Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
19.06. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

T9 40m
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	7,27	7,27
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	7,82	7,82
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö	7,74	7,74
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö	8,23	8,23
Milka Ollila	Oulun Pyrintö	7,19	7,19
Hilla Mattila	Kiimingin Urheilijat		
Saana Tulppo	Oulun Pyrintö	7,51	7,51
Sofia Pellikka	Kempeleen Kiri		
Nelli Suorsa	Kuivasjärven Aura		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	7,84	7,84
Jasmin Joentakanen	Raahen Vesa		
Netta Kananen	Raahen Vesa		7,84
Selina Paganus	Raahen Vesa		7,79
Ella Tervonen	Raahen Vesa		7,72
Essi Tervonen	Raahen Vesa		8,78
Emma Kelhälä	Kuivasjärven Aura		
Lilja Rautiola	Kuivasjärven Aura		
Roosa Rahkolin	Limingan Niittomiehet		7,98
Elli Tiri	Kuivasjärven Aura		

T9 Korkeus
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Milka Ollila	Oulun Pyrintö		
Hilla Mattila	Kiimingin Urheilijat		
Sofia Pellikka	Kempeleen Kiri		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	95	95
Selina Paganus	Raahen Vesa		

T9 Kuula
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö		3,31
Milka Ollila	Oulun Pyrintö		3,82
Hilla Mattila	Kiimingin Urheilijat		
Nelli Suorsa	Kuivasjärven Aura		
Netta Kananen	Raahen Vesa		3,78
Selina Paganus	Raahen Vesa		3,91
Ella Tervonen	Raahen Vesa		3,85
Lilja Rautiola	Kuivasjärven Aura		3,20
Seela Juuso	Kiimingin Urheilijat		
Elli Tiri	Kuivasjärven Aura		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		

T9 Kiekko
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Seela Juuso	Kiimingin Urheilijat		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		

P9 40m
Onni Laitinen	Oulun Pyrintö	8,11	8,11
Viljami Niemelä	Oulun Pyrintö	7,39	7,39
Julius Kämäräinen	Kuivasjärven Aura		
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		6,97

P9 Korkeus
Viljami Niemelä	Oulun Pyrintö		
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		95
Topi Juopperi	Kuivasjärven Aura		

P9 Kuula
Onni Laitinen	Oulun Pyrintö		
Santeri Karppinen	Raahen Vesa		
Santtu Karppinen	Raahen Vesa		5,55
Lauri Paasovaara	Kuivasjärven Aura		2,92
Jiri Mäkikangas	Oulaisten Huima		4,18

P9 Kiekko
Julius Kämäräinen	Kuivasjärven Aura		
Santeri Karppinen	Raahen Vesa		
Santtu Karppinen	Raahen Vesa		
Lauri Paasovaara	Kuivasjärven Aura		

P10 60m
Jaspar Kellola	Raahen Vesa	9,93	9,93
Roni Tihinen	Kuivasjärven Aura		

P10 1000m
Jaspar Kellola	Raahen Vesa		

P10 Korkeus
Jaspar Kellola	Raahen Vesa		90

T10 60m
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö	9,95	9,95
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö	9,77	9,77
Wilhelmina Juntto	Oulun Pyrintö	9,91	9,91
My Kangas	Oulun Pyrintö	11,25	11,25
Milka Karvonen	Oulun Pyrintö	10,65	10,65
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	9,69	9,69
Vilma Kallio	Raahen Vesa		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa		10,65
Salla Alatalo	Saloisten Salama		10,53
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		10,62
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura	10,24	10,24

T10 1000m
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö	3.39,34	3.39,34
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö	3.50,64	3.50,64
Wilhelmina Juntto	Oulun Pyrintö	3.45,64	3.45,64
My Kangas	Oulun Pyrintö		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa		
Salla Alatalo	Saloisten Salama		4.10,32
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		
Sanja Nevanperä	Kuusamon Erä-Veikot		5.51,34
Lotta Savukoski	Suomussalmen Rasti		4.23,47
Saimi Juntunen	Suomussalmen Rasti		
Oona Pesämaa	Iin Yritys		
Enni Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Wilma Kemppainen	Suomussalmen Rasti		

T10 Seiväs
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	170	180

T10 Pituus
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö		3,35
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö	3,41	3,41
My Kangas	Oulun Pyrintö		
Milka Karvonen	Oulun Pyrintö		
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		3,17
Vilma Kallio	Raahen Vesa		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa		3,24
Salla Alatalo	Saloisten Salama		3,23
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura		3,33
Oona Pesämaa	Iin Yritys		

T10 Kuula
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		4,57
Vilma Kallio	Raahen Vesa		
Juuli Sarkkila	Raahen Vesa		3,86
Noora Haka-Risku	Saloisten Salama		4,47
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura		4,75
Elmi Mäkikangas	Limingan Niittomiehet		5,81

T10 Kiekko
Salla Alatalo	Saloisten Salama		11,50
Iida Sliden	Yppärin Urheilijat		9,35

T11 60m
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö	10,17	10,17
Neea Ilvesluoto	Oulun Pyrintö	9,80	9,80
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura	9,43	9,43
Anni Järnfors	Kuivasjärven Aura	9,71	9,71
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö	9,77	9,77
Nea Hyväri	Raahen Vesa		10,18
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	9,42	9,42
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura	9,07	9,07
Pinja Kovalainen	Kuivasjärven Aura	9,90	9,90
Taika Purola	Oulun Pyrintö	10,24	10,24
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		10,97

T11 1000m
Neea Ilvesluoto	Oulun Pyrintö		3.50,94
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	3.59,22	3.54,14
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		4.24,40
Eevi Tulppo	Oulun Pyrintö	4.07,17	4.07,17
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	4.06,24	4.06,24
Iiris Piri	Pudasjärven Urheilijat		4.25,45
Eevi Juka	Laitasaaren Veto	3.57,04	3.57,04

T11 Pituus
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		3,29
Neea Ilvesluoto	Oulun Pyrintö		
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura	4,17	4,17
Anni Järnfors	Kuivasjärven Aura		3,46
Sanni Tuikka	Oulun Pyrintö		3,69
Nea Hyväri	Raahen Vesa		3,12
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	3,61	3,84
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura		4,10
Pinja Kovalainen	Kuivasjärven Aura	3,87	3,87
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	3,70	3,70
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	3,55	3,55
Siiri Parpala	Kuivasjärven Aura		

T11 Kuula
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		4,23
Anni Järnfors	Kuivasjärven Aura		4,64
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura		7,56
Pinja Kovalainen	Kuivasjärven Aura		5,62
Minttu Myllyaho	Kuivasjärven Aura		7,19
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		4,74

T11 Kiekko
Minttu Myllyaho	Kuivasjärven Aura		16,26
Miia Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		16,80

P11 60m
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö	9,73	9,54
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö	9,07	9,07
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	9,03	9,03
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	9,03	9,03
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö	10,42	10,40
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		10,43
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö	10,11	10,11
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		8,72
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	9,97	9,97

P11 1000m
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	3.46,13	3.46,13
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		3.58,12
Iiro Niemikorpi	Limingan Niittomiehet	3.34,33	3.34,33
Urho Kipinä	Limingan Niittomiehet	3.43,74	3.43,74

P11 Korkeus
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		110
Martti Ollila	Oulun Pyrintö		120
Martti Ollila	Oulun Pyrintö		120
Peetu Pulkkinen	Oulun Pyrintö		95
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		89
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		127
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		110

P11 Kiekko
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		14,40

P11 Moukari
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		

T12 60m
Fiia Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	9,97	9,97
Stina Vaara	Oulun Pyrintö	9,38	9,38
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	9,60	9,60
Eva Girault	Kuivasjärven Aura		9,93
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	9,33	9,33
Sanni Paganus	Raahen Vesa		9,45
Iina Hirsikorpi	Limingan Niittomiehet	8,62	8,62
Nelli Miettunen	Limingan Niittomiehet		10,25
Elsa-Maria Lohi	Kuivasjärven Aura		

T12 1000m
Stina Vaara	Oulun Pyrintö	3.55,34	3.55,34
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö		
Elsa-Maria Lohi	Kuivasjärven Aura	4.01,27	4.01,27
Saaga Pesämaa	Iin Yritys		
Titta Kovaniemi	Kuivasjärven Aura		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet	3.41,08	3.41,08
Selma Mäkikangas	Oulaisten Huima		4.26,72
Elsa Erkkilä	Kuivasjärven Aura	3.41,94	3.37,71

T12 200m aidat
Elsa Erkkilä	Kuivasjärven Aura		
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		

T12 Pituus
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	3,54	3,54
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	3,97	3,97
Sanni Paganus	Raahen Vesa		
Iina Hirsikorpi	Limingan Niittomiehet	3,50	3,50
Nelli Miettunen	Limingan Niittomiehet	3,14	3,14
Saaga Pesämaa	Iin Yritys		
Stella Tapalinen	Kuivasjärven Aura		

T12 Kiekko
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot	21,50	21,50

T12 Moukari
Titta Kovaniemi	Kuivasjärven Aura	12,47	12,47
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot		19,25

P12 60m
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	9,98	9,98
Oskari Hiltunen	Kempeleen Kiri	8,88	8,88
Alex Koivuranta	Alatornion Pirkat		
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura		10,77
Niilo Juopperi	Kuivasjärven Aura		9,80
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		9,52

P12 1000m
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	3.55,96	3.53,64
Lenni Vaskivuo	Kuivasjärven Aura		
Veeti Rahkolin	Limingan Niittomiehet	3.19,97	3.14,34

P12 200m aidat
Niklas Palovaara	Oulun Pyrintö		

P12 Korkeus
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		125

P12 Kolmiloikka
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura		

P12 Kuula
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		

P12 Keihäs
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		17,57
Joona Tähtinen	Limingan Niittomiehet	33,50	34,32
Max Vainio	Kuivasjärven Aura		
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		15,33

T13 60m
Kiia Kellola	Raahen Vesa	9,05	9,05
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	8,50	8,50
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		9,04
Olivia Tuomela	Kuivasjärven Aura	9,08	9,08

T13 1000m
Kiia Kellola	Raahen Vesa		4.34,77
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet	3.32,91	3.32,91
Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		3.37,20

T13 200m aidat
Anni Niskala	Oulun Pyrintö		34,88

T13 Pituus
Kiia Kellola	Raahen Vesa		3,91
Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		3,67
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	4,35	4,35
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura	3,94	4,00
Olivia Tuomela	Kuivasjärven Aura		3,59
Sofia Mattila	Kuivasjärven Aura		3,53

P13 60m
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö		9,79
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		10,25
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö		9,79
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	8,90	8,90
Jesse Pesu	Kuivasjärven Aura		

P13 1000m
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö	3.59,48	3.48,71
Julius Juola	Kalajoen Junkkarit	3.42,72	3.39,24
Aleksi Vuorma	Pudasjärven Urheilijat	3.30,67	3.30,67

P13 Korkeus
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö	140	140
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	126	135

P13 Kuula
Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		8,12
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		8,25
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		7,01
Jasse Koutonen	Yppärin Urheilijat	12,33	12,33
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		5,59

P13 Keihäs
Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		31,23
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		24,96
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö	27,58	27,58

T14 100m
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		15,39
Olivia Laine	Pohjan Koitto		14,21
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura	14,15	14,15
Jemina Nevalainen	Kuivasjärven Aura	14,43	14,43
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet	14,17	14,17
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura	14,15	14,15
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet	13,45	13,45
Saini Oja	Kuivasjärven Aura		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet	14,83	14,83
Emma-Tuulia Eriksson	Kuivasjärven Aura	14,30	14,30
Sofia Tahkokorpi	Kuivasjärven Aura		
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	13,40	12,79

T14 800m
Anna Spets	Kuivasjärven Aura		
Saaga Sassi	Iin Yritys		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		

T14 300m aidat
Sointu Oinas	Pohjan Koitto		
Saini Oja	Kuivasjärven Aura		

T14 Seiväs
Ella Alavesa	Oulun Pyrintö		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö	170	170

T14 Pituus
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		4,38
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	3,78	3,78
Sointu Oinas	Pohjan Koitto	4,70	4,70
Olivia Laine	Pohjan Koitto	4,92	4,92
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura	4,17	4,17
Jemina Nevalainen	Kuivasjärven Aura		3,48
Anna Spets	Kuivasjärven Aura		3,14
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet	3,98	3,98
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		4,15
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		3,39
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet	4,09	4,09
Ella Alavesa	Oulun Pyrintö	4,02	4,02
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö	4,21	4,21

T14 Kiekko
Henna Saarenpää	Saloisten Salama		
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	22,56	22,56
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		

T14 Moukari
Jenni Tolonen	Rantsilan Raikas		

P14 100m
Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		
Veeti Purola	Oulun Pyrintö	13,34	13,34
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura	12,88	12,88

P14 800m
Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		2.45,28
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet	2.14,60	2.14,60

P14 Kuula
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	14,68	15,12

P15 100m
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	11,90	11,90
Oskari Hyykoski	Oulun Pyrintö	14,69	14,69
Topias Kurikka	Limingan Niittomiehet		13,44

P15 800m
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		2.24,01
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		

P15 300m aidat
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		

P15 1500m esteet
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		5.27,10
Otto Passoja	Kuivasjärven Aura		

P15 Kuula
Topias Kurikka	Limingan Niittomiehet	13,69	13,69

P15 Keihäs
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		35,70

T15 100m
Anniina Piipponen	Veitsiluodon Kisaveikot	13,40	12,79
Laura Raatikainen	Kuivasjärven Aura	14,16	14,16
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	13,29	13,29
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		14,38
Neea Möttönen	Kuivasjärven Aura		

T15 800m
Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	2.29,55	2.29,55

T15 300m aidat
Taru Repo	Pohjan Koitto		
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		54,00

T15 Pituus
Taru Repo	Pohjan Koitto	4,19	4,19
Laura Raatikainen	Kuivasjärven Aura		4,01
Milla Kangas	Oulun Pyrintö	4,63	4,66
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

T15 Kiekko
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	24,77	24,77
Noora Rantapelkonen	Rantsilan Raikas	21,61	21,61

P9 1000m
Julius Kämäräinen	Kuivasjärven Aura		
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		
Emil Kangas	Kempeleen Kiri		

P9 Pituus
Viljami Niemelä	Oulun Pyrintö		
Julius Kämäräinen	Kuivasjärven Aura		
Linus Tornberg	Limingan Niittomiehet		
Topi Juopperi	Kuivasjärven Aura		

P9 Moukari
Viljami Niemelä	Oulun Pyrintö		
Lauri Paasovaara	Kuivasjärven Aura		

P9 Keihäs
Santeri Karppinen	Raahen Vesa		
Santtu Karppinen	Raahen Vesa		
Lauri Paasovaara	Kuivasjärven Aura		
Sauli Uutinen	Limingan Niittomiehet		

T9 1000m
Saana Tulppo	Oulun Pyrintö	4.03,14	4.03,14
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	4.24,02	4.24,02
Enni Pitkänen	Kuivasjärven Aura		
Saga Kangas	Kempeleen Kiri		

T9 Pituus
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	2,70	2,70
Aida-Olivia Leiviskä	Oulun Pyrintö		2,71
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		2,47
Milka Ollila	Oulun Pyrintö		3,00
Saana Tulppo	Oulun Pyrintö		3,01
Sofia Pellikka	Kempeleen Kiri	3,21	3,21
Nelli Suorsa	Kuivasjärven Aura		2,79
Jasmin Joentakanen	Raahen Vesa		2,53
Netta Kananen	Raahen Vesa		3,24
Ella Tervonen	Raahen Vesa		3,14
Essi Tervonen	Raahen Vesa		2,44
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	2,81	2,81
Elsa Hauru	Raahen Vesa		
Peppi Meriläinen	Raahen Vesa		1,97
Amanda Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		

T9 Keihäs
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Aava Kekkonen	Oulun Pyrintö		
Seela Juuso	Kiimingin Urheilijat		

T10 60m aidat
Sophie Lopes	Oulun Pyrintö		11,74
Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö		13,43
Wilhelmina Juntto	Oulun Pyrintö		
Milka Karvonen	Oulun Pyrintö		
Enni Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Alisa Nivala	Saloisten Salama		

T10 Korkeus
Ronja Nenonen	Kuivasjärven Aura		105

T10 Keihäs
Milka Karvonen	Oulun Pyrintö		
Nella Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Nea Sakko	Raahen Vesa		
Alisa Nivala	Saloisten Salama		

P10 Pituus
Lassi Kiimamaa	Oulun Pyrintö		3,21

P10 Keihäs
Hannes Leinonen	Utajärven Urheilijat		14,62

P11 60m aidat
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö		12,31
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		10,73
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		12,55

P11 Pituus
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		3,55
Tarmo Happonen	Oulun Pyrintö	3,99	3,99
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	4,23	4,23
Martti Ollila	Oulun Pyrintö	4,23	4,23
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		3,24
Valtteri Raatikainen	Kuivasjärven Aura		4,35
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	3,70	3,70
Roni Kerola	Kuivasjärven Aura		

P11 Kuula
Robbie Winberg	Oulun Pyrintö		6,04
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		6,15
Nooa Kneckt	Oulun Pyrintö		5,52

P11 Keihäs
Antti Kurikka	Rantsilan Raikas		21,03
Aleksi Uutinen	Limingan Niittomiehet	20,85	23,35

T11 60m aidat
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura		11,34
Nea Hyväri	Raahen Vesa		14,32
Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	11,73	11,73
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
Eevi Tulppo	Oulun Pyrintö		13,47
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		14,75
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		13,03
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	12,19	11,65
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		14,10
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		13,49

T11 Korkeus
Amanda Niemi	Oulun Pyrintö		112
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura		115
Eevi Tulppo	Oulun Pyrintö		100
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö		100
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		105
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		110
Elsa Hiltunen	Kempeleen Kiri		

T11 Kolmiloikka
Nea Hyväri	Raahen Vesa		6,56
Eevi Tulppo	Oulun Pyrintö		6,87
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö		7,73
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		7,24
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		5,94
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		

T11 Moukari
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		
Eevi Juka	Laitasaaren Veto		
Minttu Myllyaho	Kuivasjärven Aura		

T11 Keihäs
Milja Tihinen	Laitasaaren Veto		9,85
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	14,66	14,66
Minttu Myllyaho	Kuivasjärven Aura		15,66
Marina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		9,14
Miia Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		20,87
Kielo Haapalahti	Oulun Pyrintö		8,87

P12 200m
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö	34,43	34,43
Oskari Hiltunen	Kempeleen Kiri		
Alex Koivuranta	Alatornion Pirkat		
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura		
Niilo Juopperi	Kuivasjärven Aura		
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		34,28

P12 Seiväs
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		200

P12 Pituus
Nooa Seitaniemi	Oulun Pyrintö		
Alex Koivuranta	Alatornion Pirkat		
Otso Hyykoski	Kuivasjärven Aura		
Niilo Juopperi	Kuivasjärven Aura		
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		
Max Vainio	Kuivasjärven Aura		
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		
Jere Nissema	Kuivasjärven Aura		

P12 Kiekko
Ville Nurminen	Oulun Pyrintö		
Roope Tuomaala	Saloisten Salama		

T12 200m
Fiia Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Stina Vaara	Oulun Pyrintö		
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö		
Nelli Miettunen	Limingan Niittomiehet		
Elsa-Maria Lohi	Kuivasjärven Aura		
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet		
Elsa Erkkilä	Kuivasjärven Aura		
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Peppi Hietala	Kuivasjärven Aura		

T12 60m aidat
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	13,57	13,57
Iina Hirsikorpi	Limingan Niittomiehet		
Elsa Erkkilä	Kuivasjärven Aura		13,18
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	12,81	12,81
Peppi Hietala	Kuivasjärven Aura		

T12 Korkeus
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		105
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura	136	136
Iina Hirsikorpi	Limingan Niittomiehet	144	144
Elisa Linnakangas	Limingan Niittomiehet	115	115
Peppi Hietala	Kuivasjärven Aura		110

T12 Kolmiloikka
Milla Pasma	Kuivasjärven Aura		
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		

T12 Kuula
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö		
Eva Girault	Kuivasjärven Aura		
Petriina Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		
Senja Pesonen	Kuusamon Erä-Veikot		

T12 Keihäs
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		7,33
Helmi Leinonen	Utajärven Urheilijat		19,53
Asta Harjula	Limingan Niittomiehet		22,17

P13 200m
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö	31,48	31,48

P13 60m aidat
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö	11,59	11,59
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	11,20	11,20
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	10,28	10,28

P13 Seiväs
Matias Tornberg	Raahen Vesa	320	320

P13 Pituus
Aatos Hakalahti	Oulun Pyrintö		3,65
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		3,54
Elia Seitaniemi	Oulun Pyrintö		3,35
Väinö Kekkonen	Oulun Pyrintö	3,94	4,19
Jesse Pesu	Kuivasjärven Aura		
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	4,83	4,83

P13 Kiekko
Joona Juuso	Kiimingin Urheilijat		22,54
Tapio Kurikka	Rantsilan Raikas		22,35
Aleksi Pohjola	Oulun Pyrintö		17,20

T13 200m
Kaisla Passlin	Limingan Niittomiehet		32,24
Sofia Joensuu	Kuivasjärven Aura		
Olivia Tuomela	Kuivasjärven Aura		
Enja Pirinen	Saloisten Salama		
Anniina Nivala	Saloisten Salama		

T13 60m aidat
Anni Niskala	Oulun Pyrintö	9,99	9,99

T13 Korkeus
Enja Pirinen	Saloisten Salama		125

T13 Kolmiloikka
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		9,20
Olivia Tuomela	Kuivasjärven Aura	8,63	8,63

T13 Kuula
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		7,21
Sofia Mattila	Kuivasjärven Aura		6,62
Enja Pirinen	Saloisten Salama		6,11
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		6,95
Anniina Nivala	Saloisten Salama		

T13 Keihäs
Sylvi Komulainen	Raahen Vesa		19,43
Anniina Nivala	Saloisten Salama		

P14 300m
Antti Turunen	Kuivasjärven Aura		
Veeti Purola	Oulun Pyrintö	44,38	44,38

P14 2000m
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		6.49,40

P14 100m aidat
Roope Raatikainen	Kuivasjärven Aura		

P14 Kiekko
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	52,21	52,21

P14 Moukari
Onni Kukkonen	Oulun Pyrintö	68,95	68,95

T14 300m
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet	49,80	49,80
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet		
Saini Oja	Kuivasjärven Aura		
Sofia Tahkokorpi	Kuivasjärven Aura		

T14 2000m
Saaga Sassi	Iin Yritys		
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet	8.07,80	8.07,80

T14 80m aidat
Anniina Jernvall	Limingan Niittomiehet		
Ella Alavesa	Oulun Pyrintö		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		
Saini Oja	Kuivasjärven Aura		

T14 Korkeus
Sonja Sovisalo	Limingan Niittomiehet		121
Ella Alavesa	Oulun Pyrintö		125

T14 Kolmiloikka
Olivia Laine	Pohjan Koitto		9,93
Siiri Kukkola	Kuivasjärven Aura		8,66
Jemina Nevalainen	Kuivasjärven Aura		
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura		8,72
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Hilda Erholtz	Oulun Pyrintö		8,03
Aada Eskola	Nivalan Urheilijat		9,20
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

T14 Kuula
Jemina Nevalainen	Kuivasjärven Aura		
Isla Mehtälä	Kuivasjärven Aura		
Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		

T14 Keihäs
Miisa Päri	Limingan Niittomiehet	21,60	25,27
Antonina Shveykovskaya	Kuivasjärven Aura		26,40
Iita Kimpimäki	Yli-Iin Naseva		

P15 300m
Topi Timonen	Oulun Pyrintö	37,87	37,87
Oskari Hyykoski	Oulun Pyrintö	49,83	49,83
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		46,25

P15 2000m
Otto Passoja	Kuivasjärven Aura	6.45,51	6.45,51
Juho Hyyryläinen	Vaalan Karhu		6.44,37

P15 Seiväs
Lauri Tornberg	Raahen Vesa	330	330

P15 Kiekko
Topias Kurikka	Limingan Niittomiehet	39,84	39,84

T15 300m
Laura Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		

T15 2000m
Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	7.19,75	7.19,75

T15 80m aidat
Siiri Kylmänen	Kuivasjärven Aura		14,08
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		
Johanna Orava	Rantsilan Raikas		

T15 Korkeus
Saija Nordström	Rantsilan Raikas		140
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit		153

T15 Kuula
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	9,59	9,59

T15 Keihäs
Saija Nordström	Rantsilan Raikas	32,34	32,61
Noora Rantapelkonen	Rantsilan Raikas	24,54	24,54
Emilia Reinikainen	Kalajoen Junkkarit	22,25	24,99