Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
13.01. klo 10:00 Hippohallit Ilmoittautuneet
M17 60 m aj

Erä 1
3	0	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
4	0	Joona Kopakkala	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Niklas Kivipuro	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Elias Saarinen	Tampereen Pyrintö		

M19 60 m

Erä 1
1	0	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
2	0	Joona Kopakkala	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Mikael Reuna	Janakkalan Jana		
4	0	Ville-Veikko Hanninen	Janakkalan Jana		
5	0	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat		
7	0	Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö		
8	0	Frans Kujanpää	Lempäälän Kisa		

M19 60 m aj

Erä 1
4	0	Ville-Veikko Hanninen	Janakkalan Jana		
5	0	Ville Aarnivala	Tampereen Pyrintö		

N17 60 m aj

Erä 1
1	0	Heidi Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat		
2	0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
3	0	Sara Papunen	Janakkalan Jana		
4	0	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
6	0	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
7	0	Johanna Ahola	Sjundeå IF		
8	0	Aliisa Lattunen	Tampereen Pyrintö		

N19 60 m

Erä 1
3	0	Tiia Huntington	Tampereen Pyrintö		
4	0	Henna Salonen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Jannina Antila	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
3	0	Sara-Leena Kamppuri	Tampereen Pyrintö		
4	0	Inka Kassinen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
6	0	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
7	0	Sanni Kallioniemi	Tampereen Pyrintö		
8	0	Emilia Palmu	Janakkalan Jana		

N19 60 m aj

Erä 1
5	0	Suvi Liimatainen	Tampereen Pyrintö		

P11 60 m

Erä 1
1	0	Christian Hännikäinen	Nokian Urheilijat		
2	0	Anton Purola	Oulun Pyrintö		
3	0	Veeti Salo	Toijalan Vauhti		
4	0	Elias Vikström	Tampereen Pyrintö		
5	0	Kaapo Kankainen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
7	0	Ville Saari	Kuortaneen Kunto		
8	0	Henrik Laitinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Eetu Eho	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Riku Happonen	Nokian Urheilijat		
4	0	Nuutti Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
5	0	Jaakko Linnus	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
7	0	Leon Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa		

Erä 3
2	0	Ville Mäenpää	Vilppulan Veikot		
3	0	Roope Saari	Kuortaneen Kunto		
4	0	Aaro Järvinen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Saku Laine	Tampereen Pyrintö		
6	0	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		
7	0	Kaapo Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Tobin Gylling	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
2	0	Juuso Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
3	0	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Ville Suoniemi	Kangasalan Urheilijat -68		
5	0	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Mikko Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
7	0	Oliver Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
8	0	Carlos Hosio	Tampereen Pyrintö		

P11 1000 m

Erä 1
1	0	Tuomas Smolander	Tampereen Pyrintö		
2	0	Juho Autio	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Ilari Virtanen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Elias Vikström	Tampereen Pyrintö		
5	0	Carlos Hosio	Tampereen Pyrintö		
6	0	Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa		
7	0	Roope Rämä	Lempäälän Kisa		
8	0	Vili Leppänen	Tampereen Pyrintö		
9	0	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
10	0	Ville Harju	Janakkalan Jana		
11	0	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
12	0	Henrik Laitinen	Tampereen Pyrintö		
13	0	Kaapo Kankainen	Tampereen Pyrintö		
14	0	Arttu Pitkänen	Tampereen Pyrintö		
15	0	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
16	0	Christian Hännikäinen	Nokian Urheilijat		

P11 60 m aj

Erä 1
3	0	Henrik Laitinen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Johannes Maetoloa	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Vili Leppänen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Leevi Lipponen	Lempäälän Kisa		
7	0	Elias Vikström	Tampereen Pyrintö		
8	0	Aaro Järvinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
3	0	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
4	0	Roope Saari	Kuortaneen Kunto		
5	0	Nuutti Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
6	0	Ville Saari	Kuortaneen Kunto		
7	0	Oliver Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
8	0	Tobin Gylling	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
2	0	Jaakko Linnus	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Juha Närhi	Lempäälän Kisa		
5	0	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
6	0	Arttu Pitkänen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Tomas Capiten	Tampereen Pyrintö		
8	0	Eetu Eho	Tampereen Urheilijat -38		

P11 Korkeus

Erä 1
1	0	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
2	0	Leon Anttolainen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Juha Närhi	Lempäälän Kisa		
4	0	Carlos Hosio	Tampereen Pyrintö		
5	0	Lassi Kanto	Tampereen Pyrintö		
6	0	Veeti Salo	Toijalan Vauhti		
7	0	Okko Savola	Tampereen Pyrintö		
8	0	Ville Suoniemi	Kangasalan Urheilijat -68		
9	0	Arttu Pitkänen	Tampereen Pyrintö		
10	0	Vili Leppänen	Tampereen Pyrintö		
11	0	Kaapo Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		
12	0	Eetu Eho	Tampereen Urheilijat -38		
13	0	Jaakko Linnus	Tampereen Urheilijat -38		
14	0	Nuutti Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
15	0	Riku Happonen	Nokian Urheilijat		
16	0	Kaapo Kankainen	Tampereen Pyrintö		
17	0	Johannes Maetoloa	Hämeenlinnan Tarmo		
18	0	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
19	0	Henrik Laitinen	Tampereen Pyrintö		
20	0	Saku Laine	Tampereen Pyrintö		

P11 4 x 50 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 2		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
3	0	Lempäälän Kisa 1		
4	0	Nokian Urheilijat 1		
5	0	Tampereen Pyrintö 1		

P13 60 m

Erä 1
1	0	Vilho Helenius	Nokian Urheilijat		
2	0	Niklas Sampila	Nokian Urheilijat		
3	0	Niki Nurmi	Tampereen Pyrintö		
4	0	Iiro Punkari	Tampereen Pyrintö		
5	0	Jami Siimes	Tampereen Pyrintö		
6	0	Samuel Purola	Oulun Pyrintö		
7	0	Karim Masee	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Veikka Olden	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	0	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
2	0	Markus Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Sami Listenmaa	Tampereen Pyrintö		
4	0	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
5	0	Aleksi Jurvanen	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Jasin Hafdhi	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Ossi Neronen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 3
1	0	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
2	0	Hakim Belbachir	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Joona Tuomi	Tampereen Pyrintö		
4	0	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
5	0	Eeli Purola	Oulun Pyrintö		
6	0	Veikka Olden	Tampereen Pyrintö		
7	0	Leevi Männistö	Nokian Urheilijat		
8	0	Konsta Koivunen	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	0	Veikka Nieminen	Lempäälän Kisa		
2	0	Toni Kupari	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Konsta Koivunen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Akseli Järvinen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö		
7	0	Samuli Sjöberg	Tampereen Pyrintö		
8	0	Mika Huntington	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
1	0	Sami Paavilainen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Niki Nurmi	Tampereen Pyrintö		
3	0	Sampo Suonpää	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Miika Mäkihonko	Lempäälän Kisa		
6	0	Olli Kurki	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Jere Järvensivu	Tampereen Pyrintö		
8	0	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		

P13 1000 m

Erä 1
1	0	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Miko Köykkä	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Ville Seppä	Vammalan seudun Voima		
4	0	Jami Siimes	Tampereen Pyrintö		
5	0	Iiro Punkari	Tampereen Pyrintö		
6	0	Sampo Suonpää	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
8	0	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
9	0	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö		
10	0	Viljami Ahola	Hämeenlinnan Tarmo		
11	0	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa		
12	0	Vilho Helenius	Nokian Urheilijat		
13	0	Niki Nurmi	Tampereen Pyrintö		
14	0	Veikka Olden	Tampereen Pyrintö		
15	0	Olli Harju	Janakkalan Jana		
16	0	Jere Niemi	Janakkalan Jana		
17	0	Veikka Nieminen	Lempäälän Kisa		
18	0	Veikka Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
19	0	Veikka Olden	Tampereen Pyrintö		
20	0	Ossi Neronen	Tampereen Pyrintö		
21	0	Akseli Järvinen	Tampereen Pyrintö		
22	0	Niki Nurmi	Tampereen Pyrintö		
23	0	Sami Listenmaa	Tampereen Pyrintö		
24	0	Jere Järvensivu	Tampereen Pyrintö		

P13 60 m aj

Erä 1
3	0	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Sami Siro	Parkanon Urheilijat		
5	0	Aleksi Jurvanen	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Joona Tuomi	Tampereen Pyrintö		
7	0	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Miika Mäkihonko	Lempäälän Kisa		
3	0	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
4	0	Daniel Tavisalo	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	0	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
7	0	Markus Virtanen	Hämeenlinnan Tarmo		

P13 Seiväs

Erä 1
1	0	Joni Uolamo	Toijalan Vauhti		
2	0	Miro Ylinen	Tampereen Kisatoverit		
3	0	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Sami Siro	Parkanon Urheilijat		
5	0	Daniel Tavisalo	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	0	Miika Mäkihonko	Lempäälän Kisa		
7	0	Leevi Männistö	Nokian Urheilijat		
8	0	Mika Huntington	Tampereen Pyrintö		

P13 Kuula

Erä 1
1	0	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		
2	0	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Daniel Tavisalo	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	0	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Samuli Sjöberg	Tampereen Pyrintö		
6	0	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Miika Mäkihonko	Lempäälän Kisa		
8	0	Sami Siro	Parkanon Urheilijat		
9	0	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
10	0	Joel Sandås	ÅIFK Friidrott		
11	0	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
12	0	Olli Kurki	Hämeenlinnan Tarmo		
13	0	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
14	0	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
15	0	Veikka Rajala	Tampereen Pyrintö		
16	0	Karim Masee	Tampereen Urheilijat -38		

P13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
4	0	Nokian Urheilijat 1		
5	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
6	0	Lempäälän Kisa 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 1		
8	0	Tampereen Pyrintö 3		
9	0	Tampereen Pyrintö 2		

P15 60 m

Erä 1
3	0	Totte Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Junnu Koiranen	Nokian Urheilijat		
5	0	Veikko Nurmi	Tampereen Pyrintö		
6	0	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
7	0	Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		

Erä 2
2	0	Oskari Turunen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Pekka Mattila	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Noa Järvensivu	Ylöjärven Urheilijat		
5	0	Tamrat Rastas	Tampereen Pyrintö		
6	0	Joonatan Sateila	Tampereen Pyrintö		
7	0	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		

Erä 3
2	0	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
3	0	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana		
4	0	Jani Salo	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Eero Välimäki	Toijalan Vauhti		
6	0	Sakari Järvinen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Eemil Grundström	Tampereen Pyrintö		

P15 2000 m

Erä 1
1	0	Sakari Munck	Track and Field Espoo		
2	0	Veikko Nurmi	Tampereen Pyrintö		
3	0	Valtteri Mäenpää	Lempäälän Kisa		
4	0	Juuso Lampinen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
5	0	Juho Heikkinen	Tampereen Pyrintö		

P15 60 m aj

Erä 1
3	0	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
4	0	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		
5	0	Samuel Vainio-Mattila	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
7	0	Noa Järvensivu	Ylöjärven Urheilijat		

P15 Korkeus

Erä 1
1	0	Eemil Grundström	Tampereen Pyrintö		
2	0	Samuel Vainio-Mattila	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Luca Pekki	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
5	0	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
6	0	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		
7	0	Tamrat Rastas	Tampereen Pyrintö		
8	0	Noa Järvensivu	Ylöjärven Urheilijat		
9	0	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
10	0	Sakari Järvinen	Tampereen Pyrintö		
11	0	Jussi Lepistö	Oriveden Ponnistus		

P15 Kuula

Erä 1
1	0	Jani Salo	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Oskari Turunen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Jesse Viitaharju	Tampereen Urheilijat -38		
4	0	Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
5	0	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
7	0	Totte Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Samuel Vainio-Mattila	Tampereen Urheilijat -38		
9	0	Veikko Nurmi	Tampereen Pyrintö		
10	0	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		

P15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
2	0	Lempäälän Kisa 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 1		

P9 40 m

Erä 1
2	0	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
3	0	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Petteri Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
5	0	Ville Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
6	0	Roni Rämä	Lempäälän Kisa		
7	0	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		

Erä 2
2	0	Martti Näsi	Toijalan Vauhti		
3	0	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
4	0	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa		
5	0	Simo Huovinen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Bruno Capiten	Tampereen Pyrintö		
7	0	Tino Johansson	Kiukaisten Kisailijat		

Erä 3
2	0	Miro Little	Tampereen Pyrintö		
3	0	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa		
5	0	Julius Aho	Vantaan Salamat		
6	0	Kasper Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Vilho Heinänen	Janakkalan Jana		

P9 1000 m

Erä 1
1	0	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
2	0	Julius Aho	Vantaan Salamat		
3	0	Riku-Kasperi Ketola	Vesilahden Visa		
4	0	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa		
5	0	Kasper Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Roni Rämä	Lempäälän Kisa		
7	0	Simo Huovinen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
9	0	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		

P9 Pituus

Erä 1
1	0	Roni Rämä	Lempäälän Kisa		
2	0	Samuel Aho	Vantaan Salamat		
3	0	Akseli Hollo	Tampereen Pyrintö		
4	0	Antti Sainio	Tampereen Pyrintö		
5	0	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		
6	0	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Vilho Heinänen	Janakkalan Jana		
8	0	Martti Näsi	Toijalan Vauhti		
9	0	Julius Niemelä	Nokian Urheilijat		
10	0	Vikke Savola	Tampereen Pyrintö		
11	0	Bruno Capiten	Tampereen Pyrintö		
12	0	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		
13	0	Tuomas Närhi	Lempäälän Kisa		
14	0	Julius Aho	Vantaan Salamat		
15	0	Petteri Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
16	0	Tino Johansson	Kiukaisten Kisailijat		
17	0	Kasper Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
18	0	Miika Niemelä	Lempäälän Kisa		
19	0	Ville Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
20	0	Miro Little	Tampereen Pyrintö		

T11 60 m

Erä 1
1	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Kerttu Merviö	Tampereen Pyrintö		
3	0	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
4	0	Maryana Ishanova	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Iida Luoma	Tampereen Pyrintö		
6	0	Juulia Repo	Toijalan Vauhti		
7	0	Viivi Kuosmanen	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Nitta Nieminen	Lempäälän Kisa		

Erä 2
1	0	Henna Väre	Janakkalan Jana		
2	0	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	0	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
6	0	Mila Siro	Parkanon Urheilijat		
7	0	Silja Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Neea Lehtinen	Viialan Valtti		

Erä 3
1	0	Sofia Martinkauppi	Oriveden Ponnistus		
2	0	Tuuli Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Mila Manninen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Linnea Sauramäki	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Anniina Äikäs	Oriveden Ponnistus		
6	0	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
7	0	Emilie Arkko	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Anniina Murtonen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 4
2	0	Anni Alppiranta	Kangasalan Urheilijat -68		
3	0	Anna Kangastupa	Kangasalan Kisa		
4	0	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
5	0	Viivi Rautiainen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Katariina Kankaanpää	Someron Esa		
7	0	Mette Suolammi	Tampereen Pyrintö		
8	0	Minttu Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		

Erä 5
2	0	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Fanni Grundström	Tampereen Pyrintö		
4	0	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
5	0	Kaarina Nurminen	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
7	0	Emma Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jenny Kangastupa	Kangasalan Kisa		

Erä 6
1	0	Oona Ahonen	Nokian Urheilijat		
2	0	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
3	0	Emma Kuikka	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Vilma Teppo	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Pinja Hautala	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus		
7	0	Sirkku Näsi	Toijalan Vauhti		
8	0	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
1	0	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	0	Evi Kinnunen	Janakkalan Jana		
3	0	Evita Mahkonen	Toijalan Vauhti		
4	0	Sini Siro	Parkanon Urheilijat		
5	0	Julia Lahti	Tampereen Pyrintö		
6	0	Ronja Mäkelä	Lempäälän Kisa		
7	0	Sanni Plym	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Mari Vireaho	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
1	0	Aliina-Linnea Willman	Tampereen Pyrintö		
2	0	Ella Kangasalusta	Kangasalan Urheilijat -68		
3	0	Anni Vähäkoski	Ylöjärven Urheilijat		
4	0	Erika Granroth	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Tessa Moisio	Kaipolan Vire		
6	0	Siina Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
7	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
8	0	Daniela Sandås	ÅIFK Friidrott		

T11 1000 m (Varmistuksen päätyttyä jaetaan kahteen erään)

Erä 1
1	0	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		
2	0	Pinja Hautala	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Neea Lehtinen	Viialan Valtti		
4	0	Erika Granroth	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Iina Virtanen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Emma Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
9	0	Jeannette Latva	ÅIFK Friidrott		
10	0	Aino Yli-Hannuksela	Tampereen Pyrintö		
11	0	Anna Kangastupa	Kangasalan Kisa		
12	0	Evi Kinnunen	Janakkalan Jana		
13	0	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
14	0	Enni Saarinen	Hämeenlinnan Tarmo		
15	0	Oona Viljanen	Oriveden Ponnistus		
16	0	Emilia Kilpinen	Forssan Salama		
17	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
18	0	Ronja Mäkelä	Lempäälän Kisa		
19	0	Maryana Ishanova	Hämeenlinnan Tarmo		
20	0	Anna Pyykkö	Oriveden Ponnistus		
21	0	Maria Yijälä	Kaipolan Vire		
22	0	Sanni Möller	Suolahden Urho		
23	0	Minttu Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
24	0	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
25	0	Emma Kuikka	Hämeenlinnan Tarmo		
26	0	Jenny Kangastupa	Kangasalan Kisa		
28	0	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
29	0	Anni Alppiranta	Kangasalan Urheilijat -68		
30	0	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
31	0	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
32	0	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
33	0	Aliina-Linnea Willman	Tampereen Pyrintö		
34	0	Julia Lahti	Tampereen Pyrintö		
35	0	Mila Manninen	Tampereen Pyrintö		
36	0	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
37	0	Mari Vireaho	Tampereen Pyrintö		
38	0	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		
39	0	Kerttu Merviö	Tampereen Pyrintö		
40	0	Mette Suolammi	Tampereen Pyrintö		

T11 60 m aj

Erä 1
1	0	Neea Lehtinen	Viialan Valtti		
2	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Siina Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
4	0	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
5	0	Emma Kuikka	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Tessa Moisio	Kaipolan Vire		
7	0	Mila Manninen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Julia Lahti	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	0	Sirkku Näsi	Toijalan Vauhti		
2	0	Pinja Hautala	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Maryana Ishanova	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
5	0	Tuuli Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	0	Ellen Pelkonen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
8	0	Iida Luoma	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
2	0	Erika Granroth	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Silja Lamminmäki	Kangasalan Urheilijat -68		
4	0	Sini Siro	Parkanon Urheilijat		
5	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
6	0	Silja Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Mette Suolammi	Tampereen Pyrintö		
8	0	Saga Vanninen	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	0	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Daniela Sandås	ÅIFK Friidrott		
3	0	Maria Yijälä	Kaipolan Vire		
4	0	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
5	0	Mila Siro	Parkanon Urheilijat		
6	0	Viivi Kuosmanen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
8	0	Aliina-Linnea Willman	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
2	0	Hertta Vihreälehto	Tampereen Pyrintö		
3	0	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
5	0	Ella Kangasalusta	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Emilia Kilpinen	Forssan Salama		
7	0	Emma Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
8	0	Minttu Törnblom	Tampereen Pyrintö		

T11 Korkeus

Erä 1
1	0	Kaarina Nurminen	Kangasalan Urheilijat -68		
2	0	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
3	0	Tuuli Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Mette Suolammi	Tampereen Pyrintö		
5	0	Tessa Moisio	Kaipolan Vire		
6	0	Ella Kangasalusta	Kangasalan Urheilijat -68		
7	0	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
8	0	Elisa Klemola	Tampereen Urheilijat -38		
9	0	Kerttu Merviö	Tampereen Pyrintö		
10	0	Janika Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
11	0	Emma Haapamäki	Tampereen Pyrintö		
12	0	Ellen Pelkonen	Tampereen Pyrintö		
13	0	Maiju Saukkosaari	Tampereen Pyrintö		
14	0	Maria Yijälä	Kaipolan Vire		
15	0	Maryana Ishanova	Hämeenlinnan Tarmo		
16	0	Nitta Nieminen	Lempäälän Kisa		
17	0	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
18	0	Elisa Keinonen	Tampereen Pyrintö		
19	0	Minttu Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
20	0	Vilma Teppo	Hämeenlinnan Tarmo		
21	0	Mila Siro	Parkanon Urheilijat		
22	0	Neea Lehtinen	Viialan Valtti		
23	0	Enna Leinonen	Tampereen Pyrintö		
24	0	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
25	0	Anniina Äikäs	Oriveden Ponnistus		
26	0	Juulia Repo	Toijalan Vauhti		
27	0	Erika Granroth	Tampereen Urheilijat -38		
28	0	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
29	0	Mila Manninen	Tampereen Pyrintö		
30	0	Viivi Rautiainen	Tampereen Pyrintö		
31	0	Sini Siro	Parkanon Urheilijat		
32	0	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
33	0	Iida Luoma	Tampereen Pyrintö		
34	0	Veera Uusinoka	Tampereen Pyrintö		
35	0	Sanni Plym	Tampereen Urheilijat -38		
36	0	Julia Lahti	Tampereen Pyrintö		
37	0	Silja Lamminmäki	Kangasalan Urheilijat -68		
38	0	Mari Vireaho	Tampereen Pyrintö		
39	0	Sade Railevirta	Tampereen Pyrintö		
40	0	Aliina-Linnea Willman	Tampereen Pyrintö		
41	0	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
42	0	Pinja Hautala	Tampereen Urheilijat -38		
43	0	Daniela Sandås	ÅIFK Friidrott		
44	0	Oona Ahonen	Nokian Urheilijat		

T11 4 x 50 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
3	0	Tampereen Pyrintö 8		
4	0	Tampereen Pyrintö 7		
5	0	Tampereen Pyrintö 2		
6	0	Hämeenlinnan Tarmo 2		
7	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
8	0	Tampereen Pyrintö 1		
9	0	Lempäälän Kisa 1		
10	0	Tampereen Pyrintö 5		
11	0	Tampereen Pyrintö 6		
12	0	Tampereen Pyrintö 4		
13	0	Tampereen Pyrintö 3		
14	0	Oriveden Ponnistus 1		

T13 60 m

Erä 1
1	0	Viivi Kinnunen	Janakkalan Jana		
2	0	Petra Tuominen	Oriveden Ponnistus		
3	0	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
4	0	Fanny Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
5	0	Hanna Ranki	Janakkalan Jana		
6	0	Riinu Pesonen	Someron Esa		
7	0	Hanna Peltola	Tampereen Pyrintö		
8	0	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
2	0	Pinja Purola	Someron Esa		
3	0	Tinka Gylling	Tampereen Pyrintö		
4	0	Merette Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
6	0	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
7	0	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
8	0	Katri Kekki	Kangasalan Urheilijat -68		

Erä 3
2	0	Jenni Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Emilia Joutsi	Tampereen Pyrintö		
4	0	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat		
5	0	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
6	0	Minttu Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Miia Puolakka	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
8	0	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
2	0	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
3	0	Amanda Saari	Tampereen Pyrintö		
4	0	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
5	0	Jenni Toivonen	Toijalan Vauhti		
6	0	Aino Hovinen	Kaipolan Vire		
7	0	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
2	0	Fanni Koivunen	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Essi Pitkäranta	Kangasalan Urheilijat -68		
4	0	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
5	0	Iida Koivisto	Tampereen Pyrintö		
6	0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
7	0	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		

Erä 6
1	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
2	0	Jenna Pohjonen	Janakkalan Jana		
3	0	Lumi Nikkola	Vehmaisten Urheilijat		
4	0	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
5	0	Peppi Pohjamies	Punkalaitumen Kunto		
6	0	Erika Ahvenharju	Janakkalan Jana		
7	0	Venla Oksanen	Someron Esa		
8	0	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
1	0	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
2	0	Pauliina Koski	Tampereen Pyrintö		
3	0	Piitu-Liina Tervo	Someron Esa		
4	0	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		
5	0	Manda Gullberg	Vasa IS		
6	0	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
7	0	Nella Turhala	Oriveden Ponnistus		
8	0	Saaga Mäkitammi	Janakkalan Jana		

Erä 8
2	0	Ronja Sonninen	Toijalan Vauhti		
3	0	Henriika Lento	Tampereen Pyrintö		
4	0	Iiris Sairanen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
6	0	Sofia Pohjaranta	Someron Esa		
7	0	Neea Flyktman	Kaipolan Vire		
8	0	Sanni Koskinen	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 9
1	0	Sanni Prittinen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	0	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
3	0	Lida Markula	Someron Esa		
4	0	Anniina Mahkonen	Toijalan Vauhti		
5	0	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
6	0	Siina Buri	Janakkalan Jana		
7	0	Johanna Ranta	Lempäälän Kisa		
8	0	Kaisa Pousi	Tampereen Pyrintö		

T13 1000 m

Erä 1
1	0	Isabella Latva	ÅIFK Friidrott		
2	0	Ronja Sonninen	Toijalan Vauhti		
3	0	Anniina Mahkonen	Toijalan Vauhti		
4	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
5	0	Manda Gullberg	Vasa IS		
6	0	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		
7	0	Venla Ranta	Lempäälän Kisa		
8	0	Pihla Hosiokangas	Tampereen Pyrintö		
9	0	Elina Nieminen	Suolahden Urho		
10	0	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
11	0	Kia Heiskanen	Pyhtään Yritys		
12	0	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
13	0	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
14	0	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
15	0	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
16	0	Rosa-Maria Hämäläinen	Suolahden Urho		
17	0	Pauliina Koski	Tampereen Pyrintö		
18	0	Fanny Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
19	0	Iida Koivisto	Tampereen Pyrintö		
20	0	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		
21	0	Emilia Joutsi	Tampereen Pyrintö		
22	0	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		

T13 60 m aj

Erä 1
3	0	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
4	0	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
5	0	Meri Helenius	Kangasalan Urheilijat -68		
6	0	Kaisa Pousi	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
3	0	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
4	0	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
5	0	Senna Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
6	0	Merette Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Emma Ahonen	Nokian Urheilijat		

Erä 3
2	0	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
3	0	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		
4	0	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
5	0	Amanda Saari	Tampereen Pyrintö		
6	0	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		

Erä 4
1	0	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		
2	0	Nea Karppinen	Lempäälän Kisa		
3	0	Sanni Prittinen	Hämeenlinnan Tarmo		
4	0	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
5	0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
6	0	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Jenni Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		

T13 Pituus

Erä 1
1	0	Henriika Lento	Tampereen Pyrintö		
2	0	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
3	0	Suvi Järvinen	Ylöjärven Urheilijat		
4	0	Jenna Pohjonen	Janakkalan Jana		
5	0	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
6	0	Elsa Pursio	Lamminpään Korpi		
7	0	Merette Koskenniemi	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Venla Oksanen	Someron Esa		
9	0	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
10	0	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
11	0	Saaga Mäkitammi	Janakkalan Jana		
12	0	Jenni Rämö	Hämeenlinnan Tarmo		
13	0	Nelma Nieminen	Janakkalan Jana		
14	0	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		
15	0	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
16	0	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
17	0	Nea Karppinen	Lempäälän Kisa		
18	0	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
19	0	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
20	0	Fanny Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
21	0	Fanni Koivunen	Tampereen Urheilijat -38		
22	0	Ida Ounaslehto	Esbo IF		
23	0	Ulrika Niemelä	Nokian Urheilijat		
24	0	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
25	0	Sanni Prittinen	Hämeenlinnan Tarmo		
26	0	Iida Koivisto	Tampereen Pyrintö		
27	0	Viivi Kinnunen	Janakkalan Jana		
28	0	Pauliina Koski	Tampereen Pyrintö		
29	0	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		
30	0	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
31	0	Janette Hanski	Karhulan Urheilijat		
32	0	Lida Markula	Someron Esa		
33	0	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
34	0	Aino Sikkinen	Tampereen Pyrintö		
35	0	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
36	0	Aino Hovinen	Kaipolan Vire		
37	0	Meri Helenius	Kangasalan Urheilijat -68		
38	0	Kaisa Kallio	Lamminpään Korpi		
39	0	Pinja Lehtinen	Viialan Valtti		
40	0	Siina Buri	Janakkalan Jana		
41	0	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
42	0	Minttu Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
43	0	Hanna Peltola	Tampereen Pyrintö		
44	0	Lumi Nikkola	Vehmaisten Urheilijat		
45	0	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
46	0	Sanni Koskinen	Hämeenlinnan Tarmo		
47	0	Emilia Joutsi	Tampereen Pyrintö		
48	0	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
49	0	Neea Flyktman	Kaipolan Vire		
50	0	Emma Ahonen	Nokian Urheilijat		
51	0	Tinka Gylling	Tampereen Pyrintö		
52	0	Amanda Saari	Tampereen Pyrintö		
53	0	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
54	0	Senna Kanerva	Pälkäneen Luja-Lukko		
55	0	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
56	0	Jenni Plym	Tampereen Urheilijat -38		
57	0	Miia Puolakka	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
58	0	Hanna Ranki	Janakkalan Jana		
59	0	Jenni Toivonen	Toijalan Vauhti		
60	0	Erika Ahvenharju	Janakkalan Jana		
61	0	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		

T13 Kuula

Erä 1
1	0	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
2	0	Siina Buri	Janakkalan Jana		
3	0	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
4	0	Emma Karhu	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Erika Ahvenharju	Janakkalan Jana		
6	0	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
7	0	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
8	0	Hanna Peltola	Tampereen Pyrintö		
9	0	Nelma Nieminen	Janakkalan Jana		
10	0	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		
11	0	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
12	0	Nella Turhala	Oriveden Ponnistus		
13	0	Olivia Ben Khalifa	Tampereen Pyrintö		
14	0	Amanda Saari	Tampereen Pyrintö		
15	0	Emma Ahonen	Nokian Urheilijat		
16	0	Fiia Salminen	Vehmaisten Urheilijat		
17	0	Kaisa Pousi	Tampereen Pyrintö		
18	0	Laura Niemi	Tampereen Urheilijat -38		
19	0	Salla Lamminmäki	Kangasalan Urheilijat -68		
20	0	Sofia Pölkky	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
21	0	Henriika Lento	Tampereen Pyrintö		
22	0	Miia Puolakka	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
23	0	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
24	0	Miia Rantala	Loimaan Leisku		
25	0	Nilla Rättyä	Janakkalan Jana		
26	0	Meri Helenius	Kangasalan Urheilijat -68		
27	0	Viivi Kinnunen	Janakkalan Jana		
28	0	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
29	0	Vilja Turkka	Kangasalan Urheilijat -68		
30	0	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		
31	0	Katri Kekki	Kangasalan Urheilijat -68		
32	0	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
33	0	Tinka Gylling	Tampereen Pyrintö		
34	0	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
35	0	Pihla Hosiokangas	Tampereen Pyrintö		
36	0	Jenni Toivonen	Toijalan Vauhti		

T13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
2	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 5		
4	0	Lempäälän Kisa 1		
5	0	Someron Esa 1		
6	0	Someron Esa 2		
7	0	Janakkalan Jana 1		
8	0	Hämeenlinnan Tarmo 1		
9	0	Tampereen Pyrintö 1		
10	0	Tampereen Pyrintö 2		
11	0	Tampereen Pyrintö 3		
12	0	Tampereen Pyrintö 4		

T15 60 m

Erä 1
2	0	Nelli Kostekivi	Janakkalan Jana		
3	0	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	0	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
5	0	Susanna Karhumäki	Tampereen Pyrintö		
6	0	Inka Ylinen	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
8	0	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Nea Mattila	Helsingfors IFK		
3	0	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa		
4	0	Julia Enarvi	Tampereen Pyrintö		
5	0	Tanja Lähdekorpi	Lempäälän Kisa		
6	0	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		
7	0	Elina Åkerlund	Tampereen Pyrintö		
8	0	Jenni Palttala	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 3
2	0	Vilma Juurinen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Eerika Reunanen	Lempäälän Kisa		
4	0	Reeta Laitinen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja		
6	0	Jonna Härkönen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	0	Jutta Selin	Ylöjärven Urheilijat		
8	0	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		

Erä 4
2	0	Anu Puisti	Janakkalan Jana		
3	0	Isabella Hannén	Sjundeå IF		
4	0	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
5	0	Saana Johansson	Tampereen Pyrintö		
6	0	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja		
7	0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
8	0	Iida Järvinen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 5
2	0	Milla Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
3	0	Alisa Aalto	Tampereen Pyrintö		
4	0	Koivu Sonja	Lempäälän Kisa		
5	0	Tiia Tammisalo	Tampereen Pyrintö		
6	0	Lotta Muurimäki	Tampereen Urheilijat -38		
7	0	Reetta Juurakko	Hämeenlinnan Tarmo		
8	0	Ella Pekola	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
2	0	Iida Kalliomäki	Sjundeå IF		
3	0	Veronica Rohula	Tampereen Pyrintö		
4	0	Fani Phan Ly	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Leidy Hosio	Tampereen Pyrintö		
6	0	Teija Kaartokallio	Janakkalan Jana		
7	0	Kristiina Paavilainen	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Lili-Marie Nurminen	Janakkalan Jana		

T15 2000 m

Erä 1
1	0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
2	0	Jolana Jaakkola	Virtain Urheilijat		
3	0	Siiri Möller	Suolahden Urho		
4	0	Isabella Hannén	Sjundeå IF		
5	0	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Nelly Kuivalahti	Tampereen Pyrintö		

T15 60 m aj

Erä 1
1	0	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Jonna Härkönen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Anna Korkeamäki	Ylöjärven Urheilijat		
4	0	Reetta Juurakko	Hämeenlinnan Tarmo		
5	0	Anu Puisti	Janakkalan Jana		
6	0	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
7	0	Nelly Kuivalahti	Tampereen Pyrintö		
8	0	Ilona Luoma	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	0	Tanja Lähdekorpi	Lempäälän Kisa		
2	0	Eerika Reunanen	Lempäälän Kisa		
3	0	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
4	0	Nea Mattila	Helsingfors IFK		
5	0	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
6	0	Susanna Karhumäki	Tampereen Pyrintö		
7	0	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa		
8	0	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa		

T15 Korkeus

Erä 1
1	0	Iida Kalliomäki	Sjundeå IF		
2	0	Eerika Reunanen	Lempäälän Kisa		
3	0	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
4	0	Alisa Aalto	Tampereen Pyrintö		
5	0	Koivu Sonja	Lempäälän Kisa		
6	0	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
7	0	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		
8	0	Leidy Hosio	Tampereen Pyrintö		
9	0	Annika Niemi	Ylöjärven Urheilijat		
10	0	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
11	0	Tanja Lähdekorpi	Lempäälän Kisa		
12	0	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		

T15 Kuula

Erä 1
1	0	Iina Laakkonen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Nelli Kostekivi	Janakkalan Jana		
3	0	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
4	0	Kristiina Paavilainen	Tampereen Urheilijat -38		
5	0	Nea Nylund	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja		
7	0	Julia Enarvi	Tampereen Pyrintö		
8	0	Ella Pekola	Tampereen Pyrintö		
9	0	Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		
10	0	Jutta Selin	Ylöjärven Urheilijat		
11	0	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
12	0	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
13	0	Milla Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
14	0	Reetta Juurakko	Hämeenlinnan Tarmo		
15	0	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		
16	0	Katariina Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		

T15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Ylöjärven Urheilijat 2		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
3	0	Ylöjärven Urheilijat 1		
4	0	Lempäälän Kisa 1		
5	0	Janakkalan Jana 1		
6	0	Noormarkun Nopsa 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 1		
8	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
9	0	Tampereen Pyrintö 2		

T9 40 m

Erä 1
2	0	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	0	Jenni Häihänen	Lauttakylän Luja		
4	0	Kenisha Williams	Tampereen Pyrintö		
5	0	Enna Eho	Tampereen Urheilijat -38		
6	0	Emma Leino	Tampereen Pyrintö		
7	0	Sanni Mäkelä	Lempäälän Kisa		
8	0	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
2	0	Ainomaija Murtonen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
4	0	Veera Alanen	Lempäälän Kisa		
5	0	Siiri Yijälä	Kaipolan Vire		
6	0	Sohvi Kinnunen	Janakkalan Jana		
7	0	Clara Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
8	0	Viivi Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 3
2	0	Emmastiina Pitkänen	Tampereen Pyrintö		
3	0	Liukkonen Carla	Ingå IF		
4	0	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
5	0	Emilia Kankare	Lempäälän Kisa		
6	0	Tanja Kekki	Kangasalan Urheilijat -68		
7	0	Siiri Leppialho	Tampereen Urheilijat -38		
8	0	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		

Erä 4
1	0	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
2	0	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
3	0	Hilma Heinänen	Janakkalan Jana		
4	0	Nina Välimäki	Vammalan seudun Voima		
5	0	Milla Rantala	Loimaan Leisku		
6	0	Meeri Happonen	Nokian Urheilijat		
7	0	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
8	0	Anniina Ahvenharju	Janakkalan Jana		

T9 1000 m

Erä 1
1	0	Viivi Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
2	0	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
3	0	Vilja Riihimäki	Vantaan Salamat		
4	0	Nina Välimäki	Vammalan seudun Voima		
5	0	Sohvi Kinnunen	Janakkalan Jana		
6	0	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
7	0	Pinja Kourula	Janakkalan Jana		
8	0	Disa Huntus	Lempäälän Kisa		
9	0	Siiri Yijälä	Kaipolan Vire		
10	0	Krista Manninen	Tampereen Pyrintö		
11	0	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
12	0	Viveka Kuivalahti	Tampereen Pyrintö		
13	0	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		

T9 Pituus

Erä 1
1	0	Meeri Happonen	Nokian Urheilijat		
2	0	Viivi Jokinen	Tampereen Urheilijat -38		
3	0	Sohvi Kinnunen	Janakkalan Jana		
4	0	Viveka Kuivalahti	Tampereen Pyrintö		
5	0	Milla Rantala	Loimaan Leisku		
6	0	Tuuli Ingman	Tampereen Pyrintö		
7	0	Anniina Ahvenharju	Janakkalan Jana		
8	0	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
9	0	Veera Alanen	Lempäälän Kisa		
10	0	Hilma Heinänen	Janakkalan Jana		
11	0	Vilma Toivonen	Hämeenlinnan Tarmo		
12	0	Kenisha Williams	Tampereen Pyrintö		
13	0	Nina Välimäki	Vammalan seudun Voima		
14	0	Tanja Kekki	Kangasalan Urheilijat -68		
15	0	Siiri Leppialho	Tampereen Urheilijat -38		
16	0	Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
17	0	Iida Kujanpää	Tampereen Pyrintö		
18	0	Siiri Yijälä	Kaipolan Vire		
19	0	Emmi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
20	0	Emmastiina Pitkänen	Tampereen Pyrintö		
21	0	Sanni Mäkelä	Lempäälän Kisa		
22	0	Enna Eho	Tampereen Urheilijat -38		
23	0	Disa Huntus	Lempäälän Kisa		
24	0	Anniina Huura	Tampereen Pyrintö		
25	0	Emilia Kankare	Lempäälän Kisa		
26	0	Clara Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
27	0	Liukkonen Carla	Ingå IF		
28	0	Sonja Lahti	Tampereen Pyrintö		
29	0	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa