu | Kuortane | - | - |
su 15.05. | pk | Tour de Hammer | Kankaanpää | 10.05. | - |
su 15.05. | pk | Vilpas Track Games | Salo | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Keihään lajipäivä | Luumäki | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Kevät Moukari kisat | Töysä | 13.05. | - |
su 15.05. | pk | KieKuMo 1 | Virrat | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Seuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSU | Espoo | 10.05. | - |
su 15.05. | pk | Seiväskauden avauskisa | Kuortane | 13.05. | - |
ma 16.05. | pk | Lilla stafettkarnevalen | Jakobstad | 13.05. | - |
ma 16.05. | pk | LepU:n viikkokisat | Leppävirta | - | - |
ma 16.05. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 17.05. | pk | Kultajousi kuukausikisat 1/4 | Kuopio | 15.05. | - |
ti 17.05. | seura | Seurakisat | Kuopio | 15.05. | - |
ti 17.05. | pm | Kainuun maastojuoksun mestaruuskilpailut | Puolanka | 15.05. | - |
ti 17.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 17.05. | pk | Veikkolan Veikkojen 1. viikkokisa | Kirkkonummi | 15.05. | - |
ti 17.05. | pk | Seurakisat, Lyöttilän maastojuoksu | Iitti | 16.05. | - |
ti 17.05. | pk | Toukokuun kiekkokisa | Pori | 15.05. | - |
ti 17.05. | pm | Sisulisä pm-maastot | Raisio | 12.05. | - |
ti 17.05. | seura | Seurakisat | Jämsänkoski | - | - |
ti 17.05. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ke 18.05. | ak | Harju Cup 1 | Jyväskylä | 15.05. | - |
ke 18.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 14.05. | - |
ke 18.05. | pk | KUYn mestaruuskilpailut | Tuusula | 15.05. | - |
ke 18.05. | pk | Moukarikisat | Forssa | 17.05. | - |
ke 18.05. | pk | Tuisku keihäs kisat | Nousiainen | 16.05. | - |
ke 18.05. | pk | Mikkeli avoin ABC1 kilpailu | Mikkeli | 17.05. | - |
ke 18.05. | pk | Majkastet | Korsnäs | 16.05. | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Korsnäs | 16.05. | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Laitila | 17.05. | - |
ke 18.05. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 17.05. | - |
to 19.05. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 19.05. | pk | Säästöpankkikisat | Lieto | 15.05. | - |
to 19.05. | pk | Seiväskauden avauskisa | Seinäjoki | 18.05. | - |
to 19.05. | pk | 1.Luokittelukilpailut/seurakilpailut | Ristiina | 17.05. | - |
to 19.05. | pk | Hanikan kevätmaastot | Espoo | 16.05. | - |
to 19.05. | pk | Nuorten pituus kevätkisa | Polvijärvi | 16.05. | - |
to 19.05. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
pe 20.05. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
la 21.05. | pk | Terwahölkkä ja -maraton | Oulu | - | - |
la 21.05. | pk | JB Street Run 2nd edition | Pietarsaari | - | - |
la-su 21.-22.05. | am | Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut | Tampere | 17.05. | - |
la 21.05. | pm | Sisulisämaastohuipentuma | Lohtaja | 17.05. | - |
la 21.05. | pm | Pohjois-Karjalan pm-maastot | Liperi | 17.05. | - |
la 21.05. | seura | Seurakisat | Mäntsälä | 19.05. | - |
la 21.05. | pk | Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot | Lappeenranta (Ylämaa) | 18.05. | - |
la 21.05. | pk | Tunkiotyönnöt 2.0 | Jalasjärvi | 19.05. | - |
la-su 21.-22.05. | pk | Avoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailut | Leppävirta | 12.05. | - |
la 21.05. | pm | Pm-maastojuoksut | Joutsa | 18.05. | - |
la 21.05. | pm | Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastojuoksut | Savonlinna / Kerimäki | 19.05. | - |
la 21.05. | SM | SM-maantiekävelyt | Laitila | 13.05. | - |
la 21.05. | pk | Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu | Valkeakoski | 19.05. | - |
la 21.05. | pk | Säästöpankin kevätheitot | Somero | 16.05. | - |
la 21.05. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 18.05. | - |
su 22.05. | pk | Kansalliset yu-kilpailut | Salo | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | ELMO-päivä | Turku | 17.05. | - |
su 22.05. | pm | pm-junnuviestit (9-15v.) | Nurmijärvi | 19.05. | - |
su 22.05. | seura | Seurakisat | ROVANIEMI | 20.05. | - |
su 22.05. | pk | Ratakauden Avauskisa | Oulu | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Aikuisurheilijoiden kansalliset kilpailut | KUORTANE | 15.05. | - |
su 22.05. | pk | Aluemestaruusotteluiden lisälajit | Tampere | 17.05. | - |
su 22.05. | pk | Lajipäiväkisat kiekko ja kuula | Taipalsaari | 18.05. | - |
su 22.05. | pk | PolVa Heitot | Polvijärvi | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | KieKuMo 2 | Virrat | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Reilu Cup 1 | Lahti | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Kauden avauskisat | Alavieska | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Lajikoulukisa | Jyväskylä | 20.05. | - |
su 22.05. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 19.05. | - |
ma 23.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 23.05. | pk | VarkKV tuloskisa 1 | Varkaus | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | Keihäskisa | Pori | 21.05. | - |
ma 23.05. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
ma-ti 23.-24.05. | pk | Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut | Helsinki | 19.05. | - |
ma 23.05. | pk | Paunu Games I | Jämsä | 20.05. | - |
ma 23.05. | seura | Seurakisat | Raisio | - | - |
ma 23.05. | pk | Osuuspankin HIPPO-kisat | Lempäälä | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Turun keihäskoulun kisa | Turku | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | 2000 m esteet | Helsinki | 21.05. | - |
ti 24.05. | pk | Tiistaikisa I | Oulu | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | Piirikunnalliset | Heinola | 21.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 24.05. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | pm-sisulisämaastoviesti | Lieto | 19.05. | - |
ti 24.05. | pk | Sotkuman polkujuoksu | Polvijärvi | 23.05. | - |
ti 24.05. | pk | Leiskun toukokuun kisa | Kankaanpää | 22.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Parkano | 23.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ti 24.05. | ak | Ikaalisten aluekisa | Ikaalinen | 21.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Larsmo | 23.05. | - |
ke 25.05. | GP | Motonet GP Lahti | Lahti | 15.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kempele | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Mikkeli | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Paimio | 22.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Tampere | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Joroinen | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Hyvinkää | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kankaanpää | 25.05. | - |
ke 25.05. | pk | Hippokisa 1 | Valkeakoski | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 25.05. | pk | Lahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajit | Lahti | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 25.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pori | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
ke 25.05. | pk | HSU kilpailut | Hyvinkää | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | SiiPon kuukausikisat | Siilinjärvi | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | II APK-hallikymppi | Pori | - | - |
ke 25.05. | pk | Keskiviikko-kisat | Saarijärvi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Siilinjärvi | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Laitila | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Helsinki | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Korsholm | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Mäntsälä | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-Veikot | Savonlinna | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot | Leppävirta | - | - |
to 26.05. | pk | Hiirenkorvakisat lisälajit | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 26.05. | pm | pm-ottelut 9-15v | Jyväskylä | 22.05. | - |
to 26.05. | ak | Kultainen Keihäs | Vantaa | - | - |
to 26.05. | ak | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 20.05. | - |
to 26.05. | pk | Kalliojärvi-juoksu | Nurmes (Valtimo) | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | III Jyrin pomppu | Liperi (Ylämylly) | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | VARSY:n pm sisulisämoniottelut | Turku | 21.05. | - |
to 26.05. | pm | Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot | Kiuruvesi | 22.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Joutsa | 25.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Kokkola | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Ryskeen Kesäcup I | Tammela | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | Akaan Seudun Nuorisokisat | Akaa, Toijala | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | EPU Eliittifinaali 2022 | Kurikka | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Lajipäiväkisa, moukari ja kuula | Lappeenranta (Ylämaa) | 22.05. | - |
to 26.05. | kans | Toukokuun Kisat | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeus | Kouvola | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15 | Kouvola | 19.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 26.05. | am | Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 24.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 26.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 24.05. | - |
to 26.05. | pm | DM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTEN | Vasa | 22.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
pe 27.05. | pk | 50. Kuulakarnevaalit | Hämeenkyrö | 25.05. | - |
pe 27.05. | pk | Keihäsolympiadin leirikisa | Lahti, Nastola | - | - |
pe 27.05. | pk | Aikuisurheilijoiden leirikilpailu | Inkeroinen/Kouvola | 10.05. | - |
pe 27.05. | pk | Seiväskoulun kevätkisat | Somero | 26.05. | - |
pe 27.05. | seura | Seurakisat | Helsinki | 25.05. | - |
la 28.05. | pk | Pyrinnön Heittocup, moukari | Tampere | 26.05. | - |
la 28.05. | pm | PM-junnuottelut 1 | Vihti, Nummela | 25.05. | - |
la 28.05. | pk | SAUL SM-viestit | Helsinki | 18.05. | - |
la-su 28.-29.05. | pk | Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut | Vantaa | 20.05. | - |
la 28.05. | pk | Junnuheittokisat | Vehmaa | 24.05. | - |
la 28.05. | pk | PKO Games lisälajit | Joensuu | 23.05. | - |
la 28.05. | ak | PKO Games | Joensuu | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä | Turku | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Pm-Sisukävelyt | Noormarkku | 26.05. | - |
la-su 28.-29.05. | kans | Mondo myötätuuli kisat | Lappeenranta | 24.05. | - |
la 28.05. | pm | Jompen Rataraasto | Kempele | 24.05. | - |
su 29.05. | pk | Tuiskun heitto kisat | Rusko(Vahto) | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | SAUL kansallinen Kevätkisa | Vihti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Nuorison kirmaisut | Tampere | 26.05. | - |
su 29.05. | pm | Sisu maastot Peruttu | Tornio | 24.05. | - |
su 29.05. | ak | Seinäjoen aluekisat 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | KieKuMo 3 | Virrat | 26.05. | - |
su 29.05. | pk | Reilu Cup 2 | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Pajulahden keihäskoulun keihäskisa | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU | Kaavi | 28.05. | - |
su 29.05. | pk | Hammaslahden kentän vihkiäiskisat | Joensuu | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Hallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukari | Kouvola / Inkeroinen | - | - |
su 29.05. | pk | Seinäjoen Juniorikilpailut 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 30.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu | Kotka | 28.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Varkaus | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Ristiina | - | - |
ma 30.05. | pk | Klaukkalan sprintit | Nurmijärvi | 28.05. | - |
ma 30.05. | pk | Säästöpankkikisa | Salo | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 30.05. | pk | Toukokuun kisat | Ylivieska | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 30.05. | pk | DT Nykarleby | Nykarleby / Uusikaarlepyy | 27.05. | - |
ti 31.05. | pm | Sisumaastot | Rovaniemi | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
ti 31.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekko | Kotka | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 31.05. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 27.05. | - |
ti 31.05. | ak | Tilastopajacup 1 | Turku | 28.05. | - |
ti 31.05. | pk | Teuvan Rivakan Yu-kisat | Teuva | 30.05. | - |
ti 31.05. | pk | UrjU:n juoksukisat | Urjala | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | KePY:n juoksu-cup Kokkola | Kokkola | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | Heittokilpailu - Kasttävling | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ke 01.06. | pk | VehUn Kesäkisat | Tampere | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Polvijärven kuukausikisat | Polvijärvi | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Junnukisat | Lieksa | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 01.06. | pk | Peukku kisat | Alavus | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | LähiTapiolan Nuorisokisat | Laitila | 29.05. | - |
ke 01.06. | pk | Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 | Porvoo - Borgå | 27.05. | - |
ke 01.06. | GP | Motonet GP Tampere | Tampere | 24.05. | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 01.06. | pk | Pk-kilpailut | Ylitornio | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | - | - |
to 02.06. | pk | Arctic-heitot | ROVANIEMI | 01.06. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 02.06. | pk | LeKi YU:n viikkokisa I | Lempäälä | 01.06. | - |
to 02.06. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 29.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Pori | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat | Hamina | 30.05. | - |
to 02.06. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | VOM-sprinten | Vöyri | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Koiton kisat | Vieremä | 30.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Nummi | 31.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Vieremä | 30.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 01.06. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
pe 03.06. | pk | Kiskon mestaruuskisat - juoksut | Riihimäki | 01.06. | - |
su 05.06. | pk | 15. Sarvilahden maraton sekä Raualan kymppi ja vitonen | Loviisa | 25.05. | - |
su 05.06. | pk | Jorman Moukari pörssi | Leppävirta | - | - |
su 05.06. | pk | Aikuisurheilukilpailut | Lappeenranta | 30.05. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Oulu | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Rokuan Maastojuoksu | Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion | 01.06. | - |
su 05.06. | pk | Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 | Espoo | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Moukarikisat | Kaustinen | 04.06. | - |
su 05.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 02.06. | - |
su 05.06. | pk | Virkiä Junior Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Joensuun Keihäskoulun keihäskisa | Joensuu | 03.06. | - |
su 05.06. | ak | 25. Kirkon Vaiheill -kisat | Nakkila | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, aita- ja pikaviestit | Kouvola | 01.06. | - |
su 05.06. | kans | Virkiä Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Pyrinnön Seiväskisa | Oulu | 03.06. | - |
su 05.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 31.05. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
su 05.06. | pk | Tarmon testikisa | Helsinki | 03.06. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Korsholm | - | - |
ma 06.06. | pk | PM-ottelut 1. osa | Iitti | 02.06. | - |
ma 06.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäs | Kouvola / Inkeroinen | 03.06. | - |
ma 06.06. | pk | Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset | Borgå - Porvoo | 02.06. | - |
ma 06.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 05.06. | - |
ma 06.06. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Rastin Tonnit | Suomussalmi | 06.06. | - |
ma 06.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling / Lisälaji | Sipoo/Sibbo | 05.06. | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 06.06. | ak | Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga, 1. osakilpailu | Kuortane | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Este- ja nuorisokisat | Forssa | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Iskun heittokisat I | Mynämäki | 01.06. | - |
ma 06.06. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Pokaalikisat | Leppävirta | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kurikka | 05.06. | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 07.06. | pk | KeihäsMafia Kuortaneen osakilpailu | KUORTANE | 05.06. | - |
ti 07.06. | pk | Kultajousi kuukausikisat 2/4 | Kuopio | 05.06. | - |
ti-to 07.-09.06. | pk | Pyrinnön Heittocup, kiekko | Tampere | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Kuopio | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Rauma | - | - |
ti 07.06. | ak | Hyvinkään aluekisat | Hyvinkää | 04.06. | - |
ti 07.06. | ak | Tilastopajacup 2 | Turku | 04.06. | - |
ti 07.06. | pk | Tiistaikisa II | Oulu | 05.06. | - |
ti 07.06. | pm | HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v | Hämeenlinna | 04.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 07.06. | pk | Hannun heitot | Parikkala | 04.06. | - |
ti 07.06. | pk | Ankkurien este- ja aitajuoksukilpailu | Alajärvi | 05.06. | - |
ti 07.06. | pk | Piirikilpailut | Kokkola | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Parkano | 06.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Tuusula | - | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Viitasaari | 06.06. | - |
ti 07.06. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Paavon kisat | Saarijärvi | 05.06. | - |
ke 08.06. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 31.05. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Joroinen | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kankaanpää | - | - |
ke 08.06. | pk | Topi-Keittiöt juoksuilta | Kalajoki | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 1 | Savonlinna, Kerimäki | 07.06. | - |
ke 08.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 08.06. | pk | Keihäskisat | Tyrnävä | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kiekon iltakisa | Veteli | 06.06. | - |
ke 08.06. | pm | HämSY:n pm-sisulisäottelut | Urjala | 05.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Laitila | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Marttila | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 08.06. | seuracup | Kainuun Seuracup 1. osakilpailu | Paltamo | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Tomatspelen | Närpiö | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kiekuu-ilta | Kauhajoki | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kesäkuun tuloskisat | Noormarkku | 06.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Ylitornio | 07.06. | - |
ke 08.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Pk-heittokisat | Ristiina | 07.06. | - |
to 09.06. | pk | Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt | Joensuu | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
to 09.06. | pk | NYQS Yleisurheilukilpailut 5 | Ilmajoki | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Seurayhtymän Juhlakilpailu 1. | Kaarina | 06.06. | - |
to 09.06. | pk | Reilu Cup 3 | Lahti | 06.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
to 09.06. | pk | DT i Larsmo | Larsmo | 07.06. | - |
to 09.06. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 06.06. | - |
to 09.06. | pk | HIFK avoimet junnuottelut | Helsinki | 05.06. | - |
to 09.06. | pm | HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 | Akaa | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Nummi | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Merijärvi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Asikkala, Vääksy | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Pyhäselän kesäkuun kisat | Joensuu | 07.06. | - |
pe 10.06. | pk | Rimaralli | Espoo | 08.06. | - |
pe 10.06. | pk | Kesäkuun starttikisat | Himanka | 07.06. | - |
pe 10.06. | pk | Auran Sprintit | Oulu | 07.06. | - |
pe 10.06. | seura | Seurakisat | Kokkola | - | - |
la 11.06. | pk | Helsinki Half Marathon | Helsinki | - | - |
la 11.06. | pk | Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut | Orivesi | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | PeU:n avoimet kansalliset AIKUISURHEILUKILPAILUT ja T/P15, N/M17,22 | Perniö | 08.06. | - |
la-su 11.-12.06. | pk | Porin Yleisurheilu Games, lisälajit | Pori | 08.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Porin Yleisurheilu Games | Pori | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Nastokisat 2022 | Lahti | 03.06. | - |
la 11.06. | pk | Raision Kuulan aluekilpailut | Raisio | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | Knattekarnevalen (mångkamp) | VASA | 07.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Olli Teijonmaan muistokisa | Savonlinna | 06.06. | - |
la 11.06. | maantie | XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton | Orivesi | 07.06. | - |
la 11.06. | pk | Pohjola Junior GP | Helsinki | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Rajakisat | Tornio | 06.06. | - |
la 11.06. | pk | Ylemmäisen Hölkkä | Juuka | - | - |
la 11.06. | pk | Varkaus Puolikas | Varkaus | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | 11. KORENTOKANGAS - juoksu | PUDASJÄRVI | 09.06. | - |
la 11.06. | kans | Alavuden Urheilijoiden 90v. juhlakisat | Alavus | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | Ryskeen Kesäcup II | Tammela | 07.06. | - |
la 11.06. | pm | Kainuun Pm-Sisuviestit | Suomussalmi | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Stavtävling | Vasa | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Pk heittokilpailut | Mikkeli | - | - |
su 12.06. | pk | 21. Kikan kisat | Marttila | 08.06. | - |
su 12.06. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 07.06. | - |
su 12.06. | pm | NÅID stafetter F/P 9-13 | Borgå - Porvoo | 09.06. | - |
su 12.06. | seura | Seurakisat | Oulu | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Tonnikisa | Seinäjoki | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Nuorten yleisurheilukilpailu | Pyhtää | 08.06. | - |
su 12.06. | pm | Helsyn pm-viestit 9-15v | Vantaa | 07.06. | - |
su 12.06. | ak | KälviäGames | Kokkola | 08.06. | - |
su 12.06. | pm | HämSY:n pm-ratakävelyt | Urjala | 10.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Lappeenranta | 10.06. | - |
ma 13.06. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Alavus | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Mikkeli/Haukivuori | - | - |
ma 13.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 09.06. | - |
ma 13.06. | pk | Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 12.06. | - |
ma 13.06. | pk | Hippokisa 2 | Valkeakoski | 11.06. | - |
ma 13.06. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 11.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari | 10.06. | - |
ma 13.06. | pk | Jopokisat 1 | Joutsa | 11.06. | - |
ma-ti 13.-14.06. | pk | Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut (SAUL) | Kajaani | 08.06. | - |
ma 13.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 12.06. | - |
ma 13.06. | pk | Lasten Kesport- seurakisat | Iisalmi | 08.06. | - |
ma 13.06. | pk | Mummon munkkisat | Leppävirta | - | - |
ma 13.06. | pk | Stavskolans tävling | Korsholm | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Jakobstad | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kurikka | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Seinäjoki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |