Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 16.07. | ak | 4. Tilastopajacup | Turku | 13.07. | - |
ke 17.07. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Suomussalmi | 14.07. | - |
ke 17.07. | GP | Motonet GP Lapinlahti | Lapinlahti | 09.07. | - |
to 18.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 15.07. | - |
pe-su 19.-21.07. | ak | Janakkala Games | Janakkala | 17.07. | - |
la 20.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 17.07. | - |
la 20.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 1. osa | Ilmajoki | 16.07. | - |
la 20.07. | ak | 58-kisat | Vantaa | 17.07. | - |
su 21.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 2.osa | Seinäjoki | 16.07. | - |
ma-ti 22.-23.07. | am | Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 v | Porvoo | 20.07. | - |
ma 22.07. | ak | Vetelin aluekisat | Veteli | 19.07. | - |
ke 24.07. | ak | Joensuu Junior Games | Joensuu | 21.07. | - |
ke 24.07. | seuracup | Uudy seuracup 2. osakilpailu | Riihimäki | 20.07. | - |
ke 24.07. | GP | Motonet GP Joensuu | Joensuu | 14.07. | - |
ke 24.07. | seuracup | Seuracup II | Pori | 22.07. | - |
to 25.07. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 22.07. | - |
to 25.07. | ak | 5. Tilastopajacup | Turku | 22.07. | - |
pe-su 26.-28.07. | ak | Lohja Junior Games | Lohja | 24.07. | - |
la-su 27.-28.07. | ak | Nuorisokansalliset Kouvola Junior Games | Kouvola | 22.07. | - |
la 27.07. | ak | Pohjan Koitokset - saarenkylän kentän 30 vuotisjuhlakisat | Rovaniemi | 21.07. | - |
ma-ti 29.-30.07. | am | 15- ja 14 v. aluemestaruuskilpailut | Helsinki | 26.07. | - |
ti 30.07. | po | Piiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU ) | Hämeenlinna | 27.07. | - |
ti 30.07. | seuracup | Seuracup II osakilpailu | Kempele | 26.07. | - |
ke 31.07. | seuracup | Seuracup 2, Pohjois-Savo | Leppävirta | 28.07. | - |
to-su 01.-04.08. | SM | Kalevan kisat | Lappeenranta | 24.07. | - |
la 03.08. | maantie | Helsinki Twilight Run | Helsinki | - | - |
ma 05.08. | seuracup | Seuracup II | Kälviä | 31.07. | - |
ma 05.08. | seuracup | Seuracup II Turun lohko | Lieto | 01.08. | - |
ma 05.08. | seuracup | Seuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymY | Iitti | 03.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Nåid föreningscup del 2 / Nåid seuracup osa 2 | Raseborg, Karis / Raasepori, Karjaa | 02.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Seuracup osa 2 | Saarijärvi | 02.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div. | Valkeakoski | 05.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Seuracup II Salo-Loimaa lohko | Loimaa | 04.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Vakka-lohko Seuracup II | Mynämäki | 03.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Seuracup II Ykköslohko | Salo | 03.08. | - |
ke 07.08. | seuracup | Seuracupin piirikisa 2 | Helsinki | 03.08. | - |
ke 07.08. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 4 | Mariehamn | - | - |
ke 07.08. | seuracup | Föreningscupen deltävling 2 | Vasa | 04.08. | - |
ke 07.08. | seuracup | HämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisa | Nokia | 05.08. | - |
to 08.08. | kans | Äänekoski Games | Äänekoski | 05.08. | - |
pe-su 09.-11.08. | SM | SM-kilpailut P/T 14,15 | Lahti | 01.08. | - |
pe-su 09.-11.08. | SM | SM-kilpailut M/N 17,16 | Kankaanpää | 01.08. | - |
la 10.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton) | Pyhtää, Huutjärvi | 03.08. | - |
ma 12.08. | tähti | Eltsun Tähtikisa | Helsinki | 07.08. | - |
ke 14.08. | tähti | Tähtikisa - Valkean Kaupungin kisa | Oulu | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14 | Lapua | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | ak | Kymmeottelukisa | Kauhava | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | SM | SM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14 | Kauhava | 09.08. | - |
la-su 17.-18.08. | ak | Ottelukisa | Lapua | 09.08. | - |
la 17.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 15.08. | - |
la 17.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 17.08. | po | Piiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala) | Lappeenranta | 14.08. | - |
la 17.08. | maantie | Haaga Run | Helsinki | - | - |
su 18.08. | maantie | 16. Hamina puolimaraton | Hamina | 13.08. | - |
su 18.08. | am | 13v aluehuipentuma, lounainen alue | Naantali | 13.08. | - |
su 18.08. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 08.08. | - |