Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
28.05. klo 11:00 PKO Games Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
N 100m
36	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		13,13
38	Jonna Aalto	Joensuun Kataja		12,67
40	Veera Kauhanen	Joensuun Kataja		12,58
43	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		13,10
44	Emma Halonen	Savonlinnan Riento		13,33
45	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		14,33
49	Silja Kempas	Joensuun Kataja		12,37
50	Kiia Paanila	Joensuun Kataja		12,42
51	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		12,88
54	Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		12,66
56	Milma Romppanen	Joensuun Kataja		13,98
58	Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		13,23
60	Oona Kareinen	Joensuun Kataja		12,96
63	Emilia Kiiski	Joensuun Kataja		12,50
66	Venla Simonen	Joensuun Kataja		13,61
68	Tarja Salmela	Merijärven Kestävä		14,02
69	Henriikka Parpala	Helsingfors IFK		11,77
71	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,62
73	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		12,06
248     Sara Francis    Jyväskylän Kenttäurheiljat      12,08   11,75
N 400m
36	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		1.02,44
43	Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		59,83
49	Silja Kempas	Joensuun Kataja		56,70
54	Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		
56	Milma Romppanen	Joensuun Kataja		
60	Oona Kareinen	Joensuun Kataja		1.00,18
66	Venla Simonen	Joensuun Kataja		
68	Tarja Salmela	Merijärven Kestävä		1.05,52
74	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		1.02,08
75	Annina Walling	Polvijärven Urheilijat		58,77
76	Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		1.04,04
77	Oona Immonen	Savonlinnan Riento		1.05,95
N Pituus
36	Nea Savolainen	Maaningan Mahti		5,19
45	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		4,77
58	Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja	5,07	5,35
69	Henriikka Parpala	Helsingfors IFK		6,06
71	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		6,04
73	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		6,04
78	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		4,61
79	Jessica Miettinen	Joensuun Kataja		5,84
N Kiekko
80	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi		
81	Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto	40,56	48,53
82	Eena Pesonen	Liperin Taimi		
83	Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	42,07	47,89
84	Eveliina Sairanen	Siilinjärven Ponnistus	24,57	25,10
86	Matleena Parpala	Helsingfors IFK		38,47
N Keihäs
71	Jutta Heikkinen	Joensuun Kataja		49,72
73	Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		41,93
78	Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		25,17
88	Satu Ruuskanen	Savonlinnan Riento	30,52	33,11
M 100m
1	Kalevi Häkkinen	Kuopion Reipas		13,55
3	Roope Turunen	Pyhäselän Urheilijat		12,31
8	Juho Rönkä	Joensuun Kataja		11,16
9	Rasmus Lehikoinen	Polvijärven Urheilijat		11,22
10	Joonas Liukkonen	Polvijärven Urheilijat		10,92
15	Eero Mauro	Lieksan Urheilijat		11,37
18	Deshawn Holopainen	Joensuun Kataja		11,63
19	Topi Huttunen	Vieremän Koitto		11,08
20	Sakari Vallius	Joensuun Kataja		11,37
23	Ville Sirviö	Polvijärven Urheilijat		12,04
25	Verneri Lopperi	Joensuun Kataja		11,23
M 800m
27	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		2.12,85
M Kolmiloikka
18	Deshawn Holopainen	Joensuun Kataja		14,14
29	Eino Eskelinen	Liperin Taimi		10,86
32	Miro Tanninen	Joensuun Kataja		14,77
M Keihäs
23	Ville Sirviö	Polvijärven Urheilijat		52,59
34	Aku Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat		70,95
T9 40m
235	Minja Pekkanen	Lieksan Urheilijat		
236	Venla Rantala	Iisalmen Visa		7,68
238	Toini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		
239	Melissa Ng	Joensuun Kataja		7,64
240	Martha Pelli	Polvijärven Urheilijat		8,29
241	Siiri Teerikorpi	Joensuun Kataja		
242	Diana Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat		
243	Saimi Kolmonen	Joensuun Kataja		7,98
244	Aino-Sofia Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		7,37
T9 1000m
238	Toini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		5.33,74
239	Melissa Ng	Joensuun Kataja		
241	Siiri Teerikorpi	Joensuun Kataja		
246	Eea Vikström	Pyhäselän Urheilijat	5.34,84	5.34,84
T9 Pituus
235	Minja Pekkanen	Lieksan Urheilijat		
236	Venla Rantala	Iisalmen Visa		
239	Melissa Ng	Joensuun Kataja		3,17
240	Martha Pelli	Polvijärven Urheilijat		2,63
241	Siiri Teerikorpi	Joensuun Kataja		
242	Diana Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat	2,55	2,55
243	Saimi Kolmonen	Joensuun Kataja		2,62
244	Aino-Sofia Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		2,99
247	Enni Kempas	Lieksan Urheilijat		2,34
T9 Kuula
235	Minja Pekkanen	Lieksan Urheilijat	4,03	4,03
239	Melissa Ng	Joensuun Kataja		3,00
242	Diana Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat	4,25	4,25
247	Enni Kempas	Lieksan Urheilijat		3,50
P9 40m
225	Maks Kempas	Lieksan Urheilijat		
226	Paavo Hiltunen	Joensuun Kataja		
227	Jasper Sieviläinen	Joensuun Kataja		
228	Leon Lasaroff	Joensuun Kataja		7,75
229	Emil Vikström	Pyhäselän Urheilijat		
230	Jare Keränen	Joensuun Kataja		7,63
P9 1000m
225	Maks Kempas	Lieksan Urheilijat		
229	Emil Vikström	Pyhäselän Urheilijat	3.52,24	3.52,24
230	Jare Keränen	Joensuun Kataja		3.49,60
231	Timi Airaksinen	Joensuun Kataja		
232	Taavi Kerkkänen	Pyhäselän Urheilijat		
P9 Pituus
225	Maks Kempas	Lieksan Urheilijat		
227	Jasper Sieviläinen	Joensuun Kataja		
228	Leon Lasaroff	Joensuun Kataja		3,18
229	Emil Vikström	Pyhäselän Urheilijat	2,97	2,97
230	Jare Keränen	Joensuun Kataja		3,19
232	Taavi Kerkkänen	Pyhäselän Urheilijat		
233	Sisu Kanerva	Pyhäselän Urheilijat	2,53	2,53
P9 Kuula
228	Leon Lasaroff	Joensuun Kataja	6,44	6,44
230	Jare Keränen	Joensuun Kataja		3,87
232	Taavi Kerkkänen	Pyhäselän Urheilijat		
233	Sisu Kanerva	Pyhäselän Urheilijat	4,68	4,68
234	Kasperi Pussinen	Joensuun Kataja	3,94	3,94
T11 60m
187	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		11,01
188	Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja		10,38
189	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		10,35
190	Linda Teerikorpi	Joensuun Kataja		
191	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi		
192	Stella Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat		9,96
193	Ella Poutiainen	Outokummun Partio		
196	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja		10,06
197	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		9,58
200	Sara Keränen	Joensuun Kataja		10,10
217	Aava Seppänen	Joensuun Kataja		10,35
218	Venja Hiltunen	Outokummun Partio		11,92
219	Ella Sieberns	Joensuun Kataja		
220	Milja Pyykkö	Joensuun Kataja		10,76
221	Sara Tarvainen	Polvijärven Urheilijat
249     Saana Gerres    Joensuun Kataja		
T11 1000m
187	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		4.15,84
190	Linda Teerikorpi	Joensuun Kataja		
196	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja		4.06,84
200	Sara Keränen	Joensuun Kataja		3.47,16
220	Milja Pyykkö	Joensuun Kataja		4.06,19
222	Lila Riissanen	Joensuun Kataja		3.32,76
T11 Korkeus
188	Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja	100	100
192	Stella Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat	95	100
200	Sara Keränen	Joensuun Kataja	106	106
219	Ella Sieberns	Joensuun Kataja	86	86
223	Hilda Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	118	118
224	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja		100
T11 Kuula
187	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	5,04	5,04
188	Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja	4,48	4,48
189	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	6,24	6,24
191	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	4,65	4,92
192	Stella Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat	5,59	5,59
193	Ella Poutiainen	Outokummun Partio	4,59	4,76
196	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja	4,88	4,88
197	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja	6,71	6,71
200	Sara Keränen	Joensuun Kataja	5,51	5,51
217	Aava Seppänen	Joensuun Kataja	5,62	5,62
219	Ella Sieberns	Joensuun Kataja	3,42	3,42
221	Sara Tarvainen	Polvijärven Urheilijat	5,20	5,20
224	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja	6,94	7,12
P11 60m
174	Eino Turunen	Outokummun Partio		9,89
175	Peetu Rummukainen	Joensuun Kataja		
176	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		10,08
177	Paavo Puujalka	Joensuun Kataja		10,19
181	Aapo Kekäläinen	Joensuun Kataja		
182	Aatos Kolmonen	Joensuun Kataja		
183	Venni Kotiranta	Joensuun Kataja		10,02
184	Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja		10,37
P11 1000m
174	Eino Turunen	Outokummun Partio		3.41,24
175	Peetu Rummukainen	Joensuun Kataja	3.55,94	3.55,94
176	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		3.52,26
181	Aapo Kekäläinen	Joensuun Kataja		
182	Aatos Kolmonen	Joensuun Kataja		3.59,22
183	Venni Kotiranta	Joensuun Kataja		3.42,81
185	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja		3.30,25
186	Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	3.29,73	3.24,50
P11 Korkeus
174	Eino Turunen	Outokummun Partio	110	110
176	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	140	140
184	Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja	116	116
186	Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	130	131
P11 Kuula
174	Eino Turunen	Outokummun Partio	6,64	6,64
175	Peetu Rummukainen	Joensuun Kataja	4,85	4,85
176	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	9,90	9,90
183	Venni Kotiranta	Joensuun Kataja		4,54
184	Aapo Ilvonen	Joensuun Kataja	6,54	6,54
T13 60m
140	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		9,51
141	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		9,47
142	Anna-Maria Ganchev	Joensuun Kataja		
145	Senniina Huovinen	Pyhäselän Urheilijat		9,44
146	Hilja Saarelainen	Joensuun Kataja		
149	Minessa Miettinen	Joensuun Kataja		9,11
150	Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		9,39
152	Aino Kolmonen	Joensuun Kataja		9,32
155	Maija Mutikainen	Kerimäen Urheilijat	9,41	9,41
156	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		9,81
157	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat		9,24
159	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja		11,59
160	Viida Hiltunen	Outokummun Partio		9,74
161	Venla Pyykkö	Joensuun Kataja		10,27
162	Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		9,36
163	Sara Noponen	Liperin Taimi		10,44
164	Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		9,22
T13 1000m
140	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat		3.43,94
145	Senniina Huovinen	Pyhäselän Urheilijat		3.32,49
152	Aino Kolmonen	Joensuun Kataja		
161	Venla Pyykkö	Joensuun Kataja		3.38,83
163	Sara Noponen	Liperin Taimi		3.46,49
165	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		3.40,00
167	Elli Halonen	Joensuun Kataja		3.37,81
T13 Korkeus
140	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	120	120
149	Minessa Miettinen	Joensuun Kataja	139	139
152	Aino Kolmonen	Joensuun Kataja		125
155	Maija Mutikainen	Kerimäen Urheilijat	135	135
156	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	133	133
159	Josefiina Kauhanen	Joensuun Kataja		115
160	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	136	136
161	Venla Pyykkö	Joensuun Kataja		115
168	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	131	131
169	Annika Sairanen	Siilinjärven Ponnistus	142	146
173	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	130	130
T13 Kuula
141	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	8,10	8,10
142	Anna-Maria Ganchev	Joensuun Kataja	7,29	7,29
146	Hilja Saarelainen	Joensuun Kataja	8,16	8,16
149	Minessa Miettinen	Joensuun Kataja	8,62	8,62
156	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	10,85	10,85
157	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat	7,89	7,89
168	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	8,68	8,68
P13 60m
105	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat		11,25
127	Toivo Takanen	Joensuun Kataja		8,34
128	Topias Poutiainen	Outokummun Partio		8,62
129	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		9,39
130	Max Valtonen	Pyhäselän Urheilijat		8,92
132	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		9,15
133	Nuutti Hämäläinen	Pyhäselän Urheilijat		9,03
P13 1000m
137	Voitto Voutilainen	Joensuun Kataja		3.24,86
138	Jaakko Auvinen	Joensuun Kataja		3.45,87
P13 Korkeus
127	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	141	141
128	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	147	151
129	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	142	142
132	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	143	143
133	Nuutti Hämäläinen	Pyhäselän Urheilijat	135	135
P13 Kuula
127	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	9,46	9,46
128	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	12,43	12,43
T15 100m
107	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		14,32
108	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		13,92
109	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		13,58
110	Elina Ruusuvuori	Joensuun Kataja		13,65
111	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja		
112	Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat		14,07
114	Kristiina Nevalainen	Siilinjärven Ponnistus		14,37
117	Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		14,58
120	Sini Kettunen	Iisalmen Visa		
T15 1500m esteet
112	Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat		6.27,01
122	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		5.49,40
123	Nella Voutilainen	Joensuun Kataja		5.44,45
T15 Pituus
107	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		4,18
108	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		4,66
109	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		4,80
120	Sini Kettunen	Iisalmen Visa		3,82
126	Elle Vuohtoniemi	Iisalmen Visa		4,75
T15 Kiekko
114	Kristiina Nevalainen	Siilinjärven Ponnistus	33,82	33,82
P15 100m
27	Eevert Happonen	Kuopion Reipas		12,80
96	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		
97	Aleksi Tanskanen	Joensuun Kataja		
98	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		12,26
100	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		12,76
101	Vinski Hynninen	Joensuun Kataja		12,39
P15 1500m esteet
102	Eeli Häikiö	Joensuun Kataja		5.26,93
103	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
P15 Pituus
96	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		4,41
100	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		5,60
104	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		4,63
P15 Kiekko
97	Aleksi Tanskanen	Joensuun Kataja		
104	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
105	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat		
106	Topias Mustonen	Joensuun Kataja		26,80
N17 2000m esteet
94	Helmi Karkiainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		7.22,20
95	Alina Tikka	Joensuun Kataja		
N17 Keihäs
58	Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja	33,07	35,31
M17 Keihäs
91	Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat		
93	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat