Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 16.05. | kans | MIKV avoimet aluekilpailut 1 | Mikkeli | 14.05. | - |
ke 18.05. | am | Eteläisen alueen am-esteet | Vantaa | 15.05. | - |
la 21.05. | maraton | Yyteri maraton ja puolimaraton | Pori | - | - |
la 21.05. | kans | Miesten ja naisten avoimet kansalliset yleisurheilukilpailut | Espoo | 18.05. | - |
la 21.05. | maraton | XXXIII Västilän maraton ja puolimaraton | Orivesi | - | - |
la 21.05. | am | Rataraasto Kempele | KEMPELE | 20.05. | - |
su 22.05. | po | Aktia veteraanien yleisurheilukilpailut | Vantaa | 18.05. | - |
su 22.05. | kävely | Väinön kävelyt | Vantaa | 18.05. | - |
ti 24.05. | kans | Kansalliset Kaappoo Jouppilan muistokilpailut | Seinäjoki | 22.05. | - |
ti 24.05. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 1 | Hammarland | - | - |
ke 25.05. | maantie | KLL-maastot | Heinola | 19.05. | - |
ke 25.05. | am | AM- Maantienkävely | Vaasa | 20.05. | - |
to 26.05. | kans | 45. Toukokuun Kisat | Helsinki | 23.05. | - |
la 28.05. | kans | Kultainen Keihäs | Vantaa | 26.05. | - |
la-su 28.-29.05. | kans | PKO Junior Games | Joensuu | 24.05. | - |
la-su 28.-29.05. | am | Lounaisen Aluemestaruusottelut | Kangasala | 25.05. | - |
la 28.05. | kans | PKO Games | Joensuu | 24.05. | - |
la 28.05. | maraton | Ideapark-juoksu | Lempäälä | 27.05. | - |
la 28.05. | kans | Parkano Games | Parkano | 26.05. | - |
su 29.05. | kans | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 23.05. | - |
su 29.05. | kans | 19. Kirkon vaiheill-kisat | Nakkila | 27.05. | - |
ti 31.05. | kans | Marskin Kisat | Lappeenranta | 25.05. | - |
ti 31.05. | kans | Ikaalisten Kansalliset | Ikaalinen | 29.05. | - |
ke 01.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Valkeakoski | 27.05. | - |
ke 01.06. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 2 | Finström | - | - |
to 02.06. | am | Kaakkoisen alueen aluemestaruuskilpailut, esteet | Kotka | 27.05. | - |
su 05.06. | kans | Tarmon nuorisokansalliset | Hämeenlinna | 02.06. | - |
ma 06.06. | tähti | Espoo Challenge Tähtikisat | Espoo | 03.06. | - |
ti 07.06. | kans | Nuorisokansalliset Sinettikisat | Vantaa | 05.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Vattenfall seuracup I, ykköslohko | Naantali | 02.06. | - |
ti 07.06. | kans | Hyvinkään Nuorisokansalliset | Hyvinkää | 03.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Salon ja Loimaan alueen 1. seuraottelu | Somero | 02.06. | - |
ti 07.06. | seuracup | Vattenfall seuracup I, Vakkalohko | MYNÄMÄKI | 03.06. | - |
ti 07.06. | kans | MIKV avoimet aluekilpailut 2 | Mikkeli | 04.06. | - |
ke 08.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Kauhava | 05.06. | - |
ke 08.06. | seuracup | Vattenfall seuracup, 1.osakilpailu | Pori, Noormarkku | 06.06. | - |
to 09.06. | seuracup | Vattenfall I | Nykaleby | 06.06. | - |
to 09.06. | kans | Kans.1.Tilastopajacup | Turku | 07.06. | - |
pe-su 10.-12.06. | kans | Youth Athletics Games | Espoo, Leppävaara | 01.06. | - |
la 11.06. | maraton | Varkaus Puolikas - 1/2 maraton ja hurushölkkä | Varkaus | 07.06. | - |
la 11.06. | kans | Kurikan Kansalliset | Kurikka | 09.06. | - |
la 11.06. | maantie | Suomi-juoksu | Joensuu | - | - |
su 12.06. | kans | Uuden Rovaniemen Juoksu | Rovaniemi | 08.06. | - |
su 12.06. | SM | SM-maantiekävelyt | Turku | 04.06. | - |
su 12.06. | tähti | Karis Telefon Games Tähtikisat | Raasepori - Raseborg | 07.06. | - |
ti 14.06. | ne | Nurmijärven Nuorten Eliittikisat | Nurmijärvi | 10.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup | Jämsä | 12.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall seuracup piirikisa | Kalajoki | 13.06. | - |
ke 15.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup | Paltamo | 12.06. | - |
ke-to 15.-16.06. | am | Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestit | Helsinki | 12.06. | - |
ke 15.06. | am | Aluemestaruusviestit | Huittinen | 10.06. | - |
ke 15.06. | po | Ungdomsserie (ute), omgång 3 | Lemland | - | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall seuracup osakilpailu 1 | Kuopio | 11.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall-seuracup 1 osakilpailu läntinen alue | Kauhajoki | 14.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 1. osakilpailu | Joensuu | 14.06. | - |
to 16.06. | kans | Valkean kaupungin kisat | Oulu | 13.06. | - |
to 16.06. | seuracup | Vattenfall 1.osakilpailu | Ähtäri | 14.06. | - |
la 18.06. | ne | Nuorten Eliittikisat | Janakkala | 15.06. | - |
la 18.06. | maraton | VieskaMaraton | Ylivieska | 15.06. | - |
la 18.06. | kans | Kesän Kansalliset | Akaa, Toijala | 16.06. | - |
la 18.06. | kans | Alavuden kansalliset | Alavus | 16.06. | - |
la 18.06. | kans | Alpi 50v kisat | Tornio | 13.06. | - |
la 18.06. | maraton | Forssan Suvi-ilta | Forssa | - | - |
su 19.06. | eliit | Lapinlahden Eliittikisat | Lapinlahti | 09.06. | - |
ma 20.06. | seuracup | Helsyn Vattenfall-piirikisa 1 | Vantaa | 17.06. | - |
ma 20.06. | seuracup | NÅID:s Vattenfallcup del 1 | Borgå | 17.06. | - |
ma 20.06. | am | Aluemestaruus viestit | Saarijärvi | 15.06. | - |