Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
12.03. klo 10:00 Tampere Junior Indoor Games Ilmoittautuneet
P10 60 m

Erä 1
4	495	Matias Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	830	Jesse Sorvari	Porvoon Urheilijat		
6	317	Eemeli Laakso	IF Drott		
7	743	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa		
8	1057	Waltteri Veijalainen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 2
4	544	Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
5	359	Jukka Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
6	101	Niko Salminen	Espoon Tapiot		
7	278	Samuel Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	512	Joona Still	Kestilän Kisa-Veikot		

Erä 3
3	662	Jesse Kontio	Leppävaaran Sisu		
4	362	Teemu Kalliokoski	Ilmajoen Kisailijat		
5	1178	Atte Hellman	Veikkolan Veikot		
6	95	Juho Ruuskanen	Espoon Tapiot		
7	906	Ville Rautio	Tammelan Ryske		
8	1131	Oliver Kärki	Vaasan Vasama		

Erä 4
4	465	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	313	Ville Rautakorpi	Hämeenlinnan Tarmo		
6	608	Antti Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	493	Marcus Kytölä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1017	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
3	991	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
4	392	Santtu Räsänen	Joensuun Kataja		
5	921	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
6	1005	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
7	1014	Juho Ukkola	Tampereen Pyrintö		
8	744	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa		

Erä 6
4	348	Akseli Nuutinen	Iitin Pyrintö		
5	567	Karim Echahid	Lahden Ahkera		
6	226	Abou Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
7	910	Arttu Aaltonen	Tampereen Pyrintö		
8	818	Olli Nieminen	Porin Yleisurheilu		

Erä 7
3	647	Veikka Nieminen	Lempäälän Kisa		
4	1182	Timi Hovi	Veikkolan Veikot		
5	19	Marcus Hakanpää	Dragsfjärd IK		
6	258	Lorenz Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
7	833	Tuomas Tanninen	Porvoon Urheilijat		
8	859	Konsta Heikkilä	Reisjärven Pilke		

Erä 8
3	976	Nuutti Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
4	725	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat		
5	982	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
6	99	Hannes Salminen	Espoon Tapiot		
7	1055	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
8	920	Federico Castagno	Tampereen Pyrintö		

Erä 9
4	363	Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat		
5	661	Eero Ilomäki	Leppävaaran Sisu		
6	1137	Tomy Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
7	658	Miro Ahlström	Leppävaaran Sisu		
8	811	Juho Kaasalainen	Porin Yleisurheilu		

P10 1000 m

Erä 1
1	226	Abou Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
2	278	Samuel Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	258	Lorenz Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
4	488	Juuso Kaartinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	495	Matias Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	658	Miro Ahlström	Leppävaaran Sisu		
7	743	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa		
8	758	Heikki Rahkila	Nurmijärven Yleisurheilu		
9	811	Juho Kaasalainen	Porin Yleisurheilu		
10	818	Olli Nieminen	Porin Yleisurheilu		
11	833	Tuomas Tanninen	Porvoon Urheilijat		
12	1005	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
13	910	Arttu Aaltonen	Tampereen Pyrintö		
14	974	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
15	1127	Olli Elo	Vaajakosken Kuohu		
16	1178	Atte Hellman	Veikkolan Veikot		
17	512	Joona Still	Kestilän Kisa-Veikot		

Erä 2
1	662	Jesse Kontio	Leppävaaran Sisu		
2	101	Niko Salminen	Espoon Tapiot		
3	1075	Karolus Areva	Turun Toverit		
4	661	Eero Ilomäki	Leppävaaran Sisu		
5	348	Akseli Nuutinen	Iitin Pyrintö		
6	365	Aaro Siniketo	Ilmajoen Kisailijat		
7	458	Miska Manninen	Kangasalan Urheilijat -68		
8	569	Walte Hautala	Lahden Ahkera		
9	647	Veikka Nieminen	Lempäälän Kisa		
10	683	Eeka Kölhi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
11	744	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa		
12	1017	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
13	932	Henrik Hihnala	Tampereen Pyrintö		
14	976	Nuutti Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
15	1030	Jimi Haapaneva	Tampereen Urheilijat -38		
16	23	Harald Åström	Esbo IF		

P10 60 m aj

Erä 1
2	758	Heikki Rahkila	Nurmijärven Yleisurheilu		
3	567	Karim Echahid	Lahden Ahkera		
4	258	Lorenz Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
5	313	Ville Rautakorpi	Hämeenlinnan Tarmo		
6	683	Eeka Kölhi	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 2
1	1017	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
2	1131	Oliver Kärki	Vaasan Vasama		
3	458	Miska Manninen	Kangasalan Urheilijat -68		
4	101	Niko Salminen	Espoon Tapiot		
5	661	Eero Ilomäki	Leppävaaran Sisu		
6	348	Akseli Nuutinen	Iitin Pyrintö		

Erä 3
1	1005	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
2	1137	Tomy Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
3	236	Topias Laine	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1055	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
5	658	Miro Ahlström	Leppävaaran Sisu		
6	317	Eemeli Laakso	IF Drott		

Erä 4
1	921	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
2	974	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
3	1210	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat		
4	991	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
5	608	Antti Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	495	Matias Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 5
1	920	Federico Castagno	Tampereen Pyrintö		
2	932	Henrik Hihnala	Tampereen Pyrintö		
3	392	Santtu Räsänen	Joensuun Kataja		
4	99	Hannes Salminen	Espoon Tapiot		
5	488	Juuso Kaartinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	662	Jesse Kontio	Leppävaaran Sisu		

P10 Pituus

Erä 1
1	1055	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
2	99	Hannes Salminen	Espoon Tapiot		
3	101	Niko Salminen	Espoon Tapiot		
4	495	Matias Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	725	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat		
6	348	Akseli Nuutinen	Iitin Pyrintö		
7	19	Marcus Hakanpää	Dragsfjärd IK		
8	1137	Tomy Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
9	567	Karim Echahid	Lahden Ahkera		
10	744	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa		
11	661	Eero Ilomäki	Leppävaaran Sisu		
12	859	Konsta Heikkilä	Reisjärven Pilke		
13	258	Lorenz Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
14	313	Ville Rautakorpi	Hämeenlinnan Tarmo		
15	1014	Juho Ukkola	Tampereen Pyrintö		
16	553	Ville Haapakoski	Kuortaneen Kunto		
17	488	Juuso Kaartinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
18	465	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		
19	658	Miro Ahlström	Leppävaaran Sisu		
20	317	Eemeli Laakso	IF Drott		
21	392	Santtu Räsänen	Joensuun Kataja		
22	920	Federico Castagno	Tampereen Pyrintö		
23	818	Olli Nieminen	Porin Yleisurheilu		
24	13	Jens Björksten	Borgå Akilles		
25	493	Marcus Kytölä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
26	1178	Atte Hellman	Veikkolan Veikot		
27	1017	Kasperi Valonen	Tampereen Pyrintö		
28	302	Jermu Tarkiainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
29	664	Antti Pränni	Leppävaaran Sisu		
30	811	Juho Kaasalainen	Porin Yleisurheilu		
31	95	Juho Ruuskanen	Espoon Tapiot		
32	974	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
33	359	Jukka Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
34	544	Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
35	362	Teemu Kalliokoski	Ilmajoen Kisailijat		
36	1005	Jonatan Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
37	830	Jesse Sorvari	Porvoon Urheilijat		
38	922	Tuomas Elo	Tampereen Pyrintö		
39	982	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
40	921	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
41	1131	Oliver Kärki	Vaasan Vasama		
42	1057	Waltteri Veijalainen	Tampereen Urheilijat -38		
43	363	Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat		
44	226	Abou Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
45	743	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa		
46	910	Arttu Aaltonen	Tampereen Pyrintö		
47	662	Jesse Kontio	Leppävaaran Sisu		
48	512	Joona Still	Kestilän Kisa-Veikot		

P10 Kuula

Erä 1
1	1236	Santeri Häkkinen	Äänekosken Huima		
2	278	Samuel Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	302	Jermu Tarkiainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	830	Jesse Sorvari	Porvoon Urheilijat		
5	664	Antti Pränni	Leppävaaran Sisu		
6	359	Jukka Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
7	1210	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat		
8	1055	Arttu Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
9	982	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
10	95	Juho Ruuskanen	Espoon Tapiot		
11	383	Tuomas Välläri	Janakkalan Jana		
12	991	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
13	1182	Timi Hovi	Veikkolan Veikot		
14	19	Marcus Hakanpää	Dragsfjärd IK		
15	608	Antti Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1131	Oliver Kärki	Vaasan Vasama		
17	13	Jens Björksten	Borgå Akilles		
18	362	Teemu Kalliokoski	Ilmajoen Kisailijat		
19	821	Iiro Setälä	Porin Yleisurheilu		
20	859	Konsta Heikkilä	Reisjärven Pilke		
21	544	Ville Myllyaho	Kuivasjärven Aura		
22	921	Ville Eikkula	Tampereen Pyrintö		
23	910	Arttu Aaltonen	Tampereen Pyrintö		
24	1137	Tomy Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
25	363	Rami Kankaanpää	Ilmajoen Kisailijat		

P10 Keihäs

Erä 1
1	758	Heikki Rahkila	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	649	Juha Närhi	Lempäälän Kisa		
3	821	Iiro Setälä	Porin Yleisurheilu		
4	278	Samuel Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	991	Aleksi Rautavaara	Tampereen Pyrintö		
6	974	Aleksi Merviö	Tampereen Pyrintö		
7	696	Eemeli Rantaneva	Merikarvian Into		
8	982	Juuso Nurminen	Tampereen Pyrintö		
9	488	Juuso Kaartinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	13	Jens Björksten	Borgå Akilles		
11	744	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa		
12	383	Tuomas Välläri	Janakkalan Jana		
13	236	Topias Laine	Helsingin Kisa-Veikot		
14	920	Federico Castagno	Tampereen Pyrintö		
15	302	Jermu Tarkiainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
16	1210	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat		
17	1182	Timi Hovi	Veikkolan Veikot		
18	693	Jani Isokääntä	Merijärven Kestävä		
19	830	Jesse Sorvari	Porvoon Urheilijat		
20	608	Antti Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
21	922	Tuomas Elo	Tampereen Pyrintö		
22	317	Eemeli Laakso	IF Drott		
23	743	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa		
24	664	Antti Pränni	Leppävaaran Sisu		
25	19	Marcus Hakanpää	Dragsfjärd IK		

P11 60 m

Erä 1
3	367	Daniel Tavisalo	Ilmajoen Kisailijat		
4	1025	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
5	281	Deniz Unal	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1203	Jere Pitkänen	Viipurin Urheilijat		
7	995	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
8	596	Henri Hoskonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
3	1117	Aleksi Nieminen	Turun Weikot Yleisurheilu		
4	94	Joona Ruuskanen	Espoon Tapiot		
5	763	Aapo Virolainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	85	Artturi Paavola	Espoon Tapiot		
7	670	Kalle Stylman	Liedon Parma		
8	438	Miska Heino	Jämsänkosken Ilves		

Erä 3
3	738	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
4	638	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa		
5	432	Martti Suomu	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	968	Juuso Leinonen	Tampereen Pyrintö		
7	659	Jusif Ali	Leppävaaran Sisu		
8	120	Aleksi Wahlman	Espoon Tapiot		

Erä 4
3	70	Mikael Martikainen	Espoon Tapiot		
4	42	Saku Jatkola	Espoon Tapiot		
5	660	Sebastian Din Belle	Leppävaaran Sisu		
6	393	Arttu Simanainen	Joensuun Kataja		
7	1007	Topi-Pekka Sipiläinen	Tampereen Pyrintö		
8	588	Aaro Davidila	Lapin Lukko		

Erä 5
4	206	Jasir Chokairy	Helsingin Kisa-Veikot		
5	624	Niclas Forsberg	Laukaan Urheilijat		
6	911	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö		
7	590	Veka Pyyny	Lapin Lukko		
8	39	Jaakko Ingraeus	Espoon Tapiot		

Erä 6
3	247	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	100	Joona Salminen	Espoon Tapiot		
5	453	Aleksi Jurvanen	Kangasalan Urheilijat -68		
6	289	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot		
7	727	Konsta Viitasalo	Nokian Urheilijat		
8	1167	William Rosenlöf	Vasa IS		

Erä 7
3	692	Taneli Vuori	Marttilan Murto		
4	616	Jere Seilo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	244	Akim Mohammed	Helsingin Kisa-Veikot		
6	585	Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera		
7	891	Joona Kalliomäki	Sjundeå IF		
8	620	Jori Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

P11 1000 m

Erä 1
1	1035	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
2	713	Vilho Helenius	Nokian Urheilijat		
3	663	Kalle Koskela	Leppävaaran Sisu		
4	932	Henrik Hihnala	Tampereen Pyrintö		
5	968	Juuso Leinonen	Tampereen Pyrintö		
6	638	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa		
7	763	Aapo Virolainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	100	Joona Salminen	Espoon Tapiot		
9	882	Perttu Rämäkkö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
10	289	Niko Viljola	Helsingin Kisa-Veikot		
11	706	Pauli Raitanen	Naantalin Löyly		
12	875	Sameli Joronen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
13	85	Artturi Paavola	Espoon Tapiot		
14	752	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
15	436	Lassi Vaismaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	1094	Eetu Lindholm	Turun Urheiluliitto		
17	1025	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
18	911	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö		
19	432	Martti Suomu	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	393	Arttu Simanainen	Joensuun Kataja		
21	651	Matias Pärkkä	Lempäälän Kisa		
22	616	Jere Seilo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
23	326	Antti Vornanen	IF Drott		
24	589	Topias Kontio	Lapin Lukko		
25	659	Jusif Ali	Leppävaaran Sisu		

P11 60 m aj

Erä 1
3	968	Juuso Leinonen	Tampereen Pyrintö		
4	620	Jori Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	660	Sebastian Din Belle	Leppävaaran Sisu		
6	819	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu		
7	882	Perttu Rämäkkö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
8	738	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		

Erä 2
4	957	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö		
5	206	Jasir Chokairy	Helsingin Kisa-Veikot		
6	42	Saku Jatkola	Espoon Tapiot		
7	659	Jusif Ali	Leppävaaran Sisu		
8	596	Henri Hoskonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 3
4	65	Heikki Lintula	Espoon Tapiot		
5	616	Jere Seilo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	585	Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera		
7	940	Mika Huntington	Tampereen Pyrintö		
8	70	Mikael Martikainen	Espoon Tapiot		

Erä 4
3	85	Artturi Paavola	Espoon Tapiot		
4	752	Matias Meriläinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	453	Aleksi Jurvanen	Kangasalan Urheilijat -68		
6	350	Aapo Vainonen	Iitin Pyrintö		
7	1167	William Rosenlöf	Vasa IS		
8	247	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 5
3	120	Aleksi Wahlman	Espoon Tapiot		
4	244	Akim Mohammed	Helsingin Kisa-Veikot		
5	347	Leo Lintukangas	Iitin Pyrintö		
6	995	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
7	763	Aapo Virolainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	891	Joona Kalliomäki	Sjundeå IF		

Erä 6
3	1035	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
4	572	Joni Järvinen	Lahden Ahkera		
5	670	Kalle Stylman	Liedon Parma		
6	367	Daniel Tavisalo	Ilmajoen Kisailijat		
7	125	Topias Nordberg	Euran Raiku		
8	588	Aaro Davidila	Lapin Lukko		

P11 Korkeus

Erä 1
1	367	Daniel Tavisalo	Ilmajoen Kisailijat		
2	94	Joona Ruuskanen	Espoon Tapiot		
3	120	Aleksi Wahlman	Espoon Tapiot		
4	957	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö		
5	588	Aaro Davidila	Lapin Lukko		
6	670	Kalle Stylman	Liedon Parma		
7	247	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1035	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
9	1007	Topi-Pekka Sipiläinen	Tampereen Pyrintö		
10	638	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa		
11	1014	Juho Ukkola	Tampereen Pyrintö		
12	70	Mikael Martikainen	Espoon Tapiot		
13	1167	William Rosenlöf	Vasa IS		
14	585	Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera		
15	616	Jere Seilo	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	596	Henri Hoskonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
17	692	Taneli Vuori	Marttilan Murto		
18	42	Saku Jatkola	Espoon Tapiot		
19	727	Konsta Viitasalo	Nokian Urheilijat		
20	819	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu		
21	244	Akim Mohammed	Helsingin Kisa-Veikot		

P11 Pituus

Erä 1
1	968	Juuso Leinonen	Tampereen Pyrintö		
2	347	Leo Lintukangas	Iitin Pyrintö		
3	588	Aaro Davidila	Lapin Lukko		
4	706	Pauli Raitanen	Naantalin Löyly		
5	1203	Jere Pitkänen	Viipurin Urheilijat		
6	1167	William Rosenlöf	Vasa IS		
7	692	Taneli Vuori	Marttilan Murto		
8	247	Tommi Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	585	Veeti Vesalainen	Lahden Ahkera		
10	670	Kalle Stylman	Liedon Parma		
11	763	Aapo Virolainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	65	Heikki Lintula	Espoon Tapiot		
13	453	Aleksi Jurvanen	Kangasalan Urheilijat -68		
14	727	Konsta Viitasalo	Nokian Urheilijat		
15	70	Mikael Martikainen	Espoon Tapiot		
16	350	Aapo Vainonen	Iitin Pyrintö		
17	42	Saku Jatkola	Espoon Tapiot		
18	651	Matias Pärkkä	Lempäälän Kisa		
19	957	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö		
20	663	Kalle Koskela	Leppävaaran Sisu		
21	244	Akim Mohammed	Helsingin Kisa-Veikot		
22	432	Martti Suomu	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	120	Aleksi Wahlman	Espoon Tapiot		
24	590	Veka Pyyny	Lapin Lukko		
25	1007	Topi-Pekka Sipiläinen	Tampereen Pyrintö		
26	659	Jusif Ali	Leppävaaran Sisu		
27	660	Sebastian Din Belle	Leppävaaran Sisu		
28	882	Perttu Rämäkkö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
29	738	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
30	596	Henri Hoskonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
31	589	Topias Kontio	Lapin Lukko		
32	620	Jori Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
33	995	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
34	100	Joona Salminen	Espoon Tapiot		
35	39	Jaakko Ingraeus	Espoon Tapiot		
36	206	Jasir Chokairy	Helsingin Kisa-Veikot		
37	1025	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
38	1035	Elias Ketoja	Tampereen Urheilijat -38		
39	14	Jonathan Björksten	Borgå Akilles		
40	572	Joni Järvinen	Lahden Ahkera		
41	367	Daniel Tavisalo	Ilmajoen Kisailijat		
42	911	Riku Ahvenniemi	Tampereen Pyrintö		
43	326	Antti Vornanen	IF Drott		

P11 Kuula

Erä 1
1	350	Aapo Vainonen	Iitin Pyrintö		
2	572	Joni Järvinen	Lahden Ahkera		
3	281	Deniz Unal	Helsingin Kisa-Veikot		
4	127	Aleksi Kankare	Forssan Salama		
5	1007	Topi-Pekka Sipiläinen	Tampereen Pyrintö		
6	1208	Heikki Leveelahti	Virtain Urheilijat		
7	14	Jonathan Björksten	Borgå Akilles		
8	1117	Aleksi Nieminen	Turun Weikot Yleisurheilu		
9	620	Jori Turtiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	116	Ville Vihersalo	Espoon Tapiot		
11	624	Niclas Forsberg	Laukaan Urheilijat		
12	672	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		
13	940	Mika Huntington	Tampereen Pyrintö		
14	206	Jasir Chokairy	Helsingin Kisa-Veikot		
15	94	Joona Ruuskanen	Espoon Tapiot		
16	1203	Jere Pitkänen	Viipurin Urheilijat		
17	891	Joona Kalliomäki	Sjundeå IF		
18	65	Heikki Lintula	Espoon Tapiot		
19	819	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu		

P11 Keihäs

Erä 1
1	995	Artturi Ruuth	Tampereen Pyrintö		
2	1025	Juho Yli-Rajala	Tampereen Pyrintö		
3	909	Miro Ylinen	Tampereen Kisatoverit		
4	651	Matias Pärkkä	Lempäälän Kisa		
5	14	Jonathan Björksten	Borgå Akilles		
6	957	Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö		
7	85	Artturi Paavola	Espoon Tapiot		
8	125	Topias Nordberg	Euran Raiku		
9	1142	Mikael Haapaniemi	Vampulan Urheilijat		
10	127	Aleksi Kankare	Forssan Salama		
11	747	Paavo Rantanen	Nummen Kipinä		
12	819	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu		
13	672	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä		
14	65	Heikki Lintula	Espoon Tapiot		
15	1237	Jirko Kinnunen	Äänekosken Urheilijat		
16	1203	Jere Pitkänen	Viipurin Urheilijat		
17	350	Aapo Vainonen	Iitin Pyrintö		
18	940	Mika Huntington	Tampereen Pyrintö		

P11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Tampereen Pyrintö 1		
4	0	Espoon Tapiot 1		
5	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
6	0	Tampereen Pyrintö 3		
7	0	Tampereen Pyrintö 2		
8	0	Lempäälän Kisa 1		
9	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
11	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		

P11 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
2	0	Tampereen Pyrintö 4		
3	0	Leppävaaran Sisu 1		
4	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
5	0	Espoon Tapiot 1		
6	0	Tampereen Pyrintö 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 3		
8	0	Tampereen Pyrintö 2		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
10	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		

P12 60 m

Erä 1
3	573	Janne Kanerva	Lahden Ahkera		
4	168	Dij Lazkaj	Helsingfors IFK		
5	1074	Eero Välimäki	Toijalan Vauhti		
6	605	Eetu Melanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1101	Tino Portnoj	Turun Urheiluliitto		
8	378	Manu Niemi	Janakkalan Jana		

Erä 2
4	288	Tapio Valve	Helsingin Kisa-Veikot		
5	10	Joska Tommola	Asikkalan Raikas		
6	838	Saku Suutarinen	Puumalan Viri		
7	259	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
8	121	Jesper Winogradow	Espoon Tapiot		

Erä 3
3	402	Kaapo Kangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	139	Michael Mohr	HSV		
5	938	Esa Huntington	Tampereen Pyrintö		
6	358	Eemil Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
7	984	Patrick Palmroth	Tampereen Pyrintö		
8	772	Juha-Matti Broström	Oulun Pyrintö		

Erä 4
3	933	Valtteri Hiilloskorpi	Tampereen Pyrintö		
4	323	Mauro Severino	IF Drott		
5	428	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	770	Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
7	684	Milo Makkonen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	858	Arttu Heikkilä	Reisjärven Pilke		

Erä 5
4	144	Lukas Pfeuffer	HSV		
5	574	Joonas Kanerva	Lahden Ahkera		
6	1039	Riku Laukkanen	Tampereen Urheilijat -38		
7	175	Aleksi Mutanen	Helsingfors IFK		
8	675	Teemu Gustavson	Lovisa Tor		

Erä 6
4	146	Daniel Stoll	HSV		
5	885	Lasse Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	1027	Tuomas Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
7	240	Mikael Lindberg	Helsingin Kisa-Veikot		
8	731	Teijo Lahdenperä	Noormarkun Nopsa		

Erä 7
4	460	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
5	167	Toma Lahtinen	Helsingfors IFK		
6	142	Hagen Niemöller	HSV		
7	68	Okko Makkonen	Espoon Tapiot		
8	37	Matti Hyyppä	Espoon Tapiot		

Erä 8
3	990	Rasmus Rasinaho	Tampereen Pyrintö		
4	134	Justus Grönecke	HSV		
5	741	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa		
6	295	Toivo Tuominen	Hollolan Urheilijat -46		
7	41	Hiski Jatkola	Espoon Tapiot		
8	782	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		

P12 1000 m

Erä 1
1	646	Valtteri Mäenpää	Lempäälän Kisa		
2	573	Janne Kanerva	Lahden Ahkera		
3	990	Rasmus Rasinaho	Tampereen Pyrintö		
4	726	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
5	885	Lasse Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	904	Oskari Kaseva	Tammelan Ryske		
7	1149	Levi Backholm	Vasa IS		
8	1085	Elmo Kekkonen	Turun Urheiluliitto		
9	126	Antti Kanerva	Forssan Salama		
10	288	Tapio Valve	Helsingin Kisa-Veikot		
11	104	Juhani Sarasmaa	Espoon Tapiot		
12	121	Jesper Winogradow	Espoon Tapiot		
13	37	Matti Hyyppä	Espoon Tapiot		
14	402	Kaapo Kangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	772	Juha-Matti Broström	Oulun Pyrintö		
16	69	Lauri Marekwia	Espoon Tapiot		
17	782	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		
18	933	Valtteri Hiilloskorpi	Tampereen Pyrintö		
19	41	Hiski Jatkola	Espoon Tapiot		
20	855	Christian Vänttinen	Raision Kuula		
21	146	Daniel Stoll	HSV		
22	139	Michael Mohr	HSV		
23	570	Wilho Hautala	Lahden Ahkera		
24	144	Lukas Pfeuffer	HSV		
25	323	Mauro Severino	IF Drott		
26	133	Mel Bronzel	HSV		
27	259	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		

P12 60 m aj

Erä 1
1	240	Mikael Lindberg	Helsingin Kisa-Veikot		
2	295	Toivo Tuominen	Hollolan Urheilijat -46		
3	259	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
4	605	Eetu Melanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	868	Jani Vuotinen	Ruskon Yritys		
6	885	Lasse Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	904	Oskari Kaseva	Tammelan Ryske		
8	1149	Levi Backholm	Vasa IS		

Erä 2
1	146	Daniel Stoll	HSV		
2	574	Joonas Kanerva	Lahden Ahkera		
3	121	Jesper Winogradow	Espoon Tapiot		
4	984	Patrick Palmroth	Tampereen Pyrintö		
5	726	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
6	41	Hiski Jatkola	Espoon Tapiot		
7	134	Justus Grönecke	HSV		
8	573	Janne Kanerva	Lahden Ahkera		

Erä 3
1	770	Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
2	684	Milo Makkonen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	168	Dij Lazkaj	Helsingfors IFK		
4	402	Kaapo Kangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	10	Joska Tommola	Asikkalan Raikas		
6	37	Matti Hyyppä	Espoon Tapiot		
7	133	Mel Bronzel	HSV		
8	460	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		

P12 Pituus

Erä 1
1	144	Lukas Pfeuffer	HSV		
2	605	Eetu Melanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	933	Valtteri Hiilloskorpi	Tampereen Pyrintö		
4	460	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
5	68	Okko Makkonen	Espoon Tapiot		
6	984	Patrick Palmroth	Tampereen Pyrintö		
7	858	Arttu Heikkilä	Reisjärven Pilke		
8	885	Lasse Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
9	990	Rasmus Rasinaho	Tampereen Pyrintö		
10	675	Teemu Gustavson	Lovisa Tor		
11	731	Teijo Lahdenperä	Noormarkun Nopsa		
12	142	Hagen Niemöller	HSV		
13	573	Janne Kanerva	Lahden Ahkera		
14	139	Michael Mohr	HSV		
15	782	Akseli Myllymäki	Oulun Pyrintö		
16	574	Joonas Kanerva	Lahden Ahkera		
17	323	Mauro Severino	IF Drott		
18	378	Manu Niemi	Janakkalan Jana		
19	772	Juha-Matti Broström	Oulun Pyrintö		
20	684	Milo Makkonen	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
21	295	Toivo Tuominen	Hollolan Urheilijat -46		
22	1101	Tino Portnoj	Turun Urheiluliitto		
23	168	Dij Lazkaj	Helsingfors IFK		
24	1074	Eero Välimäki	Toijalan Vauhti		
25	37	Matti Hyyppä	Espoon Tapiot		
26	133	Mel Bronzel	HSV		
27	134	Justus Grönecke	HSV		
28	259	Vincent Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
29	167	Toma Lahtinen	Helsingfors IFK		
30	41	Hiski Jatkola	Espoon Tapiot		
31	10	Joska Tommola	Asikkalan Raikas		
32	770	Joni Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
33	1027	Tuomas Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
34	240	Mikael Lindberg	Helsingin Kisa-Veikot		
35	741	Santeri Välimäki	Noormarkun Nopsa		
36	146	Daniel Stoll	HSV		
37	121	Jesper Winogradow	Espoon Tapiot		
38	175	Aleksi Mutanen	Helsingfors IFK		

P12 Kuula

Erä 1
1	933	Valtteri Hiilloskorpi	Tampereen Pyrintö		
2	1039	Riku Laukkanen	Tampereen Urheilijat -38		
3	566	Valtteri Parkkonen	Kyyjärven Kyky		
4	736	Timi Riento	Noormarkun Nopsa		
5	1058	Jesse Viitaharju	Tampereen Urheilijat -38		
6	605	Eetu Melanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	168	Dij Lazkaj	Helsingfors IFK		
8	990	Rasmus Rasinaho	Tampereen Pyrintö		
9	133	Mel Bronzel	HSV		
10	139	Michael Mohr	HSV		
11	759	Tuukka Röpelinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	984	Patrick Palmroth	Tampereen Pyrintö		
13	134	Justus Grönecke	HSV		
14	68	Okko Makkonen	Espoon Tapiot		
15	323	Mauro Severino	IF Drott		

P12 Kiekko

Erä 1
1	1101	Tino Portnoj	Turun Urheiluliitto		
2	460	Erkki Ojala	Kangasalan Urheilijat -68		
3	858	Arttu Heikkilä	Reisjärven Pilke		
4	336	Isak Söderback	IF Kraft		
5	1058	Jesse Viitaharju	Tampereen Urheilijat -38		
6	736	Timi Riento	Noormarkun Nopsa		
7	14	Jonathan Björksten	Borgå Akilles		
8	660	Sebastian Din Belle	Leppävaaran Sisu		
9	664	Antti Pränni	Leppävaaran Sisu		
10	759	Tuukka Röpelinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
11	116	Ville Vihersalo	Espoon Tapiot		
12	938	Esa Huntington	Tampereen Pyrintö		
13	731	Teijo Lahdenperä	Noormarkun Nopsa		
14	1039	Riku Laukkanen	Tampereen Urheilijat -38		
15	726	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
16	566	Valtteri Parkkonen	Kyyjärven Kyky		
17	358	Eemil Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
18	1210	Vesa Leveelahti	Virtain Urheilijat		
19	1208	Heikki Leveelahti	Virtain Urheilijat		
20	175	Aleksi Mutanen	Helsingfors IFK		
21	167	Toma Lahtinen	Helsingfors IFK		

P13 60 m

Erä 1
3	947	Sakari Järvinen	Tampereen Pyrintö		
4	384	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana		
5	1024	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		
6	680	Tuukka Huuskola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	128	Olli-Matti Laaksonen	Forssan Salama		
8	720	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat		

Erä 2
3	1138	Axel Vilpas	Valkeakosken Haka		
4	464	Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	579	Tino Rantanen	Lahden Ahkera		
6	344	Nico Linqvist	Iitin Pyrintö		
7	321	Obinna Nzeh	IF Drott		
8	285	Dani Vakkilainen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 3
3	130	Joel Store	Gamlakarleby IF		
4	450	Antti Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
5	186	Niko Turunen	Helsingfors IFK		
6	1092	Roope Kuisma	Turun Urheiluliitto		
7	708	Markus Teijula	Naantalin Löyly		
8	1183	Henry Ojala	Veikkolan Veikot		

Erä 4
4	955	Matias Koskinen	Tampereen Pyrintö		
5	1146	Tatu Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
6	284	Lauri Vakkala	Helsingin Kisa-Veikot		
7	123	Martti Ojala	Eurajoen Veikot		
8	1010	Felix Suihko	Tampereen Pyrintö		

Erä 5
3	712	Tatu Heinola	Nokian Urheilijat		
4	509	Vertti Viitala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	525	Arttu Hyvvönen	Kokkolan Työväen Urheilijat		
6	666	Tuomas Lehtonen	Liedon Parma		
7	147	Jankouba Turé	HSV		
8	434	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 6
3	137	Jannes Künne	HSV		
4	1234	Henri Peltola	Ähtärin Urheilijat		
5	820	Riku Peltomaa	Porin Yleisurheilu		
6	924	Eemil Grundström	Tampereen Pyrintö		
7	279	Manuel Tolonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1003	Joonatan Sateila	Tampereen Pyrintö		

P13 1000 m

Erä 1
3	924	Eemil Grundström	Tampereen Pyrintö		
4	459	Tommi Murtonen	Kangasalan Urheilijat -68		
5	708	Markus Teijula	Naantalin Löyly		
6	130	Joel Store	Gamlakarleby IF		
7	1183	Henry Ojala	Veikkolan Veikot		
8	497	Jere Niemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 2
3	327	Ville Vornanen	IF Drott		
4	536	Niko Haaro	Kristiinan Urheilijat		
5	476	Samuel Korhonen	Kenttäurheilijat-58		
6	306	Juha Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	955	Matias Koskinen	Tampereen Pyrintö		
8	801	Eero Helppolainen	Porin Tarmo		

Erä 3
3	284	Lauri Vakkala	Helsingin Kisa-Veikot		
4	24	Hugo Åström	Esbo IF		
5	344	Nico Linqvist	Iitin Pyrintö		
6	666	Tuomas Lehtonen	Liedon Parma		
7	1119	Joel Rajamäki	Ulvila Sport Team		
8	635	Jarno Isomäki	Lempäälän Kisa		

P13 60 m aj

Erä 1
3	321	Obinna Nzeh	IF Drott		
4	497	Jere Niemi	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	509	Vertti Viitala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	769	Jussi Lepistö	Oriveden Ponnistus		
7	947	Sakari Järvinen	Tampereen Pyrintö		
8	1092	Roope Kuisma	Turun Urheiluliitto		

Erä 2
3	650	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
4	186	Niko Turunen	Helsingfors IFK		
5	1024	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		
6	15	Jonni Blomqvist	Borgå Akilles		
7	284	Lauri Vakkala	Helsingin Kisa-Veikot		
8	137	Jannes Künne	HSV		

Erä 3
1	257	Leonard Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
2	66	Jaakko Lintula	Espoon Tapiot		
3	641	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
4	1049	Aapeli Räsänen	Tampereen Urheilijat -38		
5	820	Riku Peltomaa	Porin Yleisurheilu		
6	342	Elias Ylöstalo	If Sibbo Vargarna		
7	98	Oliver Saarinen	Espoon Tapiot		
8	18	Henri Puumalainen	Borgå Akilles		

Erä 4
1	1146	Tatu Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
2	1010	Felix Suihko	Tampereen Pyrintö		
3	666	Tuomas Lehtonen	Liedon Parma		
4	285	Dani Vakkilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	434	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	580	Tuomas Ropilo	Lahden Ahkera		
7	1234	Henri Peltola	Ähtärin Urheilijat		
8	1129	Iiro Surkka	Vaajakosken Kuohu		

P13 Korkeus

Erä 1
1	1234	Henri Peltola	Ähtärin Urheilijat		
2	720	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat		
3	641	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
4	1003	Joonatan Sateila	Tampereen Pyrintö		
5	306	Juha Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
6	1129	Iiro Surkka	Vaajakosken Kuohu		
7	18	Henri Puumalainen	Borgå Akilles		
8	113	Henri Tamper	Espoon Tapiot		
9	726	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat		
10	257	Leonard Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
11	66	Jaakko Lintula	Espoon Tapiot		
12	1136	Nico Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
13	580	Tuomas Ropilo	Lahden Ahkera		
14	370	Roope Auvinen	Ingå IF		
15	1010	Felix Suihko	Tampereen Pyrintö		
16	428	Daniel Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	342	Elias Ylöstalo	If Sibbo Vargarna		
18	928	Topi Harjunniemi	Tampereen Pyrintö		
19	769	Jussi Lepistö	Oriveden Ponnistus		
20	1024	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		

P13 Pituus

Erä 1
1	434	Julius Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	1024	Ville Werner	Tampereen Pyrintö		
3	708	Markus Teijula	Naantalin Löyly		
4	476	Samuel Korhonen	Kenttäurheilijat-58		
5	924	Eemil Grundström	Tampereen Pyrintö		
6	525	Arttu Hyvvönen	Kokkolan Työväen Urheilijat		
7	391	Eetu Koskinen	Joensuun Kataja		
8	279	Manuel Tolonen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	650	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
10	1138	Axel Vilpas	Valkeakosken Haka		
11	15	Jonni Blomqvist	Borgå Akilles		
12	137	Jannes Künne	HSV		
13	342	Elias Ylöstalo	If Sibbo Vargarna		
14	820	Riku Peltomaa	Porin Yleisurheilu		
15	641	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
16	680	Tuukka Huuskola	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
17	431	Miska Sundberg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1092	Roope Kuisma	Turun Urheiluliitto		
19	147	Jankouba Turé	HSV		
20	321	Obinna Nzeh	IF Drott		
21	1129	Iiro Surkka	Vaajakosken Kuohu		
22	1136	Nico Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
23	769	Jussi Lepistö	Oriveden Ponnistus		
24	1183	Henry Ojala	Veikkolan Veikot		
25	98	Oliver Saarinen	Espoon Tapiot		
26	580	Tuomas Ropilo	Lahden Ahkera		
27	66	Jaakko Lintula	Espoon Tapiot		
28	593	Juho Haimi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
29	285	Dani Vakkilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
30	1003	Joonatan Sateila	Tampereen Pyrintö		
31	1049	Aapeli Räsänen	Tampereen Urheilijat -38		
32	955	Matias Koskinen	Tampereen Pyrintö		
33	344	Nico Linqvist	Iitin Pyrintö		
34	384	Valtteri Välläri	Janakkalan Jana		
35	450	Antti Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
36	370	Roope Auvinen	Ingå IF		
37	1146	Tatu Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
38	257	Leonard Quednau	Helsingin Kisa-Veikot		
39	947	Sakari Järvinen	Tampereen Pyrintö		

P13 Kuula

Erä 1
1	1136	Nico Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
2	650	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
3	344	Nico Linqvist	Iitin Pyrintö		
4	1092	Roope Kuisma	Turun Urheiluliitto		
5	555	Pasi Liikka	Kuusankosken Kisa		
6	370	Roope Auvinen	Ingå IF		
7	708	Markus Teijula	Naantalin Löyly		
8	720	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat		
9	450	Antti Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
10	1235	Kasperi Häkkinen	Äänekosken Huima		
11	391	Eetu Koskinen	Joensuun Kataja		
12	128	Olli-Matti Laaksonen	Forssan Salama		
13	98	Oliver Saarinen	Espoon Tapiot		
14	919	Reda Bellagnaoui	Tampereen Pyrintö		
15	641	Santeri Kuusiniemi	Lempäälän Kisa		
16	928	Topi Harjunniemi	Tampereen Pyrintö		
17	137	Jannes Künne	HSV		
18	511	Akbaba Osman	Kestilän Kisa-Veikot		
19	510	Ville Koskinen	Kestilän Kisa-Veikot		
20	513	Teemu Still	Kestilän Kisa-Veikot		

P13 Kiekko

Erä 1
1	555	Pasi Liikka	Kuusankosken Kisa		
2	306	Juha Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	919	Reda Bellagnaoui	Tampereen Pyrintö		
4	1187	Aleksanteri Sonninen	Veikkolan Veikot		
5	117	Tuure Viitala	Espoon Tapiot		
6	370	Roope Auvinen	Ingå IF		
7	593	Juho Haimi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	650	Juuso Petäjäsuo	Lempäälän Kisa		
9	66	Jaakko Lintula	Espoon Tapiot		
10	391	Eetu Koskinen	Joensuun Kataja		
11	1136	Nico Nurmesniemi	Valkeakosken Haka		
12	284	Lauri Vakkala	Helsingin Kisa-Veikot		
13	1235	Kasperi Häkkinen	Äänekosken Huima		
14	98	Oliver Saarinen	Espoon Tapiot		
15	321	Obinna Nzeh	IF Drott		
16	113	Henri Tamper	Espoon Tapiot		
17	511	Akbaba Osman	Kestilän Kisa-Veikot		
18	513	Teemu Still	Kestilän Kisa-Veikot		
19	514	Ville Still	Kestilän Kisa-Veikot		

P13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 1		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
3	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
4	0	If Drott 1		
5	0	Espoon Tapiot 1		
6	0	Noormarkun Nopsa 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 2		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Hamburger Sport Verein 1		
10	0	Hamburgert Spor Verein 2		
11	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
12	0	Lempäälän Kisa 1		

P13 4 x 60 m aj

Erä 1
11	0	Tampereen Pyrintö 1		
12	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
13	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
14	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
15	0	Hamburger Sport Verein 1		
16	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
17	0	Espoon Tapiot 1		

P14 60 m

Erä 1
2	135	Niklas Jürgensen	HSV		
3	1032	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
4	214	Joni Heikkilä	Helsingin Kisa-Veikot		
5	112	Juho Tamas	Espoon Tapiot		
6	132	Lasse Bo Ladewig	HSV		
7	227	Samba Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
8	837	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto		

Erä 2
1	657	Aleksi Vihriälä	Lempäälän Kisa		
2	1158	Rasmus Lang	Vasa IS		
3	361	Matias Hannuksela	Ilmajoen Kisailijat		
4	157	Daniel Björklund	Helsingfors IFK		
5	282	Eemeli Uotila	Helsingin Kisa-Veikot		
6	401	Henri Illman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	916	Tommi Alatörmä	Tampereen Pyrintö		
8	1028	Otto Airaksinen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 3
1	261	Elmo Rantala	Helsingin Kisa-Veikot		
2	204	Niklas Bryggare	Helsingin Kisa-Veikot		
3	3	Riku Maliniemi	Alatornion Pirkat		
4	1112	Onni Virtanen	Turun Urheiluliitto		
5	867	Rasmus Vidjeskog	Ruskon Yritys		
6	25	Kim Andersson	Espoon Tapiot		
7	1046	Aaro Pekkola	Tampereen Urheilijat -38		
8	309	Mika Katajisto	Hämeenlinnan Tarmo		

Erä 4
1	413	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	640	Markus Korpilaakso	Lempäälän Kisa		
3	62	Valtteri Kämäräinen	Espoon Tapiot		
4	927	Santeri Halme	Tampereen Pyrintö		
5	989	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
6	1095	Lauri Lindroos	Turun Urheiluliitto		
7	1045	Ville Palomäki	Tampereen Urheilijat -38		
8	51	Joni Karras	Espoon Tapiot		

Erä 5
1	1169	Robert Snickars	Vasa IS		
2	96	Roope Rättö	Espoon Tapiot		
3	765	Mauno Papinaho	Orimattilan Jymy		
4	447	Benjamin Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
5	427	Aaron Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	632	Perttu Asunta	Lempäälän Kisa		
7	78	Veikko Nugraha	Espoon Tapiot		
8	293	Hoang Nguyen	Hifk - Friidrott		

P14 300 m

Erä 1
1	1032	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
2	989	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
3	1112	Onni Virtanen	Turun Urheiluliitto		
4	867	Rasmus Vidjeskog	Ruskon Yritys		
5	1004	Christian Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
6	978	Toni Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
7	455	Topi Lahtinen	Kangasalan Urheilijat -68		
8	204	Niklas Bryggare	Helsingin Kisa-Veikot		
9	62	Valtteri Kämäräinen	Espoon Tapiot		
10	51	Joni Karras	Espoon Tapiot		
11	25	Kim Andersson	Espoon Tapiot		
12	78	Veikko Nugraha	Espoon Tapiot		
13	16	Arttu Erkkilä	Borgå Akilles		
14	3	Riku Maliniemi	Alatornion Pirkat		
15	657	Aleksi Vihriälä	Lempäälän Kisa		
16	112	Juho Tamas	Espoon Tapiot		
17	162	Miika Kankainen	Helsingfors IFK		
18	274	Sami Tahko	Helsingin Kisa-Veikot		
19	293	Hoang Nguyen	Hifk - Friidrott		
20	243	Mohamed Mohamed Deeq Awil	Helsingin Kisa-Veikot		
21	361	Matias Hannuksela	Ilmajoen Kisailijat		
22	237	Tuomas Laine	Helsingin Kisa-Veikot		
23	291	Samuel Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
24	283	Julius Uutela	Helsingin Kisa-Veikot		
25	447	Benjamin Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
26	135	Niklas Jürgensen	HSV		

P14 800 m

Erä 1
1	27	Otso Friman	Espoon Tapiot		
2	166	Anttoni Korhonen	Helsingfors IFK		
3	162	Miika Kankainen	Helsingfors IFK		
4	243	Mohamed Mohamed Deeq Awil	Helsingin Kisa-Veikot		
5	135	Niklas Jürgensen	HSV		
6	132	Lasse Bo Ladewig	HSV		
7	447	Benjamin Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
8	862	Jussi Hirvelä	Rekolan Raikas		
9	1004	Christian Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
10	1158	Rasmus Lang	Vasa IS		

Erä 2
1	388	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja		
2	283	Julius Uutela	Helsingin Kisa-Veikot		
3	291	Samuel Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
4	502	Robin Ryynänen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	112	Juho Tamas	Espoon Tapiot		
6	835	Lasse Moilanen	Pudasjärven Urheilijat		
7	455	Topi Lahtinen	Kangasalan Urheilijat -68		
8	625	Arimo Koskela	Laukaan Urheilijat		
9	36	Eric Hyyppä	Espoon Tapiot		
10	1163	Alex Rauhala	Vasa IS		

P14 60 m aj

Erä 1
3	609	Pekka Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	132	Lasse Bo Ladewig	HSV		
5	640	Markus Korpilaakso	Lempäälän Kisa		
6	157	Daniel Björklund	Helsingfors IFK		
7	25	Kim Andersson	Espoon Tapiot		

Erä 2
3	612	Antti Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	427	Aaron Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	27	Otso Friman	Espoon Tapiot		
6	837	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto		

Erä 3
1	357	Aleksi Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
2	1032	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
3	96	Roope Rättö	Espoon Tapiot		
4	36	Eric Hyyppä	Espoon Tapiot		
5	1047	Aleksi Pelto	Tampereen Urheilijat -38		
6	62	Valtteri Kämäräinen	Espoon Tapiot		
7	413	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	470	Olavi Orimus	Karhulan Urheilijat		

P14 200 m aj

Erä 1
5	51	Joni Karras	Espoon Tapiot		
6	338	Edward Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
7	408	Vili Kokkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1004	Christian Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
4	27	Otso Friman	Espoon Tapiot		
5	157	Daniel Björklund	Helsingfors IFK		
6	186	Niko Turunen	Helsingfors IFK		
7	422	Topias Rannankari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	609	Pekka Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 3
4	36	Eric Hyyppä	Espoon Tapiot		
5	612	Antti Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	837	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto		
7	1032	Aleksi Heimonen	Tampereen Urheilijat -38		
8	1135	Joni Vainiotalo	Vahdon Tuisku		

P14 Korkeus

Erä 1
1	475	Eemeli Hyytiäinen	Kenttäurheilijat-58		
2	401	Henri Illman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	993	Kalle Rintaoja	Tampereen Pyrintö		
4	357	Aleksi Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
5	274	Sami Tahko	Helsingin Kisa-Veikot		
6	645	Matias Mustonen	Lempäälän Kisa		
7	1090	Lauri Kosonen	Turun Urheiluliitto		
8	1163	Alex Rauhala	Vasa IS		
9	338	Edward Lindberg	IF Sibbo-Vargarna		
10	413	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	927	Santeri Halme	Tampereen Pyrintö		
12	214	Joni Heikkilä	Helsingin Kisa-Veikot		
13	470	Olavi Orimus	Karhulan Urheilijat		
14	427	Aaron Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	796	Jani Kivinen	Pihtiputaan Tuisku		
16	309	Mika Katajisto	Hämeenlinnan Tarmo		
17	1070	Artturi Tiipiö	Teuvan Rivakka		
18	232	Jaakko Kuismanen	Helsingin Kisa-Veikot		

P14 Pituus

Erä 1
1	640	Markus Korpilaakso	Lempäälän Kisa		
2	1047	Aleksi Pelto	Tampereen Urheilijat -38		
3	162	Miika Kankainen	Helsingfors IFK		
4	36	Eric Hyyppä	Espoon Tapiot		
5	989	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
6	388	Jiri Karjalainen	Joensuun Kataja		
7	1095	Lauri Lindroos	Turun Urheiluliitto		
8	427	Aaron Savolainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	470	Olavi Orimus	Karhulan Urheilijat		
10	978	Toni Mäenpää	Tampereen Pyrintö		
11	1169	Robert Snickars	Vasa IS		
12	632	Perttu Asunta	Lempäälän Kisa		
13	765	Mauno Papinaho	Orimattilan Jymy		
14	657	Aleksi Vihriälä	Lempäälän Kisa		
15	357	Aleksi Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
16	16	Arttu Erkkilä	Borgå Akilles		
17	287	Tuomas Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
18	408	Vili Kokkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	993	Kalle Rintaoja	Tampereen Pyrintö		
20	227	Samba Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
21	282	Eemeli Uotila	Helsingin Kisa-Veikot		
22	1004	Christian Schmidlechner	Tampereen Pyrintö		
23	78	Veikko Nugraha	Espoon Tapiot		
24	96	Roope Rättö	Espoon Tapiot		
25	204	Niklas Bryggare	Helsingin Kisa-Veikot		
26	401	Henri Illman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	413	Ilari Manninen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
28	1045	Ville Palomäki	Tampereen Urheilijat -38		
29	612	Antti Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
30	214	Joni Heikkilä	Helsingin Kisa-Veikot		
31	1018	Joonas Veikkolainen	Tampereen Pyrintö		
32	293	Hoang Nguyen	Hifk - Friidrott		
33	1112	Onni Virtanen	Turun Urheiluliitto		
34	237	Tuomas Laine	Helsingin Kisa-Veikot		
35	927	Santeri Halme	Tampereen Pyrintö		
36	837	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto		
37	135	Niklas Jürgensen	HSV		
38	422	Topias Rannankari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	3	Riku Maliniemi	Alatornion Pirkat		

P14 Kolmiloikka

Erä 1
1	78	Veikko Nugraha	Espoon Tapiot		
2	27	Otso Friman	Espoon Tapiot		
3	609	Pekka Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	227	Samba Kivioja	Helsingin Kisa-Veikot		
5	285	Dani Vakkilainen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1047	Aleksi Pelto	Tampereen Urheilijat -38		
7	204	Niklas Bryggare	Helsingin Kisa-Veikot		
8	291	Samuel Vorselman	Helsingin Kisa-Veikot		
9	243	Mohamed Mohamed Deeq Awil	Helsingin Kisa-Veikot		
10	25	Kim Andersson	Espoon Tapiot		
11	62	Valtteri Kämäräinen	Espoon Tapiot		
12	1045	Ville Palomäki	Tampereen Urheilijat -38		
13	1070	Artturi Tiipiö	Teuvan Rivakka		
14	612	Antti Perälä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	51	Joni Karras	Espoon Tapiot		

P14 Kuula

Erä 1
1	354	Samuli Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		
2	1095	Lauri Lindroos	Turun Urheiluliitto		
3	715	Aleksi Jaakkola	Nokian Urheilijat		
4	1079	Frans Björkroth	Turun Urheiluliitto		
5	1028	Otto Airaksinen	Tampereen Urheilijat -38		
6	361	Matias Hannuksela	Ilmajoen Kisailijat		
7	1112	Onni Virtanen	Turun Urheiluliitto		
8	232	Jaakko Kuismanen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	261	Elmo Rantala	Helsingin Kisa-Veikot		
10	214	Joni Heikkilä	Helsingin Kisa-Veikot		
11	1046	Aaro Pekkola	Tampereen Urheilijat -38		
12	401	Henri Illman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
13	287	Tuomas Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
14	560	Henri Syrjä	Kyrön Voima		
15	515	Veikko Laitinen	Keuruun Kisailijat		
16	373	Olli Jaakonsaari	Janakkalan Jana		
17	282	Eemeli Uotila	Helsingin Kisa-Veikot		
18	836	Mikko Holi	Punkaharjun Urheilijat		

P14 Kiekko

Erä 1
1	993	Kalle Rintaoja	Tampereen Pyrintö		
2	261	Elmo Rantala	Helsingin Kisa-Veikot		
3	989	Leo Railevirta	Tampereen Pyrintö		
4	952	Kimmo Kilpi	Tampereen Pyrintö		
5	715	Aleksi Jaakkola	Nokian Urheilijat		
6	515	Veikko Laitinen	Keuruun Kisailijat		
7	287	Tuomas Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1045	Ville Palomäki	Tampereen Urheilijat -38		
9	519	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
10	836	Mikko Holi	Punkaharjun Urheilijat		
11	691	Jonas Söderlund	Malax IF		
12	723	Patrik Salonen	Nokian Urheilijat		
13	847	Jere Sivonen	Pyhäselän Urheilijat		
14	361	Matias Hannuksela	Ilmajoen Kisailijat		
15	962	Joona Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
16	274	Sami Tahko	Helsingin Kisa-Veikot		
17	373	Olli Jaakonsaari	Janakkalan Jana		
18	1018	Joonas Veikkolainen	Tampereen Pyrintö		
19	1095	Lauri Lindroos	Turun Urheiluliitto		

P14 Keihäs

Erä 1
1	113	Henri Tamper	Espoon Tapiot		
2	657	Aleksi Vihriälä	Lempäälän Kisa		
3	519	Oskari Kuusisto	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	337	Oliver Helander	IF Raseborg		
5	515	Veikko Laitinen	Keuruun Kisailijat		
6	110	Johannes Suokonautio	Espoon Tapiot		
7	162	Miika Kankainen	Helsingfors IFK		
8	1018	Joonas Veikkolainen	Tampereen Pyrintö		
9	866	Aleksi Aronen	Ruoveden Pirkat		
10	993	Kalle Rintaoja	Tampereen Pyrintö		
11	232	Jaakko Kuismanen	Helsingin Kisa-Veikot		
12	694	Jyri Isokääntä	Merijärven Kestävä		
14	736	Timi Riento	Noormarkun Nopsa		
15	287	Tuomas Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
16	8	Tomi Raatila	Asikkalan Raikas		
17	418	Lari Nikkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	354	Samuli Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		
19	952	Kimmo Kilpi	Tampereen Pyrintö		
20	274	Sami Tahko	Helsingin Kisa-Veikot		
21	261	Elmo Rantala	Helsingin Kisa-Veikot		
21	511	Akbaba Osman	Kestilän Kisa-Veikot		
22	510	Ville Koskinen	Kestilän Kisa-Veikot		
23	513	Teemu Still	Kestilän Kisa-Veikot		

P15 60 m

Erä 1
2	448	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
3	178	Jani Rastas	Helsingfors IFK		
4	456	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
5	1145	Riku Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
6	834	Vesa Huokuniemi	Posion Pyrintö		
7	390	Antti Koskinen	Joensuun Kataja		
8	892	Juuso Kalliomäki	Sjundeå IF		

Erä 2
2	764	Jonah Luoko	Orimattilan Jymy		
3	331	Benjamin Backman	IF Femman		
4	1080	Julius Hirvonen	Turun Urheiluliitto		
5	426	Mika Ruhtinas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1019	Miko Viitanen	Tampereen Pyrintö		
7	6	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		
8	138	Paul Lottermann	HSV		

Erä 3
2	451	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
3	20	Mattias Hakanpää	Dragsfjärd IK		
4	364	Nahashon Njehia	Ilmajoen Kisailijat		
5	1102	Julian Rauhaniemi	Turun Urheiluliitto		
6	1052	Jere Syren	Tampereen Urheilijat -38		
7	382	Teemu Sillanpää	Janakkalan Jana		

Erä 4
2	784	Jere Posti	Oulun Pyrintö		
3	1202	Niko Rantala	Viialan Valtti		
4	381	Riku Sillanpää	Janakkalan Jana		
5	90	Pyry Peura	Espoon Tapiot		
6	548	Sami Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		
7	210	Santeri Griinari	Helsingin Kisa-Veikot		
8	208	David Dawkins	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 5
2	591	Teemu Veteläsuo	Lappajärven Veikot		
3	404	Joel Kelly	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	368	Kalle Salminen	Imatran Urheilijat		
5	599	Joona Klemi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	1029	Jon Forss	Tampereen Urheilijat -38		
7	91	Erno Pikkarainen	Espoon Tapiot		
8	997	Elias Saarinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 6
2	688	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	956	Waltteri Koskinen	Tampereen Pyrintö		
4	966	Ville Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
5	235	Tomi Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		
6	267	Jimi Råman	Helsingin Kisa-Veikot		
7	983	Markus Palmroth	Tampereen Pyrintö		
8	1016	Marko Valkama	Tampereen Pyrintö		

P15 300 m

Erä 1
1	790	Sakari Ylönen	Oulun Pyrintö		
2	1102	Julian Rauhaniemi	Turun Urheiluliitto		
3	695	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into		
4	710	Ville Aarnivala	Nokian Urheilijat		
5	1116	Henri Mäkilä	Turun Weikot Yleisurheilu		
6	1162	Patric Rajala	Vasa IS		
7	456	Markus Lassila	Kangasalan Urheilijat -68		
8	11	Jani Backman	Borgå Akilles		
9	91	Erno Pikkarainen	Espoon Tapiot		
10	248	Tuomas Mäntyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
11	6	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		
12	272	Joonatan Syrjänen	Helsingin Kisa-Veikot		
13	90	Pyry Peura	Espoon Tapiot		
14	784	Jere Posti	Oulun Pyrintö		
15	178	Jani Rastas	Helsingfors IFK		
16	105	Valtteri Sarasmaa	Espoon Tapiot		
17	267	Jimi Råman	Helsingin Kisa-Veikot		
18	1093	Joel Lapinlampi	Turun Urheiluliitto		
19	223	Matti Kaurola	Helsingin Kisa-Veikot		
20	218	Mikael Ignatius	Helsingin Kisa-Veikot		
21	339	Marc Sundén	IF Sibbo-Vargarna		
22	448	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
23	433	Pauli Suomu	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
24	364	Nahashon Njehia	Ilmajoen Kisailijat		
25	331	Benjamin Backman	IF Femman		

P15 800 m

Erä 1
8	339	Marc Sundén	IF Sibbo-Vargarna		
9	1116	Henri Mäkilä	Turun Weikot Yleisurheilu		
10	105	Valtteri Sarasmaa	Espoon Tapiot		
11	869	Oskar Heinonen	Salon Vilpas		
12	90	Pyry Peura	Espoon Tapiot		
13	790	Sakari Ylönen	Oulun Pyrintö		
14	218	Mikael Ignatius	Helsingin Kisa-Veikot		
15	272	Joonatan Syrjänen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	248	Tuomas Mäntyniemi	Helsingin Kisa-Veikot		
18	433	Pauli Suomu	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1029	Jon Forss	Tampereen Urheilijat -38		
20	1162	Patric Rajala	Vasa IS		
21	1040	Ilja Leino	Tampereen Urheilijat -38		

P15 60 m aj

Erä 1
4	998	Julius Saarinen	Tampereen Pyrintö		
5	878	Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	77	Oskar Niva	Espoon Tapiot		
7	1156	Simon Holmberg	Vasa IS		

Erä 2
1	997	Elias Saarinen	Tampereen Pyrintö		
2	208	David Dawkins	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1202	Niko Rantala	Viialan Valtti		
4	451	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
5	892	Juuso Kalliomäki	Sjundeå IF		
6	241	Jukka Maijala	Helsingin Kisa-Veikot		
7	200	Niko Avikainen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 3
1	404	Joel Kelly	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	390	Antti Koskinen	Joensuun Kataja		
3	17	Victor Fagerholm	Borgå Akilles		
4	1083	Tuomas Kankare	Turun Urheiluliitto		
5	710	Ville Aarnivala	Nokian Urheilijat		
6	784	Jere Posti	Oulun Pyrintö		
7	216	Tuukka Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1145	Riku Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		

P15 200 m aj

Erä 1
3	178	Jani Rastas	Helsingfors IFK		
4	1162	Patric Rajala	Vasa IS		
5	998	Julius Saarinen	Tampereen Pyrintö		
6	241	Jukka Maijala	Helsingin Kisa-Veikot		
7	390	Antti Koskinen	Joensuun Kataja		

Erä 2
4	997	Elias Saarinen	Tampereen Pyrintö		
5	451	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
6	983	Markus Palmroth	Tampereen Pyrintö		
7	404	Joel Kelly	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	548	Sami Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		

Erä 3
3	1156	Simon Holmberg	Vasa IS		
4	1083	Tuomas Kankare	Turun Urheiluliitto		
5	784	Jere Posti	Oulun Pyrintö		
6	1093	Joel Lapinlampi	Turun Urheiluliitto		
7	710	Ville Aarnivala	Nokian Urheilijat		
8	267	Jimi Råman	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Korkeus

Erä 1
1	382	Teemu Sillanpää	Janakkalan Jana		
2	1204	Atte Harju	Virtain Urheilijat		
3	381	Riku Sillanpää	Janakkalan Jana		
4	956	Waltteri Koskinen	Tampereen Pyrintö		
5	548	Sami Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		
6	1016	Marko Valkama	Tampereen Pyrintö		
7	468	Janne Hanski	Karhulan Urheilijat		
8	20	Mattias Hakanpää	Dragsfjärd IK		
9	998	Julius Saarinen	Tampereen Pyrintö		
10	81	Olli Nurminen	Espoon Tapiot		
11	983	Markus Palmroth	Tampereen Pyrintö		
12	963	Ilari Laine	Tampereen Pyrintö		

P15 Seiväs

Erä 1
1	374	Niko Koskinen	Janakkalan Jana		
2	1200	Vimme Veikkolainen	Vihdin Viesti		
3	487	Petri Ihander	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	609	Pekka Parkkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	769	Jussi Lepistö	Oriveden Ponnistus		
6	1069	Valtteri Soilampi	Tapanilan Erä		
7	426	Mika Ruhtinas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1019	Miko Viitanen	Tampereen Pyrintö		
9	1054	Tuomas Talvitie	Tampereen Urheilijat -38		
10	883	Henrik Savola	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
11	962	Joona Lahtinen	Tampereen Pyrintö		
12	1169	Robert Snickars	Vasa IS		
13	1018	Joonas Veikkolainen	Tampereen Pyrintö		

P15 Pituus

Erä 1
1	11	Jani Backman	Borgå Akilles		
2	381	Riku Sillanpää	Janakkalan Jana		
3	688	Santeri Tanner	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	1069	Valtteri Soilampi	Tapanilan Erä		
5	210	Santeri Griinari	Helsingin Kisa-Veikot		
6	178	Jani Rastas	Helsingfors IFK		
7	331	Benjamin Backman	IF Femman		
8	345	Lassi Lintukangas	Iitin Pyrintö		
9	695	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into		
10	200	Niko Avikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
11	1083	Tuomas Kankare	Turun Urheiluliitto		
12	223	Matti Kaurola	Helsingin Kisa-Veikot		
13	599	Joona Klemi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
14	1153	Kristian Bäck	Vasa IS		
15	241	Jukka Maijala	Helsingin Kisa-Veikot		
16	6	Panu Puumala	Alatornion Pirkat		
17	998	Julius Saarinen	Tampereen Pyrintö		
18	448	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
19	267	Jimi Råman	Helsingin Kisa-Veikot		
20	966	Ville Lehtinen	Tampereen Pyrintö		
21	956	Waltteri Koskinen	Tampereen Pyrintö		
22	138	Paul Lottermann	HSV		
23	253	Janne Pohjalainen	Helsingin Kisa-Veikot		
24	983	Markus Palmroth	Tampereen Pyrintö		
25	1145	Riku Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
26	997	Elias Saarinen	Tampereen Pyrintö		
27	17	Victor Fagerholm	Borgå Akilles		
28	208	David Dawkins	Helsingin Kisa-Veikot		
29	368	Kalle Salminen	Imatran Urheilijat		
30	1202	Niko Rantala	Viialan Valtti		
31	451	Olli Herkman	Kangasalan Urheilijat -68		
32	815	Antti Lempinen	Porin Yleisurheilu		
33	487	Petri Ihander	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
34	404	Joel Kelly	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
35	454	Topias Koukkula	Kangasalan Urheilijat -68		

P15 Kolmiloikka

Erä 1
1	216	Tuukka Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1145	Riku Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
3	253	Janne Pohjalainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	368	Kalle Salminen	Imatran Urheilijat		
5	77	Oskar Niva	Espoon Tapiot		
6	834	Vesa Huokuniemi	Posion Pyrintö		
7	331	Benjamin Backman	IF Femman		
8	210	Santeri Griinari	Helsingin Kisa-Veikot		
9	208	David Dawkins	Helsingin Kisa-Veikot		
10	241	Jukka Maijala	Helsingin Kisa-Veikot		
11	448	Petteri Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
12	200	Niko Avikainen	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Kuula

Erä 1
1	88	Oskari Perälampi	Espoon Tapiot		
2	26	Mikael Antola	Espoon Tapiot		
3	216	Tuukka Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	40	Daniel Ivanoff	Espoon Tapiot		
5	426	Mika Ruhtinas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	795	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		
7	210	Santeri Griinari	Helsingin Kisa-Veikot		
8	20	Mattias Hakanpää	Dragsfjärd IK		
9	235	Tomi Laakso	Helsingin Kisa-Veikot		
10	814	Juuso Lahdenranta	Porin Yleisurheilu		
11	1215	Antti Ylä-Mononen	Virtain Urheilijat		
12	223	Matti Kaurola	Helsingin Kisa-Veikot		
13	138	Paul Lottermann	HSV		

P15 Kiekko

Erä 1
1	74	Miro Määttänen	Espoon Tapiot		
2	26	Mikael Antola	Espoon Tapiot		
3	218	Mikael Ignatius	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1016	Marko Valkama	Tampereen Pyrintö		
5	795	Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku		
6	216	Tuukka Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1215	Antti Ylä-Mononen	Virtain Urheilijat		
8	1019	Miko Viitanen	Tampereen Pyrintö		
9	138	Paul Lottermann	HSV		
10	40	Daniel Ivanoff	Espoon Tapiot		
11	88	Oskari Perälampi	Espoon Tapiot		
12	223	Matti Kaurola	Helsingin Kisa-Veikot		
13	903	Eetu Koistinen	Taipalsaaren Veikot		
14	200	Niko Avikainen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	253	Janne Pohjalainen	Helsingin Kisa-Veikot		

P15 Keihäs

Erä 1
1	345	Lassi Lintukangas	Iitin Pyrintö		
2	1019	Miko Viitanen	Tampereen Pyrintö		
3	253	Janne Pohjalainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	20	Mattias Hakanpää	Dragsfjärd IK		
5	1069	Valtteri Soilampi	Tapanilan Erä		
6	903	Eetu Koistinen	Taipalsaaren Veikot		
7	1143	Aleksi Kankaanpää	Vampulan Urheilijat		
8	1016	Marko Valkama	Tampereen Pyrintö		
9	218	Mikael Ignatius	Helsingin Kisa-Veikot		
10	878	Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
11	74	Miro Määttänen	Espoon Tapiot		

P15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Hamburger Sport Verein 1		
2	0	Helsingin Kisa-Veikot 4		
3	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
4	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
5	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
6	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
7	0	Lempäälän Kisa 1		
8	0	Tampereen Pyrintö 2		
9	0	Helsingfors Ifk 1		
10	0	Espoon Tapiot 2		
11	0	Seinäjoen Seudun Urheilijat 1		
12	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
13	0	Tampereen Pyrintö 3		
14	0	Espoon Tapiot 1		
15	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
16	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
17	0	Espoon Tapiot 3		
18	0	Tampereen Pyrintö 1		
19	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
20	0	Tampereen Urheilijat -38 3		
21	0	Tampereen Pyrintö 4		
22	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
23	0	Vasa Is 1		

P15 4 x 80 m aj

Erä 1
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
10	0	Tampereen Pyrintö 1		
11	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
11	0	Espoon Tapiot 2		
12	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
12	0	Vasa Is 1		
13	0	Tampereen Pyrintö 2		
14	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
15	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
16	0	Espoon Tapiot 1		
17	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
18	0	Seinäjoen Seudun Urheilijat 1		

T10 60 m

Erä 1
4	636	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
5	407	Oona Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1216	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
7	372	Erika Ahvenharju	Janakkalan Jana		
8	577	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		

Erä 2
3	420	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	942	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
5	429	Vilma Siirilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	775	Jenna Koskela	Oulun Pyrintö		
7	1184	Anni Penttilä	Veikkolan Veikot		
8	351	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		

Erä 3
3	102	Meeri Salomaa	Espoon Tapiot		
4	912	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
5	489	Kiia Kainulainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	578	Riina Mantila	Lahden Ahkera		
7	561	Elina Talso	Kyrön Voima		
8	1125	Tuulia Turunen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		

Erä 4
3	396	Annika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	115	Nora Tousignant	Espoon Tapiot		
5	936	Pihla Hosiokangas	Tampereen Pyrintö		
6	816	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu		
7	63	Kia Laisi	Espoon Tapiot		
8	58	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot		

Erä 5
3	581	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
4	441	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire		
5	705	Melina Pykälämaa	Naantalin Löyly		
6	846	Milja Raitanen	Pyhäjoen Wirta		
7	252	Taika Pihlaja	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1186	Judit Schwarz	Veikkolan Veikot		

Erä 6
3	918	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
4	804	Vilma Lindroos	Porin Tarmo		
5	415	Saara Mynttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	506	Eerika Salomäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	86	Pauliina Penttilä	Espoon Tapiot		
8	1189	Anna Surakka	Veikkolan Veikot		

Erä 7
3	507	Riia Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	1022	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
5	118	Lotta-Maria Viljakainen	Espoon Tapiot		
6	449	Pinja Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
7	623	Camilla Forsberg	Laukaan Urheilijat		
8	935	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
3	500	Sofia Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	949	Roosa Kari	Tampereen Pyrintö		
5	967	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
6	192	Milla Äikää	Helsingfors IFK		
7	1071	Laura Anttonen	Toijalan Vauhti		
8	913	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		

Erä 9
3	565	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
4	652	Johanna Ranta	Lempäälän Kisa		
5	97	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
6	71	Ida Matikainen	Espoon Tapiot		
7	915	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
8	1063	Emma Juntunen	Tapanilan Erä		

T10 1000 m

Erä 1
1	936	Pihla Hosiokangas	Tampereen Pyrintö		
2	967	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
3	58	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot		
4	102	Meeri Salomaa	Espoon Tapiot		
5	969	Henriikka Lento	Tampereen Pyrintö		
6	918	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
7	506	Eerika Salomäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	500	Sofia Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
9	507	Riia Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	429	Vilma Siirilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	252	Taika Pihlaja	Helsingin Kisa-Veikot		
12	1125	Tuulia Turunen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
13	965	Emma Latva	Tampereen Pyrintö		
14	935	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	9	Silja Rönkä	Asikkalan Raikas		
2	703	Mette Mykkänen	Naantalin Löyly		
3	1239	Isabella Latva	ÅIFK Friidrott		
4	848	Anniina Lintilä	Pälkäneen Luja-Lukko		
5	690	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
6	611	Venla Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	439	Saara Svahn	Jämsänkosken Ilves		
8	407	Oona Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	900	Sanni Möller	Suolahden Urho		
10	913	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
11	441	Ella Kokkinen	Kaipolan Vire		
12	1214	Veera Sihvonen	Virtain Urheilijat		
13	457	Mila Manninen	Kangasalan Urheilijat -68		
14	420	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T10 60 m aj

Erä 1
3	1123	Alina Virtala	Ulvila Sport Team		
4	481	Veera Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
5	1013	Petra Tuomi	Tampereen Pyrintö		
6	115	Nora Tousignant	Espoon Tapiot		
7	1189	Anna Surakka	Veikkolan Veikot		

Erä 2
3	102	Meeri Salomaa	Espoon Tapiot		
4	506	Eerika Salomäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	322	Emelie Sandvik	IF Drott		
6	565	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
7	1186	Judit Schwarz	Veikkolan Veikot		
8	1022	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		

Erä 3
3	1184	Anni Penttilä	Veikkolan Veikot		
4	86	Pauliina Penttilä	Espoon Tapiot		
5	705	Melina Pykälämaa	Naantalin Löyly		
6	846	Milja Raitanen	Pyhäjoen Wirta		
7	9	Silja Rönkä	Asikkalan Raikas		
8	97	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		

Erä 4
3	1216	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
4	969	Henriikka Lento	Tampereen Pyrintö		
5	346	Laura Lintukangas	Iitin Pyrintö		
6	457	Mila Manninen	Kangasalan Urheilijat -68		
7	972	Ellinoora Mattila	Tampereen Pyrintö		
8	703	Mette Mykkänen	Naantalin Löyly		

Erä 5
3	912	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
4	913	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
5	915	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
6	1071	Laura Anttonen	Toijalan Vauhti		
7	1034	Anni Jaunes	Tampereen Urheilijat -38		
8	376	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		

Erä 6
3	577	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		
4	118	Lotta-Maria Viljakainen	Espoon Tapiot		
5	581	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
6	611	Venla Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	942	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
8	396	Annika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T10 Pituus

Erä 1
1	565	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
2	1023	Vilma Väliharju	Tampereen Pyrintö		
3	489	Kiia Kainulainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	322	Emelie Sandvik	IF Drott		
5	915	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
6	846	Milja Raitanen	Pyhäjoen Wirta		
7	816	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu		
8	1186	Judit Schwarz	Veikkolan Veikot		
9	500	Sofia Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	97	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
11	581	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
12	71	Ida Matikainen	Espoon Tapiot		
13	705	Melina Pykälämaa	Naantalin Löyly		
14	376	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
15	1125	Tuulia Turunen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
16	561	Elina Talso	Kyrön Voima		
17	935	Sandra Hosio	Tampereen Pyrintö		
18	912	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
19	942	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
20	407	Oona Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
21	636	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
22	703	Mette Mykkänen	Naantalin Löyly		
23	1216	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
24	1148	Fina Backholm	Vasa IS		
25	1071	Laura Anttonen	Toijalan Vauhti		
26	115	Nora Tousignant	Espoon Tapiot		
27	972	Ellinoora Mattila	Tampereen Pyrintö		
28	439	Saara Svahn	Jämsänkosken Ilves		
29	481	Veera Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
30	118	Lotta-Maria Viljakainen	Espoon Tapiot		
31	775	Jenna Koskela	Oulun Pyrintö		
32	1022	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
33	652	Johanna Ranta	Lempäälän Kisa		
34	420	Emmi Pennanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
35	1013	Petra Tuomi	Tampereen Pyrintö		
36	86	Pauliina Penttilä	Espoon Tapiot		
37	252	Taika Pihlaja	Helsingin Kisa-Veikot		
38	63	Kia Laisi	Espoon Tapiot		
39	981	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
40	1034	Anni Jaunes	Tampereen Urheilijat -38		
41	577	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		
42	1189	Anna Surakka	Veikkolan Veikot		
43	58	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot		
44	351	Annukka Vainonen	Iitin Pyrintö		
45	965	Emma Latva	Tampereen Pyrintö		
46	690	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
47	1123	Alina Virtala	Ulvila Sport Team		
48	1184	Anni Penttilä	Veikkolan Veikot		
49	346	Laura Lintukangas	Iitin Pyrintö		
50	949	Roosa Kari	Tampereen Pyrintö		
51	396	Annika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
52	969	Henriikka Lento	Tampereen Pyrintö		
53	372	Erika Ahvenharju	Janakkalan Jana		
54	429	Vilma Siirilä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
55	102	Meeri Salomaa	Espoon Tapiot		
56	913	Anna Alanko	Tampereen Pyrintö		
57	1063	Emma Juntunen	Tapanilan Erä		
58	507	Riia Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
59	415	Saara Mynttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
60	936	Pihla Hosiokangas	Tampereen Pyrintö		
61	918	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
62	967	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
63	192	Milla Äikää	Helsingfors IFK		

T10 Kuula

Erä 1
1	1214	Veera Sihvonen	Virtain Urheilijat		
2	415	Saara Mynttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	981	Alina Nissinen	Tampereen Pyrintö		
4	918	Pihla Aro	Tampereen Pyrintö		
5	578	Riina Mantila	Lahden Ahkera		
6	690	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
7	424	Sanni Rasinkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1013	Petra Tuomi	Tampereen Pyrintö		
9	322	Emelie Sandvik	IF Drott		
10	1216	Viivi Lehtinen	Vähänkyrön Viesti		
11	500	Sofia Rantanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
12	851	Inka Mehtola	Raahen Vesa		
13	1063	Emma Juntunen	Tapanilan Erä		
14	481	Veera Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
15	967	Essi Leinonen	Tampereen Pyrintö		
16	972	Ellinoora Mattila	Tampereen Pyrintö		
17	846	Milja Raitanen	Pyhäjoen Wirta		
18	1122	Jenny Virta	Ulvila Sport Team		
19	816	Laura Lepistö	Porin Yleisurheilu		
20	1213	Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat		
21	506	Eerika Salomäki	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
22	1022	Venla Väliharju	Tampereen Pyrintö		
23	480	Iiris Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
24	376	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
25	192	Milla Äikää	Helsingfors IFK		
26	705	Melina Pykälämaa	Naantalin Löyly		
27	804	Vilma Lindroos	Porin Tarmo		
28	636	Jasmin Juujärvi	Lempäälän Kisa		
29	1071	Laura Anttonen	Toijalan Vauhti		
30	623	Camilla Forsberg	Laukaan Urheilijat		
31	1195	Riikka Luukkaala	Vesilahden Visa		
32	912	Piia Ala-Hakuni	Tampereen Pyrintö		
33	565	Jemina Savikari	Kyröskosken Ponsi		
34	760	Venla Röpelinen	Nurmijärven Yleisurheilu		

T10 Kiekko

Erä 1
1	581	Anni Sinelampi	Lahden Ahkera		
2	972	Ellinoora Mattila	Tampereen Pyrintö		
3	480	Iiris Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
4	578	Riina Mantila	Lahden Ahkera		
5	577	Hanna Lammassaari	Lahden Ahkera		
6	690	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti		
7	1214	Veera Sihvonen	Virtain Urheilijat		
8	851	Inka Mehtola	Raahen Vesa		
9	376	Sanni Kuparinen	Janakkalan Jana		
10	115	Nora Tousignant	Espoon Tapiot		
11	481	Veera Vastamäki	Kenttäurheilijat-58		
12	1013	Petra Tuomi	Tampereen Pyrintö		
13	676	Martta Koski-Vähälä	Lumijoen Lumiukot		
14	407	Oona Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	942	Oona Huura	Tampereen Pyrintö		
16	1213	Aino-Kaisa Sihvonen	Virtain Urheilijat		
17	322	Emelie Sandvik	IF Drott		
18	396	Annika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	1122	Jenny Virta	Ulvila Sport Team		
20	97	Merituuli Saarela	Espoon Tapiot		
21	760	Venla Röpelinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
22	449	Pinja Heinonen	Kangasalan Urheilijat -68		
23	915	Lotta Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
24	1195	Riikka Luukkaala	Vesilahden Visa		

T11 60 m

Erä 1
3	1012	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
4	531	Jannika Träsk	Kokkolan Veikot		
5	950	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
6	880	Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	292	Marisa Värtinen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1176	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		

Erä 2
3	856	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat		
4	564	Siiri Leppänen	Kyröskosken Ponsi		
5	829	Jenna Sorvari	Porvoon Urheilijat		
6	896	Ella-Reetta Erkkilä	Sotkamon Jymy		
7	665	Nelly Lehtilä	Liedon Parma		
8	462	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		

Erä 3
3	529	Carolin Markusbacka	Kokkolan Veikot		
4	466	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun Leisku		
5	841	Riina Hytti	Pyhtään Yritys		
6	826	Lina Romberg	Porvoon Urheilijat		
7	714	Inka Ikonen	Nokian Urheilijat		
8	628	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		

Erä 4
3	1165	Janina Raukko	Vasa IS		
4	1053	Emilia Talvitie	Tampereen Urheilijat -38		
5	290	Annika Virtanen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	57	Katariina Kontio	Espoon Tapiot		
7	1223	Justiina Koivisto	Ylöjärven Urheilijat		
8	107	Annika Siitonen	Espoon Tapiot		

Erä 5
3	1097	Meea Malminen	Turun Urheiluliitto		
4	303	Elisa Toivola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	145	Annika Schulze	HSV		
6	630	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
7	1173	Vera Koskela	Vasa Is		
8	180	Suvi Romppainen	Helsingfors IFK		

Erä 6
3	934	Leidy Hosio	Tampereen Pyrintö		
4	212	Chloe Hagues	Helsingin Kisa-Veikot		
5	328	Erika Westerlund	IF Drott		
6	38	Eeva Immonen	Espoon Tapiot		
7	521	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
8	537	Julia Angeria	Kuivasjärven Aura		

Erä 7
3	277	Julia Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	1225	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
5	839	Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		
6	563	Elisa Ilottu	Kyröskosken Ponsi		
7	183	Johanna Siltanen	Helsingfors IFK		
8	1000	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
3	498	Melina Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	318	Maisa Laakso	IF Drott		
5	881	Sofia Pölkky	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	311	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1065	Vilma Mehtonen	Tapanilan Erä		
8	1062	Iris Heikkilä	Tapanilan Erä		

Erä 9
3	842	Tara Kaipiainen	Pyhtään Yritys		
4	1175	Ria Reponen	Vehmaisten Urheilijat		
5	45	Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot		
6	165	Pinja Konttinen	Helsingfors IFK		
7	55	Camilla Kohl	Espoon Tapiot		
8	532	Katriina Träsk	Kokkolan Veikot		

Erä 10
3	987	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
4	1174	Lumi Nikkola	Vehmaisten Urheilijat		
5	586	Roosa Villanen	Lahden Ahkera		
6	547	Jasmin Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		
7	202	Marja Bergman	Helsingin Kisa-Veikot		
8	266	Sofie Roos	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 11
3	540	Veera Immonen	Kuivasjärven Aura		
4	492	Elina Kujala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	268	Saana Sairanen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	296	Sofia Valio	Hollolan Urheilijat -46		
7	923	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		
8	80	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		

Erä 12
3	83	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot		
4	219	Emilia Isomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
5	718	Milja Lehtimäki	Nokian Urheilijat		
6	1230	Emmi Rauhala	Ylöjärven Urheilijat		
7	473	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu		
8	1196	Veera Paloniemi	Vesilahden Visa		

Erä 13
3	143	Christel Osei	HSV		
4	1002	Ruut Salomaa	Tampereen Pyrintö		
5	1218	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
6	575	Kia Kemppainen	Lahden Ahkera		
7	207	Essi Davies	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1060	Elsa Eerola	Tapanilan Erä		

Erä 14
3	600	Martta Korhonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1177	Lotta Välkki	Vehmaisten Urheilijat		
5	50	Emma Karhu	Espoon Tapiot		
6	229	Saara Korjonen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	805	Anni-Elina Luotonen	Porin Tarmo		
8	416	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T11 1000 m

Erä 1
1	934	Leidy Hosio	Tampereen Pyrintö		
2	145	Annika Schulze	HSV		
3	630	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
4	165	Pinja Konttinen	Helsingfors IFK		
5	50	Emma Karhu	Espoon Tapiot		
6	1177	Lotta Välkki	Vehmaisten Urheilijat		
7	951	Liisa Keinonen	Tampereen Pyrintö		
8	266	Sofie Roos	Helsingin Kisa-Veikot		
9	1086	Aino Keränen	Turun Urheiluliitto		
10	586	Roosa Villanen	Lahden Ahkera		
11	1172	Maria Östman	Vasa IS		
12	318	Maisa Laakso	IF Drott		
13	219	Emilia Isomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
14	1201	Inka Molin	Viialan Valtti		
15	1223	Justiina Koivisto	Ylöjärven Urheilijat		
16	1173	Vera Koskela	Vasa Is		
17	202	Marja Bergman	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 2
1	665	Nelly Lehtilä	Liedon Parma		
2	902	Elina Nieminen	Suolahden Urho		
3	826	Lina Romberg	Porvoon Urheilijat		
4	296	Sofia Valio	Hollolan Urheilijat -46		
5	600	Martta Korhonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	377	Sanni Kuusinen	Janakkalan Jana		
7	518	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
8	540	Veera Immonen	Kuivasjärven Aura		
9	653	Venla Ranta	Lempäälän Kisa		
10	311	Iida Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo		
11	328	Erika Westerlund	IF Drott		
12	187	Netta Tuusjärvi	Helsingfors IFK		
13	950	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
14	1048	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
15	576	Jemina Kousa	Lahden Ahkera		
16	1155	Manda Gullberg	Vasa IS		
17	840	Kia Heiskanen	Pyhtään Yritys		
18	532	Katriina Träsk	Kokkolan Veikot		

T11 60 m aj

Erä 1
3	165	Pinja Konttinen	Helsingfors IFK		
4	292	Marisa Värtinen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	377	Sanni Kuusinen	Janakkalan Jana		
6	1155	Manda Gullberg	Vasa IS		
7	221	Niina Kaitemo	Helsingin Kisa-Veikot		
8	824	Ella Koskinen	Porvoon Urheilijat		

Erä 2
3	826	Lina Romberg	Porvoon Urheilijat		
4	202	Marja Bergman	Helsingin Kisa-Veikot		
5	268	Saana Sairanen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	290	Annika Virtanen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	1223	Justiina Koivisto	Ylöjärven Urheilijat		
8	55	Camilla Kohl	Espoon Tapiot		

Erä 3
3	521	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	1172	Maria Östman	Vasa IS		
5	80	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		
6	129	Alina Peltonen	Forssan Salama		
7	532	Katriina Träsk	Kokkolan Veikot		

Erä 4
3	229	Saara Korjonen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	529	Carolin Markusbacka	Kokkolan Veikot		
5	212	Chloe Hagues	Helsingin Kisa-Veikot		
6	107	Annika Siitonen	Espoon Tapiot		
7	755	Emmi Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 5
3	999	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
4	498	Melina Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	461	Essi Pitkäranta	Kangasalan Urheilijat -68		
6	653	Venla Ranta	Lempäälän Kisa		
7	540	Veera Immonen	Kuivasjärven Aura		
8	839	Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		

Erä 6
3	975	Fanny Mustalahti	Tampereen Pyrintö		
4	1012	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
5	50	Emma Karhu	Espoon Tapiot		
6	951	Liisa Keinonen	Tampereen Pyrintö		
7	1048	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
8	961	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		

Erä 7
3	537	Julia Angeria	Kuivasjärven Aura		
4	29	Marielle Gustafsson	Espoon Tapiot		
5	829	Jenna Sorvari	Porvoon Urheilijat		
6	531	Jannika Träsk	Kokkolan Veikot		
7	1161	Malva Nylund	Vasa IS		
8	950	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
3	558	Sanni Kettunen	Kuusjoen Humu		
4	944	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
5	1000	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
6	1176	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		
7	57	Katariina Kontio	Espoon Tapiot		
8	466	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun Leisku		

Erä 9
3	880	Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
4	1225	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
5	575	Kia Kemppainen	Lahden Ahkera		
6	1218	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
7	38	Eeva Immonen	Espoon Tapiot		
8	504	Siiri Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 10
3	665	Nelly Lehtilä	Liedon Parma		
4	628	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		
5	30	Nicole Gustafsson	Espoon Tapiot		
6	576	Jemina Kousa	Lahden Ahkera		
7	83	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot		
8	296	Sofia Valio	Hollolan Urheilijat -46		

T11 Korkeus

Erä 1
1	45	Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot		
2	461	Essi Pitkäranta	Kangasalan Urheilijat -68		
3	277	Julia Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	987	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
5	55	Camilla Kohl	Espoon Tapiot		
6	881	Sofia Pölkky	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	1173	Vera Koskela	Vasa Is		
8	129	Alina Peltonen	Forssan Salama		
9	600	Martta Korhonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	1161	Malva Nylund	Vasa IS		
11	755	Emmi Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	1165	Janina Raukko	Vasa IS		
13	1218	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
14	151	Maria Olkkonen	Hartolan Voima		
15	880	Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
16	219	Emilia Isomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
17	30	Nicole Gustafsson	Espoon Tapiot		
18	950	Kiia Keinonen	Tampereen Pyrintö		
19	1062	Iris Heikkilä	Tapanilan Erä		
20	1177	Lotta Välkki	Vehmaisten Urheilijat		
21	1150	Linnéa Backholm	Vasa IS		
22	504	Siiri Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
23	558	Sanni Kettunen	Kuusjoen Humu		
24	1225	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
25	377	Sanni Kuusinen	Janakkalan Jana		
26	1060	Elsa Eerola	Tapanilan Erä		
27	689	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
28	1196	Veera Paloniemi	Vesilahden Visa		
29	416	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
30	290	Annika Virtanen	Helsingin Kisa-Veikot		
31	1122	Jenny Virta	Ulvila Sport Team		
32	829	Jenna Sorvari	Porvoon Urheilijat		
33	187	Netta Tuusjärvi	Helsingfors IFK		
34	537	Julia Angeria	Kuivasjärven Aura		
35	318	Maisa Laakso	IF Drott		
36	80	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		
37	1201	Inka Molin	Viialan Valtti		
38	1012	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
39	328	Erika Westerlund	IF Drott		
40	944	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
41	266	Sofie Roos	Helsingin Kisa-Veikot		
42	1048	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
43	518	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		

T11 Pituus

Erä 1
1	923	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		
2	145	Annika Schulze	HSV		
3	143	Christel Osei	HSV		
4	187	Netta Tuusjärvi	Helsingfors IFK		
5	547	Jasmin Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		
6	1230	Emmi Rauhala	Ylöjärven Urheilijat		
7	531	Jannika Träsk	Kokkolan Veikot		
8	50	Emma Karhu	Espoon Tapiot		
9	107	Annika Siitonen	Espoon Tapiot		
10	1109	Aada Viitanen	Turun Urheiluliitto		
11	532	Katriina Träsk	Kokkolan Veikot		
12	961	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
13	1175	Ria Reponen	Vehmaisten Urheilijat		
14	1002	Ruut Salomaa	Tampereen Pyrintö		
15	1176	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		
16	212	Chloe Hagues	Helsingin Kisa-Veikot		
17	221	Niina Kaitemo	Helsingin Kisa-Veikot		
18	277	Julia Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
19	1048	Emmi Ranta-Ojala	Tampereen Urheilijat -38		
20	1012	Elina Toimela	Tampereen Pyrintö		
21	1086	Aino Keränen	Turun Urheiluliitto		
22	841	Riina Hytti	Pyhtään Yritys		
23	180	Suvi Romppainen	Helsingfors IFK		
24	1174	Lumi Nikkola	Vehmaisten Urheilijat		
25	529	Carolin Markusbacka	Kokkolan Veikot		
26	80	Neea Nurmi	Espoon Tapiot		
27	586	Roosa Villanen	Lahden Ahkera		
28	1065	Vilma Mehtonen	Tapanilan Erä		
29	1172	Maria Östman	Vasa IS		
30	1161	Malva Nylund	Vasa IS		
31	318	Maisa Laakso	IF Drott		
32	219	Emilia Isomäki	Helsingin Kisa-Veikot		
33	229	Saara Korjonen	Helsingin Kisa-Veikot		
34	268	Saana Sairanen	Helsingin Kisa-Veikot		
35	292	Marisa Värtinen	Helsingin Kisa-Veikot		
36	328	Erika Westerlund	IF Drott		
37	1060	Elsa Eerola	Tapanilan Erä		
38	1062	Iris Heikkilä	Tapanilan Erä		
39	856	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat		
40	1223	Justiina Koivisto	Ylöjärven Urheilijat		
41	563	Elisa Ilottu	Kyröskosken Ponsi		
42	564	Siiri Leppänen	Kyröskosken Ponsi		
43	202	Marja Bergman	Helsingin Kisa-Veikot		
44	600	Martta Korhonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
1	45	Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot		
2	829	Jenna Sorvari	Porvoon Urheilijat		
3	987	Satu-Maaria Pentinlehto	Tampereen Pyrintö		
4	755	Emmi Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	1225	Olivia Mäkinen	Ylöjärven Urheilijat		
6	1218	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat		
7	1165	Janina Raukko	Vasa IS		
8	29	Marielle Gustafsson	Espoon Tapiot		
9	83	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot		
10	416	Roosa Mähönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
11	492	Elina Kujala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
12	880	Veera Perälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
13	896	Ella-Reetta Erkkilä	Sotkamon Jymy		
14	473	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu		
15	518	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
16	944	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
17	575	Kia Kemppainen	Lahden Ahkera		
18	558	Sanni Kettunen	Kuusjoen Humu		
19	540	Veera Immonen	Kuivasjärven Aura		
20	1177	Lotta Välkki	Vehmaisten Urheilijat		
21	290	Annika Virtanen	Helsingin Kisa-Veikot		
22	30	Nicole Gustafsson	Espoon Tapiot		
23	498	Melina Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
24	628	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		
25	1155	Manda Gullberg	Vasa IS		
26	303	Elisa Toivola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
27	38	Eeva Immonen	Espoon Tapiot		
28	665	Nelly Lehtilä	Liedon Parma		
29	466	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun Leisku		
30	207	Essi Davies	Helsingin Kisa-Veikot		
31	630	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
32	805	Anni-Elina Luotonen	Porin Tarmo		
33	1097	Meea Malminen	Turun Urheiluliitto		
34	537	Julia Angeria	Kuivasjärven Aura		
35	1196	Veera Paloniemi	Vesilahden Visa		
36	826	Lina Romberg	Porvoon Urheilijat		
37	999	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
38	842	Tara Kaipiainen	Pyhtään Yritys		
39	165	Pinja Konttinen	Helsingfors IFK		
40	462	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
41	1000	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
42	266	Sofie Roos	Helsingin Kisa-Veikot		
43	839	Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		
44	57	Katariina Kontio	Espoon Tapiot		
45	55	Camilla Kohl	Espoon Tapiot		
46	296	Sofia Valio	Hollolan Urheilijat -46		
47	1173	Vera Koskela	Vasa Is		

T11 Kuula

Erä 1
1	183	Johanna Siltanen	Helsingfors IFK		
2	1053	Emilia Talvitie	Tampereen Urheilijat -38		
3	1176	Henriikka Riihikoski	Vehmaisten Urheilijat		
4	29	Marielle Gustafsson	Espoon Tapiot		
5	1060	Elsa Eerola	Tapanilan Erä		
6	1000	Jonna Sainio	Tampereen Pyrintö		
7	277	Julia Tiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	521	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
9	850	Pinja Hirsikorpi	Raahen Vesa		
10	824	Ella Koskinen	Porvoon Urheilijat		
11	839	Noora Hautamäki	Pyhtään Yritys		
12	30	Nicole Gustafsson	Espoon Tapiot		
13	558	Sanni Kettunen	Kuusjoen Humu		
14	896	Ella-Reetta Erkkilä	Sotkamon Jymy		
15	630	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja		
16	303	Elisa Toivola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
17	999	Salla Saarinen	Tampereen Pyrintö		
18	38	Eeva Immonen	Espoon Tapiot		
19	1086	Aino Keränen	Turun Urheiluliitto		
20	689	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
21	1201	Inka Molin	Viialan Valtti		
22	881	Sofia Pölkky	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
23	462	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
24	841	Riina Hytti	Pyhtään Yritys		
25	1196	Veera Paloniemi	Vesilahden Visa		
27	504	Siiri Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
28	1062	Iris Heikkilä	Tapanilan Erä		
29	1232	Elina Ylihonkaluoma	Ylöjärven Urheilijat		
30	856	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat		
31	628	Janna Häihänen	Lauttakylän Luja		
32	45	Isabella Jääsvuo	Espoon Tapiot		
33	1109	Aada Viitanen	Turun Urheiluliitto		
34	461	Essi Pitkäranta	Kangasalan Urheilijat -68		
35	961	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
36	151	Maria Olkkonen	Hartolan Voima		
37	944	Frida Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
38	207	Essi Davies	Helsingin Kisa-Veikot		
39	755	Emmi Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
40	221	Niina Kaitemo	Helsingin Kisa-Veikot		
41	923	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		

T11 Kiekko

Erä 1
1	961	Maria Lahdensuo	Tampereen Pyrintö		
2	57	Katariina Kontio	Espoon Tapiot		
3	29	Marielle Gustafsson	Espoon Tapiot		
4	504	Siiri Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	303	Elisa Toivola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1086	Aino Keränen	Turun Urheiluliitto		
7	1232	Elina Ylihonkaluoma	Ylöjärven Urheilijat		
8	1161	Malva Nylund	Vasa IS		
9	521	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
10	151	Maria Olkkonen	Hartolan Voima		
11	881	Sofia Pölkky	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
12	462	Olivia Saarinen	Kangasalan Urheilijat -68		
13	689	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
14	207	Essi Davies	Helsingin Kisa-Veikot		
15	83	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot		
16	1109	Aada Viitanen	Turun Urheiluliitto		
17	1165	Janina Raukko	Vasa IS		
18	701	Sanni Junninen	Naantalin Löyly		
19	1155	Manda Gullberg	Vasa IS		
20	850	Pinja Hirsikorpi	Raahen Vesa		
21	275	Satu Tahko	Helsingin Kisa-Veikot		
22	1172	Maria Östman	Vasa IS		
23	1201	Inka Molin	Viialan Valtti		
24	518	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
25	187	Netta Tuusjärvi	Helsingfors IFK		

T11 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
3	0	Vehmaisten Urheilijat 1		
4	0	Ylöjärven Urheilijat 1		
5	0	Vasa Is 1		
6	0	Tapanilan Erä 1		
7	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
8	0	Espoon Tapiot 3		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
10	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
11	0	Lempäälän Kisa 1		
12	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
13	0	Espoon Tapiot 4		
14	0	Espoon Tapiot 2		
15	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
16	0	Espoon Tapiot 1		
17	0	Tampereen Pyrintö 4		
18	0	Tampereen Pyrintö 2		
19	0	Seinäjoen Seudun Urheilijat 1		
20	0	Tampereen Pyrintö 3		
21	0	Porvoon Urheilijat 1		
22	0	Tampereen Pyrintö 1		

T11 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 4		
2	0	Vasa Is 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
5	0	Espoon Tapiot 2		
6	0	Espoon Tapiot 4		
7	0	Espoon Tapiot 3		
8	0	Espoon Tapiot 1		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
10	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
11	0	Tampereen Pyrintö 1		
12	0	Kyröskosken Ponsi 1		
13	0	Seinäjoen Seudun Urheilijat 1		
14	0	Tampereen Pyrintö 2		
15	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
16	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
17	0	Kangasalan Urheilijat -68 1		
18	0	Ylöjärven Urheilijat 1		

T12 60 m

Erä 1
2	491	Daniela Koskinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	1231	Jutta Selin	Ylöjärven Urheilijat		
4	315	Fanny Kaitfors	IF Drott		
5	174	Nea Mattila	Helsingfors IFK		
6	914	Annika Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
7	215	Sanna Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	528	Emma Marjelund	Kokkolan Veikot		

Erä 2
2	709	Anna Aarnivala	Nokian Urheilijat		
3	780	Jenni Marjomaa	Oulun Pyrintö		
4	807	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo		
5	411	Heidi Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	360	Sanni Haapala	Ilmajoen Kisailijat		
7	28	Mette Gerkman	Espoon Tapiot		

Erä 3
1	33	Kreeta Halme	Espoon Tapiot		
2	1098	Jutta Mäkelä	Turun Urheiluliitto		
3	1194	Salla Koivumaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
4	1170	Antonia Stolpe	Vasa IS		
5	604	Iida Lensu	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	734	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
7	181	Sarai Rämö	Helsingfors IFK		
8	787	Wenla Vierimaa	Oulun Pyrintö		

Erä 4
1	1193	Jenni Impiö	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	613	Sanni Rautio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	233	Elina Kuusela	Helsingin Kisa-Veikot		
4	937	Pinja Hulkkonen	Tampereen Pyrintö		
5	827	Lotta Romberg	Porvoon Urheilijat		
6	188	Pihla Tähkäoja	Helsingfors IFK		
7	417	Hilla Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	31	Aino Hakkila	Espoon Tapiot		

Erä 5
1	1077	Heini Kunnas	Turun Toverit		
2	182	Tiia Savonius	Helsingfors IFK		
3	300	Emilia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
4	831	Sara Tamminen	Porvoon Urheilijat		
5	1181	Lotta Hovi	Veikkolan Veikot		
6	545	Anni Pietilä	Kuivasjärven Aura		
7	960	Emilia Kähönen	Tampereen Pyrintö		
8	539	Roosa Immonen	Kuivasjärven Aura		

Erä 6
1	843	Ida Saalasti	Pyhtään Yritys		
2	294	Siiri Huovinen	Hollolan Urheilijat -46		
3	948	Susanna Karhumäki	Tampereen Pyrintö		
4	352	Sonja Vainonen	Iitin Pyrintö		
5	886	Milla Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	654	Eerika Reunanen	Lempäälän Kisa		
7	1006	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
8	685	Maiju Merivirta	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 7
2	176	Jenny Olkinuora	Helsingfors IFK		
3	606	Aleksandra Niiranen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	756	Sanni Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	159	Mikaela Frondelius	Helsingfors IFK		
6	75	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		
7	197	Tua-Talvikki Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1228	Jenni Palttala	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 8
1	1227	Annu Pakkanen	Ylöjärven Urheilijat		
2	629	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja		
3	164	Kreetta Kiviniemi	Helsingfors IFK		
4	788	Sofia Väyrynen	Oulun Pyrintö		
5	463	Tiia Tammisalo	Kangasalan Urheilijat -68		
6	751	Viivi Lehikoinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	1104	Jemina Salo	Turun Urheiluliitto		
8	845	Viivi Virolainen	Pyhtään Yritys		

Erä 9
2	452	Saana Johansson	Kangasalan Urheilijat -68		
3	1144	Heta Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
4	316	Jasmin Kuusisaari	IF Drott		
5	111	Liisa Sätilä	Espoon Tapiot		
6	505	Kajsa Salmela	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	832	Riia Tanninen	Porvoon Urheilijat		
8	286	Annika Valle	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 10
2	986	Ella Pekola	Tampereen Pyrintö		
3	1179	Inka Hellman	Veikkolan Veikot		
4	598	Anniina Klemi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	1226	Milla Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
6	781	Sara Mehtomaa	Oulun Pyrintö		
7	171	Minea Lindfors	Helsingfors IFK		
8	925	Ida Gullsten	Tampereen Pyrintö		

T12 1000 m

Erä 1
1	1194	Salla Koivumaa	Veitsiluodon Kisaveikot		
2	798	Emmi Palonen	Pirkkalan Pirkat		
3	721	Erika Pasanen	Nokian Urheilijat		
4	2	Valma Salomäki	Alajärven Ankkurit		
5	1031	Karolina Hakala	Tampereen Urheilijat -38		
6	111	Liisa Sätilä	Espoon Tapiot		
7	182	Tiia Savonius	Helsingfors IFK		
8	774	Anna-Kaisa Korhonen	Oulun Pyrintö		
9	356	Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat		
10	787	Wenla Vierimaa	Oulun Pyrintö		
11	959	Nelly Kuivalahti	Tampereen Pyrintö		
12	159	Mikaela Frondelius	Helsingfors IFK		
13	1128	Tiia Pyyhkälä	Vaajakosken Kuohu		
14	173	Madelein Luomanen	Helsingfors IFK		
15	886	Milla Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
16	171	Minea Lindfors	Helsingfors IFK		
17	582	Ella-Noora Soininen	Lahden Ahkera		
18	807	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo		
19	198	Lotta Arola	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 2
1	751	Viivi Lehikoinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	699	Essi Rantanen	Mynämäen Isku		
3	1077	Heini Kunnas	Turun Toverit		
4	901	Siiri Möller	Suolahden Urho		
5	832	Riia Tanninen	Porvoon Urheilijat		
6	707	Emmi Sammalmaa	Naantalin Löyly		
7	149	Heini Ikonen	Hankasalmen Hanka		
8	1104	Jemina Salo	Turun Urheiluliitto		
9	642	Laura Lehtikuusi	Lempäälän Kisa		
10	31	Aino Hakkila	Espoon Tapiot		
11	767	Noora Lammi	Oriveden Ponnistus		
12	1181	Lotta Hovi	Veikkolan Veikot		
13	756	Sanni Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
14	734	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
15	1098	Jutta Mäkelä	Turun Urheiluliitto		
16	485	Katri Gauriloff	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
17	539	Roosa Immonen	Kuivasjärven Aura		
18	294	Siiri Huovinen	Hollolan Urheilijat -46		
19	315	Fanny Kaitfors	IF Drott		

T12 60 m aj

Erä 1
2	352	Sonja Vainonen	Iitin Pyrintö		
3	486	Saara Hakanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	827	Lotta Romberg	Porvoon Urheilijat		
5	843	Ida Saalasti	Pyhtään Yritys		
6	831	Sara Tamminen	Porvoon Urheilijat		
7	491	Daniela Koskinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		

Erä 2
3	699	Essi Rantanen	Mynämäen Isku		
4	780	Jenni Marjomaa	Oulun Pyrintö		
5	948	Susanna Karhumäki	Tampereen Pyrintö		
6	756	Sanni Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	505	Kajsa Salmela	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
8	1144	Heta Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		

Erä 3
3	294	Siiri Huovinen	Hollolan Urheilijat -46		
4	316	Jasmin Kuusisaari	IF Drott		
5	341	Sandra Wiklund	If Femman		
7	411	Heidi Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	483	Iina-Kaisa Mäkelä	Keravan Urheilijat		

Erä 4
1	33	Kreeta Halme	Espoon Tapiot		
2	613	Sanni Rautio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	174	Nea Mattila	Helsingfors IFK		
4	1006	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
5	233	Elina Kuusela	Helsingin Kisa-Veikot		
6	610	Elina Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	215	Sanna Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	774	Anna-Kaisa Korhonen	Oulun Pyrintö		

Erä 5
1	304	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo		
2	75	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		
3	604	Iida Lensu	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	584	Tara Vaittinen	Lahden Ahkera		
5	671	Milja Pesonen	Lieksan Urheilijat		
6	31	Aino Hakkila	Espoon Tapiot		
7	598	Anniina Klemi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	286	Annika Valle	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 6
1	751	Viivi Lehikoinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	417	Hilla Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	2	Valma Salomäki	Alajärven Ankkurit		
4	644	Tanja Lähdekorpi	Lempäälän Kisa		
5	197	Tua-Talvikki Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
6	872	Ellinoora Karvinen	Savonlinnan Riento		
7	781	Sara Mehtomaa	Oulun Pyrintö		
8	709	Anna Aarnivala	Nokian Urheilijat		

T12 Korkeus

Erä 1
1	781	Sara Mehtomaa	Oulun Pyrintö		
2	613	Sanni Rautio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	33	Kreeta Halme	Espoon Tapiot		
4	159	Mikaela Frondelius	Helsingfors IFK		
5	215	Sanna Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
6	807	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo		
7	986	Ella Pekola	Tampereen Pyrintö		
8	1144	Heta Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
9	188	Pihla Tähkäoja	Helsingfors IFK		
10	28	Mette Gerkman	Espoon Tapiot		
11	831	Sara Tamminen	Porvoon Urheilijat		
12	1067	Miisa Paulamäki	Tapanilan Erä		
13	75	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		
14	486	Saara Hakanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
15	767	Noora Lammi	Oriveden Ponnistus		
17	300	Emilia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
18	539	Roosa Immonen	Kuivasjärven Aura		
19	644	Tanja Lähdekorpi	Lempäälän Kisa		
20	1227	Annu Pakkanen	Ylöjärven Urheilijat		
21	787	Wenla Vierimaa	Oulun Pyrintö		
22	400	Saara Huhta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	1228	Jenni Palttala	Ylöjärven Urheilijat		
24	668	Eveliina Salminen	Liedon Parma		
25	483	Iina-Kaisa Mäkelä	Keravan Urheilijat		
26	315	Fanny Kaitfors	IF Drott		
27	1197	Kirsi Huhta	Vihdin Viesti		
28	827	Lotta Romberg	Porvoon Urheilijat		
29	304	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo		
30	671	Milja Pesonen	Lieksan Urheilijat		
31	734	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
32	182	Tiia Savonius	Helsingfors IFK		
33	198	Lotta Arola	Helsingin Kisa-Veikot		
33	604	Iida Lensu	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T12 Pituus

Erä 1
1	174	Nea Mattila	Helsingfors IFK		
2	1179	Inka Hellman	Veikkolan Veikot		
3	1181	Lotta Hovi	Veikkolan Veikot		
4	182	Tiia Savonius	Helsingfors IFK		
5	986	Ella Pekola	Tampereen Pyrintö		
6	709	Anna Aarnivala	Nokian Urheilijat		
7	832	Riia Tanninen	Porvoon Urheilijat		
8	356	Milja Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat		
9	352	Sonja Vainonen	Iitin Pyrintö		
10	528	Emma Marjelund	Kokkolan Veikot		
11	1006	Nea Seppälä	Tampereen Pyrintö		
12	1144	Heta Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot		
13	28	Mette Gerkman	Espoon Tapiot		
14	948	Susanna Karhumäki	Tampereen Pyrintö		
15	828	Damla Schakir	Porvoon Urheilijat		
16	159	Mikaela Frondelius	Helsingfors IFK		
17	411	Heidi Lahtinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	173	Madelein Luomanen	Helsingfors IFK		
19	181	Sarai Rämö	Helsingfors IFK		
20	886	Milla Tammela	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
21	872	Ellinoora Karvinen	Savonlinnan Riento		
22	233	Elina Kuusela	Helsingin Kisa-Veikot		
23	642	Laura Lehtikuusi	Lempäälän Kisa		
24	164	Kreetta Kiviniemi	Helsingfors IFK		
25	188	Pihla Tähkäoja	Helsingfors IFK		
26	171	Minea Lindfors	Helsingfors IFK		
27	176	Jenny Olkinuora	Helsingfors IFK		
28	584	Tara Vaittinen	Lahden Ahkera		
29	807	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo		
30	960	Emilia Kähönen	Tampereen Pyrintö		
31	315	Fanny Kaitfors	IF Drott		
32	316	Jasmin Kuusisaari	IF Drott		
33	1170	Antonia Stolpe	Vasa IS		
34	1067	Miisa Paulamäki	Tapanilan Erä		
35	505	Kajsa Salmela	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
36	491	Daniela Koskinen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
37	604	Iida Lensu	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
1	654	Eerika Reunanen	Lempäälän Kisa		
2	197	Tua-Talvikki Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
3	827	Lotta Romberg	Porvoon Urheilijat		
4	1130	Henriika Aaltonen	Vaasan Vasama		
5	751	Viivi Lehikoinen	Nurmijärven Yleisurheilu		
6	417	Hilla Nieminen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	452	Saana Johansson	Kangasalan Urheilijat -68		
8	31	Aino Hakkila	Espoon Tapiot		
9	33	Kreeta Halme	Espoon Tapiot		
10	699	Essi Rantanen	Mynämäen Isku		
11	756	Sanni Pajasmaa	Nurmijärven Yleisurheilu		
12	831	Sara Tamminen	Porvoon Urheilijat		
13	737	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa		
14	286	Annika Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
15	598	Anniina Klemi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	486	Saara Hakanen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
17	75	Jannika Niemelä	Espoon Tapiot		
18	613	Sanni Rautio	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
19	483	Iina-Kaisa Mäkelä	Keravan Urheilijat		
20	629	Fanni Kaasalainen	Lauttakylän Luja		
21	781	Sara Mehtomaa	Oulun Pyrintö		
22	746	Milja Rantanen	Nummen Kipinä		
23	1226	Milla Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
24	606	Aleksandra Niiranen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
25	671	Milja Pesonen	Lieksan Urheilijat		
26	463	Tiia Tammisalo	Kangasalan Urheilijat -68		
27	111	Liisa Sätilä	Espoon Tapiot		
28	539	Roosa Immonen	Kuivasjärven Aura		
29	774	Anna-Kaisa Korhonen	Oulun Pyrintö		
30	797	Annika Kumpulainen	Pihtiputaan Tuisku		
31	780	Jenni Marjomaa	Oulun Pyrintö		
32	925	Ida Gullsten	Tampereen Pyrintö		
33	545	Anni Pietilä	Kuivasjärven Aura		
34	610	Elina Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
35	1228	Jenni Palttala	Ylöjärven Urheilijat		
36	787	Wenla Vierimaa	Oulun Pyrintö		
37	788	Sofia Väyrynen	Oulun Pyrintö		
38	914	Annika Alasaukko-Oja	Tampereen Pyrintö		
39	1227	Annu Pakkanen	Ylöjärven Urheilijat		

T12 Keihäs

Erä 1
1	304	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo		
2	611	Venla Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	860	Janika Jauhoniemi	Reisjärven Pilke		
4	215	Sanna Heinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	797	Annika Kumpulainen	Pihtiputaan Tuisku		
6	286	Annika Valle	Helsingin Kisa-Veikot		
7	767	Noora Lammi	Oriveden Ponnistus		
8	734	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa		
9	171	Minea Lindfors	Helsingfors IFK		
10	1209	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		
11	668	Eveliina Salminen	Liedon Parma		
12	1109	Aada Viitanen	Turun Urheiluliitto		
13	626	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja		
14	677	Milla Koski-Vähälä	Lumijoen Lumiukot		
15	1043	Nea Nylund	Tampereen Urheilijat -38		
16	610	Elina Peltola	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
17	181	Sarai Rämö	Helsingfors IFK		
18	1122	Jenny Virta	Ulvila Sport Team		
19	1115	Iida-Sofia Marttia	Turun Weikot Yleisurheilu		
20	845	Viivi Virolainen	Pyhtään Yritys		
21	341	Sandra Wiklund	If Femman		
22	689	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti		
23	828	Damla Schakir	Porvoon Urheilijat		
24	850	Pinja Hirsikorpi	Raahen Vesa		
25	1056	Katariina Tuominen	Tampereen Urheilijat -38		
26	466	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun Leisku		
27	164	Kreetta Kiviniemi	Helsingfors IFK		
28	28	Mette Gerkman	Espoon Tapiot		
29	671	Milja Pesonen	Lieksan Urheilijat		
30	584	Tara Vaittinen	Lahden Ahkera		
31	124	Venla Olli	Eurajoen Veikot		

T13 60 m

Erä 1
2	245	Kaisa Myllylä	Helsingin Kisa-Veikot		
3	1073	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
4	1157	Ella Koskela	Vasa IS		
5	119	Isabel Vilmi	Espoon Tapiot		
6	954	Aino Koskinen	Tampereen Pyrintö		
7	231	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot		
8	893	Aino Pietiläinen	Sjundeå IF		

Erä 2
1	1105	Jenny Sirén	Turun Urheiluliitto		
2	203	Shafia Boudali	Helsingin Kisa-Veikot		
3	375	Nelli Kostekivi	Janakkalan Jana		
4	716	Vilma Juurinen	Nokian Urheilijat		
5	250	Pii Pankakoski	Helsingin Kisa-Veikot		
6	308	Jonna Härkönen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	1171	Jennie Storm	Vasa IS		
8	239	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 3
2	131	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		
3	163	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		
4	496	Sanni Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
5	153	Maisa-Iida Koskela	Hausjärven Urheilijat		
6	79	Enni Nurmi	Espoon Tapiot		
7	7	Sara Pudas	Alavieskan Viri		
8	394	Ella Vähäniitty	Joensuun Kataja		

Erä 4
1	508	Tinja Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	44	Anni Jäntti	Espoon Tapiot		
3	1166	Matilda Rosenlöf	Vasa IS		
4	89	Iiris Peterzens	Espoon Tapiot		
5	1217	Sofia Hartikainen	Ylöjärven Urheilijat		
6	385	Juulia Auvinen	Joensuun Kataja		
7	1100	Tahiti Ojansivu	Turun Urheiluliitto		
8	754	Minja Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 5
1	59	Isa Kuha	Espoon Tapiot		
2	1168	Iisa Smeds	Vasa IS		
3	673	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot		
4	271	Laura Stenvall	Helsingin Kisa-Veikot		
5	526	Athiey Mamer	Kokkolan Työväen Urheilijat		
6	1233	Netta Humalamäki	Ähtärin Urheilijat		
7	324	Mimmi Uusitalo	IF Drott		
8	733	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa		

Erä 6
1	1229	Annika Rantanen	Ylöjärven Urheilijat		
2	1152	Lotta Brandtberg	Vasa IS		
3	890	Iida Kalliomäki	Sjundeå IF		
4	270	Hertta Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
5	888	Isabella Hannén	Sjundeå IF		
6	587	Sonja Alasaukko-Oja	Lapin Lukko		
7	49	Ada Kaivola	Espoon Tapiot		
8	191	Nora Winter	Helsingfors IFK		

Erä 7
1	1141	Janina Keronen	Vammalan seudun Voima		
2	953	Ronja Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
3	1221	Emilia Järvinen	Ylöjärven Urheilijat		
4	403	Iina-Sofia Karonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	634	Jessica Hänninen	Lempäälän Kisa		
6	908	Inka Ylinen	Tampereen Kisatoverit		
7	1103	Ada Rautiainen	Turun Urheiluliitto		
8	806	Eveliina Poukka	Porin Tarmo		

Erä 8
1	717	Elli Kivistö	Nokian Urheilijat		
2	639	Sonja Koivu	Lempäälän Kisa		
3	499	Rosanna Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	170	Vera Lensu	Helsingfors IFK		
5	414	Nea Matikainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	64	Emma Lindgren	Espoon Tapiot		
7	779	Elina Lampela	Oulun Pyrintö		
8	753	Riikka Mäkinen	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 9
1	776	Annika Kylmänen	Oulun Pyrintö		
2	592	Eve Haiko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	825	Julia Lähde	Porvoon Urheilijat		
4	732	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
5	260	Salla Rajala	Helsingin Kisa-Veikot		
6	618	Janina Tirronen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1212	Vilma Salomaa	Virtain Urheilijat		
8	379	Julia Saarinen	Janakkalan Jana		

Erä 10
1	541	Olivia Jokinen	Kuivasjärven Aura		
2	994	Veronica Rohula	Tampereen Pyrintö		
3	1224	Pihla Mäenpää	Ylöjärven Urheilijat		
4	136	Marlies Kath	HSV		
5	1160	Linn Nylund	Vasa IS		
6	557	Sanni Salmio	Kuusankosken Kisa		
7	742	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa		
8	262	Amanda Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 11
1	1089	Ida Koskinen	Turun Urheiluliitto		
2	199	Janika Autio	Helsingin Kisa-Veikot		
3	224	Emmi Keinänen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	442	Saara Äikäs	Kaipolan Vire		
5	299	Anniina Lantela	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	1042	Lotta Muurimäki	Tampereen Urheilijat -38		
7	678	Vilma Hakala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
8	799	Elina Åkerlund	Pirkkalan Pirkat		

Erä 12
1	205	Charlotta Bûtzow	Helsingin Kisa-Veikot		
2	1199	Emilia Jokinen	Vihdin Viesti		
3	1206	Jolana Jaakkola	Virtain Urheilijat		
4	1082	Ronja Johansson	Turun Urheiluliitto		
5	971	Johanna Luhtalampi	Tampereen Pyrintö		
6	371	Jonna Alkula	Jalasjärven Jalas		
7	209	Veera Eklund	Helsingin Kisa-Veikot		
8	76	Satu Nissilä	Espoon Tapiot		

T13 1000 m

Erä 1
1	262	Amanda Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		
2	971	Johanna Luhtalampi	Tampereen Pyrintö		
3	260	Salla Rajala	Helsingin Kisa-Veikot		
4	419	Johanna Oksanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	888	Isabella Hannén	Sjundeå IF		
6	49	Ada Kaivola	Espoon Tapiot		
7	205	Charlotta Bûtzow	Helsingin Kisa-Veikot		
8	270	Hertta Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
9	953	Ronja Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
10	271	Laura Stenvall	Helsingin Kisa-Veikot		
11	403	Iina-Sofia Karonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	501	Nelly Roukala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
13	508	Tinja Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	203	Shafia Boudali	Helsingin Kisa-Veikot		
15	87	Lotta Penttinen	Espoon Tapiot		
16	1206	Jolana Jaakkola	Virtain Urheilijat		
17	1224	Pihla Mäenpää	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 2
1	366	Eevi Siniketo	Ilmajoen Kisailijat		
2	79	Enni Nurmi	Espoon Tapiot		
3	541	Olivia Jokinen	Kuivasjärven Aura		
4	749	Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu		
5	141	Fiona Nachtigall	HSV		
6	523	Janina Granö	Kokkolan Työväen Urheilijat		
7	806	Eveliina Poukka	Porin Tarmo		
8	876	Sofia Joronen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
9	245	Kaisa Myllylä	Helsingin Kisa-Veikot		
10	148	Janette Niemi	Haminan Ponteva		
11	704	Venla Määttä	Naantalin Löyly		
12	618	Janina Tirronen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
13	643	Noora Leppimaa	Lempäälän Kisa		
14	742	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa		
15	810	Anniina Hakala	Porin Yleisurheilu		
16	732	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
17	170	Vera Lensu	Helsingfors IFK		

T13 60 m aj

Erä 1
3	191	Nora Winter	Helsingfors IFK		
4	205	Charlotta Bûtzow	Helsingin Kisa-Veikot		
5	324	Mimmi Uusitalo	IF Drott		
6	762	Matleena Tyni	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	1229	Annika Rantanen	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 2
1	1141	Janina Keronen	Vammalan seudun Voima		
2	1171	Jennie Storm	Vasa IS		
3	64	Emma Lindgren	Espoon Tapiot		
4	522	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
5	1160	Linn Nylund	Vasa IS		
6	501	Nelly Roukala	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
7	209	Veera Eklund	Helsingin Kisa-Veikot		
8	825	Julia Lähde	Porvoon Urheilijat		

Erä 3
2	260	Salla Rajala	Helsingin Kisa-Veikot		
3	79	Enni Nurmi	Espoon Tapiot		
4	1157	Ella Koskela	Vasa IS		
5	1152	Lotta Brandtberg	Vasa IS		
6	394	Ella Vähäniitty	Joensuun Kataja		
7	618	Janina Tirronen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	76	Satu Nissilä	Espoon Tapiot		

Erä 4
1	44	Anni Jäntti	Espoon Tapiot		
2	730	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa		
3	136	Marlies Kath	HSV		
4	131	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		
5	496	Sanni Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	673	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot		
7	195	Sini-Maaria Ahtiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	141	Fiona Nachtigall	HSV		

Erä 5
1	503	Hanna-Mari Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	224	Emmi Keinänen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	754	Minja Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
4	245	Kaisa Myllylä	Helsingin Kisa-Veikot		
5	541	Olivia Jokinen	Kuivasjärven Aura		
6	592	Eve Haiko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	749	Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu		
8	1168	Iisa Smeds	Vasa IS		

Erä 6
1	587	Sonja Alasaukko-Oja	Lapin Lukko		
2	310	Laura Kuusinen	Hämeenlinnan Tarmo		
3	397	Monika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	89	Iiris Peterzens	Espoon Tapiot		
5	704	Venla Määttä	Naantalin Löyly		
6	299	Anniina Lantela	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	430	Janika Ståhl	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1087	Vilja Keränen	Turun Urheiluliitto		

Erä 7
1	7	Sara Pudas	Alavieskan Viri		
2	779	Elina Lampela	Oulun Pyrintö		
3	776	Annika Kylmänen	Oulun Pyrintö		
4	231	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot		
5	163	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		
6	890	Iida Kalliomäki	Sjundeå IF		
7	732	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
8	262	Amanda Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		

T13 Korkeus

Erä 1
1	1205	Auri Harju	Virtain Urheilijat		
2	776	Annika Kylmänen	Oulun Pyrintö		
3	1211	Rita Raiski	Virtain Urheilijat		
4	397	Monika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	803	Nelli Kuronen	Porin Tarmo		
6	1082	Ronja Johansson	Turun Urheiluliitto		
7	299	Anniina Lantela	Hyvinkään seudun Urheilijat		
8	64	Emma Lindgren	Espoon Tapiot		
9	1217	Sofia Hartikainen	Ylöjärven Urheilijat		
10	1168	Iisa Smeds	Vasa IS		
11	308	Jonna Härkönen	Hämeenlinnan Tarmo		
12	239	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot		
13	907	Sara Syrjälä	Tammelan Ryske		
14	172	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK		
15	209	Veera Eklund	Helsingin Kisa-Veikot		
16	954	Aino Koskinen	Tampereen Pyrintö		
17	76	Satu Nissilä	Espoon Tapiot		
18	587	Sonja Alasaukko-Oja	Lapin Lukko		
19	419	Johanna Oksanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
20	250	Pii Pankakoski	Helsingin Kisa-Veikot		
21	639	Sonja Koivu	Lempäälän Kisa		
22	1100	Tahiti Ojansivu	Turun Urheiluliitto		
23	1089	Ida Koskinen	Turun Urheiluliitto		
24	757	Pinja Porokari	Nurmijärven Yleisurheilu		
25	270	Hertta Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
26	517	Ella Partanen	Kiuruveden Jänne		
27	1212	Vilma Salomaa	Virtain Urheilijat		
28	503	Hanna-Mari Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
29	44	Anni Jäntti	Espoon Tapiot		
30	994	Veronica Rohula	Tampereen Pyrintö		
31	762	Matleena Tyni	Nurmijärven Yleisurheilu		
32	1073	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
33	89	Iiris Peterzens	Espoon Tapiot		
34	324	Mimmi Uusitalo	IF Drott		
35	522	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
36	1087	Vilja Keränen	Turun Urheiluliitto		
37	131	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		
38	195	Sini-Maaria Ahtiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
39	1157	Ella Koskela	Vasa IS		
40	136	Marlies Kath	HSV		

T13 Pituus

Erä 1
1	954	Aino Koskinen	Tampereen Pyrintö		
2	59	Isa Kuha	Espoon Tapiot		
3	971	Johanna Luhtalampi	Tampereen Pyrintö		
4	250	Pii Pankakoski	Helsingin Kisa-Veikot		
5	1139	Fanni Anttoora	Vammalan seudun Voima		
6	1103	Ada Rautiainen	Turun Urheiluliitto		
7	79	Enni Nurmi	Espoon Tapiot		
8	260	Salla Rajala	Helsingin Kisa-Veikot		
9	1042	Lotta Muurimäki	Tampereen Urheilijat -38		
10	191	Nora Winter	Helsingfors IFK		
11	825	Julia Lähde	Porvoon Urheilijat		
12	199	Janika Autio	Helsingin Kisa-Veikot		
13	44	Anni Jäntti	Espoon Tapiot		
14	49	Ada Kaivola	Espoon Tapiot		
15	1221	Emilia Järvinen	Ylöjärven Urheilijat		
16	1217	Sofia Hartikainen	Ylöjärven Urheilijat		
17	270	Hertta Seppälä	Helsingin Kisa-Veikot		
18	1229	Annika Rantanen	Ylöjärven Urheilijat		
19	64	Emma Lindgren	Espoon Tapiot		
20	76	Satu Nissilä	Espoon Tapiot		
21	271	Laura Stenvall	Helsingin Kisa-Veikot		
22	754	Minja Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
23	808	Nea Sillanpää	Porin Tarmo		
24	375	Nelli Kostekivi	Janakkalan Jana		
25	678	Vilma Hakala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
26	1011	Saara Taha	Tampereen Pyrintö		
27	508	Tinja Uhlenius	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
28	749	Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu		
29	994	Veronica Rohula	Tampereen Pyrintö		
30	1100	Tahiti Ojansivu	Turun Urheiluliitto		
31	1082	Ronja Johansson	Turun Urheiluliitto		
32	762	Matleena Tyni	Nurmijärven Yleisurheilu		
33	1166	Matilda Rosenlöf	Vasa IS		
34	1160	Linn Nylund	Vasa IS		
35	1152	Lotta Brandtberg	Vasa IS		
36	1089	Ida Koskinen	Turun Urheiluliitto		
37	799	Elina Åkerlund	Pirkkalan Pirkat		
38	1224	Pihla Mäenpää	Ylöjärven Urheilijat		
39	195	Sini-Maaria Ahtiainen	Helsingin Kisa-Veikot		
40	618	Janina Tirronen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
41	592	Eve Haiko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
42	141	Fiona Nachtigall	HSV		
43	136	Marlies Kath	HSV		

Erä 2
1	308	Jonna Härkönen	Hämeenlinnan Tarmo		
2	89	Iiris Peterzens	Espoon Tapiot		
3	499	Rosanna Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	1087	Vilja Keränen	Turun Urheiluliitto		
5	587	Sonja Alasaukko-Oja	Lapin Lukko		
6	779	Elina Lampela	Oulun Pyrintö		
7	776	Annika Kylmänen	Oulun Pyrintö		
8	557	Sanni Salmio	Kuusankosken Kisa		
9	890	Iida Kalliomäki	Sjundeå IF		
10	1233	Netta Humalamäki	Ähtärin Urheilijat		
11	673	Irina Potinoja	Lohtajan Veikot		
12	299	Anniina Lantela	Hyvinkään seudun Urheilijat		
13	205	Charlotta Bûtzow	Helsingin Kisa-Veikot		
14	310	Laura Kuusinen	Hämeenlinnan Tarmo		
15	403	Iina-Sofia Karonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
16	262	Amanda Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	172	Tilda Lipasti	Helsingfors IFK		
18	231	Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot		
19	806	Eveliina Poukka	Porin Tarmo		
20	224	Emmi Keinänen	Helsingin Kisa-Veikot		
21	7	Sara Pudas	Alavieskan Viri		
22	888	Isabella Hannén	Sjundeå IF		
23	496	Sanni Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
24	419	Johanna Oksanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
25	1157	Ella Koskela	Vasa IS		
26	397	Monika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	394	Ella Vähäniitty	Joensuun Kataja		
28	732	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa		
29	239	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot		
30	1151	Johanna Blomqvist	Vasa IS		
31	385	Juulia Auvinen	Joensuun Kataja		
32	639	Sonja Koivu	Lempäälän Kisa		
33	119	Isabel Vilmi	Espoon Tapiot		
34	908	Inka Ylinen	Tampereen Kisatoverit		
35	1141	Janina Keronen	Vammalan seudun Voima		
36	893	Aino Pietiläinen	Sjundeå IF		
37	131	Nathalie Westman	Gamlakarleby IF		
38	379	Julia Saarinen	Janakkalan Jana		
39	1199	Emilia Jokinen	Vihdin Viesti		
40	953	Ronja Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
41	245	Kaisa Myllylä	Helsingin Kisa-Veikot		
42	442	Saara Äikäs	Kaipolan Vire		
43	1168	Iisa Smeds	Vasa IS		

T13 Kuula

Erä 1
1	559	Emmi Niemi	Kyrön Voima		
2	353	Emilia Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		
3	349	Jenna Ojapalo	Iitin Pyrintö		
4	1233	Netta Humalamäki	Ähtärin Urheilijat		
5	808	Nea Sillanpää	Porin Tarmo		
6	209	Veera Eklund	Helsingin Kisa-Veikot		
7	562	Sofia Heinäsuo	Kyröskosken Ponsi		
8	1226	Milla Mäkipää	Ylöjärven Urheilijat		
9	893	Aino Pietiläinen	Sjundeå IF		
10	1139	Fanni Anttoora	Vammalan seudun Voima		
11	352	Sonja Vainonen	Iitin Pyrintö		
12	733	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa		
13	520	Katja Mäkelä	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
14	1100	Tahiti Ojansivu	Turun Urheiluliitto		
15	153	Maisa-Iida Koskela	Hausjärven Urheilijat		
16	626	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja		
17	860	Janika Jauhoniemi	Reisjärven Pilke		
18	1087	Vilja Keränen	Turun Urheiluliitto		
19	250	Pii Pankakoski	Helsingin Kisa-Veikot		
20	316	Jasmin Kuusisaari	IF Drott		
21	1209	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		
22	971	Johanna Luhtalampi	Tampereen Pyrintö		
23	1212	Vilma Salomaa	Virtain Urheilijat		
24	1073	Wilma Salo	Toijalan Vauhti		
25	762	Matleena Tyni	Nurmijärven Yleisurheilu		
26	677	Milla Koski-Vähälä	Lumijoen Lumiukot		
27	22	Susanna Törrönen	Esbo IF		
28	176	Jenny Olkinuora	Helsingfors IFK		
29	181	Sarai Rämö	Helsingfors IFK		
30	379	Julia Saarinen	Janakkalan Jana		
31	164	Kreetta Kiviniemi	Helsingfors IFK		
32	1103	Ada Rautiainen	Turun Urheiluliitto		
33	375	Nelli Kostekivi	Janakkalan Jana		
34	825	Julia Lähde	Porvoon Urheilijat		
35	1089	Ida Koskinen	Turun Urheiluliitto		
36	239	Netta Lehtola	Helsingin Kisa-Veikot		
37	668	Eveliina Salminen	Liedon Parma		
38	1111	Oona Viitanen	Turun Urheiluliitto		
39	203	Shafia Boudali	Helsingin Kisa-Veikot		
40	557	Sanni Salmio	Kuusankosken Kisa		
41	325	Sara Viinikka	IF Drott		
42	1188	Katriina Sonninen	Veikkolan Veikot		
43	1171	Jennie Storm	Vasa IS		
44	517	Ella Partanen	Kiuruveden Jänne		
45	324	Mimmi Uusitalo	IF Drott		
46	678	Vilma Hakala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

T13 Keihäs

Erä 1
1	1141	Janina Keronen	Vammalan seudun Voima		
2	697	Kiia Hostikka	Miehikkälän Vilkas		
3	522	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil		
4	766	Eerika Kangasniemi	Oriveden Ponnistus		
5	1111	Oona Viitanen	Turun Urheiluliitto		
6	49	Ada Kaivola	Espoon Tapiot		
7	314	Anni Rekola	Hämeenlinnan Tarmo		
8	385	Juulia Auvinen	Joensuun Kataja		
9	1171	Jennie Storm	Vasa IS		
10	59	Isa Kuha	Espoon Tapiot		
11	1139	Fanni Anttoora	Vammalan seudun Voima		
12	353	Emilia Kyrönviita	Ikaalisten Urheilijat		
13	217	Hanna Hujanen	Helsingin Kisa-Veikot		
14	397	Monika Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
15	163	Lotta Kemppinen	Helsingfors IFK		
16	1036	Claudia Kinnarinen	Tampereen Urheilijat -38		
17	1166	Matilda Rosenlöf	Vasa IS		
18	1152	Lotta Brandtberg	Vasa IS		
19	953	Ronja Kontkanen	Tampereen Pyrintö		
20	153	Maisa-Iida Koskela	Hausjärven Urheilijat		
21	1205	Auri Harju	Virtain Urheilijat		
22	1	Rosaliina Penninkangas	Alajärven Ankkurit		
23	1160	Linn Nylund	Vasa IS		
24	349	Jenna Ojapalo	Iitin Pyrintö		
25	325	Sara Viinikka	IF Drott		
26	430	Janika Ståhl	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
27	667	Niina Mäkelä	Liedon Parma		

T13 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Vasa Is 2		
2	0	Vasa Is 1		
3	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
4	0	Turun Urheiluliitto 1		
5	0	Ylöjärven Urheilijat 2		
6	0	Ylöjärven Urheilijat 1		
7	0	Tampereen Pyrintö 2		
8	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
10	0	If Drott 1		
11	0	Helsingfors Ifk 2		
12	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
13	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
14	0	Espoon Tapiot 3		
15	0	Espoon Tapiot 2		
16	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
17	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
18	0	Helsingfors Ifk 3		
19	0	Kuivasjärven Aura 1		
20	0	Espoon Tapiot 1		
21	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
22	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
23	0	Helsingfors Ifk 1		
24	0	Tampereen Pyrintö 1		
25	0	Porvoon Urheilijat 1		
26	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
27	0	Nokian Urheilijat 1		
28	0	Oulun Pyrintö 1		
29	0	Lempäälän Kisa 1		
30	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
31	0	Noormarkun Nopsa 1		
32	0	Hamburger Sport Verein 1		

T13 4 x 60 m aj

Erä 1
1	0	Vasa Is 2		
2	0	Vasa Is 1		
3	0	Nurmijärven Yleisurheilu 1		
4	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
5	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
6	0	If Drott 1		
7	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
8	0	Espoon Tapiot 1		
9	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
10	0	Espoon Tapiot 3		
11	0	Espoon Tapiot 2		
12	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
13	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
14	0	Noormarkun Nopsa 1		
15	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		

T14 60 m

Erä 1
1	140	Kaja Möbs	HSV		
2	412	Lotta Laurikainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	1110	Eevi Viitanen	Turun Urheiluliitto		
4	973	Julianna Merikoski	Tampereen Pyrintö		
5	386	Ella Eronen	Joensuun Kataja		
6	874	Henriikka Ilkka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
7	189	Vilma Törmälä	Helsingfors IFK		
8	410	Minttu Kousa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

Erä 2
1	722	Inga Pasanen	Nokian Urheilijat		
2	1088	Vera Kesälä	Turun Urheiluliitto		
3	656	Jonna Tikkanen	Lempäälän Kisa		
4	889	Rebecca Hannén	Sjundeå IF		
5	185	Ida Turunen	Helsingfors IFK		
6	301	Olivia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	179	Sara Romppainen	Helsingfors IFK		
8	789	Sara Walsh	Oulun Pyrintö		

Erä 3
1	768	Aliisa Lattunen	Oriveden Ponnistus		
2	298	Henna Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
3	619	Veronika Torvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	421	Riina Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	220	Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
6	724	Elisa Savinainen	Nokian Urheilijat		
7	543	Julia Mustonen	Kuivasjärven Aura		
8	884	Julia Sinisalo	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

Erä 4
2	479	Anniina Tuomela	Kenttäurheilijat-58		
3	242	Melina Meriluoto	Helsingin Kisa-Veikot		
4	783	Sini Oikarinen	Oulun Pyrintö		
5	802	Ilona Jokinen	Porin Tarmo		
6	225	Rebecca Kilponen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	583	Emmi Stucki	Lahden Ahkera		
8	477	Jenna-Julia Lankinen	Kenttäurheilijat-58		

Erä 5
1	1132	Maria Paloniemi	Vaasan Vasama		
2	633	Emma Gleisner	Lempäälän Kisa		
3	67	Iida Loukkaanhuhta	Espoon Tapiot		
4	1050	Peppi Salminen	Tampereen Urheilijat -38		
5	1038	Jenni Lahtinen	Tampereen Urheilijat -38		
6	897	Emmahelka Erkkilä	Sotkamon Jymy		
7	809	Aleksiina Astala	Porin Yleisurheilu		
8	614	Jatta Ruotsalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 6
1	1008	Tuuli Solin	Tampereen Pyrintö		
2	1076	Nadja Kankare	Turun Toverit		
3	917	Jannina Antila	Tampereen Pyrintö		
4	82	Emmi Ojansivu	Espoon Tapiot		
5	56	Milla Koistinen	Espoon Tapiot		
6	446	Tonya Siipola	Kalajoen Junkkarit		
7	196	Elisabeth Andreae	Helsingin Kisa-Veikot		
8	320	Natalija Nylund	IF Drott		

Erä 7
1	61	Vera Kurtén	Espoon Tapiot		
2	251	Salla Parviainen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	490	Ella Kinnunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
4	1009	Stiina Starck	Tampereen Pyrintö		
5	970	Sara Leppänen	Tampereen Pyrintö		
6	1026	Sofia Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
7	556	Tuuli-Maaria Rönkä	Kuusankosken Kisa		
8	750	Emilia Haakana	Nurmijärven Yleisurheilu		

Erä 8
2	931	Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
3	387	Sanna Jaatinen	Joensuun Kataja		
4	698	Teea Lahtinen	Muuramen Yritys		
5	333	Felicia Åbacka	IF Fyren		
6	899	Henna Sirviö	Sotkamon Jymy		
7	222	Kirsti Kalliokoski	Helsingin Kisa-Veikot		
8	778	Fanny Lahdenkauppi	Oulun Pyrintö		

Erä 9
2	264	Nea Rimpilä	Helsingin Kisa-Veikot		
3	444	Fanni Niemelä	Kalajoen Junkkarit		
4	276	Hanna Tammi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	280	Ella Tuomipuu	Helsingin Kisa-Veikot		
6	1121	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team		
7	425	Raakel Rekola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	786	Rosa Tieksola	Oulun Pyrintö		

Erä 10
1	154	Viivi Kuumola	Hausjärven Urheilijat		
2	853	Mona Laakamaa	Raision Kuula		
3	1106	Natalie Thomson	Turun Urheiluliitto		
4	964	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
5	1064	Inkeri Koski	Tapanilan Erä		
6	530	Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		
7	1207	Milena Jaakkola	Virtain Urheilijat		
8	184	Maija-Liisa Stadnik	Helsingfors IFK		

Erä 11
1	1084	Aura Kartio	Turun Urheiluliitto		
2	211	Melisa Gundogdu	Helsingin Kisa-Veikot		
3	527	Noora Lapinoja	Kokkolan Veikot		
4	554	Iina Lehtimäki	Kuusankosken Kisa		
5	823	Annika Andersson	Porvoon Urheilijat		
6	273	Suvi Särkilahti	Helsingin Kisa-Veikot		
7	773	Rosa Karppinen	Oulun Pyrintö		
8	255	Satu Päällysaho	Helsingin Kisa-Veikot		

T14 300 m

Erä 1
1	964	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
2	1103	Ada Rautiainen	Turun Urheiluliitto		
3	1108	Hanna Uski	Turun Urheiluliitto		
4	1099	Laura Nakolinna	Turun Urheiluliitto		
5	1207	Milena Jaakkola	Virtain Urheilijat		
6	929	Roisin Harkin	Tampereen Pyrintö		
7	1026	Sofia Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
8	1076	Nadja Kankare	Turun Toverit		
9	899	Henna Sirviö	Sotkamon Jymy		
10	1081	Emma Hyvärinen	Turun Urheiluliitto		
11	1180	Anna Hovi	Veikkolan Veikot		
12	931	Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
13	1050	Peppi Salminen	Tampereen Urheilijat -38		
14	973	Julianna Merikoski	Tampereen Pyrintö		
15	894	Eveliina Ojala	Soinin Sisu		
16	386	Ella Eronen	Joensuun Kataja		
17	410	Minttu Kousa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	496	Sanni Mahonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
19	254	Nea Pronin	Helsingin Kisa-Veikot		
20	169	Jenny Lehtosaari	Helsingfors IFK		
21	82	Emmi Ojansivu	Espoon Tapiot		
22	452	Saana Johansson	Kangasalan Urheilijat -68		
23	225	Rebecca Kilponen	Helsingin Kisa-Veikot		
24	189	Vilma Törmälä	Helsingfors IFK		
25	333	Felicia Åbacka	IF Fyren		
26	194	Anita Abu	Helsingin Kisa-Veikot		
27	256	Elsi Pöllänen	Helsingin Kisa-Veikot		
28	446	Tonya Siipola	Kalajoen Junkkarit		
29	179	Sara Romppainen	Helsingfors IFK		
30	184	Maija-Liisa Stadnik	Helsingfors IFK		
31	917	Jannina Antila	Tampereen Pyrintö		
32	329	Hanna Westerlund	IF Drott		
33	222	Kirsti Kalliokoski	Helsingin Kisa-Veikot		
34	297	Suvi Eerikäinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
35	633	Emma Gleisner	Lempäälän Kisa		
36	220	Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
37	53	Anette Kettunen	Espoon Tapiot		
38	213	Annika Hannola	Helsingin Kisa-Veikot		
39	479	Anniina Tuomela	Kenttäurheilijat-58		
40	67	Iida Loukkaanhuhta	Espoon Tapiot		
41	399	Sonja Hartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
42	320	Natalija Nylund	IF Drott		
43	298	Henna Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
44	72	Kia Mikkonen	Espoon Tapiot		
45	276	Hanna Tammi	Helsingin Kisa-Veikot		
46	853	Mona Laakamaa	Raision Kuula		
47	884	Julia Sinisalo	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
48	499	Rosanna Rajulin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
49	617	Julia Suomalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
50	722	Inga Pasanen	Nokian Urheilijat		
51	724	Elisa Savinainen	Nokian Urheilijat		
52	822	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu		
53	538	Oona Heikkinen	Kuivasjärven Aura		
54	716	Vilma Juurinen	Nokian Urheilijat		
55	800	Erika Alander	Porin Tarmo		
56	802	Ilona Jokinen	Porin Tarmo		
57	619	Veronika Torvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
58	719	Ellinoora Myötyri	Nokian Urheilijat		
59	568	Janna Hautala	Lahden Ahkera		
60	750	Emilia Haakana	Nurmijärven Yleisurheilu		

T14 800 m

Erä 1
1	169	Jenny Lehtosaari	Helsingfors IFK		
2	53	Anette Kettunen	Espoon Tapiot		
3	155	Emilia Palmu	Hausjärven Urheilijat		
4	276	Hanna Tammi	Helsingin Kisa-Veikot		
5	194	Anita Abu	Helsingin Kisa-Veikot		
6	305	Camilla Heinikari	Hämeenlinnan Tarmo		
7	329	Hanna Westerlund	IF Drott		
8	571	Isabella Ingberg	Lahden Ahkera		
9	568	Janna Hautala	Lahden Ahkera		
10	813	Anu Kukkonen	Porin Yleisurheilu		
11	823	Annika Andersson	Porvoon Urheilijat		
12	1180	Anna Hovi	Veikkolan Veikot		
13	1207	Milena Jaakkola	Virtain Urheilijat		

Erä 2
1	719	Ellinoora Myötyri	Nokian Urheilijat		
2	917	Jannina Antila	Tampereen Pyrintö		
3	939	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
4	1099	Laura Nakolinna	Turun Urheiluliitto		
5	72	Kia Mikkonen	Espoon Tapiot		
6	225	Rebecca Kilponen	Helsingin Kisa-Veikot		
7	538	Oona Heikkinen	Kuivasjärven Aura		
8	894	Eveliina Ojala	Soinin Sisu		
9	1108	Hanna Uski	Turun Urheiluliitto		
10	822	Mariia Vasara	Porin Yleisurheilu		
11	1164	Vera Rauhala	Vasa IS		
12	114	Irène Tousignant	Espoon Tapiot		
13	256	Elsi Pöllänen	Helsingin Kisa-Veikot		

T14 60 m aj

Erä 1
2	194	Anita Abu	Helsingin Kisa-Veikot		
3	530	Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		
4	617	Julia Suomalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	655	Saana Seppälä	Lempäälän Kisa		
6	768	Aliisa Lattunen	Oriveden Ponnistus		
7	853	Mona Laakamaa	Raision Kuula		
8	1190	Veera Tulonen	Veikkolan Veikot		

Erä 2
1	444	Fanni Niemelä	Kalajoen Junkkarit		
2	446	Tonya Siipola	Kalajoen Junkkarit		
3	48	Elina Kaita	Espoon Tapiot		
4	619	Veronika Torvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	622	Jutta Latvala	Lapuan Virkiä		
6	1106	Natalie Thomson	Turun Urheiluliitto		
7	1132	Maria Paloniemi	Vaasan Vasama		
8	1064	Inkeri Koski	Tapanilan Erä		

Erä 3
2	490	Ella Kinnunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	213	Annika Hannola	Helsingin Kisa-Veikot		
4	958	Jessica Kosonen	Tampereen Pyrintö		
5	484	Charlotta Chorin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	156	Carmen Antonio	Helsingfors IFK		
7	177	Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK		

Erä 4
1	301	Olivia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
2	583	Emmi Stucki	Lahden Ahkera		
3	256	Elsi Pöllänen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	155	Emilia Palmu	Hausjärven Urheilijat		
5	298	Henna Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
6	970	Sara Leppänen	Tampereen Pyrintö		
7	220	Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
8	533	Patricia Träsk	Kokkolan Veikot		

Erä 5
1	648	Anniina Nikander	Lempäälän Kisa		
2	778	Fanny Lahdenkauppi	Oulun Pyrintö		
3	543	Julia Mustonen	Kuivasjärven Aura		
4	32	Maija Hakkila	Espoon Tapiot		
5	789	Sara Walsh	Oulun Pyrintö		
5	297	Suvi Eerikäinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	777	Henriikka Könönen	Oulun Pyrintö		
8	56	Milla Koistinen	Espoon Tapiot		

Erä 6
1	54	Saga Kivekäs	Espoon Tapiot		
2	556	Tuuli-Maaria Rönkä	Kuusankosken Kisa		
3	939	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
4	792	Elina Kakko	Perttelin Peikot		
5	874	Henriikka Ilkka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
6	307	Nea Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
7	395	Reetta Aaltonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	786	Rosa Tieksola	Oulun Pyrintö		

Erä 7
1	887	Johanna Ahola	Sjundeå IF		
2	387	Sanna Jaatinen	Joensuun Kataja		
3	964	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
4	423	Heta Rasinkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1081	Emma Hyvärinen	Turun Urheiluliitto		
6	594	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1110	Eevi Viitanen	Turun Urheiluliitto		
8	254	Nea Pronin	Helsingin Kisa-Veikot		

T14 200 m aj

Erä 1
4	1076	Nadja Kankare	Turun Toverit		
5	617	Julia Suomalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	399	Sonja Hartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	220	Jandeh Jallow	Helsingin Kisa-Veikot		
8	185	Ida Turunen	Helsingfors IFK		

Erä 2
4	619	Veronika Torvi	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	800	Erika Alander	Porin Tarmo		
6	395	Reetta Aaltonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	213	Annika Hannola	Helsingin Kisa-Veikot		
8	156	Carmen Antonio	Helsingfors IFK		

Erä 3
3	1190	Veera Tulonen	Veikkolan Veikot		
4	853	Mona Laakamaa	Raision Kuula		
5	446	Tonya Siipola	Kalajoen Junkkarit		
6	297	Suvi Eerikäinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	177	Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK		
8	32	Maija Hakkila	Espoon Tapiot		

Erä 4
3	1106	Natalie Thomson	Turun Urheiluliitto		
4	1110	Eevi Viitanen	Turun Urheiluliitto		
5	484	Charlotta Chorin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
6	301	Olivia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
7	251	Salla Parviainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	54	Saga Kivekäs	Espoon Tapiot		

Erä 5
3	648	Anniina Nikander	Lempäälän Kisa		
4	1154	Felicia Ehrs	Vasa IS		
5	533	Patricia Träsk	Kokkolan Veikot		
6	423	Heta Rasinkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	256	Elsi Pöllänen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	72	Kia Mikkonen	Espoon Tapiot		

Erä 6
3	1081	Emma Hyvärinen	Turun Urheiluliitto		
4	554	Iina Lehtimäki	Kuusankosken Kisa		
5	594	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	254	Nea Pronin	Helsingin Kisa-Veikot		
7	307	Nea Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
8	874	Henriikka Ilkka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		

T14 Korkeus

Erä 1
1	484	Charlotta Chorin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
2	32	Maija Hakkila	Espoon Tapiot		
3	792	Elina Kakko	Perttelin Peikot		
4	614	Jatta Ruotsalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	552	Viivi Haapakoski	Kuortaneen Kunto		
6	768	Aliisa Lattunen	Oriveden Ponnistus		
7	648	Anniina Nikander	Lempäälän Kisa		
8	251	Salla Parviainen	Helsingin Kisa-Veikot		
9	490	Ella Kinnunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
10	530	Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		
11	1088	Vera Kesälä	Turun Urheiluliitto		
12	320	Natalija Nylund	IF Drott		
13	196	Elisabeth Andreae	Helsingin Kisa-Veikot		
14	114	Irène Tousignant	Espoon Tapiot		
15	970	Sara Leppänen	Tampereen Pyrintö		
16	533	Patricia Träsk	Kokkolan Veikot		
17	958	Jessica Kosonen	Tampereen Pyrintö		
18	939	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
19	1061	Sara Heikkila	Tapanilan Erä		
20	550	Anni Kaukola	Kuopion Sisu-Veikot		
21	583	Emmi Stucki	Lahden Ahkera		
22	140	Kaja Möbs	HSV		

T14 Pituus

Erä 1
1	140	Kaja Möbs	HSV		
2	479	Anniina Tuomela	Kenttäurheilijat-58		
3	1121	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team		
4	477	Jenna-Julia Lankinen	Kenttäurheilijat-58		
5	1009	Stiina Starck	Tampereen Pyrintö		
6	276	Hanna Tammi	Helsingin Kisa-Veikot		
7	251	Salla Parviainen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	48	Elina Kaita	Espoon Tapiot		
9	973	Julianna Merikoski	Tampereen Pyrintö		
10	156	Carmen Antonio	Helsingfors IFK		
11	897	Emmahelka Erkkilä	Sotkamon Jymy		
12	527	Noora Lapinoja	Kokkolan Veikot		
13	82	Emmi Ojansivu	Espoon Tapiot		
14	264	Nea Rimpilä	Helsingin Kisa-Veikot		
15	1026	Sofia Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
16	410	Minttu Kousa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
17	698	Teea Lahtinen	Muuramen Yritys		
18	399	Sonja Hartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	750	Emilia Haakana	Nurmijärven Yleisurheilu		
20	305	Camilla Heinikari	Hämeenlinnan Tarmo		
21	802	Ilona Jokinen	Porin Tarmo		
22	53	Anette Kettunen	Espoon Tapiot		
23	222	Kirsti Kalliokoski	Helsingin Kisa-Veikot		
24	67	Iida Loukkaanhuhta	Espoon Tapiot		
25	301	Olivia Mikkola	Hyvinkään seudun Urheilijat		
26	225	Rebecca Kilponen	Helsingin Kisa-Veikot		
27	655	Saana Seppälä	Lempäälän Kisa		
28	211	Melisa Gundogdu	Helsingin Kisa-Veikot		
29	1038	Jenni Lahtinen	Tampereen Urheilijat -38		
30	155	Emilia Palmu	Hausjärven Urheilijat		
31	1064	Inkeri Koski	Tapanilan Erä		
32	320	Natalija Nylund	IF Drott		
33	154	Viivi Kuumola	Hausjärven Urheilijat		
34	194	Anita Abu	Helsingin Kisa-Veikot		
35	1180	Anna Hovi	Veikkolan Veikot		
36	1190	Veera Tulonen	Veikkolan Veikot		
37	1106	Natalie Thomson	Turun Urheiluliitto		
38	1084	Aura Kartio	Turun Urheiluliitto		

Erä 2
1	213	Annika Hannola	Helsingin Kisa-Veikot		
2	583	Emmi Stucki	Lahden Ahkera		
3	594	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	387	Sanna Jaatinen	Joensuun Kataja		
5	254	Nea Pronin	Helsingin Kisa-Veikot		
6	786	Rosa Tieksola	Oulun Pyrintö		
7	423	Heta Rasinkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	1081	Emma Hyvärinen	Turun Urheiluliitto		
9	783	Sini Oikarinen	Oulun Pyrintö		
10	530	Roosa Määttälä	Kokkolan Veikot		
11	395	Reetta Aaltonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	543	Julia Mustonen	Kuivasjärven Aura		
13	554	Iina Lehtimäki	Kuusankosken Kisa		
14	242	Melina Meriluoto	Helsingin Kisa-Veikot		
15	614	Jatta Ruotsalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
16	1132	Maria Paloniemi	Vaasan Vasama		
17	421	Riina Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	939	Maria Huntington	Tampereen Pyrintö		
19	557	Sanni Salmio	Kuusankosken Kisa		
20	297	Suvi Eerikäinen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
21	794	Lillian Nuutinen	Pielaveden Alku		
22	425	Raakel Rekola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
23	386	Ella Eronen	Joensuun Kataja		
24	773	Rosa Karppinen	Oulun Pyrintö		
25	556	Tuuli-Maaria Rönkä	Kuusankosken Kisa		
26	656	Jonna Tikkanen	Lempäälän Kisa		
27	158	Sandra Ekblom	Helsingfors IFK		
28	1041	Julia Linnus	Tampereen Urheilijat -38		
29	444	Fanni Niemelä	Kalajoen Junkkarit		
30	617	Julia Suomalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
31	648	Anniina Nikander	Lempäälän Kisa		
32	177	Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK		
33	185	Ida Turunen	Helsingfors IFK		
34	412	Lotta Laurikainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
35	970	Sara Leppänen	Tampereen Pyrintö		
36	964	Jessi Landström	Tampereen Pyrintö		
37	280	Ella Tuomipuu	Helsingin Kisa-Veikot		
38	114	Irène Tousignant	Espoon Tapiot		
39	789	Sara Walsh	Oulun Pyrintö		

T14 Kolmiloikka

Erä 1
1	768	Aliisa Lattunen	Oriveden Ponnistus		
2	32	Maija Hakkila	Espoon Tapiot		
3	399	Sonja Hartio	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	298	Henna Koskelainen	Hyvinkään seudun Urheilijat		
5	421	Riina Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	1064	Inkeri Koski	Tapanilan Erä		
7	54	Saga Kivekäs	Espoon Tapiot		
8	1008	Tuuli Solin	Tampereen Pyrintö		
9	242	Melina Meriluoto	Helsingin Kisa-Veikot		
10	1026	Sofia Ylihärsilä	Tampereen Pyrintö		
11	410	Minttu Kousa	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	197	Tua-Talvikki Anttila	Helsingin Kisa-Veikot		
13	584	Tara Vaittinen	Lahden Ahkera		
14	614	Jatta Ruotsalainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
15	1108	Hanna Uski	Turun Urheiluliitto		
16	750	Emilia Haakana	Nurmijärven Yleisurheilu		
17	594	Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
18	412	Lotta Laurikainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
19	773	Rosa Karppinen	Oulun Pyrintö		
20	280	Ella Tuomipuu	Helsingin Kisa-Veikot		
21	423	Heta Rasinkangas	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
22	1084	Aura Kartio	Turun Urheiluliitto		
23	385	Juulia Auvinen	Joensuun Kataja		
24	1132	Maria Paloniemi	Vaasan Vasama		
25	394	Ella Vähäniitty	Joensuun Kataja		
26	224	Emmi Keinänen	Helsingin Kisa-Veikot		
27	874	Henriikka Ilkka	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
28	633	Emma Gleisner	Lempäälän Kisa		
29	754	Minja Nurminen	Nurmijärven Yleisurheilu		
30	264	Nea Rimpilä	Helsingin Kisa-Veikot		
31	543	Julia Mustonen	Kuivasjärven Aura		
32	879	Anniina Perkiö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
33	490	Ella Kinnunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
34	786	Rosa Tieksola	Oulun Pyrintö		
35	395	Reetta Aaltonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
36	931	Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
37	958	Jessica Kosonen	Tampereen Pyrintö		
38	430	Janika Ståhl	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	792	Elina Kakko	Perttelin Peikot		
40	800	Erika Alander	Porin Tarmo		
41	307	Nea Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
42	222	Kirsti Kalliokoski	Helsingin Kisa-Veikot		
43	211	Melisa Gundogdu	Helsingin Kisa-Veikot		
44	592	Eve Haiko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

T14 Kuula

Erä 1
1	877	Mari Jäntti	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	945	Salla Immonen	Tampereen Pyrintö		
3	155	Emilia Palmu	Hausjärven Urheilijat		
4	905	Sonja Kauppi	Tammelan Ryske		
5	1061	Sara Heikkila	Tapanilan Erä		
6	973	Julianna Merikoski	Tampereen Pyrintö		
7	478	Johanna Lehtiö	Kenttäurheilijat-58		
8	852	Sonja Jokiranta	Raision Kuula		
9	60	Kaisa Kuivalainen	Espoon Tapiot		
10	551	Eveliina Rouvali	Kuopion Sisu-Veikot		
11	255	Satu Päällysaho	Helsingin Kisa-Veikot		
12	792	Elina Kakko	Perttelin Peikot		
13	1078	Nette Aarras	Turun Urheiluliitto		
14	1209	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		
15	61	Vera Kurtén	Espoon Tapiot		
16	879	Anniina Perkiö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
17	405	Hannamari Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
18	1033	Neea Hietanen	Tampereen Urheilijat -38		
19	1107	Helen Urho	Turun Urheiluliitto		
20	1096	Aino Lohikoski	Turun Urheiluliitto		
21	534	Julia Priha	Korian Ponsi		
22	185	Ida Turunen	Helsingfors IFK		
23	52	Paula Katajisto	Espoon Tapiot		
24	793	Annina Pura	Perttelin Peikot		
25	655	Saana Seppälä	Lempäälän Kisa		
26	1238	Henna Ritanen	Äänekosken Urheilijat		
27	777	Henriikka Könönen	Oulun Pyrintö		
28	472	Suvi Koskinen	Kauhajoen Karhu		
29	778	Fanny Lahdenkauppi	Oulun Pyrintö		
30	437	Viivi Ahonen	Jämsänkosken Ilves		
31	889	Rebecca Hannén	Sjundeå IF		

T14 Kiekko

Erä 1
1	793	Annina Pura	Perttelin Peikot		
2	60	Kaisa Kuivalainen	Espoon Tapiot		
3	551	Eveliina Rouvali	Kuopion Sisu-Veikot		
4	405	Hannamari Kinnunen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	1238	Henna Ritanen	Äänekosken Urheilijat		
6	668	Eveliina Salminen	Liedon Parma		
7	905	Sonja Kauppi	Tammelan Ryske		
8	425	Raakel Rekola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	22	Susanna Törrönen	Esbo IF		
10	1096	Aino Lohikoski	Turun Urheiluliitto		
11	1111	Oona Viitanen	Turun Urheiluliitto		
12	242	Melina Meriluoto	Helsingin Kisa-Veikot		
13	1008	Tuuli Solin	Tampereen Pyrintö		
14	437	Viivi Ahonen	Jämsänkosken Ilves		
15	154	Viivi Kuumola	Hausjärven Urheilijat		
16	1154	Felicia Ehrs	Vasa IS		
17	56	Milla Koistinen	Espoon Tapiot		
18	255	Satu Päällysaho	Helsingin Kisa-Veikot		
19	52	Paula Katajisto	Espoon Tapiot		
20	1209	Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat		
21	534	Julia Priha	Korian Ponsi		
22	1134	Oona Nurmi	Vahdon Tuisku		
23	1020	Jenny Virtanen	Tampereen Pyrintö		
24	430	Janika Ståhl	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
25	860	Janika Jauhoniemi	Reisjärven Pilke		
26	677	Milla Koski-Vähälä	Lumijoen Lumiukot		
27	1088	Vera Kesälä	Turun Urheiluliitto		
28	626	Marika Haavisto	Lauttakylän Luja		
29	196	Elisabeth Andreae	Helsingin Kisa-Veikot		
30	503	Hanna-Mari Saalo	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
31	852	Sonja Jokiranta	Raision Kuula		
32	877	Mari Jäntti	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
33	478	Johanna Lehtiö	Kenttäurheilijat-58		
34	1078	Nette Aarras	Turun Urheiluliitto		

T14 Keihäs

Erä 1
1	551	Eveliina Rouvali	Kuopion Sisu-Veikot		
2	622	Jutta Latvala	Lapuan Virkiä		
3	444	Fanni Niemelä	Kalajoen Junkkarit		
4	897	Emmahelka Erkkilä	Sotkamon Jymy		
5	1110	Eevi Viitanen	Turun Urheiluliitto		
6	1088	Vera Kesälä	Turun Urheiluliitto		
7	887	Johanna Ahola	Sjundeå IF		
8	1096	Aino Lohikoski	Turun Urheiluliitto		
9	1033	Neea Hietanen	Tampereen Urheilijat -38		
10	56	Milla Koistinen	Espoon Tapiot		
11	794	Lillian Nuutinen	Pielaveden Alku		
12	1078	Nette Aarras	Turun Urheiluliitto		
13	484	Charlotta Chorin	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
14	941	Tiia Huntington	Tampereen Pyrintö		
15	61	Vera Kurtén	Espoon Tapiot		
16	1061	Sara Heikkila	Tapanilan Erä		
17	1084	Aura Kartio	Turun Urheiluliitto		
18	211	Melisa Gundogdu	Helsingin Kisa-Veikot		
19	877	Mari Jäntti	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
20	329	Hanna Westerlund	IF Drott		
21	114	Irène Tousignant	Espoon Tapiot		
22	879	Anniina Perkiö	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
23	852	Sonja Jokiranta	Raision Kuula		
24	1107	Helen Urho	Turun Urheiluliitto		
25	1020	Jenny Virtanen	Tampereen Pyrintö		
26	273	Suvi Särkilahti	Helsingin Kisa-Veikot		
27	72	Kia Mikkonen	Espoon Tapiot		
28	48	Elina Kaita	Espoon Tapiot		
29	534	Julia Priha	Korian Ponsi		
30	905	Sonja Kauppi	Tammelan Ryske		
31	307	Nea Hyvärinen	Hämeenlinnan Tarmo		
32	255	Satu Päällysaho	Helsingin Kisa-Veikot		
33	60	Kaisa Kuivalainen	Espoon Tapiot		

T15 60 m

Erä 1
2	785	Vilma Silvamaa	Oulun Pyrintö		
3	1021	Veronica Volanen	Tampereen Pyrintö		
4	679	Tayar Helena	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	1192	Riikka Häkkilä	Veitsiluodon Kisaveikot		
6	122	Pauliina Wuorirta	Espoon Tapiot		
7	47	Kati Kaario	Espoon Tapiot		
8	190	Sabina Von Koskull	Helsingfors IFK		

Erä 2
1	1068	Lotta Rakemaa	Tapanilan Erä		
2	1219	Julia Hämäläinen	Ylöjärven Urheilijat		
3	602	Veera Laamanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
4	1126	Amanda Virtanen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
5	389	Iida Kokko	Joensuun Kataja		
6	43	Sara Jungewelter	Espoon Tapiot		
7	1140	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima		
8	681	Joanna Jakobsson	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		

Erä 3
1	996	Eliisa Räsänen	Tampereen Pyrintö		
2	992	Julia Reunanen	Tampereen Pyrintö		
3	946	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
4	1001	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
5	607	Veera Oinas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	791	Mikaela Karppelin	Pargas IF		
7	263	Venla Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		
8	440	Riina Jormakka	Kaipolan Vire		

Erä 4
1	12	Ingela Bergman	Borgå Akilles		
2	595	Aino Heikkilä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	1072	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
4	771	Miia Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
5	21	Aurora Troberg	Esbo IF		
6	985	Patricia Parkusjärvi	Tampereen Pyrintö		
7	1044	Birgitta Ots	Tampereen Urheilijat -38		
8	549	Sara Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		

Erä 5
2	249	Annukka Oinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	319	Ellen Moisio	IF Drott		
4	369	Senni Salminen	Imatran Urheilijat		
5	1133	Emma Pullola	Vaasan Vasama		
6	152	Amanda Jaakkola	Hausjärven Urheilijat		
7	238	Essi Lampola	Helsingin Kisa-Veikot		
8	34	Anna Handelberg	Espoon Tapiot		

Erä 6
1	603	Oona Laine	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	895	Hannah Edleston	Sotkamon Jymy		
3	930	Emmi Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
4	234	Susanna Laakkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	542	Annukka Kosamo	Kuivasjärven Aura		
6	687	Suvi Romström	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
7	702	Ronja Kivistö	Naantalin Löyly		
8	729	Jenna-Riina Virolainen	Nokian Urheilijat		

Erä 7
2	445	Eveliina Roukala	Kalajoen Junkkarit		
3	979	Sanni Mäki	Tampereen Pyrintö		
4	435	Sini Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	674	Ripsa Järvi	Loimaan Jankko		
6	926	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
7	637	Stiina Kaarineva	Lempäälän Kisa		
8	943	Aino Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		

Erä 8
2	343	Milla Heiskanen	Iisalmen Visa		
3	161	Adelaide Jallow	Helsingfors IFK		
4	1185	Riina Rantonen	Veikkolan Veikot		
5	160	Juulia Heikkinen	Helsingfors IFK		
6	265	Janette Rinne	Helsingin Kisa-Veikot		
7	201	Milla Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
8	1059	Melissa Virtanen	Tampereen Urheilijat -38		

Erä 9
1	103	Carolina Salonen	Espoon Tapiot		
2	228	Eveliina Kivistö	Helsingin Kisa-Veikot		
3	106	Susanna Savolainen	Espoon Tapiot		
4	631	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja		
5	740	Karla Viitala	Noormarkun Nopsa		
6	739	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
7	980	Taru Nieminen	Tampereen Pyrintö		
8	988	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		

Erä 10
1	469	Sofia Junkkari	Karhulan Urheilijat		
2	682	Milena Kärnä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
3	330	Mia Österback	IF Drott		
4	977	Elisa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
5	627	Susanna Helin	Lauttakylän Luja		
6	615	Isabelle Sandås	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	92	Heta Pirttijärvi	Espoon Tapiot		
8	1066	Vilma Mäkela	Tapanilan Erä		

Erä 11
2	474	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu		
3	898	Satu Haverinen	Sotkamon Jymy		
4	686	Anna Niskala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
5	524	Pinja Hiltunen	Kokkolan Työväen Urheilijat		
6	873	Netta Myllynen	Savonlinnan Riento		
7	1015	Minni Uotinen	Tampereen Pyrintö		
8	857	Jenny Viianen	Rauman Urheilijat		

T15 300 m

Erä 1
1	1072	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
2	1044	Birgitta Ots	Tampereen Urheilijat -38		
3	985	Patricia Parkusjärvi	Tampereen Pyrintö		
4	812	Reetta Kohonen	Porin Yleisurheilu		
5	1219	Julia Hämäläinen	Ylöjärven Urheilijat		
6	1059	Melissa Virtanen	Tampereen Urheilijat -38		
7	1021	Veronica Volanen	Tampereen Pyrintö		
8	857	Jenny Viianen	Rauman Urheilijat		
9	603	Oona Laine	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
10	898	Satu Haverinen	Sotkamon Jymy		
11	1066	Vilma Mäkela	Tapanilan Erä		
13	122	Pauliina Wuorirta	Espoon Tapiot		
14	35	Ella Huovinen	Espoon Tapiot		
15	92	Heta Pirttijärvi	Espoon Tapiot		
16	996	Eliisa Räsänen	Tampereen Pyrintö		
17	160	Juulia Heikkinen	Helsingfors IFK		
18	161	Adelaide Jallow	Helsingfors IFK		
19	1192	Riikka Häkkilä	Veitsiluodon Kisaveikot		
20	150	Helmi Ikonen	Hankasalmen Hanka		
21	674	Ripsa Järvi	Loimaan Jankko		
22	679	Tayar Helena	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
23	106	Susanna Savolainen	Espoon Tapiot		
24	230	Juulia Kotiranta	Helsingin Kisa-Veikot		
25	682	Milena Kärnä	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
26	269	Matilda Sakko	Helsingin Kisa-Veikot		
27	319	Ellen Moisio	IF Drott		
28	12	Ingela Bergman	Borgå Akilles		
29	1113	Alina Kiehelä	Turun Weikot Yleisurheilu		
30	702	Ronja Kivistö	Naantalin Löyly		
31	152	Amanda Jaakkola	Hausjärven Urheilijat		
32	615	Isabelle Sandås	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
33	686	Anna Niskala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
34	631	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja		
35	681	Joanna Jakobsson	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
36	546	Hilma Schönberg	Kuivasjärven Aura		
37	595	Aino Heikkilä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
38	398	Anni Halko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
39	335	Ida Söderback	IF Kraft		
40	406	Emma Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
41	602	Veera Laamanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
42	343	Milla Heiskanen	Iisalmen Visa		

T15 800 m

Erä 1
1	669	Stina Seitsonen	Liedon Parma		
2	152	Amanda Jaakkola	Hausjärven Urheilijat		
3	1113	Alina Kiehelä	Turun Weikot Yleisurheilu		
4	1021	Veronica Volanen	Tampereen Pyrintö		
5	160	Juulia Heikkinen	Helsingfors IFK		
6	312	Vilma Mört	Hämeenlinnan Tarmo		
7	607	Veera Oinas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	319	Ellen Moisio	IF Drott		
9	603	Oona Laine	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

Erä 2
1	335	Ida Söderback	IF Kraft		
2	615	Isabelle Sandås	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
3	996	Eliisa Räsänen	Tampereen Pyrintö		
4	193	Sonja Aaltomaa	Helsingin Kisa-Veikot		
5	546	Hilma Schönberg	Kuivasjärven Aura		
6	761	Åsa Sjöstedt	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	73	Sofia Muinonen	Espoon Tapiot		
8	1120	Henna Rauhansalo	Ulvila Sport Team		
9	1126	Amanda Virtanen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut		
10	230	Juulia Kotiranta	Helsingin Kisa-Veikot		

T15 60 m aj

Erä 1
2	482	Alma-Sofia Mäkelä	Keravan Urheilijat		
3	161	Adelaide Jallow	Helsingfors IFK		
4	1220	Heidi Jokitulppo	Ylöjärven Urheilijat		
5	190	Sabina Von Koskull	Helsingfors IFK		
6	992	Julia Reunanen	Tampereen Pyrintö		
7	817	Nea-Mari Neziri	Porin Yleisurheilu		
8	1001	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		

Erä 2
1	702	Ronja Kivistö	Naantalin Löyly		
2	234	Susanna Laakkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
3	687	Suvi Romström	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
4	1192	Riikka Häkkilä	Veitsiluodon Kisaveikot		
5	201	Milla Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
6	228	Eveliina Kivistö	Helsingin Kisa-Veikot		
7	330	Mia Österback	IF Drott		

Erä 3
1	409	Anniina Kontoniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	238	Essi Lampola	Helsingin Kisa-Veikot		
3	700	Jasmine Eranto	Naantalin Löyly		
4	93	Kia Rajala	Espoon Tapiot		
5	1068	Lotta Rakemaa	Tapanilan Erä		
6	47	Kati Kaario	Espoon Tapiot		
7	621	Essi Koskela	Lapuan Virkiä		

Erä 4
1	406	Emma Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	988	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
3	873	Netta Myllynen	Savonlinnan Riento		
4	265	Janette Rinne	Helsingin Kisa-Veikot		
5	930	Emmi Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
6	389	Iida Kokko	Joensuun Kataja		
7	103	Carolina Salonen	Espoon Tapiot		
8	246	Alisa Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		

Erä 5
1	516	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat		
2	43	Sara Jungewelter	Espoon Tapiot		
3	542	Annukka Kosamo	Kuivasjärven Aura		
4	435	Sini Toivola	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	35	Ella Huovinen	Espoon Tapiot		
6	595	Aino Heikkilä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
7	1140	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima		
8	864	Emilia Rantala	Riihimäen Kisko		

T15 200 m aj

Erä 1
3	445	Eveliina Roukala	Kalajoen Junkkarit		
4	246	Alisa Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		
5	334	Julia Sydholm	IF Kraft		
6	269	Matilda Sakko	Helsingin Kisa-Veikot		
7	602	Veera Laamanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
8	817	Nea-Mari Neziri	Porin Yleisurheilu		

Erä 2
3	1140	Noora Hyvärinen	Vammalan seudun Voima		
4	265	Janette Rinne	Helsingin Kisa-Veikot		
5	864	Emilia Rantala	Riihimäen Kisko		
6	812	Reetta Kohonen	Porin Yleisurheilu		
7	1059	Melissa Virtanen	Tampereen Urheilijat -38		
8	1198	Saara Huhta	Vihdin Viesti		

Erä 3
3	406	Emma Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	595	Aino Heikkilä	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
5	35	Ella Huovinen	Espoon Tapiot		
6	43	Sara Jungewelter	Espoon Tapiot		
7	1192	Riikka Häkkilä	Veitsiluodon Kisaveikot		
8	873	Netta Myllynen	Savonlinnan Riento		

T15 Korkeus

Erä 1
1	516	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat		
2	857	Jenny Viianen	Rauman Urheilijat		
3	988	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
4	739	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
5	996	Eliisa Räsänen	Tampereen Pyrintö		
6	926	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
8	4	Emilia Miettinen	Alatornion Pirkat		
9	700	Jasmine Eranto	Naantalin Löyly		
10	621	Essi Koskela	Lapuan Virkiä		
11	330	Mia Österback	IF Drott		
12	946	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
13	471	Anni Kohtala	Kauhajoen Karhu		
14	785	Vilma Silvamaa	Oulun Pyrintö		
15	980	Taru Nieminen	Tampereen Pyrintö		
16	864	Emilia Rantala	Riihimäen Kisko		
17	246	Alisa Mäkinen	Helsingin Kisa-Veikot		

T15 Seiväs

Erä 1
1	304	Suvi Aulavuo	Hämeenlinnan Tarmo		
2	494	Maria Kytölä	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
3	791	Mikaela Karppelin	Pargas IF		
4	467	Veera Santikko	Kankaanpään Urheilijat		
5	1044	Birgitta Ots	Tampereen Urheilijat -38		
6	54	Saga Kivekäs	Espoon Tapiot		
7	1061	Sara Heikkila	Tapanilan Erä		
8	871	Minttu Turunen	Salon Vilpas		
9	870	Wilma Murto	Salon Vilpas		
10	329	Hanna Westerlund	IF Drott		
11	1091	Roosa Kosonen	Turun Urheiluliitto		
12	854	Noora Paavola	Raision Kuula		
13	398	Anni Halko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
14	1066	Vilma Mäkela	Tapanilan Erä		
15	1051	Janina Soimaniemi	Tampereen Urheilijat -38		
16	1198	Saara Huhta	Vihdin Viesti		
17	779	Elina Lampela	Oulun Pyrintö		
18	637	Stiina Kaarineva	Lempäälän Kisa		
19	777	Henriikka Könönen	Oulun Pyrintö		
20	355	Anri Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat		
21	141	Fiona Nachtigall	HSV		
22	140	Kaja Möbs	HSV		

T15 Pituus

Erä 1
1	482	Alma-Sofia Mäkelä	Keravan Urheilijat		
2	380	Julia Sillanpää	Janakkalan Jana		
3	977	Elisa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
4	1220	Heidi Jokitulppo	Ylöjärven Urheilijat		
5	1185	Riina Rantonen	Veikkolan Veikot		
6	631	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja		
7	406	Emma Koistinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	228	Eveliina Kivistö	Helsingin Kisa-Veikot		
9	265	Janette Rinne	Helsingin Kisa-Veikot		
10	201	Milla Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
11	1219	Julia Hämäläinen	Ylöjärven Urheilijat		
12	1118	Tia Saurus	Turun Weikot Yleisurheilu		
13	943	Aino Hämäläinen	Tampereen Pyrintö		
14	1001	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
15	992	Julia Reunanen	Tampereen Pyrintö		
16	230	Juulia Kotiranta	Helsingin Kisa-Veikot		
17	627	Susanna Helin	Lauttakylän Luja		
18	1114	Julia Laine	Turun Weikot Yleisurheilu		
19	1015	Minni Uotinen	Tampereen Pyrintö		
20	979	Sanni Mäki	Tampereen Pyrintö		
21	985	Patricia Parkusjärvi	Tampereen Pyrintö		
22	702	Ronja Kivistö	Naantalin Löyly		
23	234	Susanna Laakkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
24	686	Anna Niskala	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		
25	269	Matilda Sakko	Helsingin Kisa-Veikot		
26	47	Kati Kaario	Espoon Tapiot		
27	122	Pauliina Wuorirta	Espoon Tapiot		
28	926	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
29	857	Jenny Viianen	Rauman Urheilijat		
30	152	Amanda Jaakkola	Hausjärven Urheilijat		
31	601	Minttu Kymäläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
32	1222	Erika Karttunen	Ylöjärven Urheilijat		

Erä 2
1	409	Anniina Kontoniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	398	Anni Halko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	739	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
5	369	Senni Salminen	Imatran Urheilijat		
6	474	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu		
7	1072	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
8	1133	Emma Pullola	Vaasan Vasama		
9	469	Sofia Junkkari	Karhulan Urheilijat		
10	35	Ella Huovinen	Espoon Tapiot		
11	389	Iida Kokko	Joensuun Kataja		
12	106	Susanna Savolainen	Espoon Tapiot		
13	1068	Lotta Rakemaa	Tapanilan Erä		
14	930	Emmi Heikkinen	Tampereen Pyrintö		
15	440	Riina Jormakka	Kaipolan Vire		
16	5	Laura Miettinen	Alatornion Pirkat		
17	549	Sara Hänninen	Kuopion Sisu-Veikot		
18	740	Karla Viitala	Noormarkun Nopsa		
19	516	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat		
20	330	Mia Österback	IF Drott		
21	108	Veronika Sikow	Espoon Tapiot		
22	443	Sonja Äikäs	Kaipolan Vire		
23	445	Eveliina Roukala	Kalajoen Junkkarit		
24	103	Carolina Salonen	Espoon Tapiot		
25	785	Vilma Silvamaa	Oulun Pyrintö		
26	817	Nea-Mari Neziri	Porin Yleisurheilu		
27	946	Sara Jokinen	Tampereen Pyrintö		
28	988	Sanna Pihkala	Tampereen Pyrintö		
29	771	Miia Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
30	238	Essi Lampola	Helsingin Kisa-Veikot		
30	728	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		

T15 Kolmiloikka

Erä 1
1	601	Minttu Kymäläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
2	319	Ellen Moisio	IF Drott		
3	1118	Tia Saurus	Turun Weikot Yleisurheilu		
4	335	Ida Söderback	IF Kraft		
5	669	Stina Seitsonen	Liedon Parma		
6	409	Anniina Kontoniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	445	Eveliina Roukala	Kalajoen Junkkarit		
8	771	Miia Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
9	482	Alma-Sofia Mäkelä	Keravan Urheilijat		
10	711	Anni Gröndahl	Nokian Urheilijat		
11	1066	Vilma Mäkela	Tapanilan Erä		
12	535	Sofie Danielsson	Kristiinan Urheilijat		
13	739	Paula Vihtalahti	Noormarkun Nopsa		
14	34	Anna Handelberg	Espoon Tapiot		
15	230	Juulia Kotiranta	Helsingin Kisa-Veikot		
16	234	Susanna Laakkonen	Helsingin Kisa-Veikot		
17	389	Iida Kokko	Joensuun Kataja		
18	985	Patricia Parkusjärvi	Tampereen Pyrintö		
19	607	Veera Oinas	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
20	1068	Lotta Rakemaa	Tapanilan Erä		
21	542	Annukka Kosamo	Kuivasjärven Aura		
22	228	Eveliina Kivistö	Helsingin Kisa-Veikot		
23	1001	Karoliina Salminen	Tampereen Pyrintö		
24	93	Kia Rajala	Espoon Tapiot		
25	201	Milla Berg	Helsingin Kisa-Veikot		
26	1114	Julia Laine	Turun Weikot Yleisurheilu		
27	1044	Birgitta Ots	Tampereen Urheilijat -38		
28	238	Essi Lampola	Helsingin Kisa-Veikot		
29	369	Senni Salminen	Imatran Urheilijat		
30	443	Sonja Äikäs	Kaipolan Vire		
31	108	Veronika Sikow	Espoon Tapiot		
32	474	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu		
33	334	Julia Sydholm	IF Kraft		
34	21	Aurora Troberg	Esbo IF		

T15 Kuula

Erä 1
1	1220	Heidi Jokitulppo	Ylöjärven Urheilijat		
2	1191	Katri Vuorvirta	Veikkolan Veikot		
3	46	Julianna Jääsvuo	Espoon Tapiot		
4	409	Anniina Kontoniemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	516	Martta Rautala	Kiukaisten Kisailijat		
6	728	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		
7	84	Vilma Paakkala	Espoon Tapiot		
8	844	Ida Virolainen	Pyhtään Yritys		
9	977	Elisa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
10	21	Aurora Troberg	Esbo IF		
11	471	Anni Kohtala	Kauhajoen Karhu		
12	269	Matilda Sakko	Helsingin Kisa-Veikot		
13	249	Annukka Oinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
14	103	Carolina Salonen	Espoon Tapiot		
15	263	Venla Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		
16	1124	Juuli Nuikka	Urjalan Urheilijat		
17	1037	Oona Kronholm	Tampereen Urheilijat -38		

T15 Kiekko

Erä 1
1	926	Heta Haapala	Tampereen Pyrintö		
2	980	Taru Nieminen	Tampereen Pyrintö		
3	249	Annukka Oinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
4	748	Taija Rantanen	Nummen Kipinä		
5	728	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		
6	761	Åsa Sjöstedt	Nurmijärven Yleisurheilu		
7	745	Katriina Linnakoski	Nummen Kipinä		
8	771	Miia Ruokaismäki	Oriveden Ponnistus		
9	21	Aurora Troberg	Esbo IF		
10	46	Julianna Jääsvuo	Espoon Tapiot		
11	109	Helena Sivula	Espoon Tapiot		
12	1191	Katri Vuorvirta	Veikkolan Veikot		
13	700	Jasmine Eranto	Naantalin Löyly		
14	865	Anni Siirola	Riihimäen Kisko		
15	84	Vilma Paakkala	Espoon Tapiot		
16	852	Sonja Jokiranta	Raision Kuula		

T15 Keihäs

Erä 1
1	1147	Maria Moilanen	Varpaisjärven Vire		
2	849	Nea Hirsikorpi	Raahen Vesa		
3	873	Netta Myllynen	Savonlinnan Riento		
4	631	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja		
5	597	Tiina Hytti	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
6	332	Lina Hassel	IF Femman		
7	1072	Aino Honkamäki	Toijalan Vauhti		
8	1159	Kadi Lindman	Vasa IS		
9	861	Laura Pesola	Reisjärven Pilke		
10	977	Elisa Myllymäki	Tampereen Pyrintö		
11	249	Annukka Oinonen	Helsingin Kisa-Veikot		
12	863	Jasmin Peiponen	Riihimäen Kisko		
13	340	Jenny Wiklund	If Femman		
14	263	Venla Rantanen	Helsingin Kisa-Veikot		
15	728	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat		
16	700	Jasmine Eranto	Naantalin Löyly		
17	864	Emilia Rantala	Riihimäen Kisko		
18	735	Saina Pöyhönen	Noormarkun Nopsa		
19	980	Taru Nieminen	Tampereen Pyrintö		

T15 4 x 100 m

Erä 1
1	0	Tampereen Pyrintö 5		
2	0	Tampereen Pyrintö 6		
3	0	Ylöjärven Urheilijat 1		
4	0	Tampereen Urheilijat -38 2		
5	0	Tampereen Pyrintö 4		
6	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
7	0	Tapanilan Erä 1		
8	0	Turun Urheiluliitto 1		
9	0	Turun Urheiluliitto 2		
10	0	Espoon Tapiot 1		
11	0	Hyvinkään Seudun Urheilijat 1		
12	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
13	0	Espoon Tapiot 2		
14	0	Helsingin Kisa-Veikot 5		
15	0	Kuivasjärven Aura 1		
16	0	Espoon Tapiot 3		
17	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
18	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
19	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
20	0	Helsingfors Ifk 2		
21	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
22	0	Helsingfors Ifk 1		
23	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
24	0	If Drott 1		
25	0	Helsingin Kisa-Veikot 4		
26	0	Espoon Tapiot 4		
27	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
28	0	Tampereen Pyrintö 2		
29	0	Lempäälän Kisa 1		
30	0	Porin Tarmo 1		
31	0	Lempäälän Kisa 2		
32	0	Nokian Urheilijat 1		
33	0	Tampereen Pyrintö 1		
34	0	Oulun Pyrintö 1		
35	0	Sotkamon Jymy 1		
36	0	Tampereen Pyrintö 3		

T15 4 x 80 m aj

Erä 1
1	0	Turun Urheiluliitto 1		
2	0	Tampereen Urheilijat -38 1		
3	0	Tampereen Pyrintö 3		
4	0	Tampereen Pyrintö 4		
5	0	Tampereen Pyrintö 2		
6	0	Tampereen Pyrintö 1		
7	0	Hyvinkään Seudun Urheilijat 1		
8	0	Helsingin Kisa-Veikot 1		
9	0	Helsingin Kisa-Veikot 3		
10	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 1		
11	0	Espoon Tapiot 2		
12	0	Espoon Tapiot 3		
13	0	Helsingin Kisa-Veikot 2		
14	0	Jyväskylän Kenttäurheilijat 2		
15	0	Espoon Tapiot 1		
16	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2		
17	0	Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1		
18	0	Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1		
19	0	Lempäälän Kisa 1		
20	0	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1		
21	0	Nokian Urheilijat 1		
22	0	Oulun Pyrintö 1