Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
su 01.05. | pk | 46. Vappuhölkkä | Lohijärvi, Ylitornio | 29.04. | - |
su 01.05. | pk | Vieterinpuistojuoksu | Kausala | 29.04. | - |
ma 02.05. | pk | Vakka-maastot | Kalanti | 28.04. | - |
ma 02.05. | pk | Telkkälän Lenkki 2022 | Taipalsaari | 01.05. | - |
ti 03.05. | pm | Uudyn pm-maastot | Porvoo | 30.04. | - |
ti 03.05. | pk | Lajikoulukisa | Jyväskylä | 02.05. | - |
ke 04.05. | pm | Helsyn 13-9 v. pm-maastojuoksut | Espoo | 01.05. | - |
to 05.05. | pk | HSL Group moukari 1 | Nurmijärvi | 03.05. | - |
to 05.05. | pk | kutsukilpailu | Helsinki | - | - |
pe 06.05. | kävely | Espoo Ranking kävelyt | Espoo | 03.05. | - |
pe 06.05. | pk | Moukaripörssin kiekkokisa | Pori | 05.05. | - |
la 07.05. | pk | ELMO-päivä | Turku | 02.05. | - |
la 07.05. | maantie | 49. Pyynikki-juoksu | Tampere | 03.05. | - |
la 07.05. | pk | Tuisku kisat | Nousiainen | 04.05. | - |
la 07.05. | pk | Ahkeran kevätheitot | Lahti | 04.05. | - |
la 07.05. | pk | Nikulan kevätheitot | Kaustinen | 05.05. | - |
la 07.05. | pk | Lajikoulukisa | Jyväskylä | 05.05. | - |
la 07.05. | pk | Äitienpäiväheitot | Leppävirta | 07.05. | - |
la 07.05. | pk | XLV Maaninka-Hölkkä | Maaninka | 05.05. | - |
la 07.05. | pk | Uusi Lahti -juoksut | Lahti | 07.05. | - |
la 07.05. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 04.05. | - |
la 07.05. | pm | F/P terräng 9-13 år Inhiberad -Peruuttu | Lovisa | 04.05. | - |
la 07.05. | pk | Junnumaastot | Nakkila | 01.05. | - |
su 08.05. | SM | SM-maastot | Nakkila | 01.05. | - |
su 08.05. | pk | Lusikkajuoksu | Vantaa | 06.05. | - |
ma 09.05. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 | Kouvola / Inkeroinen | 02.05. | - |
ma 09.05. | pk | Seuran maastokisat | Lappeenranta | 08.05. | - |
ti 10.05. | pk | Heittokisat | Jyväskylä | 08.05. | - |
ti 10.05. | pk | Itä-Vantaan maastot 3/3 | Vantaa | 10.05. | - |
ti 10.05. | pk | Myrskyn maastot | Myrskylä | 03.05. | - |
to 12.05. | pk | Simasprintit | Joensuu | - | - |
to 12.05. | pk | HSL Group moukari 2 | Nurmijärvi | 10.05. | - |
to 12.05. | pk | Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit | Masku | 09.05. | - |
to 12.05. | pk | Pyhäselän kevätkisat | Joensuu | 11.05. | - |
pe 13.05. | pk | Pyrinnön Seiväskisa | Oulu | 12.05. | - |
pe 13.05. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 12.05. | - |
la 14.05. | maantie | Helsinki City Running Day | Helsinki | - | - |
la 14.05. | pk | ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut | Tammela | - | - |
la 14.05. | pk | Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast | Porvoo - Borgå | 10.05. | - |
la 14.05. | pk | Joensuu Run 2022 | Joensuu | - | - |
la 14.05. | pm | HämSY:n pm-sisulisämaastot | Virrat | 10.05. | - |
la 14.05. | pm | Pm-maastot | Teuva | 10.05. | - |
la 14.05. | pk | Eero Hosion 80v-Juhlajuoksu | Vantaa | - | - |
la 14.05. | pk | Palkintokeskuksen heittokisat | turku | 10.05. | - |
la 14.05. | pm | Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma | Sastamala | 12.05. | - |
la 14.05. | pk | Heittokisat | Keitele | 11.05. | - |
la 14.05. | pm | Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta | Pyhtää | 08.05. | - |
la 14.05. | am | Piirin- ja aluemestaruusmaastot | Kempele | 08.05. | - |
la 14.05. | pm | Sisulisä PM-maastot | Kempele | 08.05. | - |
la 14.05. | pm | Kesyn pm-maastot | Keuruu | 06.05. | - |
la 14.05. | pk | RDS talvisarja - Toukokuun osakilpailu | Rovaniemi | - | - |
la 14.05. | pk | ANMJ-leirikilpailu | Kuortane | - | - |
su 15.05. | pk | Tour de Hammer | Kankaanpää | 10.05. | - |
su 15.05. | pk | Vilpas Track Games | Salo | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Keihään lajipäivä | Luumäki | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Kevät Moukari kisat | Töysä | 13.05. | - |
su 15.05. | pk | KieKuMo 1 | Virrat | 12.05. | - |
su 15.05. | pk | Seuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSU | Espoo | 10.05. | - |
su 15.05. | pk | Seiväskauden avauskisa | Kuortane | 13.05. | - |
ma 16.05. | pk | Lilla stafettkarnevalen | Jakobstad | 13.05. | - |
ma 16.05. | pk | LepU:n viikkokisat | Leppävirta | - | - |
ti 17.05. | pk | Kultajousi kuukausikisat 1/4 | Kuopio | 15.05. | - |
ti 17.05. | pm | Kainuun maastojuoksun mestaruuskilpailut | Puolanka | 15.05. | - |
ti 17.05. | pm | Sisulisä pm-maastot | Raisio | 12.05. | - |
ti 17.05. | pk | Veikkolan Veikkojen 1. viikkokisa | Kirkkonummi | 15.05. | - |
ti 17.05. | pk | Seurakisat, Lyöttilän maastojuoksu | Iitti | 16.05. | - |
ti 17.05. | pk | Toukokuun kiekkokisa | Pori | 15.05. | - |
ke 18.05. | ak | Harju Cup 1 | Jyväskylä | 15.05. | - |
ke 18.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 18.05. | pk | KUYn mestaruuskilpailut | Tuusula | 15.05. | - |
ke 18.05. | pk | Moukarikisat | Forssa | 17.05. | - |
ke 18.05. | pk | Tuisku keihäs kisat | Nousiainen | 16.05. | - |
ke 18.05. | pk | Mikkeli avoin ABC1 kilpailu | Mikkeli | 17.05. | - |
ke 18.05. | pk | Majkastet | Korsnäs | 16.05. | - |
to 19.05. | pk | Säästöpankkikisat | Lieto | 15.05. | - |
to 19.05. | pk | Seiväskauden avauskisa | Seinäjoki | 18.05. | - |
to 19.05. | pk | 1.Luokittelukilpailut/seurakilpailut | Ristiina | 17.05. | - |
to 19.05. | pk | Hanikan kevätmaastot | Espoo | 16.05. | - |
to 19.05. | pk | Nuorten pituus kevätkisa | Polvijärvi | 16.05. | - |
la 21.05. | pk | Terwahölkkä ja -maraton | Oulu | - | - |
la 21.05. | pk | JB Street Run 2nd edition | Pietarsaari | - | - |
la-su 21.-22.05. | am | Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut | Tampere | 17.05. | - |
la 21.05. | pm | Sisulisämaastohuipentuma | Lohtaja | 17.05. | - |
la 21.05. | pm | Pohjois-Karjalan pm-maastot | Liperi | 17.05. | - |
la 21.05. | pk | Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot | Lappeenranta (Ylämaa) | 18.05. | - |
la 21.05. | SM | SM-maantiekävelyt | Laitila | 13.05. | - |
la 21.05. | pk | Tunkiotyönnöt 2.0 | Jalasjärvi | 19.05. | - |
la 21.05. | pm | Pm-maastojuoksut | Joutsa | 18.05. | - |
la-su 21.-22.05. | pk | Avoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailut | Leppävirta | 12.05. | - |
la 21.05. | pm | Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastojuoksut | Savonlinna / Kerimäki | 19.05. | - |
la 21.05. | pk | Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu | Valkeakoski | 19.05. | - |
la 21.05. | pk | Säästöpankin kevätheitot | Somero | 16.05. | - |
la 21.05. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 18.05. | - |
su 22.05. | pk | Kansalliset yu-kilpailut | Salo | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | ELMO-päivä | Turku | 17.05. | - |
su 22.05. | pm | pm-junnuviestit (9-15v.) | Nurmijärvi | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Ratakauden Avauskisa | Oulu | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Aikuisurheilijoiden kansalliset kilpailut | KUORTANE | 15.05. | - |
su 22.05. | pk | Aluemestaruusotteluiden lisälajit | Tampere | 17.05. | - |
su 22.05. | pk | Lajipäiväkisat kiekko ja kuula | Taipalsaari | 18.05. | - |
su 22.05. | pk | PolVa Heitot | Polvijärvi | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | KieKuMo 2 | Virrat | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Reilu Cup 1 | Lahti | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Kauden avauskisat | Alavieska | 19.05. | - |
su 22.05. | pk | Lajikoulukisa | Jyväskylä | 20.05. | - |
su 22.05. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 19.05. | - |
ma 23.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 23.05. | pk | VarkKV tuloskisa 1 | Varkaus | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | Keihäskisa | Pori | 21.05. | - |
ma-ti 23.-24.05. | pk | Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut | Helsinki | 19.05. | - |
ma 23.05. | pk | Paunu Games I | Jämsä | 20.05. | - |
ma 23.05. | pk | Osuuspankin HIPPO-kisat | Lempäälä | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Turun keihäskoulun kisa | Turku | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | 2000 m esteet | Helsinki | 21.05. | - |
ti 24.05. | pk | Tiistaikisa I | Oulu | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | Piirikunnalliset | Heinola | 21.05. | - |
ti 24.05. | ak | Ikaalisten aluekisa | Ikaalinen | 21.05. | - |
ti 24.05. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | pm-sisulisämaastoviesti | Lieto | 19.05. | - |
ti 24.05. | pk | Sotkuman polkujuoksu | Polvijärvi | 23.05. | - |
ti 24.05. | pk | Leiskun toukokuun kisa | Kankaanpää | 22.05. | - |
ke 25.05. | GP | Motonet GP Lahti | Lahti | 15.05. | - |
ke 25.05. | pk | Hippokisa 1 | Valkeakoski | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 25.05. | pk | Lahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajit | Lahti | - | - |
ke 25.05. | pk | HSU kilpailut | Hyvinkää | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | SiiPon kuukausikisat | Siilinjärvi | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | II APK-hallikymppi | Pori | - | - |
ke 25.05. | pk | Keskiviikko-kisat | Saarijärvi | - | - |
to 26.05. | ak | Kultainen Keihäs | Vantaa | - | - |
to 26.05. | ak | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 20.05. | - |
to 26.05. | pm | pm-ottelut 9-15v | Jyväskylä | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-Veikot | Savonlinna | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot | Leppävirta | - | - |
to 26.05. | pk | Hiirenkorvakisat lisälajit | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Kalliojärvi-juoksu | Nurmes (Valtimo) | 22.05. | - |
to 26.05. | pm | VARSY:n pm sisulisämoniottelut | Turku | 21.05. | - |
to 26.05. | pk | III Jyrin pomppu | Liperi (Ylämylly) | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot | Kiuruvesi | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | Ryskeen Kesäcup I | Tammela | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | Akaan Seudun Nuorisokisat | Akaa, Toijala | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | EPU Eliittifinaali 2022 | Kurikka | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Lajipäiväkisa, moukari ja kuula | Lappeenranta (Ylämaa) | 22.05. | - |
to 26.05. | kans | Toukokuun Kisat | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | am | Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeus | Kouvola | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15 | Kouvola | 19.05. | - |
to 26.05. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 24.05. | - |
to 26.05. | pm | DM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTEN | Vasa | 22.05. | - |
pe 27.05. | pk | 50. Kuulakarnevaalit | Hämeenkyrö | 25.05. | - |
pe 27.05. | pk | Keihäsolympiadin leirikisa | Lahti, Nastola | - | - |
pe 27.05. | pk | Aikuisurheilijoiden leirikilpailu | Inkeroinen/Kouvola | 10.05. | - |
pe 27.05. | pk | Seiväskoulun kevätkisat | Somero | 26.05. | - |
la 28.05. | pk | Pyrinnön Heittocup, moukari | Tampere | 26.05. | - |
la 28.05. | pm | PM-junnuottelut 1 | Vihti, Nummela | 25.05. | - |
la 28.05. | pk | SAUL SM-viestit | Helsinki | 18.05. | - |
la 28.05. | ak | PKO Games | Joensuu | 23.05. | - |
la-su 28.-29.05. | pk | Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut | Vantaa | 20.05. | - |
la 28.05. | pk | Junnuheittokisat | Vehmaa | 24.05. | - |
la 28.05. | pk | PKO Games lisälajit | Joensuu | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä | Turku | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Pm-Sisukävelyt | Noormarkku | 26.05. | - |
la-su 28.-29.05. | kans | Mondo myötätuuli kisat | Lappeenranta | 24.05. | - |
la 28.05. | pm | Jompen Rataraasto | Kempele | 24.05. | - |
su 29.05. | pk | Tuiskun heitto kisat | Rusko(Vahto) | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | SAUL kansallinen Kevätkisa | Vihti | 27.05. | - |
su 29.05. | ak | Seinäjoen aluekisat 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Nuorison kirmaisut | Tampere | 26.05. | - |
su 29.05. | pm | Sisu maastot Peruttu | Tornio | 24.05. | - |
su 29.05. | pk | KieKuMo 3 | Virrat | 26.05. | - |
su 29.05. | pk | Reilu Cup 2 | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Pajulahden keihäskoulun keihäskisa | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU | Kaavi | 28.05. | - |
su 29.05. | pk | Hammaslahden kentän vihkiäiskisat | Joensuu | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Hallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukari | Kouvola / Inkeroinen | - | - |
su 29.05. | pk | Seinäjoen Juniorikilpailut 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 30.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu | Kotka | 28.05. | - |
ma 30.05. | pk | Klaukkalan sprintit | Nurmijärvi | 28.05. | - |
ma 30.05. | pk | Säästöpankkikisa | Salo | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 29.05. | - |
ma 30.05. | pk | Toukokuun kisat | Ylivieska | 29.05. | - |
ma 30.05. | pk | DT Nykarleby | Nykarleby / Uusikaarlepyy | 27.05. | - |
ti 31.05. | pm | Sisumaastot | Rovaniemi | 29.05. | - |
ti 31.05. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 27.05. | - |
ti 31.05. | ak | Tilastopajacup 1 | Turku | 28.05. | - |
ti 31.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekko | Kotka | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | Teuvan Rivakan Yu-kisat | Teuva | 30.05. | - |
ti 31.05. | pk | UrjU:n juoksukisat | Urjala | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | KePY:n juoksu-cup Kokkola | Kokkola | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | Heittokilpailu - Kasttävling | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 29.05. | - |
ke 01.06. | pk | VehUn Kesäkisat | Tampere | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Polvijärven kuukausikisat | Polvijärvi | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Junnukisat | Lieksa | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 01.06. | GP | Motonet GP Tampere | Tampere | 24.05. | - |
ke 01.06. | pk | Peukku kisat | Alavus | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | LähiTapiolan Nuorisokisat | Laitila | 29.05. | - |
ke 01.06. | pk | Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 | Porvoo - Borgå | 27.05. | - |
ke 01.06. | pk | Pk-kilpailut | Ylitornio | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | - | - |
to 02.06. | pk | Arctic-heitot | ROVANIEMI | 01.06. | - |
to 02.06. | pk | LeKi YU:n viikkokisa I | Lempäälä | 01.06. | - |
to 02.06. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 29.05. | - |
to 02.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat | Hamina | 30.05. | - |
to 02.06. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | VOM-sprinten | Vöyri | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Koiton kisat | Vieremä | 30.05. | - |
pe 03.06. | pk | Kiskon mestaruuskisat - juoksut | Riihimäki | 01.06. | - |
su 05.06. | pk | 15. Sarvilahden maraton sekä Raualan kymppi ja vitonen | Loviisa | 25.05. | - |
su 05.06. | pk | Jorman Moukari pörssi | Leppävirta | - | - |
su 05.06. | pk | Aikuisurheilukilpailut | Lappeenranta | 30.05. | - |
su 05.06. | pk | Rokuan Maastojuoksu | Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion | 01.06. | - |
su 05.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 02.06. | - |
su 05.06. | pk | Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 | Espoo | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Moukarikisat | Kaustinen | 04.06. | - |
su 05.06. | ak | 25. Kirkon Vaiheill -kisat | Nakkila | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Virkiä Junior Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Joensuun Keihäskoulun keihäskisa | Joensuu | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, aita- ja pikaviestit | Kouvola | 01.06. | - |
su 05.06. | kans | Virkiä Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Pyrinnön Seiväskisa | Oulu | 03.06. | - |
su 05.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 31.05. | - |
su 05.06. | pk | Tarmon testikisa | Helsinki | 03.06. | - |