Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
05.07. klo 18:00 Huiluukisat Ilmoittautuneet
Ilmoittautuneet 4.7.2012 klo.21.00 mennessä

Yhteensä 116 ilmoittautunutta ja 202 lajisuoritusta

M17 200 m

15	Aleksi Husso	Maaningan Mahti		
17	Valtteri Huttunen	Vieremän Koitto		
33	Elmo Kekkonen	Turun Urheiluliitto		
43	Tomi Koponen	Maaningan Mahti		
76	Juuso Nieminen	Juankosken Kuohu		

M17 Pituus

17	Valtteri Huttunen	Vieremän Koitto		
21	Pyry-Pekka Härkönen	Nilsiän Nujakka		
76	Juuso Nieminen	Juankosken Kuohu		

M17 Keihäs

16	Jussa Huttunen	Vieremän Koitto		
76	Juuso Nieminen	Juankosken Kuohu		

M19 200 m

13	Aleksi Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus		
80	Mikko Paananen	Iisalmen Visa		
85	Jarkko Rissanen	Varpaisjärven Vire		
116	Markku Pitkänen	Nilsiän Nujakka		

M19 Pituus

13	Aleksi Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus		
80	Mikko Paananen	Iisalmen Visa		
116	Markku Pitkänen	Nilsiän Nujakka		

M19 Keihäs

28	Eero Kainulainen	Vieremän Koitto		
45	Henri Korhonen	Maaningan Mahti		
80	Mikko Paananen	Iisalmen Visa		

N17 200 m

67	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		
103	Susan Väisänen	Varpaisjärven Vire		

N17 Pituus

93	Saija Suikkanen	Nurmijärven Yleisurheilu		

N17 Keihäs

30	Linda Kaukonen	Kuopion Reipas ry		
93	Saija Suikkanen	Nurmijärven Yleisurheilu		
101	Iina Venäläinen	Maaningan Mahti		


N19 Pituus

107	Jenni Väänänen	Varpaisjärven Vire		

N19 Keihäs

9	Sarita Halonen	Vieremän Koitto		

P11 60 m aj

35	Joonas Kekäläinen	Maaningan Mahti		
39	Eemil Kokkonen	Kuopion Reipas ry		
55	Jesse Lahti	Maaningan Mahti		
65	Markus Manninen	Maaningan Mahti		
114	Arttu Riekkinen	Maaninka		

P11 Korkeus

35	Joonas Kekäläinen	Maaningan Mahti		
39	Eemil Kokkonen	Kuopion Reipas ry		
55	Jesse Lahti	Maaningan Mahti		
65	Markus Manninen	Maaningan Mahti		
74	Lasse Niemelä	Siilinjärven Ponnistus		

P11 Keihäs

35	Joonas Kekäläinen	Maaningan Mahti		
39	Eemil Kokkonen	Kuopion Reipas ry		
51	Ville Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		
55	Jesse Lahti	Maaningan Mahti		
83	Arttur Pennanen	Siilinjärven Ponnistus		
114	Arttu Riekkinen	Maaninka		

P13 60 m aj

10	Johannes Harakka	Leppävirran Viri		
33	Elmo Kekkonen	Turun Urheiluliitto		
43	Tomi Koponen	Maaningan Mahti		
44	Eetu Korhonen	Maaningan Mahti		
52	Aleksi Laamanen	Maaningan Mahti		
106	Juuso Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P13 Pituus

10	Johannes Harakka	Leppävirran Viri		
43	Tomi Koponen	Maaningan Mahti		
52	Aleksi Laamanen	Maaningan Mahti		
89	Ari Saastamoinen	Keiteleen Kunto		
106	Juuso Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P13 Keihäs

10	Johannes Harakka	Leppävirran Viri		
38	Otto Kekäläinen	Kuopion Reipas ry		
43	Tomi Koponen	Maaningan Mahti		
44	Eetu Korhonen	Maaningan Mahti		
61	Akseli Loikkanen	Kuopion Reipas ry		
89	Ari Saastamoinen	Keiteleen Kunto		
106	Juuso Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P15 100 m aj

14	Santeri Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus		
94	Joonas Säteri	Kuopion Reipas		
105	Joona Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P15 Pituus

40	Elias Kokkonen	Kuopion Reipas ry		
94	Joonas Säteri	Kuopion Reipas		
105	Joona Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P15 Keihäs

14	Santeri Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus		
34	Arttu Kekäläinen	Kuopion Reipas ry		
40	Elias Kokkonen	Kuopion Reipas ry		
75	Jesse Nieminen	Juankosken Kuohu		
94	Joonas Säteri	Kuopion Reipas		
105	Joona Välipakka	Kuopion Reipas ry		

P5 2-ottelu

19	Taavi Hyvärinen	Maaningan Mahti		
58	Ville Lappeteläinen	Maaninka		
81	Niko Partala	Maaningan Mahti		
84	Aapo Rissanen	Maaningan Mahti		
87	Luukas Räsänen	Maaningan Mahti		
88	Otto Räsänen	Maaningan Mahti		
108	Kalle Hyttinen	Maaningan Mahti		
112	Aatu Väänänen	Maaningan Mahti		

P7 2-ottelu

7	Harri Hakonen	Maaningan Mahti		
8	Lauri Hakonen	Maaningan Mahti		
18	Leevi Hyvärinen	Maaningan Mahti		
20	Eero Härkönen			
24	Otso Ikäheimo	Kuopio		
32	Kristian Kauravaara	Maaningan Mahti		
37	Miska Kekäläinen	Maaningan Mahti		
47	Kaapo Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		
54	Elias Lahti	Maaningan Mahti		
73	Jesse Niemelä	Siilinjärven Ponnistus		
96	Erno Tuovinen	Maaningan Mahti		
99	Elmer Vauhkonen	Lapinlahden Veto		
111	Niilo Väänänen	Maaningan Mahti		

P9 40 m

3	Jalmari Bergqvist	Maaningan Mahti		
11	Janne Heiskanen	Maaningan Mahti		
22	Ville Härkönen			
29	Tuomas Karppinen	Maaningan Mahti		
68	Eetu Mielonen	Maaningan Mahti		
71	Matias Moilanen	Kiuruveden Urheilijat		
72	Mikael Moilanen	Kiuruveden Urheilijat		
95	Riku Tenhunen	Siilinjärven Ponnistus		

P9 Korkeus

11	Janne Heiskanen	Maaningan Mahti		
36	Miika Kekäläinen	Maaningan Mahti		

P9 Keihäs

11	Janne Heiskanen	Maaningan Mahti		
22	Ville Härkönen			
36	Miika Kekäläinen	Maaningan Mahti		
68	Eetu Mielonen	Maaningan Mahti		
72	Mikael Moilanen	Kiuruveden Urheilijat		
95	Riku Tenhunen	Siilinjärven Ponnistus		

T11 60 m aj

6	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
26	Ruusu Juonala	Orimattilan Jymy		
46	Jessi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
53	Pinja Laamanen	Maaningan Mahti		
63	Viivi Lukin	Kuopion Reipas ry		
66	Anni Mensonen	Maaningan Mahti		
91	Henni Sipola	Iisalmen Visa		
92	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
98	Anni Vartiainen	Maaningan Mahti		
102	Carita Väisänen	Maaningan Mahti		

T11 Korkeus

4	Siiri-Sofia Bergqvist	Maaningan Mahti		
6	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
26	Ruusu Juonala	Orimattilan Jymy		
46	Jessi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
60	Iida Lehtonen	Maaningan Mahti		
63	Viivi Lukin	Kuopion Reipas ry		
66	Anni Mensonen	Maaningan Mahti		
91	Henni Sipola	Iisalmen Visa		
92	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
98	Anni Vartiainen	Maaningan Mahti		
100	Enni-Riikka Venäläinen	Maaningan Mahti		
102	Carita Väisänen	Maaningan Mahti		

T11 Keihäs

6	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
26	Ruusu Juonala	Orimattilan Jymy		
46	Jessi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
53	Pinja Laamanen	Maaningan Mahti		
60	Iida Lehtonen	Maaningan Mahti		
63	Viivi Lukin	Kuopion Reipas ry		
66	Anni Mensonen	Maaningan Mahti		
92	Oosa Siukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
98	Anni Vartiainen	Maaningan Mahti		
100	Enni-Riikka Venäläinen	Maaningan Mahti		

T13 60 m aj

1	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu		
2	Sini Asikainen	Juankosken Kuohu		
5	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
23	Ilona Ikäheimo	Kuopion Reipas ry		
25	Niini Juonala	Orimattilan Jymy		
50	Viivi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
56	Netta Lappalainen	Siilinjärven Ponnistus		
62	Mette Lukin	Kuopion Reipas ry		
64	Annika Manninen	Maaningan Mahti		
67	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		
69	Riikka Mielonen	Kuopion Reipas ry		
70	Veera Miettinen	Rekolan Raikas		
79	Olga Ovaskainen	Maaningan Mahti		

T13 Pituus

1	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu		
2	Sini Asikainen	Juankosken Kuohu		
5	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
23	Ilona Ikäheimo	Kuopion Reipas ry		
25	Niini Juonala	Orimattilan Jymy		
50	Viivi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
56	Netta Lappalainen	Siilinjärven Ponnistus		
62	Mette Lukin	Kuopion Reipas ry		
64	Annika Manninen	Maaningan Mahti		
67	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		
69	Riikka Mielonen	Kuopion Reipas ry		
78	Niina Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		

T13 Keihäs

1	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu		
2	Sini Asikainen	Juankosken Kuohu		
5	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
23	Ilona Ikäheimo	Kuopion Reipas ry		
25	Niini Juonala	Orimattilan Jymy		
42	Lotta Koponen	Maaningan Mahti		
50	Viivi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
62	Mette Lukin	Kuopion Reipas ry		
78	Niina Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		

T15 80 m aj

77	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		

T15 Pituus

41	Anni Koponen	Maaningan Mahti		
77	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		

T15 Keihäs

77	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot		

T5 2-ottelu

86	Emma Rytkönen	Maaningan Mahti		
110	Noora Savolainen	Maaningan Mahti		
113	Rita Partala	Maaningan Mahti		

T7 2-ottelu

48	Nitta Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot		
57	Ella Lappeteläinen	Maaninka		
59	Amanda Lehtonen	Maaningan Mahti		
104	Viivi Väisänen	Maaningan Mahti		
109	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		
115	Emma Riekkinen	Maaninka		

T9 40 m

12	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo		
27	Sole Juonala	Orimattilan Jymy		
31	Aada Kauravaara	Maaningan Mahti		
49	Tilda Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		
82	Sara Partala	Maaningan Mahti		
90	Annu Sipola	Iisalmen Visa		
97	Minttu Turunen	Kuopion Reipas ry		

T9 Korkeus

12	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo		

T9 Keihäs

12	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo		
82	Sara Partala	Maaningan Mahti		
90	Annu Sipola	Iisalmen Visa		
97	Minttu Turunen	Kuopion Reipas ry