Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Näytä piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<<
Toukokuu 2017
>>
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
18
1
2
3
4
5
6
7
19
8
9
10
11
12
13
14
20
15
16
17
18
19
20
21
21
22
23
24
25
26
27
28
22
29
30
31
Kesäkuu 2017
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
22
1
2
3
4
23
5
6
7
8
9
10
11
24
12
13
14
15
16
17
18
25
19
20
21
22
23
24
25
26
26
27
28
29
30
Heinäkuu 2017
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
26
1
2
27
3
4
5
6
7
8
9
28
10
11
12
13
14
15
16
29
17
18
19
20
21
22
23
30
24
25
26
27
28
29
30
31
31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Sijainti
Ilm. päättyy
WA
ke 17.05.
po
Ungdomsserie (utomhus), omgång 1
Lemland
-
-
la 20.05.
maraton
Yyteri maraton ja puolimaraton
Pori
-
-
la 20.05.
maraton
XXXIV Västilän maraton ja puolimaraton
Orivesi
-
-
ma 22.05.
kans
MIKV kansalliset
Mikkeli
19.05.
-
ti 23.05.
am
Aluemestaruus maantiekävelyt
Laitila
20.05.
-
to 25.05.
kans
46. Toukokuun kisat
Helsinki
22.05.
-
la 27.05.
kans
Kultainen Keihäs
Vantaa
-
-
la-su 27.-28.05.
kans
PKO Games
Joensuu
23.05.
-
la 27.05.
kans
Hiirenkorvakisat
Rovaniemi
21.05.
-
la-su 27.-28.05.
am
Aluemestaruusottelut
Laitila
24.05.
-
la 27.05.
kans
Laidunkauden avauskisa
Liminka
24.05.
-
su 28.05.
kans
Helsingin OP Junior GP
Helsinki
24.05.
-
su 28.05.
kans
Tapiot Games -kansalliset
Espoo
25.05.
-
su 28.05.
kans
20. Kirkon vaiheill-kisat
Nakkila
26.05.
-
ke 31.05.
kans
Marskin kisat
Lappeenranta
25.05.
-
ke 31.05.
po
Ungdomsserie (utomhus), omgång 2
Finström
-
-
ke 31.05.
kans
Laihian Lujan kansalliset
Laihia
30.05.
-
su 04.06.
tähti
Karis Telefon Games Tähtikisat
Raasepori - Raseborg
29.05.
-
ma 05.06.
ne
Nuorten Eliittikisat
Turenki, Janakkala
02.06.
-
ti 06.06.
seuracup
Seuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasY
Kotka
03.06.
-
ti 06.06.
seuracup
Föreningscup 1
Nykarleby
03.06.
-
ti 06.06.
kans
Ikaalisten Kansalliset
Ikaalinen
04.06.
-
ke 07.06.
seuracup
Seuracupin piirikisa 1
Helsinki
03.06.
-
ke 07.06.
kans
Kansallinen 1.Tilastopajacup
Turku
05.06.
-
pe-su 09.-11.06.
kans
Youth Athletics Games
Lahti
01.06.
-
pe 09.06.
eliit
Lahden Eliittikisat
Lahti
02.06.
-
la 10.06.
maraton
Helsinki Half Marathon
Helsinki
-
-
la 10.06.
maantie
Karhun Keväthölkkä
Ranua
09.06.
-
la 10.06.
kans
Kälviän kentän vihkiäiskilpailut
Kokkola
05.06.
-
la 10.06.
kans
Parkano 150v juhlakilpailu
Parkano
07.06.
-
su 11.06.
kans
Kesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailu
Akaa, Toijala
09.06.
-
su 11.06.
SM
SM-maantiekävelyt
Laitila
03.06.
-
ma 12.06.
kans
Paavo Nurmi Junior / Master Games
Turku
08.06.
-
ma 12.06.
am
Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemesteruus esteet
Vantaa
09.06.
-
ti 13.06.
GP
Paavo Nurmi Games
Turku
-
-
ti 13.06.
seuracup
Seuracup 1. osakilpailu
Rovaniemi
11.06.
-
ti 13.06.
seuracup
Seuracup
Lappeenranta
07.06.
-
ke 14.06.
kans
Green Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 2.osakilpailu
Ilmajoki
13.06.
-
ke 14.06.
kans
Tarmon Nuorisokansalliset
Hämeenlinna
11.06.
-
ke 14.06.
seuracup
Seuracup piirikisa
Kalajoki
12.06.
-
ke 14.06.
seuracup
Seuracup I-osakilpailu
Pori, Noormarkku
12.06.
-
ke 14.06.
seuracup
Seuracup I
Iisalmi
07.06.
-
ke 14.06.
po
Ungdomsserie (utomhus), omgång 3
Hammarland
-
-
to 15.06.
ne
Nurmijärven Nuorten Eliittikisat
Nurmijärvi
11.06.
-
to 15.06.
seuracup
Vattenfall seuracup piirikisa
Savonlinna
12.06.
-
pe 16.06.
am
Aluemestaruusviestit
Ähtäri
13.06.
-
pe 16.06.
seuracup
Seuracup 1. osakilpailu
Oulu
13.06.
-
la 17.06.
kans
Rajakisat
Tornio
14.06.
-
la 17.06.
maraton
VieskaMaraton
Ylivieska
14.06.
-
la 17.06.
maraton
Forssan Suvi-ilta
Forssa
-
-
la 17.06.
eliit
Kuortaneen Eliittikisat
Kuortane
09.06.
-
su 18.06.
am
PSM 1 osa
Oulu
14.06.
-
su 18.06.
kans
Viitasaaren Kansalliset
Viitasaari
15.06.
-
ma 19.06.
am
Aluemestaruusviestit
Tampere
15.06.
-
ma 19.06.
seuracup
Seuracup 1. osakilpailu, läntinen alue
Kurikka
17.06.
-
ma 19.06.
am
Aluemestaruusviestit (PSM-viestit)
Paltamo
16.06.
-
ma 19.06.
seuracup
Seuracup 1 osakilpailu
Vihti
16.06.
-
© Amptech Oy 2005-2024