Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piiriottelu
28.07. klo 17:00 Piiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY) Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura				SB	PB

M17 100m					
1	Matias Keltto		Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,19	12,19
2	Veeti Pihlaja		Seinäjoen Seudun Urheilijat	11,86	11,86
3	Miro Mäkinen		Ylöjärven Urheilijat		11,43	11,43
4	Daniel Saaristo		Ikaalisten Urheilijat		11,35	11,35
5	Niklas Viikisalo	Porin Yleisurheilu		10,96	10,96
6	Maxim Norräng		Porin Tarmo			11,61	11,61
7	Jimi Aho		Salon Vilpas			11,62	11,62
8	Aatu Penttilä		Turun Urheiluliitto		11,58	11,58
M17 400m					
1	Oliver Metsälä		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		50,11	50,11
4	Oskar Toomet		Tampereen Pyrintö		56,82	56,82
5	Aleksi Miikkulainen	Porin Yleisurheilu		53,10	53,10
7	Stephen Kurki		Naantalin Löyly			53,15	51,97
8	Jimi Aho		Salon Vilpas			53,29	53,29
M17 800m					
1	Samuel Kiviharju	Ilmajoen Kisailijat		2.15,52	2.15,52
2	Joni Haapamäki		Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.17,67	2.17,67
3	Eelis Harjunmaa		Tampereen Pyrintö		2.08,10	2.08,10
4	Konsta Uuttera		Tampereen Pyrintö		1.55,73	1.55,73
5	Niko Mikkola		Porin Yleisurheilu		2.05,28	2.05,28
7	Hannu Sjöblom		Loimaan Leisku			2.02,24	2.02,24
8	Riku Uusitalo		Turun Urheiluliitto		2.03,42	2.03,42
M17 3000m					
1	Ville Lemberg		Seinäjoen Seudun Urheilijat		
3	Tyko Suomi		Forssan Salama		
5	Miki Niemensivu		Rauman Urheilijat		9.24,98	9.24,98
7	Sisu Moilanen		Turun Urheiluliitto		9.02,48	9.02,48
8	Elmeri Kero		Turun Urheiluliitto	      10.06,08 10.06,08
M17 110m aidat					
1	Juho Kallio		Lapuan Virkiä			14,79	14,73
3	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		14,35	14,35
4	Jere Haapalainen	Tampereen Pyrintö		14,75	14,75
7	Väinö Vähä-Kouvola	Vehmaan Kiisto			15,53	15,33
8	Aarne Autio		Turun Urheiluliitto		15,23	15,23
M17 400m aidat					
3	Patrik Järvinen		Tampereen Pyrintö		
4	Antti Sainio		Tampereen Pyrintö		52,78	52,78
7	Aarne Autio		Turun Urheiluliitto		1.00,92	1.00,92
8	Vilho Ahtinen		Turun Urheiluliitto		1.04,35	1.04,35
M17 Korkeus					
1	Veeti Pihlajaniemi	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
2	Johannes Jokela		Kristiinan Urheilijat		150	
3	Teemu Laurikainen	Oriveden Ponnistus		196	196
4	Santeri Haapamäki	Tampereen Pyrintö		195	195
5	Elias Kurumaa		Kankaanpään Seudun Leisku	183	183
7	Wiljam Söderholm	Naantalin Löyly			173	173
8	Stephen Kurki		Naantalin Löyly
M17 Seiväs					
1	Sisu Suutarinen		Ähtärin Urheilijat		240	240
2	Marcus Tenhunen		Ähtärin Urheilijat		320	335
3	Konsta Kankainen	Tampereen Pyrintö		460	460
4	Atte Kuusela		Tammelan Ryske			360	360
5	Niko Mikkola		Porin Yleisurheilu		360	360
7	Väinö Vähä-Kouvola	Vehmaan Kiisto			410	410
8	Otto Hiivola		Kalannin Vankka			460	460
M17 Pituus					
1	Veeti Pihlaja		Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,74	5,74
2	Juho Kallio		Lapuan Virkiä			6,53	6,54
3	Joona Lehtinen		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	5,72	5,74
4	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		6,33	6,33
5	Mikael Lähteenmäki	Kankaanpään Seudun Leisku	6,14	6,14
6	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		6,06	6,06
7	Akseli Hyytiä		Laitilan Jyske			6,34	6,67
8	Kasper Kouvonen		Turun Urheiluliitto		6,02	6,02
M17 Kolmiloikka					
1	Shankar Uuksulainen	Vaasan Vasama			11,16	11,16
2	Johannes Jokela		Kristiinan Urheilijat		12,51	12,51
3	Eelis Harjunmaa		Tampereen Pyrintö		12,17	12,17
4	Konsta Tynkkynen	Tampereen Pyrintö		12,14	12,14
5	Mikael Lähteenmäki	Kankaanpään Seudun Leisku	13,23	13,23
6	Aatu Pelli		Nakkilan Vire			11,76	11,76
7	Kasper Kouvonen		Turun Urheiluliitto		12,18	12,18
8	Akseli Hyytiä		Laitilan Jyske			12,15	12,51
M17 Kuula					
1	Markus Salovaara	Ilmajoen Kisailijat		15,69	15,69
2	Patrick Jokela		Alavuden Urheilijat		13,48	13,48
3	Jani Laakso		Tammelan Ryske			13,63	13,75
4	Niilo Virta		Forssan Salama			12,24	12,24
5	Petrus Jakonen		Nakkilan Vire			15,55	15,55
6	Kosti Saine		Kankaanpään Seudun Leisku	14,40	14,55
7	Max Lampinen		Someron Esa			15,12	
8	Aapo Kalajoki		Turun Urheiluliitto		14,27	14,27
M17 Kiekko					
1	Lassi Tuomisto		Ilmajoen Kisailijat		
2	Olavi Yli-Mannila	Alajärven Ankkurit		39,90	39,90
3	Niilo Virta		Forssan Salama			37,64	37,64
4	Tuomas Närhi		Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
5	Petrus Jakonen		Nakkilan Vire			47,61	47,61
6	Kosti Saine		Kankaanpään Seudun Leisku	53,38	53,38
7	Aapo Kalajoki		Turun Urheiluliitto		51,76	51,76
8	Mico Lampinen		Someron Esa			51,82	51,82
M17 Moukari					
1	Olavi Yli-Mannila	Alajärven Ankkurit		58,24	58,24
2	Jerry Harju		Töysän Veto			45,55	45,55
3	Jani Laakso		Tammelan Ryske			53,07	53,07
5	Eemil Sairio		Kankaanpään Seudun Leisku	53,60	53,60
7	Max Lampinen		Someron Esa			78,75	78,75
8	Reko Tuominen		Tarvasjoen Urheilijat		62,47	62,47
M17 Keihäs					
1	Patrick Jokela		Alavuden Urheilijat		52,94	53,70
2	Niko Mäki-Mustapää	Kuortaneen Kunto		62,50	62,50
3	Miro Mäkinen		Ylöjärven Urheilijat		41,23	41,23
4	Tuomas Närhi		Lempäälän Kisa Yleisurheilu	57,08	57,08
5	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima		36,93	
7	Otto Hiivola		Kalannin Vankka			61,43	65,13
8	Aapo Kinnunen		Turun Urheiluliitto		53,88	53,88
M17 3000m kävely					
1	Oskari Matila		Kuortaneen Kunto	       16.52,21 16.52,21
5	Joel Peltonen		Porin Tarmo		       17.30,24	17.30,24
7	Eetu Salmi		Yläneen Kiri		       18.12,58	17.51,24
8	Samuel Marku		Vahdon Tuisku		       15.40,51	15.40,51
N17 100m					
1	Amelie Koivuluoma	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,53	12,53
2	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä			12,62	12,48
3	Oona Lento		Tampereen Pyrintö		
4	Iida Kujanpää		Tampereen Pyrintö		
5	Aada-Olivia Oksanen	Noormarkun Nopsa		12,22	12,22
6	Inkeri Ahokas		Porin Yleisurheilu		12,34	12,31
7	Silja Koukonen		Mietoisten Maununpojat		12,19	12,19
8	Carolina Grönroos	Laitilan Jyske			12,91	12,81
N17 400m					
1	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa			57,46	56,45
2	Noora Harju		Ilmajoen Kisailijat		1.02,44	1.01,39
3	Aada Borg		Tampereen Pyrintö		
5	Linne Kallio		Eurajoen Veikot			58,13	58,13
7	Minea Lindén		Loimaan Leisku			58,24	58,24
N17 800m					
1	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.16,79	2.12,57
2	Anni Takamaa		Lapuan Virkiä			2.34,13	2.34,13
3	Helmi Haavisto		Nokian Urheilijat		2.22,72	2.22,72
7	Linnea Kero		Turun Urheiluliitto		2.23,74	2.23,74
8	Tinja Pirttikoski	Turun Urheiluliitto		2.21,18	2.21,18
N17 3000m					
1	Sirja Tyystjärvi	Vähänkyrön Viesti	       12.14,55	11.39,92
3	Ellanoora Haapalehto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
8	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas	               10.48,58	10.48,58
N17 100m aidat					
1	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä			15,00	15,00
2	Sofia Mattila		Lapuan Virkiä			16,24	16,24
3	Oona Lento		Tampereen Pyrintö		14,84	14,84
4	Anni Nurminen		Tampereen Pyrintö		14,84	14,84
5	Olivia Kärki		Lauttakylän Luja		
6	Milja Perälä		Porin Yleisurheilu		
7	Lotta Metsärinta	Laitilan Jyske			14,66	14,66
8	Verna Vuorela		Laitilan Jyske			14,64	14,64
N17 400m aidat					
1	Sara Vuorela		Alajärven Ankkurit		
3	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
5	Aleksandra Huhtala	Porin Yleisurheilu	        1.11,01	1.11,01
7	Lotta Metsärinta	Laitilan Jyske			1.07,04	1.07,04
8	Inka Rekonen		Turun Toverit			1.06,20	1.06,20
N17 Korkeus					
1	Siiri Kvist		Seinäjoen Seudun Urheilijat	153	153
2	Emma Latvala		Lappajärven Veikot		157	157
3	Ella Mikkola		Tampereen Pyrintö		
4	Helmi Tarkiainen	Tampereen Pyrintö		
5	Sofie Latva-Risku	Porin Tarmo			168	168
6	Nuppu Willman		Noormarkun Nopsa		165	165
7	Henni Liimatta		Maskun Kataja			167	167
8	Aada Haavisto		Turun Urheiluliitto		157	157
N17 Seiväs					
1	Elsi Karjanlahti	Seinäjoen Seudun Urheilijat	300	300
2	Janna-Juulia Mäenpää	Lappajärven Veikot		345	345
3	Iida Kujanpää		Tampereen Pyrintö		281	345
4	Viivi Närvä		Valkeakosken Haka		311	320
7	Essi Hokkanen		Turun Weikot Yleisurheilu	280	288
8	Aino Hongisto		Turun Urheiluliitto		315	315
N17 Pituus					
1	Sari Rantoja		Alavuden Urheilijat		5,56	5,56
2	Veera Ketonen		Ilmajoen Kisailijat		5,34	5,34
3	Anni Nurminen		Tampereen Pyrintö		5,65	5,65
4	Sanni Lento		Tampereen Pyrintö		5,67	5,67
5	Inkeri Ahokas		Porin Yleisurheilu		5,84	5,84
6	Olivia Kärki		Lauttakylän Luja		5,41	5,41
7	Verna Vuorela		Laitilan Jyske			5,44	5,44
8	Helena Koivu		Turun Toverit			5,20	5,20
N17 Kolmiloikka					
1	Ella Kärki		Vaasan Vasama			11,39	11,39
2	Petra Väkeväinen	Lappajärven Veikot		11,02	11,02
3	Roosa Myllymäki		Tampereen Pyrintö		
4	Sanni Lento		Tampereen Pyrintö		11,88	11,88
5	Eveliina Haviala	Nakkilan Vire			10,48	10,62
6	Jenny-Maria Jäniskangas	Kankaanpään Seudun Leisku	10,01	10,40
7	Vilma Harilainen	Turun Weikot Yleisurheilu	11,04	11,04
8	Helena Koivu		Turun Toverit		
N17 Kuula					
1	Viivi Louko		Lapuan Virkiä			12,50	12,50
2	Emilia Latva-Koivisto	Ilmajoen Kisailijat		12,14	12,14
3	Vilma Kerälä		Hämeenlinnan Tarmo		14,09	14,09
4	Iiris Veijola		Hämeenlinnan Tarmo		14,27	14,70
5	Rebecca Nelimarkka	Nakkilan Vire			13,32	13,32
6	Emilia Muuvila		Kiukaisten Kisailijat		13,37	13,37
7	Minttu Laurila		Turun Urheiluliitto		13,53	14,89
8	Iida Pohjalainen	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	13,45	13,45
N17 Kiekko					
1	Lyydia Herrala		Töysän Veto			33,77	37,75
2	Elli Seppänen		Kauhavan Wisa			35,75	35,75
3	Vilma Kerälä		Hämeenlinnan Tarmo		37,47	37,47
4	Iiris Veijola		Hämeenlinnan Tarmo		46,73	46,73
5	Pinja Nieminen		Porin Yleisurheilu		39,41	39,41
6	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa		39,94	39,94
7	Minttu Laurila		Turun Urheiluliitto		36,91	38,05
8	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	40,37	40,37
N17 Moukari					
1	Taru Killinen		Lapuan Virkiä			56,26	56,26
2	Sanni Jokela		Alavuden Urheilijat		51,06	51,06
3	Elisabet Kujanpää	Valkeakosken Haka		60,59	60,59
4	Ilona Verho		Kangasalan Kisa			57,98	57,98
5	Venla Kärhä		Noormarkun Nopsa		56,20	56,20
6	Jessi Lope		Noormarkun Nopsa		41,56	41,56
7	Aada Vuoriaho		Laitilan Jyske			53,19	53,19
8	Ellen Uschanow		Raision Kuula			60,48	60,48
N17 Keihäs					
1	Hertta Turja		Laihian Luja			48,61	48,61
2	Noora Haapaniemi	Teuvan Rivakka			42,74	45,80
3	Erica Syrjälä		Tammelan Ryske			40,95	40,95
4	Kristiina Laitinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	38,74	38,74
5	Rebecca Nelimarkka	Nakkilan Vire			48,83	48,83
7	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	41,05	41,05
8	Rania Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäkarhut	36,17	37,88
N17 3000m kävely					
1	Minttu Saari		Ähtärin Urheilijat		
3	Tuuli Murtoniemi	Nokian Urheilijat	       17.44,39	17.44,39
4	Venla Patrikainen	Nokian Urheilijat	       17.37,23	17.37,23
5	Aino Anttila		Nakkilan Vire		       16.06,24	16.06,24
7	Emilia Ellä		Kalannin Vankka	               16.56,80	
8	Aino Saarinen		Kalannin Vankka		       17.55,93	16.44,59