Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
12.07. klo 17:30 Kankaanpää Games Ilmoittautuneet
Lähtöluettelot: https://live.tuloslista.com/11568

Ilmoittautuneet:

Laji/nroNimi                 Seura                    SB    PB

M 100m
        Pyry Santahuhta      Kankaanpään Seudun Leisku        11,30
        Jasper Leppäkangas   Kankaanpään Seudun Leisku 11,15  10,89
        Eero Hirvinen        Kankaanpään Seudun Leisku        10,77
        Pietari Kiviranta    Kankaanpään Seudun Leisku        11,68

M 110m aidat
        Pyry Santahuhta      Kankaanpään Seudun Leisku 14,76  14,42
        Eero Hirvinen        Kankaanpään Seudun Leisku
        Juuso Toivonen       Ähtärin Urheilijat        15,81  15,55

M Korkeus
        Elias Kurumaa        Kankaanpään Seudun Leisku   175    183
        Miko Tähkänen        Merikarvian Into            183    183

M Kolmiloikka
        Elias Kurumaa        Kankaanpään Seudun Leisku        11,09
        Elias Sairio         Kankaanpään Seudun Leisku        10,31
        Mikael Lähteenmäki   Kankaanpään Seudun Leisku        13,59
        Niko Simola          Vammalan seudun Voima     13,99  14,75

M Kuula
        Juuso Toivonen       Ähtärin Urheilijat        12,25  12,43
        Aki Nurminen         Siikaisten Sisu           13,17  13,20
        Mika Flinkkilä       Seinäjoen Seudun Urheilij 16,03  17,67

M Keihäs
        Aki Nurminen         Siikaisten Sisu           59,23  65,05
        Eetu Peltokangas     Toholammin Urheilijat     71,22  71,22
        Elias Kauppi         Laihian Luja              51,02  52,87

N 100m
        Siiri Lithovius      Limingan Niittomiehet            12,99
        Veera Puosi          Nakkilan Vire             12,91  12,91
        Pritne Lember        Noormarkun Nopsa                 12,66

N Kolmiloikka
        Ella Kärki           Vaasan Vasama                    11,65
        Eeva Kari            Nakkilan Vire             11,79  11,79

N Kuula
        Veera Puosi          Nakkilan Vire              8,98   8,98
        Melanie Soukko       Ikaalisten Urheilijat      7,98  10,15
        Roosa Kukkumäki      Kankaanpään Seudun Leisku  4,63   4,85
        Emilia Kallio        Siikaisten Sisu                  10,52
        Siiri Pein           Kankaanpään Seudun Leisku

N Keihäs
        Siiri Lithovius      Limingan Niittomiehet            32,82
        Roosa Kukkumäki      Kankaanpään Seudun Leisku 10,53  10,53
        Siiri Elomaa         Tampereen Pyrintö         51,81  54,47
        Venla Olli           Eurajoen Veikot           40,90  48,96
        Fanny Hansen         Naantalin Löyly           35,68  38,16
        Veera Matintalo      Turun Urheiluliitto       43,82  43,82
        Pilke Kössi          Paimion Urheilijat        45,00  45,00
        Salla Koskimäki      Kaustisen Pohjan-Veikot
        Sofia Pölkky         Seinäjoen Seudun Urheilij 45,10  52,73

T9 40m
        Neea Marjamäki       Kankaanpään Seudun Leisku
        Josefiina Somelar    Kankaanpään Seudun Leisku
        Sara Lehtimäki       Noormarkun Nopsa
        Sanni Lahdenperä     Ulvila Sport Team                 7,91
        Eevi Pirttinen       Noormarkun Nopsa           7,35   7,35
        Amanda Karppinen     Siikaisten Sisu
        Ella Peltomaa        Porin Yleisurheilu                7,50
        Armi Jaakohuhta      Noormarkun Nopsa
        Isla Riihiaho        Porin Yleisurheilu         7,61   7,61
        Demi Fred            Ulvila Sport Team          7,67   7,62
        Hilla Tukia          Lapin Salama               7,00   7,00
        Sofia Hurtola        Merikarvian Into
        Sofia Salminen       Merikarvian Into
        Taika Mäkinen        Virtain Urheilijat         7,21   7,21

T9 600m
      67Sanni Lahdenperä     Ulvila Sport Team
      75Eevi Pirttinen       Noormarkun Nopsa
     109Ella Peltomaa        Porin Yleisurheilu
     170Demi Fred            Ulvila Sport Team
     198Taika Mäkinen        Virtain Urheilijat       2.30,42.30,42

T9 Pituus
        Neea Marjamäki       Kankaanpään Seudun Leisku
        Josefiina Somelar    Kankaanpään Seudun Leisku
        Sara Lehtimäki       Noormarkun Nopsa
        Eevi Pirttinen       Noormarkun Nopsa           2,98   2,98
        Ella Peltomaa        Porin Yleisurheilu                3,04
        Armi Jaakohuhta      Noormarkun Nopsa
        Isla Riihiaho        Porin Yleisurheilu         3,12   3,12
        Demi Fred            Ulvila Sport Team          3,40   3,40
        Hilla Tukia          Lapin Salama               3,59   3,59
        Sofia Hurtola        Merikarvian Into
        Sofia Salminen       Merikarvian Into
        Taika Mäkinen        Virtain Urheilijat         3,38   3,38
        Venla Koota          Kankaanpään Seudun Leisku

P9 40m
        Neo Ramsten          Porin Yleisurheilu                7,61
        Lenni Koskinen       Karvian Kiri               7,42   7,42
        Valtteri Marjakoski  Ylöjärven Urheilijat       7,19   7,19
        Topi Karppinen       Siikaisten Sisu
        Miro Koskinen        Siikaisten Sisu
        Elias Isosävi        Kankaanpään Seudun Leisku
        Matias Nieminen      Porin Yleisurheilu         6,63   6,63
        Joona Vuorinen       Porin Yleisurheilu         7,01   7,01
        Nooa Luoma           Merikarvian Into
        Niilo Peltomäki      Porin Yleisurheilu
        Reino Raiski         Virtain Urheilijat         6,69   6,69

P9 600m
     199Elias Isosävi        Kankaanpään Seudun Leisku
     200Matias Nieminen      Porin Yleisurheilu             2.16,01
     201Joona Vuorinen       Porin Yleisurheilu
     203Nooa Luoma           Merikarvian Into
     204Niilo Peltomäki      Porin Yleisurheilu
     208Reino Raiski         Virtain Urheilijat             2.34,81
     209Aaron Välimäki       Kankaanpään Seudun Leisku

P9 Pituus
        Neo Ramsten          Porin Yleisurheilu                2,99
        Lenni Koskinen       Karvian Kiri               2,96   2,96
        Valtteri Marjakoski  Ylöjärven Urheilijat       3,19   3,19
        Miro Koskinen        Siikaisten Sisu
        Elias Isosävi        Kankaanpään Seudun Leisku
        Matias Nieminen      Porin Yleisurheilu         3,80   3,80
        Joona Vuorinen       Porin Yleisurheilu         3,69   3,69
        Nooa Luoma           Merikarvian Into
        Niilo Peltomäki      Porin Yleisurheilu
        Reino Raiski         Virtain Urheilijat         4,00   4,00
        Aaron Välimäki       Kankaanpään Seudun Leisku  2,86   2,86

T11 60m
        Tilda Jaakkola       Kankaanpään Seudun Leisku  9,57   9,57
        Emilia Kangasniemi   Kankaanpään Seudun Leisku 11,11  11,11
        Viivi Ritola         Noormarkun Nopsa                 10,49
        Juulia Harjunen      Kankaanpään Seudun Leisku  9,70   9,70
        Vilja Reho           Kankaanpään Seudun Leisku  9,30   9,30
        Martta Uusitalo      Kankaanpään Seudun Leisku 10,58  10,58
        Sofia Leppäniemi     Raision Kuula              9,45   9,45
        Minea Lehto          Raision Kuula             10,45  10,45
        Aleksandra Haapala   Noormarkun Nopsa                 11,64
        Aliisa Ryynänen      Kankaanpään Seudun Leisku  9,72   9,72
        Linda Karppinen      Siikaisten Sisu
        Venla Kaupinsalo     Kiukaisten Kisailijat
        Anette Nelimarkka    Ulvila Sport Team         10,06  10,06
        Jenna Hautakorpi     Karvian Kiri
        Julia Sjöholm        Noormarkun Nopsa
        Nelli Nurminen       Siikaisten Sisu
        Lila Ylikoski        Kankaanpään Seudun Leisku
        Amalia Luoma         Merikarvian Into
        Nelli Salminen       Merikarvian Into
        Lotta Peltomäki      Porin Yleisurheilu         9,96   9,75
        Eerika Juhantalo     Kankaanpään Seudun Leisku

T11 600m
     237Tilda Jaakkola       Kankaanpään Seudun Leisku2.25,82.25,42
     244Viivi Ritola         Noormarkun Nopsa               2.08,38
     262Aleksandra Haapala   Noormarkun Nopsa               2.38,68
     264Aliisa Ryynänen      Kankaanpään Seudun Leisku
     276Anette Nelimarkka    Ulvila Sport Team              2.11,78
     277Lila Ylikoski        Kankaanpään Seudun Leisku
     278Amalia Luoma         Merikarvian Into
     279Lotta Heininen       Kankaanpään Seudun Leisku2.19,72.19,72

T11 Pituus
        Tilda Jaakkola       Kankaanpään Seudun Leisku  3,58   3,65
        Emilia Kangasniemi   Kankaanpään Seudun Leisku  2,84   2,84
        Viivi Ritola         Noormarkun Nopsa                  3,39
        Juulia Harjunen      Kankaanpään Seudun Leisku  3,77   3,77
        Vilja Reho           Kankaanpään Seudun Leisku  3,73   3,73
        Martta Uusitalo      Kankaanpään Seudun Leisku  3,47   3,47
        Sofia Leppäniemi     Raision Kuula              3,82   3,82
        Minea Lehto          Raision Kuula              3,53   3,61
        Aleksandra Haapala   Noormarkun Nopsa
        Aliisa Ryynänen      Kankaanpään Seudun Leisku  3,48   3,48
        Venla Kaupinsalo     Kiukaisten Kisailijat      3,25   3,25
        Anette Nelimarkka    Ulvila Sport Team          3,45   3,45
        Jenna Hautakorpi     Karvian Kiri                      2,66
        Julia Sjöholm        Noormarkun Nopsa           3,86   3,86
        Nelli Nurminen       Siikaisten Sisu
        Lila Ylikoski        Kankaanpään Seudun Leisku          2,2
        Amalia Luoma         Merikarvian Into                  3,07
        Lotta Peltomäki      Porin Yleisurheilu         3,82   3,82
        Eerika Juhantalo     Kankaanpään Seudun Leisku

T11 Kuula
        Tilda Jaakkola       Kankaanpään Seudun Leisku  5,00   5,00
        Viivi Ritola         Noormarkun Nopsa                  4,84
        Juulia Harjunen      Kankaanpään Seudun Leisku         4,58
        Vilja Reho           Kankaanpään Seudun Leisku  5,16   5,16
        Martta Uusitalo      Kankaanpään Seudun Leisku         5,00
        Sofia Leppäniemi     Raision Kuula                     4,39
        Minea Lehto          Raision Kuula              5,80   5,80
        Aleksandra Haapala   Noormarkun Nopsa                  4,74
        Anette Nelimarkka    Ulvila Sport Team          6,80   6,80
        Jenna Hautakorpi     Karvian Kiri               8,22   8,22
        Julia Sjöholm        Noormarkun Nopsa                  4,88
        Nelli Nurminen       Siikaisten Sisu
        Nelli Salminen       Merikarvian Into                  4,58
        Lotta Peltomäki      Porin Yleisurheilu         7,25   7,25
        Eerika Juhantalo     Kankaanpään Seudun Leisku

P11 60m
        Veikka Reho          Kankaanpään Seudun Leisku
        Jonni Pirttinen      Noormarkun Nopsa           9,52   9,52
        Frans Haapala        Noormarkun Nopsa                 10,58
        Valtteri Koskinen    Siikaisten Sisu
        Jimi Viitanen        Siikaisten Sisu
        Aaro Honkanen        Noormarkun Nopsa
        Otto Hietikko        Kankaanpään Seudun Leisku 10,20  10,20
        Juho Viljanen        Kankaanpään Seudun Leisku  8,91   8,91
        Väinö Vuorinen       Porin Yleisurheilu         9,24   9,24
        Oliver Tähkänen      Merikarvian Into
        Jasper Piirtola      Porin Yleisurheilu         9,29   9,29
        Konsta Höysniemi     Kankaanpään Seudun Leisku  9,70   9,70

P11 600m
     281Frans Haapala        Noormarkun Nopsa               2.17,36
     282Aaro Honkanen        Noormarkun Nopsa
     283Jimi Viitanen        Siikaisten Sisu
     284Väinö Vuorinen       Porin Yleisurheilu             2.15,37
     285Niklas Hurtola       Merikarvian Into               2.15,73

P11 Pituus
        Veikka Reho          Kankaanpään Seudun Leisku
        Jonni Pirttinen      Noormarkun Nopsa           3,72   3,83
        Frans Haapala        Noormarkun Nopsa           3,22   3,22
        Valtteri Koskinen    Siikaisten Sisu
        Jimi Viitanen        Siikaisten Sisu
        Aaro Honkanen        Noormarkun Nopsa           3,39   3,39
        Otto Hietikko        Kankaanpään Seudun Leisku  3,16   3,16
        Juho Viljanen        Kankaanpään Seudun Leisku         4,10
        Väinö Vuorinen       Porin Yleisurheilu         3,84   3,84
        Jasper Piirtola      Porin Yleisurheilu         4,25   4,25
        Niklas Hurtola       Merikarvian Into                  3,46

P11 Kuula
        Veikka Reho          Kankaanpään Seudun Leisku
        Jonni Pirttinen      Noormarkun Nopsa           6,71   6,71
        Frans Haapala        Noormarkun Nopsa
        Aaro Honkanen        Noormarkun Nopsa
        Otto Hietikko        Kankaanpään Seudun Leisku  5,43   5,43
        Väinö Vuorinen       Porin Yleisurheilu                5,71
        Oliver Tähkänen      Merikarvian Into                  5,77
        Jasper Piirtola      Porin Yleisurheilu         7,54   7,54
        Joona Viitanen       Siikaisten Sisu
        Emil Isometsä        Kankaanpään Seudun Leisku         7,16
        Aapeli Myllymaa      Porin Yleisurheilu         6,28   6,28

T13 60m
        Kiira Broman         Porin Yleisurheilu         9,05   9,05
        Elea Nieminen        Nakkilan Vire              8,95   8,95
        Matleena Peltomäki   Porin Yleisurheilu         8,92   8,92
        Mirella Tuominen     Noormarkun Nopsa           8,59   8,59
        Anni Mäkitalo        Kankaanpään Seudun Leisku  9,35   9,35
        Miila Niittynen      Noormarkun Nopsa                  9,69
        Aisha Neziri         Nakkilan Vire              9,52   9,52
        Lilia Järvinen       Tampereen Pyrintö          9,70   9,70
        Mila Luukkala        Porin Tarmo                9,64   9,64
        Iina Mansikka        Porin Yleisurheilu         8,73   8,73
        Minja Mäkelä         Noormarkun Nopsa           9,27   9,27
        Helmi Äärelä         Nakkilan Vire                     9,27
        Jenny Viitanen       Noormarkun Nopsa           8,92   8,92
        Milja Tähkänen       Merikarvian Into                  9,07
        Roosa Prihti         Nakkilan Vire
        Iisa Äpätti          Kankaanpään Seudun Leisku

T13 1000m
     210Peppi-Inkeri SeppänenNakkilan Vire            3.35,73.35,76
     211Anni Mäkitalo        Kankaanpään Seudun Leisku
     217Miila Niittynen      Noormarkun Nopsa         3.40,43.38,81
     218Mila Luukkala        Porin Tarmo              3.49,33.47,42
     221Fanni Jylhä          Noormarkun Nopsa         3.45,53.45,57
     226Roosa Prihti         Nakkilan Vire                  4.32,00
     232Silja Kemppainen     Tampereen Pyrintö              3.44,06

T13 Korkeus
        Matleena Peltomäki   Porin Yleisurheilu          140    140
        Aisha Neziri         Nakkilan Vire               115    117
        Lilia Järvinen       Tampereen Pyrintö           128    128
        Mila Luukkala        Porin Tarmo                 115    115
        Iina Mansikka        Porin Yleisurheilu                 108
        Minja Mäkelä         Noormarkun Nopsa            140    140
        Silja Kemppainen     Tampereen Pyrintö           140    140
        Oona Prihti          Nakkilan Vire               115    117

T13 Kuula
        Iina Kause           Porin Yleisurheilu        10,96  11,10
        Minja Mäkelä         Noormarkun Nopsa           9,72   9,90
        Helmi Äärelä         Nakkilan Vire             10,86  10,86
        Jenny Viitanen       Noormarkun Nopsa                  7,04
        Oona Prihti          Nakkilan Vire
        Rosaliina Nelimarkka Ulvila Sport Team          7,44   7,44
        Leni Lehtinen        Kankaanpään Seudun Leisku  9,18   9,18
        Anna Saine           Porin Yleisurheilu         9,90   9,90
        Ilona Äärelä         Nakkilan Vire              9,47   9,47
        Iisa Äpätti          Kankaanpään Seudun Leisku

P13 60m
        Lukas Kaupinsalo     Kiukaisten Kisailijat
        Mikael Saastamoinen  Noormarkun Nopsa           8,28   8,28
        Lenni Korpela        Noormarkun Nopsa                 10,27
        Leevi Pein           Kankaanpään Seudun Leisku         8,40
        Oliver Lehto         Raision Kuula              9,54   9,54
        Hugo Salmi           Vammalan seudun Voima             8,77
        Niko Kytöharju       Kauhajoen Karhu            8,78   9,00

P13 1000m
     233Valtteri Valkola     Saarijärven Pullistus    3.37,73.32,52
     234Joonas Gröndahl      Porin Yleisurheilu       3.18,33.18,33
     235Onni Unkuri          Nakkilan Vire            3.23,53.23,52

P13 Korkeus
        Mikael Saastamoinen  Noormarkun Nopsa            140    140
        Lenni Korpela        Noormarkun Nopsa                   117
        Konsta Höysniemi     Kankaanpään Seudun Leisku   123    123
        Hugo Salmi           Vammalan seudun Voima       143    143

P13 Kuula
        Leevi Pein           Kankaanpään Seudun Leisku         7,97
        Niko Kytöharju       Kauhajoen Karhu            7,25   7,25
        Tuomas Saarijoki     Kankaanpään Seudun Leisku 11,97  11,97

T15 100m
        Milja Miikkulainen   Porin Yleisurheilu        13,02  13,02
        Silja Kallioinen     Mikkelin Kilpa-Veikot     13,42  13,42
        Kerttu Reho          Kankaanpään Seudun Leisku 14,50  14,50
        Ninni Pajukoski      Kankaanpään Seudun Leisku 14,51  14,51
        Peppi Lehtinen       Kankaanpään Seudun Leisku 13,59  13,59
        Rauha Rajainmäki     Porin Yleisurheilu        13,64  12,99
        Petra Broman         Porin Yleisurheilu               13,98
        Milla Ylilammi       Kankaanpään Seudun Leisku 15,40  15,40
        Julia Gröndahl       Porin Yleisurheilu               13,66
        Elina Ruusuvuori     Joensuun Kataja           13,62  13,62
        Oona Välimäki        Laitilan Jyske            13,73  13,73
        Essi Kytöharju       Kauhajoen Karhu           14,01  14,01
        Viola Lohikoski      Kauhajoen Karhu           14,13  14,13

T15 800m
     290Kerttu Reho          Kankaanpään Seudun Leisku      3.04,83
     291Julia Gröndahl       Porin Yleisurheilu       2.43,22.43,23
     292Hilla Tenho          Noormarkun Nopsa         2.36,72.35,80
     293Emilia Palomäki      Nakkilan Vire                  2.44,39

T15 Pituus
        Aino-Maria Valkola   Saarijärven Pullistus      5,09   5,09
        Kerttu Reho          Kankaanpään Seudun Leisku         3,92
        Peppi Lehtinen       Kankaanpään Seudun Leisku         4,33
        Rauha Rajainmäki     Porin Yleisurheilu         5,30   5,30
        Essi Kytöharju       Kauhajoen Karhu            4,56   4,56
        Viola Lohikoski      Kauhajoen Karhu            4,15   4,15
        Kiira Broman         Porin Yleisurheilu         4,04   4,04
        Elea Nieminen        Nakkilan Vire              4,32   4,32
        Nea-Kaisa Kataja     Porin Yleisurheilu         4,67   4,67
        Peppi-Inkeri SeppänenNakkilan Vire              3,88   3,88
        Matleena Peltomäki   Porin Yleisurheilu         4,21   4,21
        Oona Heino           Parkanon Urheilijat

T15 Kuula
        Armi Partanen        Kankaanpään Seudun Leisku 10,40  10,40
        Johanna Sulkusalmi   Kyröskosken Ponsi         10,19  10,19
        Elli Isometsä        Kankaanpään Seudun Leisku 11,20  11,20

P15 100m
        Tomi Mäkitalo        Kankaanpään Seudun Leisku 11,33  11,33
        Jere Peltomäki       Kankaanpään Seudun Leisku 13,52  13,52
        Lukas Kaupinsalo     Kiukaisten Kisailijat
        Niklas Nuorsaari     Porin Yleisurheilu               15,13
        Samuel Jussila       Noormarkun Nopsa          12,57  12,57
        Samu Puolitaival     Ikaalisten Urheilijat     13,96  13,73

P15 800m
     286Niklas Nuorsaari     Porin Yleisurheilu             2.45,12
     287Oskari Savolainen    Ikaalisten Urheilijat    2.24,82.22,05

P15 Pituus
        Jere Peltomäki       Kankaanpään Seudun Leisku         3,87
        Niklas Nuorsaari     Porin Yleisurheilu                4,09
        Samuel Jussila       Noormarkun Nopsa           5,84   5,84
        Kristian Somelar     Kankaanpään Seudun Leisku         3,56
        Mikael Saastamoinen  Noormarkun Nopsa           4,96   4,96
        Lenni Korpela        Noormarkun Nopsa

P15 Kuula
        Kristian Somelar     Kankaanpään Seudun Leisku  6,79   6,79
        Aarni Elomaa         Tampereen Pyrintö         11,20  11,20
        Riki Honkanen        Parkanon Urheilijat       12,33  12,33
        Roni Mikkilä         Nakkilan Vire             13,56  13,56
        Artturi Erkkilä      Merikarvian Into          11,99  11,99

M17 100m
        Lauri Valtanen       Merikarvian Into

M17 800m
     288Rami Tuominen        Kankaanpään Seudun Leisku      2.41,05
     289Henri Saunaluoma     Kankaanpään Seudun Leisku      2.28,23

M17 Keihäs
        Veikko Koski         Porin Yleisurheilu        49,09  49,09

N17 100m
        Sofia Kurumaa        Kankaanpään Seudun Leisku 14,19  13,91
        Krista Lehti         Lempäälän Kisa Yleisurhei 13,12  12,96
        Sanja Mäenpää        Ilmajoen Kisailijat       13,27  13,27
        Maria Pukkila        Porin Tarmo               13,49  12,95

N17 800m
     294Emilia Jalonen       Kankaanpään Seudun Leisku

N17 Kolmiloikka
        Sofia Kurumaa        Kankaanpään Seudun Leisku  9,84  10,06
        Milja Miikkulainen   Porin Yleisurheilu
        Sofia Sampolahti     Porin Tarmo                9,69   9,69
        Silja Kallioinen     Mikkelin Kilpa-Veikot     11,00  11,00
        Aino-Maria Valkola   Saarijärven Pullistus     10,76  10,76
        Milja Helin          Porin Yleisurheilu         9,97   9,97
        Iina Kause           Porin Yleisurheilu         9,62   9,62

N17 Keihäs
        Rebecca Nelimarkka   Nakkilan Vire             50,69  50,69
        Cecilia Österberg    IF Femman                 51,60  52,27
        Fanny Taira          Kurikan Ryhti             49,01  49,01

M19 Kiekko
        Elias Sairio         Kankaanpään Seudun Leisku 38,69  38,69
        Kosti Saine          Kankaanpään Seudun Leisku 49,28  49,38
        Eemil Sairio         Kankaanpään Seudun Leisku
        Mikko Huhta          Nurmijärven Yleisurheilu         39,79