Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
  Lokakuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia04.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti07.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu07.07.
ke 08.07.pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
ke 08.07.pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.pkJunnukisatLieksa07.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 08.07.pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
ke 08.07.pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
ke 08.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 09.07.pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 09.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.seuraSeurakisatRanua -
to 09.07.pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
to 09.07.pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
to 09.07.pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
to 09.07.pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKymiRing Running DayIitti -
la 11.07.pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
la 11.07.pmSisukävelytKauhava09.07.
la 11.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
la 11.07.pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
su 12.07.pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ti 14.07.pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.akTilastopajacup 5Turku11.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame -
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
ke 15.07.seuraSeurakisatHeinola13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatJuuka14.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.pkPk. kilpailuKajaani13.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
to 16.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
to 16.07.pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
to 16.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua13.07.
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
to 16.07.seuraSeurakisatAsikkala15.07.
to 16.07.pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala14.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la 18.07.pkKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele16.07.
la 18.07.akKarhu Junior GamesKauhajoki16.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
su 19.07.pmKNATTEFINALEN för 9-13 åringarNedervetil / Alaveteli15.07.
su 19.07.pkHannun muistokilpailutVarpaisjärvi15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkSFI-PrologenNärpes17.07.
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.seuraSeurakisatKauhava -
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi19.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.pkVisan viikkokisatIisalmi -
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.kansKansalliset Tähtien KisatOrimattila17.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIitti21.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala19.07.
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti-ke 21.-22.07.pkAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07Rauma19.07.
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen21.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti-ke 21.-22.07.pmDM 14-19 årVasa18.07.
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatRanua -
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke 22.07.pkJunnukisatLieksa21.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut eteläinen alueVantaa17.07.
ke 22.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 8-11vLahti19.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 22.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 22.07.pkPk. kilpailuKajaani20.07.
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere17.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 22.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 22.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 22.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo -
ke 22.07.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi -
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari16.07.
to 23.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu)Töysä21.07.
to 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 23.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu21.07.
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IV, sarjat 12-15vLahti20.07.
to 23.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki13.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja20.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
la-ti 25.-28.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la-su 25.-26.07.pmPm- sisuhuipentumaLapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä)22.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la-su 25.-26.07.pmSatakunnan pm-huipentumaKankaanpää21.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
la 25.07.pkSäästöpankin heinäheitotSomero24.07.
su 26.07.pkLopU:n KesämoukaritLoppi23.07.
su 26.07.pkDT i Malax 1/2Malax25.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma-ti 27.-28.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19vHelsinki24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia25.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.pmAvoin pm kymppi ja nuorten esteetTurku25.07.
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini26.07.
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 årBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
to 30.07.seuraSeurakisatRanua -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.06.
la 01.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 1Asikkala29.07.
la 01.08.pkPNM TrailNousiainen -
la-su 01.-02.08.pmUudyn pm 9-15vKerava29.07.
la-su 01.-02.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu26.07.
la-su 01.-02.08.pkMondo myötätuulikisatLappeenranta27.07.
la 01.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la-su 01.-02.08.pmPM-huipentuma 9-15vKouvola/Kuusankoski28.07.
la 01.08.pkSisu huipentuma ja viestit Lappi Länsi-PohjaKemi27.07.
la 01.08.pkPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), PyhtääPyhtää/Huutjärvi25.07.
la 01.08.karnMoukarikarnevaalitKaustinen28.07.
la 01.08.pkTuisku heitotRusko (Vahto)28.07.
la-su 01.-02.08.pmKainuun sisuhuipentumaKajaani28.07.
la 01.08.pkHeittokisatIisalmi -
la 01.08.pkKarhu-HölkkäRanua -
la 01.08.akVuosaari GamesHelsinki28.07.
la 01.08.pkHämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppiHämeenlinna -
la 01.08.pkElokuun KisatKemi27.07.
la 01.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo29.07.
la 01.08.GPMotonet GP KuortaneKuortane25.07.
la 01.08.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 02.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 2Lahti30.07.
su 02.08.amAluemestaruusviestitSaarijärvi -
su 02.08.pkSAUL:n avoimet kansalliset yleisurheilukilpailutKouvola/Inkeroinen31.07.
su 02.08.pkToijala Junior GamesAkaan Toijala31.07.
su 02.08.pkHillamaastotRanua26.07.
su 02.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat31.07.
su 02.08.pkSiikalatva cup II osakilpailuSiikalatva -
su 02.08.amAluemestaruusviestitTampere 28.07.
su 02.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo30.07.