Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa02.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto18.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.
pe-su 19.-21.07.akJanakkala GamesJanakkala16.07.
pe 19.07.pkKeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisatTöysä17.07.