Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.05. klo 12:00 Paavon Kisa Ilmoittautuneet
M 200 m

Erä 1
4	177	Lauri Papponen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	114	Viljami Kari	Vetelin Urheilijat		

M 800 m

Erä 1
1	122	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	68	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka		
3	39	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		
4	203	Jani Simoinen	Halsuan Toivo		

M 10 000 m

Erä 1
1	28	Tuomas Lunttila	Saarijärven Pullistus		
2	33	Antti Ranta-Aho	Vasa IS		
3	32	Antti-Pekka Niinistö	Lahden Ahkera		
4	24	Juha Järvelä	Kurikan Ryhti		
5	41	Miika Takala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	14	Joonas Hytönen	Rauman Urheilijat		
7	6	Antti Hyttinen	Vaajakosken Kuohu		



M17 800 m

Erä 1
5	166	Anssi Mustonen	Koiviston Kipinä		

M17 Pituus

Erä 1
1	242	Matias Viikilä	Saarijärven Pullistus		

M17 Keihäs

Erä 1
1	242	Matias Viikilä	Saarijärven Pullistus		
2	45	Otto Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
3	216	Hermanni Suutala	Lapuan Virkiä		
4	222	Juho Takanen	Kuortaneen Kunto		
5	91	Juho Järvinen	Karstulan Kiva		

N 200 m

Erä 1
4	117	Jenni Kiminkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	25	Emilia Arvola	Haapajärven Kiilat		




N17 100 m

Erä 1
3	228	Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
4	103	Netta Kallio	Pylkönmäen Yrittävä		
5	95	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva		

N17 800 m

Erä 1
1	71	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

N17 Pituus

Erä 1
1	95	Sonja Jääskeläinen	Karstulan Kiva
2       34      Senni Haapakoski Saarijärven Pullistus		

N17 Keihäs

Erä 1
1	115	Viivi Karjalainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
2	65	Vilma Honkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	150	Helmiina Kynnäs	Saarijärven Pullistus		

P11 150 m

Erä 1
1	198	Elias Siekkinen	Keiteleen Nuju		
2	227	Tiitus Tuovinen	Äänekosken Urheilijat		
3	53	Jiri Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	206	Eero Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	233	Valtteri Valkola	Saarijärven Pullistus		

Erä 2
1	176	Jooas Oittinen	Saarijärven Pullistus		
2	70	Jake Ilomäki	Äänekosken Urheilijat		
3	214	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	168	Kasperi Möttönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	208	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		

P11 Pituus

Erä 1
1	70	Jake Ilomäki	Äänekosken Urheilijat		
2	227	Tiitus Tuovinen	Äänekosken Urheilijat		
3	233	Valtteri Valkola	Saarijärven Pullistus		
4	245	Arttu Vuorinen	Äänekosken Urheilijat		
5	206	Eero Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	208	Joona Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		
7	214	Juho Suonsaari	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	176	Jooas Oittinen	Saarijärven Pullistus		

P13 100 m

Erä 1
3	124	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	175	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus		
5	48	Reino Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
6	50	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P13 Pituus

Erä 1
1	244	Joona Viitala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	175	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus		
3	124	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	50	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	207	Lauri Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	169	Jussi Nerg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P13 Keihäs

Erä 1
1	244	Joona Viitala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	48	Reino Hautanen	Pylkönmäen Yrittävä		
3	207	Lauri Sinkkonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	175	Elias Oittinen	Saarijärven Pullistus		
5	198	Elias Siekkinen	Keiteleen Nuju		
6	133	Leevi Kumpumäki	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	124	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
8	50	Oskari Heinonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
9	169	Jussi Nerg	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

P15 100 m

Erä 1
3	177	Lauri Papponen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	105	Aaro Kangas	Kälviän Tarmo		
5	51	Henri Hiironen	Pihtiputaan Tuisku		
6	116	Atte Kauppinen	Laukaan Urheilijat		



P15 Keihäs

Erä 1
1	205	Teemu Simoinen	Halsuan Toivo		

P9 60 m

Erä 1
2	35	Jimi Hannula	Saarijärven Pullistus		
3	67	Johannes Huttunen	Saarijärven Pullistus		
4	179	Paavali Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	180	Vihtori Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	247	Otto Salonen	Äänekosken Urheilijat		
7	174	Andreas Oittinen	Saarijärven Pullistus		

P9 Pituus

Erä 1
1	67	Johannes Huttunen	Saarijärven Pullistus		
2	180	Vihtori Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
3	247	Otto Salonen	Äänekosken Urheilijat		
4	174	Andreas Oittinen	Saarijärven Pullistus		
5	35	Jimi Hannula	Saarijärven Pullistus		
6	179	Paavali Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T11 150 m

Erä 1
1	196	Alma Salonen	Äänekosken Urheilijat		
2	167	Aino Määränen	Äänekosken Urheilijat		
3	224	Vilhelmiina Tikka	Saarijärven Pullistus		
4	197	Ronja Schulman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	110	Meri Kankaanpää	Saarijärven Pullistus		

Erä 2
1	239	Emilia Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
2	170	Silja Nyholm	Äänekosken Urheilijat		
3	151	Mirella Lundell	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	178	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	120	Hilma Kinnunen	Saarijärven Pullistus		

Erä 3
1	220	Matilda Syri	Äänekosken Urheilijat		
2	162	Veera Manner	Äänekosken Urheilijat		
3	188	Julia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	186	Alisa Pirttiniemi	Saarijärven Pullistus		
5	37	Nelli Hannula	Saarijärven Pullistus		

T11 Pituus

Erä 1
1	186	Alisa Pirttiniemi	Saarijärven Pullistus		
2	110	Meri Kankaanpää	Saarijärven Pullistus		
3	178	Maisa Penttinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
4	151	Mirella Lundell	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
5	197	Ronja Schulman	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
6	120	Hilma Kinnunen	Saarijärven Pullistus		
7	220	Matilda Syri	Äänekosken Urheilijat		
8	139	Inka Kuorelahti	Saarijärven Pullistus		
9	239	Emilia Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
10	196	Alma Salonen	Äänekosken Urheilijat		
11	188	Julia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
12	224	Vilhelmiina Tikka	Saarijärven Pullistus		
13	162	Veera Manner	Äänekosken Urheilijat		
14	37	Nelli Hannula	Saarijärven Pullistus		
15	167	Aino Määränen	Äänekosken Urheilijat		

T13 100 m

Erä 1
2	187	Selma Pollari	Äänekosken Urheilijat		
3	75	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat		
4	23	Laura Aho	Reisjärven Pilke		
5	76	Kerttu Joro	Pyhäjärven Pohti		
6	194	Vanessa Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		
7	200	Elsa Sihvonen	Äänekosken Urheilijat		

Erä 2
2	158	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat		
3	246	Ilona Wegelius	Äänekosken Urheilijat		
4	121	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
5	173	Meea Oikari	Saarijärven Pullistus		
6	189	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	199	Venla Siekkinen	Keiteleen Nuju		

Erä 3
2	195	Enna Ruuska	Äänekosken Urheilijat		
3	154	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
4	229	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
5	138	Kristina Kuokkanen	Suolahden Urho		
6	209	Peppi Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		

T13 Pituus

Erä 1
1	209	Peppi Soiluaho	Äänekosken Urheilijat		
2	76	Kerttu Joro	Pyhäjärven Pohti		
3	149	Riina Kuorelahti	Saarijärven Pullistus		
4	26	Sara Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
5	229	Aino-Maria Valkola	Saarijärven Pullistus		
6	75	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat		
7	158	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat		
8	199	Venla Siekkinen	Keiteleen Nuju		
9	121	Matilda Koivisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
10	187	Selma Pollari	Äänekosken Urheilijat		
11	23	Laura Aho	Reisjärven Pilke		
12	210	Iina Suomäki	Saarijärven Pullistus		

T13 Keihäs

Erä 1
1	75	Viola Jokiaho	Ähtärin Urheilijat		
2	246	Ilona Wegelius	Äänekosken Urheilijat		
3	154	Enni Makkonen	Äänekosken Urheilijat		
4	241	Hilda Viikilä	Saarijärven Pullistus		
5	158	Iina Manner	Äänekosken Urheilijat		

T15 100 m

Erä 1
1	72	Sini Issakainen	Äänekosken Urheilijat		
2	112	Viivi-Leena Kari	Vetelin Urheilijat		
3	25	Emilia Arvola	Haapajärven Kiilat		
4	165	Sofia Moreno	Pylkönmäen Yrittävä		
5	228	Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
6	79	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
7	34	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
8	190	Rebekka Pöyhönen	Vetelin Urheilijat		

T15 800 m

Erä 1
2	52	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti		
3	189	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T15 Korkeus

Erä 1
1	34	Senni Haapakoski	Saarijärven Pullistus		
2	210	Iina Suomäki	Saarijärven Pullistus		
3	185	Lotta Perkiö	Saarijärven Pullistus		
4	79	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		

T15 Keihäs

Erä 1
1	79	Pirkko Järvikylä	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
2	73	Helmi Jauhiainen	Reisjärven Pilke		

T9 60 m

Erä 1
3	238	Ella Vehniäinen	Viitasaaren Viesti		
4	106	Anna Kankaanpää	Saarijärven Pullistus		
5	52	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti		
6	118	Hertta Kinnunen	Saarijärven Pullistus		

T9 Pituus

Erä 1
1	106	Anna Kankaanpää	Saarijärven Pullistus		
2	52	Eerika Hokajärvi	Viitasaaren Viesti		
3	118	Hertta Kinnunen	Saarijärven Pullistus		
4	238	Ella Vehniäinen	Viitasaaren Viesti