Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 14.09. | seura | Seurakisat | Paimio | 12.09. | - |
ma 14.09. | pk | HIK klubbmästerskap 2/2 | hangö | 10.09. | - |
ma 14.09. | pk | Osuuspankin HIPPO-viikkokisat | Tampere | 13.09. | - |
ma 14.09. | pk | Aikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitot | Leppävirta | - | - |
ma 14.09. | pm | DM Landsvägsgång | Vasa | 11.09. | - |
ti 15.09. | pk | KLL:n VS:n piirin yläkoulujen ja lukioiden piirikisat PERUUTETTU | Salo | 08.09. | - |
ti 15.09. | pk | Syyskuun seiväs | Kuortane | 14.09. | - |
ti 15.09. | pk | Avoimet seuranmestaruuskilpailut | Imatra | - | - |
ti 15.09. | pk | HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä | Helsinki | 13.09. | - |
ti 15.09. | pk | Höstslägga-Syysmoukari | Kristinestad-Kristiinankaupunki | 14.09. | - |
ke 16.09. | pm | Pohjois-Karjalan pm-maastot | Liperi | 13.09. | - |
ke 16.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Siilinjärvi | - | - |
ke 16.09. | pk | Mikv nuorten aitajuoksut | Mikkeli | 15.09. | - |
ke 16.09. | am | Aluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Vantaa | 13.09. | - |
ke 16.09. | pk | Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 | Sibbo / Sipoo | 15.09. | - |
ke 16.09. | pk | Vauhdin Ratajuoksut | Kouvola | 15.09. | - |
ke 16.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 15.09. | - |
ke 16.09. | po | Höstkast 3 | Vårdö | - | - |
to 17.09. | pk | Arctic-heitot ja heitto 5-ottelu | Rovaniemi | 16.09. | - |
to 17.09. | pk | seiväkerhon hallikisa | Ähtäri | 16.09. | - |
to 17.09. | pk | Keuruun syysseiväs | Keuruu | 16.09. | - |
to 17.09. | pk | Syysheitot | Pyhäjoki | 15.09. | - |
to 17.09. | pk | Regiontävling | Kyrkslätt | 15.09. | - |
to 17.09. | pk | Kaarinan Tonnit PERUUTETTU | Kaarina | 14.09. | - |
pe 18.09. | pk | Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL | Helsinki | 17.09. | - |
pe 18.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | - | - |
la-su 19.-20.09. | pk | Seuran mestaruusheitot | Tampere | 17.09. | - |
la-su 19.-20.09. | pk | Koululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut | Lahti | - | - |
la 19.09. | pk | Iso-Syöte Classic TRAILRUN | Pudasjärvi | 15.09. | - |
la 19.09. | pm | 9-13 v. pm-moniottelut | Helsinki | 15.09. | - |
la 19.09. | pk | Pohjois-Savon maakuntaviesti | Karttula | 14.09. | - |
la 19.09. | pk | Ura:n, LTU:n, PiKe:n ja SauU mestaruuskisat | kaarina | 17.09. | - |
la 19.09. | pk | Nousiaisten heittokisat | Nousiainen | 16.09. | - |
la 19.09. | pk | Seuraottelu Luja, VsV, KK-V Minitriangeli, Triangeli, Ladytriangeli | Huittinen | 17.09. | - |
la 19.09. | pk | Nåid F/P terräng 9-13 år - Nåid T/P maastot 9-13 v. | Ingå - Inkoo | 16.09. | - |
la 19.09. | pk | KieKuMo Special Edition | Virrat | 17.09. | - |
la 19.09. | maantie | 13. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas | Espoo | - | - |
la 19.09. | pk | Maastohuipentuma/ pm-maastot yleinen | Kannus | 16.09. | - |
la 19.09. | pk | Kaarlon Juoksu 2020 | Posio | 17.09. | - |
la 19.09. | pk | 48. Malmijuoksu | Joensuu | 17.09. | - |
la 19.09. | pk | kie-kuu/ 3-l- korkeus | Jalasjärvi | 15.09. | - |
la 19.09. | pk | Otavan seitsemän tähden kisat. | Mikkeli | - | - |
la 19.09. | pk | Kosken syysseiväs | Koski TL | 18.09. | - |
la 19.09. | pm | Etelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot | Rantasalmi | 13.09. | - |
la 19.09. | pm | Terräng DM | Nykarleby | 16.09. | - |
la 19.09. | maantie | Finlandia Marathon / SAUL SM-maraton | Jyväskylä | - | - |
la 19.09. | pk | Bocks Run | Vasa | - | - |
la 19.09. | maantie | Ruissalojuoksut | Turku | - | - |
la 19.09. | pk | PaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksu | Parikkala | 15.09. | - |
la 19.09. | pk | 11. Isosyöte - Huippukymppi | Pudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte | 15.09. | - |
la 19.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
la 19.09. | pk | Iltavalojuoksu 3000m | Kokkola ( Ullava ) | 17.09. | - |
su 20.09. | pk | SAUL:n SM-heittoviisiottelu | Helsinki | 11.09. | - |
su 20.09. | maantie | Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni | Espoo | - | - |
su 20.09. | pk | Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton | Kokkola | - | - |
su 20.09. | pm | HämSYn pm-sisulisäottelut II | Tampere | 16.09. | - |
su 20.09. | pk | Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari | Maaninka | 18.09. | - |
su 20.09. | pk | Heitto 5-ottelu Karhun tryskööt | Kauhajoki | 18.09. | - |
su 20.09. | pm | Pm- supersisuottelut | Seinäjoki | 17.09. | - |
su 20.09. | pk | Merkki-Mitalicup finaali | Uusikaupunki | 16.09. | - |
su 20.09. | pk | Pakopirtin Juoksu | Utajärvi Rokua | 10.09. | - |
su 20.09. | pk | XLIV VOIVAKKA-juoksu | Leppävirta | - | - |
su 20.09. | pm | Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot | Jämsä | 16.09. | - |
su 20.09. | pm | Avoimet PM-Maastot | Rauma | 17.09. | - |
su 20.09. | am | Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Espoo | 17.09. | - |
su 20.09. | pk | Säästöpankin syysheitot | Somero | 17.09. | - |
su 20.09. | pk | PERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisat | LIMINKA | 18.09. | - |
su 20.09. | pk | Petäjäveden moukarikilpailut | Petäjävesi | - | - |
ti 22.09. | pm | Helsyn Junnumaastot | Helsinki | 19.09. | - |
ti 22.09. | po | Höstkast 4 | Lemland | - | - |
ke 23.09. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 23.09. | pk | Heittokisat | Jyväskylä | 21.09. | - |
ke 23.09. | pk | Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot | Kauhajoki | 22.09. | - |
to 24.09. | pk | Avoimet Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut | Savonlinna | - | - |
to 24.09. | pk | Pyhäselän syyskisat | Joensuu | - | - |
to 24.09. | seura | Silja Line Seurakisat | Nurmijärvi | 23.09. | - |
to 24.09. | pk | MIni Maaria katujuoksu | Turku | 20.09. | - |
to 24.09. | pk | Syystonnit | Rovaniemi | 23.09. | - |
to 24.09. | pm | HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti | Tammela | 20.09. | - |
pe 25.09. | pk | 30. Kuvansin yöjuoksu | Joroinen | - | - |
la 26.09. | pk | Helsinki Half Marathon | Helsinki | - | - |
la 26.09. | pk | Terwahölkkä ja -maraton | Oulu | - | - |
la-su 26.-27.09. | am | Lounaisen alueen aluemestaruusottelut | Laitila | 21.09. | - |
la 26.09. | pk | Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut | Veikkola | 24.09. | - |
la 26.09. | pk | Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km | Haapajärvi | 20.09. | - |
la-su 26.-27.09. | pk | Syysmoniottelut | Laitila | 23.09. | - |
la 26.09. | pk | Huurreheitot | Leppävirta | 26.09. | - |
la 26.09. | pk | Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat | Lempäälä | 25.09. | - |
la 26.09. | SM | SM-maantiekävelyt | Lapua | 19.09. | - |
la 26.09. | pk | 51. Punkaharjun Halkijuoksu | Punkaharju | 25.09. | - |
la 26.09. | pk | Joensuun keihäskoulun kilpailu | Joensuu | 25.09. | - |
la 26.09. | pk | Syysmoukarikisa | Pori | 25.09. | - |
la 26.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 25.09. | - |
la 26.09. | pk | Avoimet seuranmestaruus pituus ja keihäs | Hartola | 24.09. | - |
la 26.09. | pk | Flying Finns -junnumaastot | Kurikka | 20.09. | - |
su 27.09. | pm | Moukarin piirihuipentuma ja tuloskisa | Kaustinen | 24.09. | - |
su 27.09. | pk | Erän avoimet mestaruuskilpailut | Helsinki | 23.09. | - |
su 27.09. | SM | SM-maastot | Kurikka | 20.09. | - |
su 27.09. | pm | pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 | Laitila | 23.09. | - |
su 27.09. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 3/4 | Kouvola/Inkeroinen | 23.09. | - |
su 27.09. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 25.09. | - |
su 27.09. | pk | Keihään Syys-sivallus | Helsinki | 24.09. | - |
ti 29.09. | pk | Itä-Vantaan maastot 1/3 | Vantaa | 29.09. | - |
ti 29.09. | pk | Höstslägga2-Syysmoukari2 | Kristinestad-Kristiinankaupunki | 28.09. | - |
to 01.10. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
to 01.10. | pk | Lokakuun kilpailu | Alavieska | 30.09. | - |
la 03.10. | maantie | Helsinki City Running Day | Helsinki | - | - |
la 03.10. | pk | Säkylän 5. Mansikkamaraton ja SAUL:n SM-puolimaraton | Säkylä | 27.09. | - |
la 03.10. | pk | Avoimet seuranmestaruusmaastot | Nurmijärvi | 01.10. | - |
la 03.10. | pk | Virpiniemen Maastomaraton | Oulu, Haukipudas | 29.09. | - |
la 03.10. | pm | pm-sisulisämaastot | Perniö | 28.09. | - |
la 03.10. | pm | HämSYn Sisulisämaastot | Kangasala | 29.09. | - |
la 03.10. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 30.09. | - |
la 03.10. | pk | Kerran vielä kiellon päälle kisat | Leppävirta | - | - |
la 03.10. | pm | Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot | Jalasjärvi | 30.09. | - |
la 03.10. | pk | Syysviestit | Tornio | - | - |
su 04.10. | pk | Turun syysheittokilpailu | Turku | 02.10. | - |
su 04.10. | pk | Pirjon Pakkaskisat | Heinävesi | - | - |
su 04.10. | pk | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 01.10. | - |
su 04.10. | pk | 55e Pargasloppet / 55. Paraistenlenkki | Parainen | 30.09. | - |
su 04.10. | pm | LaSY:n pm-maastot | Iitti | 30.09. | - |
su 04.10. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 02.10. | - |
su 04.10. | pk | Kauden päätöskisat | Rovaniemi | 03.10. | - |
ti 06.10. | pk | Itä-Vantaan maastot 2/3 | Vantaa | 06.10. | - |
ke 07.10. | pk | Heittoviisiottelu | Oulu | 06.10. | - |
pe 09.10. | pk | SAUL:n heittoleirin leirikisa | Lahti, Pajulahti | - | - |
la 10.10. | pk | Joensuu Run 2020 | Joensuu | 10.10. | - |
la 10.10. | pk | Eekoo ABC-run | Lappeenranta (Rauha) | 07.10. | - |
la 10.10. | maantie | Vantaan Maraton | Vantaa | - | - |
la 10.10. | SM | SM-maraton ja -maantiejuoksut | Vantaa | 02.10. | - |
la 10.10. | pk | Avoimet Perinneurheiluliiton rappujuoksun ja maastojuoksun SM | Joroinen | - | - |
la 10.10. | pk | X-RUN maastojuoksu | Lappeenranta (Rauha) | 07.10. | - |
la 10.10. | pk | Espoonlahden moukarikisa | Espoo | 08.10. | - |
la 10.10. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 09.10. | - |
su 11.10. | pk | 48. Kivistön lenkki | Mynämäki | 06.10. | - |
su 11.10. | pm | Uudyn pm-maastot 9-15v | Mäntsälä | 09.10. | - |
su 11.10. | pm | Av. Pm-sisu- ja pm-maantie | Kauhajoki | 09.10. | - |
su 11.10. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 09.10. | - |
la 17.10. | pk | XV Kankaanpää maraton | Kankaanpää | - | - |
su 18.10. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 4/4 | Kouvola/Inkeroinen | 11.10. | - |
su 18.10. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 16.10. | - |