Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
-
ma 09.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 09.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere08.09.
-
ti 10.09.pkYleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-TeuvaKristiinankaupungin urheilukenttä -
-
ti 10.09.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali06.09.
-
ti 10.09.pmSisuottelutRovaniemi06.09.
-
ti 10.09.pmPm-kävelyt Rovaniemi08.09.
-
ti 10.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2 ja seuranmestaruustonnitNurmijärvi07.09.
-
ti 10.09.pkFazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväsLahti06.09.
-
ti 10.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki08.09.
-
ti 10.09.amAm 10 000mLahti06.09.
-
ti 10.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola07.09.
-
ti 10.09.pkAvoin aluekilpailuKokkola08.09.
-
ti 10.09.pkMoukaripörssin moukarikisaPori08.09.
-
ti 10.09.pkVauhdin RatatonniKuusankoski -
-
ti 10.09.pkOsuuspankin Hippo-kisatLempäälä09.09.
-
ti 10.09.pkIltakisaAlavieska08.09.
-
ke 11.09.pkSuomussalmen koululaisten yleisurheilun mestaruuskilpailutSuomussalmi -
-
ke 11.09.pkIitin koulukisat- pitkät matkatIitti -
-
ke 11.09.pkVänärin syyskisaKuopio09.09.
-
ke 11.09.pkPaunu Games VIJämsä08.09.
-
ke 11.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo09.09.
-
ke 11.09.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskisat ja seuran 110-v kisatSavonlinna -
-
ke 11.09.pmPm-ottelut 9-15vPori09.09.
-
ke 11.09.pkKEV-heittokisatKuusamo10.09.
-
ke 11.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo06.09.
-
ke 11.09.seuraSeurakisatSahalahti -
-
to 12.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT10.09.
-
to 12.09.seuraSeurakisatRaisio10.09.
-
to 12.09.pkRastin kuulailtaSuomussalmi12.09.
-
to 12.09.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa09.09.
-
to 12.09.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 4/4Siuntio -
-
pe 13.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki12.09.
-
pe 13.09.pkDistriktstävlingMariehamn -
-
pe-la 13.-14.09.maantieFinlandia Marathon ja Valon KymppiJyväskylä -
-
la-su 14.-15.09.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutLaitila05.09.
-
la 14.09.pkPyrinnön heitotTampere12.09.
-
la 14.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula09.09.
-
la 14.09.pkKeuruun SyysseiväsKeuruu11.09.
-
la-su 14.-15.09.pmHelsyn junnuhuipentuma 13-9 v.Vantaa11.09.
-
la 14.09.pkAikuisurheilijoiden av.heitto 5-otteluJalasjärvi10.09.
-
la 14.09.pkKiiminki-maratonOulu -
-
la-su 14.-15.09.pkPyhäselän XIX heittohyppypäivätJoensuu12.09.
-
la 14.09.akKoski-Vähälän KarijasutAlavieska12.09.
-
la 14.09.pkLopen avoimet syysheitotLoppi11.09.
-
la 14.09.kansKansalliset yleisurheilukilpailutOrimattila10.09.
-
la 14.09.pkNuorten syyskisatOrimattila10.09.
-
la 14.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
la 14.09.pkVII Iltavalojuoksu 3000 mKokkola, Ullava12.09.
-
su 15.09.pkKiitureiden superottelutNurmijärvi10.09.
-
su 15.09.pkSirkjärven ympärijuoksuYlämaa11.09.
-
su 15.09.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelutLeppävirta -
-
su 15.09.maantieKaisaniemen JuoksuHelsinki -
-
su 15.09.ak7. TilastopajacupTurku12.09.
-
su 15.09.pk46. Herrala HölkkäHollola, Herrala07.09.
-
su 15.09.pkavoimet pk hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
-
su 15.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
-
su 15.09.pkHöstkastMalax13.09.
-
su 15.09.pkHöstkast - Lisälaji / Extra grenMalax14.09.
-
su 15.09.pkYlämaan syysheitotLappeenranta (Ylämaa)12.09.
-
ma 16.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 16.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere15.09.
-
ma 16.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
-
ti 17.09.pkKLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisatLaitila13.09.
-
ti 17.09.pkKLL:n Satakunnan (ja Porin) A- ja B-sarjan kilpailutPori12.09.
-
ke 18.09.pkLahden koulukisat alakoulutLahti -
-
ke 18.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailutHelsinki16.09.
-
ke 18.09.pkJyryn syysjuoksutHelsinki17.09.
-
to 19.09.pkKLL:n Satakunnan piirin ala-asteen yleisurheilukilpailutPori13.09.
-
to 19.09.pkLahden koulukisat yläkoulut ja lukiotLahti -
-
to 19.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki17.09.
-
pe 20.09.pkAkilles mästerskap slägga - Akilleen mestaruuskisat moukariBorgå - Porvoo17.09.
-
pe 20.09.pkHyppy- ja kuulakisatRovaniemi19.09.
-
la 21.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere18.09.
-
la-su 21.-22.09.pkSAUL:n SM-moniottelutHelsinki11.09.
-
la 21.09.maantie38. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)13.09.
-
la 21.09.pkTriangeliottelut (VsV-Luja-KKV)Sastamala19.09.
-
la 21.09.pkSyysheitot (Huipentuman moukari)Kaustinen18.09.
-
la 21.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen18.09.
-
la 21.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-otteluLahti, Nastola18.09.
-
la 21.09.pkLujan piirikunnallinen keihäskisaLaihia20.09.
-
la 21.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksutHelsinki19.09.
-
la 21.09.maantie12. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
-
la 21.09.SMSM-maratonEspoo13.09.
-
la 21.09.pkURA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailutkaarina19.09.
-
la 21.09.pkHuurreheitotLeppävirta21.09.
-
la 21.09.seuraSeurakisatPosio20.09.
-
la 21.09.pkPainonheitoncup finaali, kutsukilpailuIisalmi -
-
la 21.09.pkKaarlon Juoksu 2019Posio19.09.
-
la-su 21.-22.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola20.09.
-
la 21.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
-
la 21.09.pkKalliokosken lenkkiHalsua -
-
la 21.09.pkÄhtärin halliseiväsÄhtäri19.09.
-
su 22.09.pkTapanilan Erän avoimet mest kisatHelsinki18.09.
-
su 22.09.pkPk-heittokisatRistiina19.09.
-
su 22.09.pkÄhtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisaÄhtäri21.09.
-
su 22.09.maantieEspoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
-
su 22.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi16.09.
-
su 22.09.pkKuonan KymppiSavonlinna, Kerimäki31.08.
-
su 22.09.pkXLIII VOIVAKKA-juoksuLaitilaniementie 10, Leppävirta -
-
su 22.09.pkHeittokisatRovaniemi20.09.
-
su 22.09.pkLimingan tuloskisaLiminka20.09.
-
su 22.09.pkLimingan tuloskisaLiminka20.09.
-
su 22.09.pkSyysseiväsKoski Tl19.09.
-
su 22.09.pk33. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi22.09.
-
su 22.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ma 23.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
-
ti 24.09.pkHeittokisaJyväskylä23.09.
-
ke 25.09.pkSyystestiTornio23.09.
-
ke 25.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiTammela21.09.
-
to 26.09.pkKLL:n VS:n piirin alakoulujen yleisurheilukisatKaarina19.09.
-
to 26.09.pkLöylyn syysheitot Naantali22.09.
-
to 26.09.pkPyhäselän syyskisatJoensuu -
-
to 26.09.pkMini Maaria katujuoksuTurku22.09.
-
pe 27.09.pk29. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
-
pe 27.09.pkYö-juoksuTurku23.09.
-
la-su 28.-29.09.pkSeuran avoimet mestaruusheitotTampere26.09.
-
la 28.09.pkHuittisten Hullu HölkkäHuittinen24.09.
-
la 28.09.pmHelsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2Espoo24.09.
-
la 28.09.pkIsosyöte Trail RunPudasjärvi, Syöte23.09.
-
la 28.09.pkKultajousi RunningKUOPIO23.09.
-
la 28.09.pkKataja-hölkkä 2019Joensuu -
-
la 28.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja 10 kmHaapajärvi22.09.
-
la-su 28.-29.09.pkSyysmoniottelutLaitila25.09.
-
la 28.09.pk10. Isosyöte - HuippukymppiPudasjärvi, Syöte23.09.
-
su 29.09.pkTarmon heittoviisiotteluHelsinki26.09.
-
su 29.09.pkOrinoron polkujuoksuLeppävirta29.09.
-
su 29.09.pkPärnä XC RunLiperi27.09.
-
su 29.09.pkErän heittocup 2/2019Helsinki28.09.
-
su 29.09.poCastoramaMariehamn -
-
su 29.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila25.09.
-
su 29.09.pkArskan XXI AskellusOtanmäki -
-
su 29.09.pkHeinäpään heittokisatOulu -
-
su 29.09.pkAvoimet Kauhajoen mestaruusmaastotKauhajoki27.09.
-
ma 30.09.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
-
la 05.10.pkKurikan SM-maastojen esikisatKurikka30.09.
-
la 05.10.pkSärkivaaran hölkkäJoensuu30.09.
-
la 05.10.pkItämeri Maraton 2019Hanko -
-
la 05.10.pkEspoonlahden heittokisatEspoo02.10.
-
la 05.10.pkTuiskun heittokisat IIRusko02.10.
-
la 05.10.pkLokakuun vitonen ja kymppiTervola03.10.
-
la 05.10.seuraSeurakisatLAMMINJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU, Veikkola03.10.
-
la 05.10.pk50. Punkaharjun HalkijuoksuPunkaharju -
-
su 06.10.pkOsmon superhölkkä Pieksämäki 29.09.
-
su 06.10.pkPirjon PakkaskisatHeinävesi -
-
su 06.10.pkVuoreskieppiTampere30.09.
-
su 06.10.pk54. Paraistenlenkki/ PargasloppetParainen02.10.
-
su 06.10.pkEspoonlahden heittokisatEspoo03.10.
-
su 06.10.pkSyysviestitTornio05.10.
-
ma 07.10.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
-
ti 08.10.pkTarmon kymppiHelsinki -
-
to 10.10.pkMotonet kuukausikisat maastojuoksuJoensuu08.10.
-
la 12.10.pkEekoo ABC-runLappeenranta09.10.
-
la 12.10.maantieVantaan MaratonVantaa -
-
la 12.10.pkMourunkiTrailRunKempele12.10.
-
la 12.10.pkKymiring Running DayIitti11.10.
-
la 12.10.pkXRUN maastojuoksuLappeenranta09.10.
-
su 13.10.pkVarsyn juoksucupin maastosprintitRaisio09.10.
-
su 13.10.pkAikuisurheilijoiden lokaheitotKouvola / Inkeroinen11.10.
-
su 13.10.pkHeittoryhmän moukarikisaLahti, Nastola11.10.
-