Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 25.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö | Lohja | 28.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit | Lempäälä | 28.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 27.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | 43. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 27.06. | - |
pe-la 01.-02.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit | Jämsä | 27.06. | - |
su 03.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 30.06. | - |
ma 04.07. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |
ti 05.07. | ak | Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga, 2-osakilpailu | Kurikka | 04.07. | - |
la-su 09.-10.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 03.07. | - |
la-su 09.-10.07. | ak | KUY Games | Tuusula | 07.07. | - |
la 09.07. | ak | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 03.07. | - |
la-su 09.-10.07. | am | Avoimet Aluemestaruusottelut | Alajärvi | 05.07. | - |
la 09.07. | maantie | Mikkeli juoksu ( Maraton, Puolimaraton, Vartti ) | Mikkeli | - | - |
la 09.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 07.07. | - |
su 10.07. | ak | Eeles Landström Games | Akaa, Toijala | 08.07. | - |
ti-ke 12.-13.07. | am | Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue | Riihimäki | 09.07. | - |
ti 12.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 09.07. | - |
pe-la 15.-16.07. | ak | Klaukkala Games | Nurmijärvi | 13.07. | - |
la 16.07. | maantie | Hamina Tattoojuoksu | Hamina | 13.07. | - |
la-su 16.-17.07. | ak | Kouvola Junior Games | Kouvola | 11.07. | - |
la 16.07. | ak | Siilinjärvi Games | Siilinjärvi | 11.07. | - |
la 16.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 13.07. | - |
la 16.07. | am | Am-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Nurmijärvi | 13.07. | - |
su 17.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailu | Kauhajoki | 15.07. | - |
ti 19.07. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 16.07. | - |
ti 19.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailu | Ilmajoki | 18.07. | - |
ke 20.07. | kans | Karhulan kansalliset | Kotka | 17.07. | - |
ke 20.07. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 17.07. | - |
ke 20.07. | po | Ungdomsserien omgång 4 | Mariehamn | - | - |
to 21.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 19.07. | - |
to 21.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 19.07. | - |
pe-su 22.-24.07. | ak | Janakkala Games | Janakkala | 20.07. | - |
la 23.07. | ak | Pohjan Koitokset | ROVANIEMI | 16.07. | - |
la-su 23.-24.07. | am | Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY) | Vaasa | 20.07. | - |
ti 26.07. | am | Sisu- ja aluemestaruuskävelyt | Kauhava | 22.07. | - |
ti 26.07. | GP | Motonet GP Jyväskylä | Jyväskylä | 20.07. | - |
ke 27.07. | po | 17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Uusikaupunki | 24.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 24.07. | - |
ke 27.07. | po | Semestersprinten 1 | Mariehamn | - | - |
to 28.07. | ak | Äänekoski Games, PERUTTU | Äänekoski | 24.07. | - |
to 28.07. | ak | Seurayhtymän Juhlakilpailu 2 | Kaarina | 24.07. | - |
la 30.07. | ak | Koski-Vähälän Karjasut | Ylivieska | 29.07. | - |
la 30.07. | ak | Heinolan kaupunkipuistojuoksu | Heinola | - | - |
la 30.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi | Hämeenlinna | 29.07. | - |
su 31.07. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 26.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 29.07. | - |
ma-ti 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 29.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 28.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 31.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Suomussalmi | 01.08. | - |
ke 03.08. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 31.07. | - |
ke 03.08. | po | Ungdomsserien omgång 5 | Mariehamn | - | - |
to-su 04.-07.08. | SM | Kalevan Kisat | Joensuu | 27.07. | - |
to 04.08. | seuracup | Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY | Lahti | 01.08. | - |