Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ke 25.07. | kans | 4. Tilastopajacup | Turku | 22.07. | - |
ke 25.07. | seuracup | Seuracup osa 2. | Saarijärvi | 22.07. | - |
to 26.07. | seuracup | Seuracupin II-osa | Mikkeli / Ristiina | 23.07. | - |
to 26.07. | po | Piiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä Karjala | Iitti | 24.07. | - |
to 26.07. | ne | Nuorten Eliittikisat | Vaasa | 23.07. | - |
la 28.07. | GP | Motonet GP Lapinlahti | Lapinlahti | 18.07. | - |
la-su 28.-29.07. | kans | KUY:n Nuorisokansallinen | Tuusula | 24.07. | - |
la-su 28.-29.07. | kans | Nuorisokansalliset Kouvola Junior Games | Kouvola | 24.07. | - |
su 29.07. | tähti | Eltsun Tähtikisat | Helsinki | 25.07. | - |
ma-ti 30.-31.07. | am | Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v. | Helsinki | 27.07. | - |
ti 31.07. | po | 17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Laitila | 28.07. | - |
ke 01.08. | seuracup | Seuracupin II-osa | Kankaanpää | 30.07. | - |
ke 01.08. | kans | 5. Tilastopajacup | Turku | 29.07. | - |
ke 01.08. | seuracup | Seuracup.2. osakilpaili | Suomussalmi | 28.07. | - |
ke 01.08. | seuracup | Föreningscup deltävling II | Nedervetil | 29.07. | - |
to 02.08. | seuracup | Seuracup piirikisa 2 (läntinen) | Ilmajoki | 01.08. | - |
to 02.08. | maantie | Iitti-hölkkä | Iitti | 29.07. | - |
to 02.08. | seuracup | Seuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2 | Kuopio | 30.07. | - |
to 02.08. | seuracup | Seuracup piirikisa 2 (itäinen) | Kauhava | 01.08. | - |
pe-su 03.-05.08. | SM | SM-kilpailut M/N19-22 | Laitila | 26.07. | - |
la 04.08. | maantie | PNM Trail | Nousiainen | - | - |
la 04.08. | maantie | Karhu-Hölkkä | Ranua | 03.08. | - |
la 04.08. | maraton | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 km | Hämeenlinna | 30.07. | - |
su 05.08. | maantie | Hillamaastot | Ranua | 29.07. | - |
su 05.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisa | Nokia | 03.08. | - |
su 05.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 03.08. | - |
su 05.08. | seuracup | Seuracup | Iitti | 03.08. | - |
ma 06.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Joensuu | 03.08. | - |
ma 06.08. | seuracup | Seuracup II Turun lohko | Paimio | 04.08. | - |
ma 06.08. | seuracup | Seuracup II Salo-Loimaa lohko | Salo | 04.08. | - |
ma 06.08. | seuracup | Seuracupin piirikisa 2 | Kirkkonummi | 02.08. | - |
ti 07.08. | seuracup | Seuracup, 2. osakilpailu | Nurmijärvi | 02.08. | - |
ti 07.08. | seuracup | Seuracup II Vakka-lohko | Mynämäki | 03.08. | - |
ti 07.08. | seuracup | Seuracup II Ykköslohko | Turku | 04.08. | - |
ti 07.08. | seuracup | Seuracup 2.osakilpailu | Kempele | 03.08. | - |
ke 08.08. | seuracup | Nåids föreningscup del 2 / Nåid:n seuracupin osa 2 | Espoo - Esbo | 05.08. | - |
ke 08.08. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 4 | Mariehamn | - | - |
pe-su 10.-12.08. | SM | SM-kilpailut M/N 17,16 | Espoo | 02.08. | - |
pe-su 10.-12.08. | SM | SM-kilpailut P/T14,15 | Saarijärvi | 02.08. | - |
la 11.08. | am | Aluehuipentumat T/P-12-13 (ÖID, EPU, KePY. KeSY) | Nykarleby | 06.08. | - |
ti-ke 14.-15.08. | am | Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestit | Porvoo - Borgå | 11.08. | - |
ke 15.08. | tähti | Seinäjoen Tähtikisat | Seinäjoki | 10.08. | - |
to 16.08. | kans | Elokansalliset | Veteli | 13.08. | - |
la 18.08. | kans | Vuosaari Games | Helsinki | 15.08. | - |
la 18.08. | maraton | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 18.08. | kans | Iin kisat | Ii | 14.08. | - |
la 18.08. | am | Aluemestaruusviestit | Kokkola | 15.08. | - |
la 18.08. | maantie | Salpausselkä XC-HALF-Maraton | Lahti | - | - |
la 18.08. | am | Itäisen alueen aluemestaruusviestit | Mikkeli | 15.08. | - |
su 19.08. | maraton | 15. Kymen Sanomat puolimaraton | Hamina | 14.08. | - |
su 19.08. | maraton | Vesijärvi puolikas | Lahti | - | - |
su 19.08. | tähti | Karhula Games 2018 - Kotkan Tähtikisat | Kotka | 15.08. | - |
su 19.08. | am | Aluemestaruusviestit | Turku | 15.08. | - |
ke 22.08. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 | Mariehamn | - | - |
to 23.08. | GP | Motonet GP Finaali | Lappeenranta | 16.08. | - |
pe 24.08. | tähti | Tähtikisat | Tampere | 21.08. | - |
la-su 25.-26.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14 | Kempele | 17.08. | - |
la-su 25.-26.08. | SM | SM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14 | Oulu | 17.08. | - |
la 25.08. | maraton | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton) | Pyhtää | 18.08. | - |
la 25.08. | maraton | Kokkolan Venetsialaismaraton | Kokkola | 20.08. | - |
la 25.08. | po | Öppna Åländska mästerskapen, dag 1 | Mariehamn | - | - |
la 25.08. | kans | Kurikan Kansalliset | Kurikka | 23.08. | - |
su 26.08. | kans | 6.Tilastopajacup | Turku | 23.08. | - |
su 26.08. | po | Öppna Åländska mästerskapen, dag 2 | Mariehamn | - | - |
su 26.08. | kans | Kokkolan kansalliset | Kokkola | 24.08. | - |